Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

s terapijskog stanovišta, čini mi se zahvalnim prihvatanje zavisnika u procesu lječenja, kak je u potpunosti odgovoran/na za svoju nezavidnu situaciju, stičući time motivacioni impuls koji proizilazi iz: "svojevoljno sam izabrao/la prethodni put, svojevoljno ću sada odabrati drugi/novi", tak da elegije o, između ostalih, farmaceutsko-psihijatrijskoj profitnoj sprezi, ne proizode konstruktivne tokove misli, misli koje trebaju bit usredsređene na ishodišni prevrat života bolesnika, a ne na "uzvišenu" borbu s vjetrenjačama nepravjednosti svjeta...
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nesa_neske_01 wrote:s terapijskog stanovišta, čini mi se zahvalnim prihvatanje zavisnika u procesu lječenja,
--- Da.

kak je u potpunosti odgovoran/na za svoju nezavidnu situaciju,
--- Da. Vrlo nezavidnu. Najniži mogući nivo.

stičući time motivacioni impuls koji proizilazi iz: "svojevoljno sam izabrao/la prethodni put, svojevoljno ću sada odabrati drugi/novi",
--- Da.

tak da elegije o, između ostalih, farmaceutsko-psihijatrijskoj profitnoj sprezi, ne proizode konstruktivne tokove misli, misli koje trebaju bit usredsređene na ishodišni prevrat života bolesnika,

--- Nije loš motiv kada nekom dođe do svesti da na njemu zarađuju svi, ali svi, a on/ona propada i to svojom voljom. Treba da kaže pa dokle da budem budala!? A onda da se trzne, suoči sa sobom. Nekom takav način pomaže. Nikad ne znaš.
Svi su se pronašli u ovome. Ima li da neko nije? Da mu je svejedno?
Lep je osećaj kada si svestan da plaćaš svoje lično uništenje? Ili se beži od takve svesnosti?

a ne na "uzvišenu" borbu s vjetrenjačama nepravjednosti svjeta...
Nema pravde u ovom svetu ni za koga. Tu i tamo delimično.
Neskeee, kako ide??
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:27 pm, edited 1 time in total.
User avatar
nenormalan-a-lud
Posts: 292
Joined: Mon Oct 17, 2005 6:30 pm
Location: beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by nenormalan-a-lud »

ManMan wrote:
nenormalan-a-lud wrote:Mozda je offtopic,ali nisam znao na koju temu da napisem jer vise ne vidim one teme samo buprenorfin,nego jel zna neko nesto o navodnoj nestasici,ja sam cuo ali ne znam koliko je istina,hvala.
___________________________________
Ako misliš na nestašicu Bupa, onda ovako:
Gde? Nisi rekao na koju zemlju misliš?
Ako je Srbija, bila je neka frka pre mesec dana, ali je trajalo svega 3 dana.. Sada ga ima opet standardno

Pa pise odakle sam,podrazumeva se da sam mislio na bg, to pre mesec dana ne znam koliko je trajalo,znam da je bilo bas kad sam ja trebao da podignem i jedva sam nasao i to dan kasnije nego sto sam trebao,tako da sam jedan dan bio bez terapije,zato pitam da li je neko cuo da je opet nestasica jer u ponedeljak treba da podignem terapiju i ne bih voleo da opet jurim i trazim, ali ako kazes da ima,hvala na infu,prosli put je bilo malih ali ja dobijam recepte za velike a dr u domu zdravlja nije htela da mi zameni za male,pa sam bio u problemu,ali se na srecu sutradan situacija normalizovala.
bilo nas je 4oro brace i svi su trazili svoju zlatnu pticu srece,jedan je poginuo u ratu,jedan je umro od sushice,jednog su ubili na tvrdjavi....ja svoju vishe ne trazim

Mesha Selimovic
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

e moj NAL-e, evo skoro 20 godina si u intimnoj vezi s opijatima, a ima 13 kako si 2005. počeo s lječenjem, te se sjećam kada si prije desetak godina imao s jednom forumašicom sukob, jer ti je poslije još jednoga u nizu recidiva, napisala kak prognozira da od tvog lječenja, nema ništa... nazvao si je netaktičnom

fast-forward u 2018., i ti i dalje tapkaš u mjestu s opijatskom ovisnošću, no si narečenu diskutantkinju, istovrijemeno, i demantirao jer se odista lječiš, te si iluminirajuć primjer osobe kojoj se mora objezbjedit bup u vidu održavanja ma koliko se ljudi načelno ovdje tome protive - po srijedi je nesamjerljivi boljitak od heroina, i to ne supstance, već čitavog "života", dakle kompletne psihološke, fiziološke i društvene disfunkcionalnosti, koju on donosi...

summa summarum: tko se želi ratosiljat bupa, sad već postoji više oprobanih i uspješnih metoda objašnjenih i na ovom forumu, metoda koje su ISKLJUČIVO utemeljene na nepokolebljivoj rješenosti za drugačijim postojanjem, i slijedstveno, drugačijim pristupom opstajanju; tko pak, opravdano ili ne, smatra da nije dovoljno snažan za prevazilaženje te vrste neizvjesnosti pothranjene ranijim padovima i mentalnim slikama krivnje i sveprožimajućeg ništavila koje poslije nanosekunde od završetka dejstva recidiva, zavisnik redovito doživi, te jezivim sjećanjima na sve teže podnošenje apsinencijskih simptoma svatki sljedeći put, dakle takvi, trebali bi ostat na terapiji
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Pet tjedana bez terapije.

Ne znam kako sam jer me ulovila prehlada, valjda zbog promjene klime.
A sigurno i zbog nedostatka zaštitnika suboxona jer se ni ne sjećam kad sam zadnji put imala prehladu. Tada sam imala drugi problem, presuhu sluznicu nosa i vječito začepljen nos. Nos mi godinama nije procurio što mi je znalo pomalo nedostajati.
Prebijena sam ko da me netko mlatio čitavu noć :(
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

VitaJana wrote:Pet tjedana bez terapije.

Ne znam kako sam jer me ulovila prehlada, valjda zbog promjene klime.
A sigurno i zbog nedostatka zaštitnika suboxona jer se ni ne sjećam kad sam zadnji put imala prehladu. Tada sam imala drugi problem, presuhu sluznicu nosa i vječito začepljen nos. Nos mi godinama nije procurio što mi je znalo pomalo nedostajati.
Prebijena sam ko da me netko mlatio čitavu noć :(
setih se bas tvoje priceiako nisam pomno pratila ali nadam se da cu prelistati ili da ces mi ukratko prepricati, nas dobar drug, tacnije drug mog muza, treba da putuje preko,necu sad pisati gde uglavnom veomaaaa daleko, i planira eto tako samo da ode i tamo da se skida i snalazi, ja i muz smo zgranuti jer ocito nije svestan da to ne ide bas tako, da ne pominjem da je decko zadnjih godinu dana unistio sebe i svoj organizam skroz, vidim koliko je muzu tesko da to gleda a ne moze nista da promeni niti da mu pomogne, covek je navucen ne samo na bup,nego i na lorazepam, rivotril a mozda i nesto trece,uzima sta god ima, do pre god dana bio normalan covek i sada od toliko lekova i to po cele table toga na dan, vise ne lici na sebe, tesko nam je kad gavidimo, ljudi ga izbegavaju, porodica ludi, ima dvoje dece, znaci uzas! pokusala sam da mu objasnim da se prvo skine pa onda ide, jer ne shvata da ne moze tek tako da ode u drugu zemlju navucen na sve to, od te krize moze ko zna sta da mu se desi, opet ovde kod kuce bi mogao uvek neko da mu pomogne. bupa je uzimao koliko god ima, nekad i celu tablu a onda kad nestane prespava dva dana dok ne digne opet i sve tako. znaci nenormalno velike kolicine svih mogucih lekova, juce je zvao mog muza da mu da pare za lorazepam ovaj kad ga je video nije mu bilo dobro, usna mu se iskrivila sa leve strane, kao da je imao neki mini slog, odnosno mozdani udar znaci i to smo mu rekli da ide hitno na lecenje jer u najmanju ruku moze da dozivi mozdani udar i ostane paralizovan i ko zna sta sve, tamo negde u drugoj zemlji, bez igde icega, krivo mi je, moj muz danima sjeban i depresivan to mu je bukivalno drug sa kojim je odrastao, bio je baaas faca i svi su ga voleli, tako pozitivan, gotivan, zanimljiv, i da sada dodje do toga, jednostavno je jako tesko i potresno i meni koja ga nisam dugo ni poznavala niti se druzila sa njim a kamo li mom muzu koji ga eto zna ceo zivot isli su zajedno u skolu, i osnovnu i srednju, izlasci, zurke, prvi exiti, putovanja, ma sve. uzasna situacija :(
sto se tice tog mozdanog udara, mini sloga, juce je rekao da je uzeo i bup, i dop, i tablu lorazepama i rivotrila, svi znamo sta je mozdani udar a da li je moguce da je upravo i prouzrokovan svim tim sto je uzeo, plus to traje vec mesecima, sad sebas plasim da bi mogao da u toj svoj krizi ili jos gore ako opet uzme isto, da dozivi pravi mozdani udar i usere se sebi u zivot za sva vremena!
P.S vita jana napisi mi sad ukratko tvoj postupak smanjenja doza do nule, koliko je sve to trajalo kao i za tvog muza, ako ti nije problem.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

meni samo nije jasno u koju bi ga zemlju takvog pustili, a da mu je hitna, prinudna hospitalizacija (možda zatvor...) neophodna, je više no očito...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

[quote=
P.S vita jana napisi mi sad ukratko tvoj postupak smanjenja doza do nule, koliko je sve to trajalo kao i za tvog muza, ako ti nije problem.[/quote]

Oooo evo nam Kate i pre nego sto smo ocekivali.
Ali evo mozda ti Vitajanina uspesna prica da motivaciju ponovo!
Good luck
Locked