Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Nesa_neske_01 wrote:
sanela wrote:
Nesa_neske_01 wrote: Hemp seed, to je ovako nesto: http://organskiproizvodi.com/index.php? ... ce&lang=sr
Nema THC? Zanima me. Nisam siguran. U tekstu pise da nema THC.

Ja sam se skinuo sa meta.
Interesantam tekst. Sljedeći put kad odem u DM obratiću pažnju na one sjemenke i preparate od konoplje ;)
Haha, eto kazu da nema THC.
- skroz na dnu teksta pise: " Pitate se, kako da uključite konoplju u svoju ishranu? Vrlo lako: proizvodi od semenki konoplje su legalni, budući da ne sadrže opojnu supstancu THC, pa se prodaju u svakoj bolje snabdevenoj radnji zdrave hrane. "

Liči da lažu da nema THC i CBD:
Although cannabis as a drug and industrial hemp both derive from the species Cannabis sativa and contain the psychoactive component tetrahydrocannabinol (THC), they are distinct strains with unique phytochemical compositions and uses.[6] Hemp has lower concentrations of THC and higher concentrations of cannabidiol: https://sr.wikipedia.org/wiki/Kanabidiol (CBD), which decreases or eliminates its psychoactive effects. The legality of industrial hemp varies widely between countries. Some governments regulate the concentration of THC and permit only hemp that is bred with an especially low THC content.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hemp
Alessandro wrote: ...
Zato ne spavaš popodne, dobiješ energiju brzo.

Miriše mi slično kao i pobornici - treba legalizovati marihuanu.
Ma kakav crni THC,pa ja bih dobio napad paranoje odmah,ja ne podnosim travu,ciji je upravo glavni sastojak thc,kad neko pali vutru ja moram da izadjem iz prostorije,toliko mi smeta...Ovo su cisti vitamini,i da,ljudi koji vode racuna sta jedu koriste...Inace ja radim u jednoj takvoj radnji....Samo zdravi proizvodi...Nikad nisam kacio sliku ovde,nzm ni kako se radi,da ti pokazem o cemu je rec....
https://goodearth.com.mt/imported-brands/green-origins/ evo to je ovo.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

https://www.youtube.com/watch?v=CkpWNp3K3Mw EVO NESTO ZA VAS...MANITE SE TEORIJA ZAVERE....IT IS ALL ABOUT MUSIC!!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Nesa_neske_01"]
Imaš li bolove stalne ili periodične?
______________________________
Dobro pitanje Neške..
Koliko sam do sad pohvatao, imam periodične bolove. To me baš i čudi. Jer sam daaavno, kada sam se skidao po 100-ti put sa dopa, lepo znao šta me čeka 24-tog sata, a šta 48-og, 96-tog, itd... Prvi dan pakleni bolovi, pa se smanjivali (pričam o dopu). Tada sam mogao da uz par tabli painkiller-a (obično Brufena), izguram taj period i još tabla ili dve Bensedina i nešto za spavanje i to je to.
Ovo sad ne mogu da znam šta će biti. Bukvalno me svako jutro iznenadi sa osećajem...
Nervira me to što ne mogu da se oslonim na stanje tela, pa da ga predvidim. Ne mogu ni da isplaniram ništa za 3-7 dana unapred, jer nemam pojma kako ću biti ujutru.

Pre neki dan sam imao neki sastanak u vezi posla. Iako znam da sad i nisam sposoban za posao, ja ipak dogovorio neko viđanje i razgovor oko podne. Ma čim sam ustao u 8h, znao sam da od sastanka nema ništa, sem ako ne uzmem barem 2-3mg.
Uzeo svojih standardnih 1mg. umanjio bolove 70%, ali mi psiha ostala dooowwnnn!!
I kad mi je glava na podu, ja nema šta da tražim na razgovoru sa čovekom koji očekuje neku gomilu ideja i rešenja, a po iskustvu znam da bi se viđao sa njim još barem 5-6 puta, pre realizacije posla. Znači da bih svaki taj dan morao da podignem dozu. A kad god dignem dozu, posle toga žalim i patim jedno 2 dana.. Standardno: Bol, pojačana depra i suludi snovi, a u glavi košmar i haos.

Ja sam zbog toga rešio da ne preuzimam nikakve poslove (sem ako ne uleti nešto tipa da zaradim 500 evra u par dana :D )
jer jednostavno nisu vredni mojeg dizanja doze i mučenja posle.

Što pitaš za periodičnost bolova?

Evo me opet jutros jako rano, a nisam ranijih 5-6 dana. Spavao sam do 10h bez problema i nisam spavao popodne.
Kažem opet: Zoloft mi je baš legao lepo. Imunix me čisti samo tako, to se ide u klonju 3 puta na dan, a i osećam da izbacuje sranja iz mene. Ja kad odem da piškim, ja tačno vidim kakvo mi je stanje. To mi ostalo još od lečenja Hep.B
Tada sam po mokraći provaljivao koliko sam se izlečio i koliko me još čeka. Što je tamnija mokraća bila, a i imala baš intezivan miris, to je značilo da još uvek jetra radi svoje i nije se sredila. Sad, ista stvar.

Ima tu i još jedna stvar koja govori da sam i dalje u tom nekom "narko razmišljanju", što mi se ne sviđa.
Elem, kad god idem da uzmem zalihu, ja taj dan šmrknem 4-6mg. Potpuno besmisleno, ali ne mogu da se oduprem!
To je valjda ona želja da se oseti još neki "rad", makar na trenutak. Ovaj poslednji me radio 3-4h i propatih 2 dana u stalnom znojenju i bezvolji na gajbi. Jedva se sabrah da se vrnem na 1mg. Taj problem "čačkanja" još nisam rešio.
Srećom pa zalihe obnavljam na 15 dana, tako da takav izlet imam samo taj dan. Ali je svaki put sve slabiji, a meni posle sve lošije.

I samo još ovo: Šta se dešava sa ovim zlim snovima? To su neka gonjenja, mučenja, zli ljudi koji hoće da mi skidaju skalp, lome kosti, itd..?? Jurcam se tako sa njima po kojekakvim terenima i prostorima, ali nikako da pobegnem! Uvek sam 1,5 korak ispred njih, ali mi tlo izmiče, šlajfujem, nemam brzinu, itd.. A oni me jure i vitlaju raznim napravama kakve je Aušvic iznedrio, npr.
Noćas sam begao od neke bande klinaca kroz neko blato. Znao sam da ako me uhvate da će da mi lome koskicu po koskicu i užasan strah me pratio sve vreme. Strah od bola, od njih, od situacije.. Strava i uNžas (kako reče jedan moj klinjo) ;)
Znam da je to moja podsvest, psiha i neki nerešeni problemi, čitao sam i ja Jung-a, Frojd-a, From-a, itd..
Ali me već ponekad toliko izmuči da moram da ustanem, jer ne mogu da trpim to!
A i moj mačak Toza je izgleda provalio kad su snovi loši, pa me šapom samo potkači po nosu ili glavi, onako nežno, da me probudi?! Čudne su mačke, Tozo hvala ti!

A, Vi ekipa, kako ste? Nećete više da se prepucavate po zidovima? Nemojte, rasteraste i ovo malo ljudi što dolazi na sajt.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Pa sve to sto pokusavam da kazem o Bupu, i to sto vrtim tu plocu stalno je samo iz tog razloga sto se s vremena na vreme pojave komentari ili misljenja ,ma to je zlo, propast, jos malo pa ce ispasti gori i od heroina.
Pa cekaj malo nije bas tako...
Ni ja ga ne volim, i ne pijem ga iz zabave.. ali godine koje sam proveo na njemu mi daju neko iskustvo i prilicno istinitu sliku kakav je on zapravo.
Voleo bih da nisam imao potrebe da ga nikad upoznam ali jbg..
_______________________________________________________

Ziki, pozdrav!
Ne znam tvoju priču oko skidanja i korišćenja dopa, pa ne uzimaj ovo baš skroz ozbiljno.
Ali, na mom primeru: Ja sam dugo bio na dopu, ali sam "srećom" bio takav đanker, da nikada nisam bio u kontinuitetu duže od mesec dana. Uvek je bilo naglih prekida zbog nedostatka novca, ređe zbog nemanja šeme. To znači da sam imao periode od 5-10 ili 15-30 dana kada sam svakodnevno išao ujutru na šemu i klasično se pucao na prvom pogodnom mestu, a posle toga mogao da pomeram planine i idem gde god hoćeš i radim šta god. A i količine nikad nisu bile veće od 2 paketa po pola grama (naravno da to nikad nije bio pravi paket i količina, ali je bivalo i takvih slučajeva gde je sve bilo kako treba), a kvalitet takav da me samo to vuklo da sutra i opet sutra i opet sutra, ustajem, jurim pare, pucam se, stondiram, pa u krug.
Elem, primetio sam da, iako su krize bile jako teške i bolne, uspevao sam da ih preguram uz bolove i znojenja, nespavanja, prolive, itd.. Možda sam samo 3-4 puta u životu bio baš toliko nekontrolisan da u krizi nisam znao šta radim i jednostavno otimao sve što mi dođe pod ruku. Srećom sam imao toliku kontrolu da ne uradim krivično delo, ali je par puta i to bilo na ivici. Varao ljude, zajmio pare, krao od roditelja, itd.. Svi znamo te priče.
Poenta je da bih sada, radije menjao ovo mučenje sa Bupom, za krizu od dopa! Kapiraš?
Krizu od dopa sam umeo da preguram i znao sam da svako sledeće jutro biva malčice bolje i bolovi manji. Sa Bupom to ne znam, samo znam da ako ostanem bez i jednog miligrama, da ću za 48h biti tako slomljen da neću moći da odem da ga nabavim, a kamoli išta drugo!! To mene užasno nervira i odbija od svega. Svi želimo da se skinemo i da najzad krenemo u neki svoj "novi" život bez drogiranja, a ODRŽAVANJE NA BUP-u NIJE ŽIVOT BEZ DROGIRANJA!! Ovo je, po meni, veće zlo!
Možda neki ljudi koji su na maleckim dozama od 0,2-0,5mg. mogu da se na suvo skinu uz veeliku muku, ali ne vidim da iko to pokušava. Ja evo pokušavam da siđem sa Bupa već 5-6 meseci. realno je stvaran pokušaj tek ovih poslednjih 2 meseca.
Kada sam pokušavao isto to sa dopom, ja bih za 15 dana bio čist, uzimao blokator i to je to. Bivao sam nervozan i bezvoljan, ali nisam imao ove probleme. Plus što je blokator stvarno "božiji lek", koji te jednostavno nivelisao da ne misliš o opciji da se izdrogiraš! Možeš da uzmeš speed dan-dva, možeš da duvaš stalno, itd.. Ali, možeš i da sediš pored đankoza koji se pucaju sa najboljim dopom a da ne posegneš, jer znaš da neće biti ništa. Samim time, je mene blokator spasao dopa. Samo sam se, naravno, zajebao čim sam uvideo kako me radi Bup, pri prvom korišćenju. Klasična ljubav na prvi pogled. A u tom trenutku i te godine, nisam imao nikakve zavisnosti i život mi je bio skroz Ok. Ali ne da đavo mira, jednostavno!
Bup me je vratio u košmar svakodnevnog opijatisanja i traćenja života. "Medeni mesec" je davno prošao i sad je ostala samo zavisnost. Žao mi je što ga nisu napravili tako da nema ove UP-erske efekte i lepa osećanja, već da je takav da ne osećaš ama baš ništa, sem da ubije bol i izravna te. Jer mnogi su sada navučeni na Bup, baš zbog tog medenog meseca, jer su mislili da mogu i da su našli novu drogu koja "kao" nije štetna a izaziva slične euforije, itd.. Evo ja sam prvi primer toga. U stvari smo skoro svi ostali i dalje narkomani.
Jer istina jeste ona stara: Jednom narkoman, uvek narkoman! Tačnije: Niko se ne izleči, već samo zaleči. Zato i ne postoji termin: IZLEČENI NARKOMAN, već samo i jedino: NARKOMAN U DUGOJ APSTINENCIJI! Ko uspe tu apstinenciju da razvuče do kraja života, taj će možda poslednjeg dana života smeti da kaže da je izlečeni narkoman! Svi ostali ne znaju šta će biti već sutra ili prekosutra, očas posla se mi vratimo svojim "starim ljubavima".. Bedak!
Ali, treba se truditi svaki dan, dok god živiš..
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Manman takvi snovi Se pojave od zolofta na pocetku. Ista stvar je i kod mene bila, cak i neko trzanje u polusnu, ali prodje brzo.

Opusteno manman, vecina je vec rasterana.

Vezano za bup.
Napisao je i Ziki i ja sam se nadovezala i imas tamo sve odgovore. Ti se ziv namuci oko bolova i depre i pijes lekove i za to, a toga ne bi bilo da uzimas bup kako i treba da se uzima.
Bup je nepredvidiv samo kad se skines sa njega pa u narednih par nedelja ne znas kakvo te stanje ceka, ali dok si na njemu i dok god uzimas iste doze svaki dan i pod jezik te nepredvidivosti nema. Pa sta mislis kako smo mi ziveli godinama na njemu?
Vrtis se u krug a i sam znas da je to zbog zloupotrebe bupa. Treba da saniras uzrok svega toga
To sto uzmes danas 1 mg, za par dana se pocastis sa vise mg ti pravi samo haos i letargiju. Svaka doza se zadrzava par dana u organizmu i onda si par dana u downu.
Stisni muda i stabilizuj se neko vreme na 1 mg pa ces videti.
Moj ti je predlog bup pod jezik 1 mg ujutru, o.5 posle podne i ima da procvetas.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Frajla"]
__________________________

Hvala žeMska!
Znači ceniš da su snovi od Zolofta?
Ok, ne sećam se da ih je bilo pre 15god. kad sam pio Zoloft.. Verujem.
Znam da se doza Bup-a prepolovi na svakih 24h (a, možda i 36h, jer ipak imam 44 god. pa sve sporije ide),
tako da mi je jasno da onaj dan kad sam uzeo tih 4-5-6mg na nos, su u stvari tek prekjuče sišli na 1mg.
Tačno to i osećam. Zato se nadam da neću ponoviti grešku, jer mi je stvarno dobro na 1mg. pod jezik.
Sve kako treba, nema depre, nema kunjanja stalnog, uveče lepo zaspim, itd.. Uglavnom jedan flat-line koji mi i treba.

E, sad ova ideja da se "popravim" sa 0,5mg popodne..
Ne znam, to mi ne deluje kao da me gura u smeru skidanja? Probao sam i tako, jeste dobro i dan bude super..
Ali osećam kao da dižem dozu time, više nego što jednom u 15 dana šmrknem 4-6mg. na dan nabavke?
Popodne nemam želju za popravkom, a i kad je imam, tada 0,5 mg. ni ne osetim, pa me to i nervira i osećam se prevareno,
pa me "vuče da povučem" veću lajnu, pa za čas se otvara magični krug.. očas posla sam šmrknuo 2-3mg. pa onda nema spavanja!
Zato sam i odustao od popodnevnog dodavanja.
Jutro je najbolja opcija meni. Zadržaću se na ovih 1mg. ujutru do daljnjeg..
Hvala, pozz
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ideja od 0.5 popodne je u slucaju da se prebacis na uzimanje pod jezik i dok se stabilizujes, ali svakako stvar izbora
Nego ne razumem te pricas o miligramunpod jezik pa o smrkanju
Kako uzimas na kraju?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Daaa, ti ludi kosmari kad ne znas spavas li ili si budan se pojave na pocetku uzimamja AD , Ja ih sad imam od seroxata, ali vec su u blazem obliku.Pa ih podnosim... Ta zloupotreba bupa i setanje sa dozom, izludi covjeka. Kad se stabilizujes na jednoj dozi osjecaces se skroz normalno.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

ManMan , Ja razumem to o cemu ti pricas ..
Ti nisi jedini koji je dosao do tog misljenja i osecaja da bi se verovatno pre skinuo sa Heroina nego sa Bupa, jer navodno Heroinsku krizu ti izdrhtis za 2,3 dana ili nedelju dana i onda je kao sve ok..izbacio si to iz sistema, kroz znoj itd..
Medjutim retko da je to neko bas uspeo, cak i ovde na forumu su retki takvi slucajevi.
A svi smo se mi skidali sa dopa na po 15 dana, ili mozda cak u nekim periodima smo se skidali i na par meseci..ali smo se nekim cudom uvek vracali na njega, i nikad nismo ni uspeli da se skinemo.
Pri tome na heroinu svaki put kad odes na tu semu i uradis tih pola grama, nikada ne znas da li ti je to mozda poslednja sema..ili cak mozda poslednji dan u zivotu..
Jer koliko god ti imao neko poverenje u tog dilera, ili u robu da mozda nije neka itd..to je ipak ruski rulet gde mozes da zavrsis ocas posla.
Cinjenica je Heroin ubija, znaci na mrtvo..kao metak u glavu..
O haosu i razvaljenim zivotima tvojih bliznjih, odnosno ono sta Heroin napravi prvo tebi, a zatim i njima..tu nema sta da pricamo, to znamo svi.
Vecina ljudi u toj celoj prici sa heroinom postaju sebicni, nezahvalni monstrumi, koji prvo uniste sebe jer postaju nesposobni da zive zdravorazumski,i da budu produktivni.. a zatim krenu da ljude oko sebe izrabljuju materijalno do ivice egzistencije, i da ih ubijaju emotivno i u svakom drugom smislu.
Pri tome naravno uglavnom jedino sebe vide kao zrtvu, a preko unistenja svoje okoline prelaze prilicno hladnokrvno..cak ponekad i opravdavajuci sebe da je to zbog dopa itd..
Ako je cena da se taj pakao zavrsi, ta sto ces ti poceti da se lecis pa ces cak postati i zavistan od lekova..onda tu nema kompromisa.. ako si covek, i ako si uvideo sta si u stvari napravio i sta si ostavio iza sebe.
Tako da tu nema nesto mnogo izbora, i ne mozemo mi bas uvek da pricamo o tome sta je bolje za nas..ili gde se mi tu bolje osecamo..vec moramo da pricamo o tome sta resava taj problem..
Pa makar to bilo kroz tu drugu vrstu stradanja sa tim Buprenorfinom, ali gde si stvari vratio na neki prihvatljiv ljudski nivo..i gde si svoju okolinu oslobodio tih patnji.
Ja to ne pricam samo iz svog ugla jer ja nemam ni koga da mucim, s obzirom da nemam roditelje..trenutno nemam ni zenu itd..ali imam dovoljno godina da sam prosao sve to.
To i jeste jedan od najvecih problema koje heroin nosi sa sobom, to ubijanje i sebe ali i stradanje svoje okoline.
Sto se tice Burepnorfina kao sto smo pricali ovde, on daje najvece rezultate prvo ako se pridrzavas pravilne upotrebe, zatim ako se trudis i boris da zivis taj normalan zivot...znaci ako nastavis da zivis normalan zivot jer dok si na njemu ti to mozes..
Ti mozes na Buprenorfinu i da radis, i da se bavis sportom, i da radis sve sto rade normalni ljudi..
Ne mozes da cekas to neko spasonosno skidanje preko noci, ili posle mesec ili godinu dana..pa ce se onda odjednom stvari vratiti u normalu.
Nece..zato sto moras odmah da zivis i da radis, ne razmisljajuci o tome koliko je to tesko skinuti se sa njega i da se prepustas ocajavanju itd..
I to odvikavanje od Buprenorfina je isto deo terapije i deo tvog lecenja..
I sto vise uradis u zivotu dok si na toj terapiji, samim tim ce ti mnogo lakse pasti i to odvikavanje..
Buprenorfin ne moze da bude toliko cudotvoran da te oslobodi tako teske droge kao sto je heroin, a da se u isto vreme osecas kao da si pio aspirin.
Znaci taj klin se takodje klinom izbija.. nazalost..
Postoji resenje, i ljudi se skidaju sa njega pomocu tih sablona..kod nekog to traje mesecima, kod nekog godinama ali je ostvarivo i realno.
To vremensko opterecenje, i uopste taj pojam o vremenu gde se ljudima koji su na Bupu odjednom zuri da se sada skinu sto pre..i to sve rade tako nestrpljivo meni nije bas uvek jasan.
Ja cak mislim da ih je upravo Buprenorfin doveo u to razmisljanje da se konacno oslobode svega, jer ih doveo u tu neku fazu da se osete sposobnim i zdravim za tako nesto..
E onda kada vide da to bas i ne ide lako, onda krenu da ocajavaju i da mrze taj lek itd..
Potrebno je ponekad samo zapitati se gde bi covek bio da nije ni krenuo sa tim lekom..
Mozda i u grobu..
Ne daj Boze ali tako je.
Znaci strpljenje, i pametno, sistematski..
Ovde na forumu mogu direktno da se preuzmu saveti i iskustva onih koji su to prosli ili prolaze jos uvek.
Mozda je jednom narkoman uvek narkoman, ali cak ni to nije razlog da covek ne zivi normalno..
Ja sam kao takav zaleceni narkoman na primer sagradio kucu..znaci nisam je napravio ni pre, ni dok sam bio na dopu..nego sam je napravio sada dok se koprcam na toj terapiji..
Vukao sam taj lek sa sobom uvek, i radio sam po ceo dan i ovde i po inostranstvu i eto..sta drugo pametno da uradim ne znam..
Kad god da se skinem, ja cu moci mozda da budem i zadovoljan jer nisam tracio vreme.
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pitala bih vas nesto sve sto hocu odavno, pogotovo tebe Ziki...
Znam da ce zvucat suludo, ali ovo pitanje ce ti mnogo reci o mom razmisljanju o Bupu i ljude na toj terapiji.
Probajte zamisliti da Heroin dobijate u apoteci kao bup...Odes jednom nedljno ili jednom dnevno po svoju dozu nebitno, nema cimanja za pare sve je besplatno..Nema kradja, gluposti cimanja naroda za pare, sve legalno.Kako bi onda dozivljavao heroin.?
E takva je stvar sa Bupom...Daje ti ga dr, besplatan je, ne razmisljas o novcu...Neki ga cak i prodaju pa ubiju pored terapije i neku minimalnu dnevnicu.
Zao mi ej sto vise ne poznajem ljude koji su se skinuli sa dopa, i sad su ok skroz strejt, toga vise nema, kao prije,Svi su na bupu.Bukvalno ne poznajem nikog ko se skinuo ili se skida a da ne kroisti bup.
Eto tako ja to dozivljavam, ljudi su kao napredovali napravili kuce stvorili porodice, da zato sto se ne cimaju vise na glupe seme i davanje cijele plate na drogu i ulazenje u dugove,,nego to sad dobijaju na recept. I tako su napredovali...
Jedina stvar za koju se slazem 100% je smrt, za koju nikad ne znas kad ce doci od heroina.
Ali isto tako ne znamo ni kakve zdravstvene posljedice donosi bup? Hm..
I dalje sam za neku kratkotrajnu terapiju bupom,dok se malo stane na noge i to je to...
Locked