Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Pratim Anu kako je jer želim da izgura, da na svom primeru pokaže da može i meni i svima koji će poželeti da se skidaju.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

licaninsasela wrote: Tue Aug 20, 2019 9:23 pm Ajmo pacenici svi po redu . ane jure? Nemojte jebati i sad sabotirati situvaciju. I frajlika i nine i psiho iz prikrajka prate svaki vas pad i uspjeh. I moja malenkost. Ko ce prvi
Ja sam mićo prilično sjeban, a nemogu reci da nisam to očekivao.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Tue Aug 20, 2019 8:41 pm
Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 7:39 pm Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Ne nadaj se da tako brzo ide napredak gari. :) U prvih mesec, mesec i po dana, često se desi da ti je jedan dan ok, a sledeći, ili sledeća dva lošije. U tom periodu, treba što bolje da se pozicioniraš u koordinatnom sistemu konfuzije. :) Navikneš se da ti je truba, da za sve moraš da se teraš, i onda počne lagano da popušta. Vežbanje dosta znači, a i kad se nateraš da radiš, posle malo muke, krene i posao, na kraju ipak budeš zadovoljan kad nešto završiš od obaveza šta si trebao. Tako ti je to, ne možeš godine pogrešnog načina života da ispraviš brzo, nego to zahteva veliki napor, ali se na kraju isplati.
Ja mićo sanjam taj 30ti dan bez bupa i nadam mu se...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 9:59 pm
StopBup wrote: Tue Aug 20, 2019 8:41 pm
Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 7:39 pm Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Ne nadaj se da tako brzo ide napredak gari. :) U prvih mesec, mesec i po dana, često se desi da ti je jedan dan ok, a sledeći, ili sledeća dva lošije. U tom periodu, treba što bolje da se pozicioniraš u koordinatnom sistemu konfuzije. :) Navikneš se da ti je truba, da za sve moraš da se teraš, i onda počne lagano da popušta. Vežbanje dosta znači, a i kad se nateraš da radiš, posle malo muke, krene i posao, na kraju ipak budeš zadovoljan kad nešto završiš od obaveza šta si trebao. Tako ti je to, ne možeš godine pogrešnog načina života da ispraviš brzo, nego to zahteva veliki napor, ali se na kraju isplati.
Ja mićo sanjam taj 30ti dan bez bupa i nadam mu se...
Ma pusti 30ti dan, imas mnogo vecu stvar za shvatiti od spustanja doze i 30og dana, to kad resis, ovo drugo resavas.. Polako Jurke,pusti doze, stani na noge prvo sa jednom, pa razmisli koliko si spreman za ostalo.. Ne znam sta da ti kazem, jer znam kakvi su to ludaci i sama sam prolazila kroz to..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Kod mene kao ide na bolje, tj. samo mi fali neke snage,ali docice i to,raspolozenje malo varira, ali ne ocekujem sad bog zna sta,tek se zavrsila 2.nedelja
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:31 pm Kod mene kao ide na bolje, tj. samo mi fali neke snage,ali docice i to,raspolozenje malo varira, ali ne ocekujem sad bog zna sta,tek se zavrsila 2.nedelja
Tako je, samo polako, doći će sve na svoje, ako si rešila sama sa sobom. Ti si sada malo uspavana u životu, ali se budiš. Da bi ostvarivala svoje snove, moraš prvo da se probudiš. Samo polako, bez žurbe. Usnule lepotice, su najlepše kada se bude! ;) Nema sada predaje, moramo nekad pojesti ono što smo nakakili. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

StopBup wrote: Tue Aug 20, 2019 10:39 pm
xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:31 pm Kod mene kao ide na bolje, tj. samo mi fali neke snage,ali docice i to,raspolozenje malo varira, ali ne ocekujem sad bog zna sta,tek se zavrsila 2.nedelja
Tako je, samo polako, doći će sve na svoje, ako si rešila sama sa sobom. Ti si sada malo uspavana u životu, ali se budiš. Da bi ostvarivala svoje snove, moraš prvo da se probudiš. Samo polako, bez žurbe. Usnule lepotice, su najlepše kada se bude! ;) Nema sada predaje, moramo nekad pojesti ono što smo nakakili. :D
Pa hoce, ja sam non - stop u fazi ‘proci ce’ to mi i daje snagu ,nego sto mi se desavaju neke stvari i to bas sad na koje ne moguda uticem
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 9:57 pm
licaninsasela wrote: Tue Aug 20, 2019 9:23 pm Ajmo pacenici svi po redu . ane jure? Nemojte jebati i sad sabotirati situvaciju. I frajlika i nine i psiho iz prikrajka prate svaki vas pad i uspjeh. I moja malenkost. Ko ce prvi
Ja sam mićo prilično sjeban, a nemogu reci da nisam to očekivao.
To je jure pozitiva. Posli par dana dananja mmora bit tako. To je ok. E zena mi za rodendan kupila auto. Reno 4 prljavo bile boje 90 to godiste. E to mi je za pecanje i lov na jarebice. Bas sam sretan. Jedva cekam doma da sjednem u pilu. Ma zna mene moja wife sta ja volim. Bas sam danas zadovoljan. Opet u sedlu u cetvorkici.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:54 pm
StopBup wrote: Tue Aug 20, 2019 10:39 pm
xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:31 pm Kod mene kao ide na bolje, tj. samo mi fali neke snage,ali docice i to,raspolozenje malo varira, ali ne ocekujem sad bog zna sta,tek se zavrsila 2.nedelja
Tako je, samo polako, doći će sve na svoje, ako si rešila sama sa sobom. Ti si sada malo uspavana u životu, ali se budiš. Da bi ostvarivala svoje snove, moraš prvo da se probudiš. Samo polako, bez žurbe. Usnule lepotice, su najlepše kada se bude! ;) Nema sada predaje, moramo nekad pojesti ono što smo nakakili. :D
Pa hoce, ja sam non - stop u fazi ‘proci ce’ to mi i daje snagu ,nego sto mi se desavaju neke stvari i to bas sad na koje ne moguda uticem
E si ok mala?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:54 pm
StopBup wrote: Tue Aug 20, 2019 10:39 pm
xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 10:31 pm Kod mene kao ide na bolje, tj. samo mi fali neke snage,ali docice i to,raspolozenje malo varira, ali ne ocekujem sad bog zna sta,tek se zavrsila 2.nedelja
Tako je, samo polako, doći će sve na svoje, ako si rešila sama sa sobom. Ti si sada malo uspavana u životu, ali se budiš. Da bi ostvarivala svoje snove, moraš prvo da se probudiš. Samo polako, bez žurbe. Usnule lepotice, su najlepše kada se bude! ;) Nema sada predaje, moramo nekad pojesti ono što smo nakakili. :D
Pa hoce, ja sam non - stop u fazi ‘proci ce’ to mi i daje snagu ,nego sto mi se desavaju neke stvari i to bas sad na koje ne moguda uticem
Na mnogo toga ne možemo da utičemo, i ne treba trošiti snagu na to, nego je usmeravati na ono na šta možemo da utičemo. Osećaš se samo i dosadno, pretpostavljam, to je sastavni deo borbe. Dosada i samoća se moraju istrpeti u toj fazi, ali ni one neće trajati večno...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked