Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

cjenim kak si se ti DRASTIČNO uplašila od krize vjezane za ostavljanje bupa, krize koja nije ni prinjet heroinskoj ili metadonskoj - duga jeste, no je intezitet nesamjerljivo blaži
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote:cjenim kak si se ti DRASTIČNO uplašila od krize vjezane za ostavljanje bupa, krize koja nije ni prinjet heroinskoj ili metadonskoj - duga jeste, no je intezitet nesamjerljivo blaži
Unikat sam mozda !
Zahvaljujem univerzumu sto mi se u mladjim danima ni jedna droga nije nesto posebno svidjela, da bi se zavoljeli :o
Sreca da sam sa rakijom godinama bila u velikoj ljubavi!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

E sad Caty.... opet sebe tesis.... to ti je vezano za post koji si obrisala.
Svi koji su se skinuli sa bupa, ne mislim na 4 dana apstinencije nego mesec dana, niotkoga cuti neces da je kriza "podnosljiva" ma sta god to znacilo
Cuces od nevernih toma koji sebe tese da je to veliko nista ili od onih koji su jos na bupu i ne planiraju da se skinu ili rekla - kazala od prijateljevih prijatelja... ciste petparacke price.
Ninocka je kratko bila na bupu i bori se, verovatno ce se jos boriti... samo ne znam iz koje vasione dolazi prica da je sve to umisljeno i da nije strasno?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:E sad Caty.... opet sebe tesis.... to ti je vezano za post koji si obrisala.
Svi koji su se skinuli sa bupa, ne mislim na 4 dana apstinencije nego mesec dana, niotkoga cuti neces da je kriza "podnosljiva" ma sta god to znacilo
Cuces od nevernih toma koji sebe tese da je to veliko nista ili od onih koji su jos na bupu i ne planiraju da se skinu ili rekla - kazala od prijateljevih prijatelja... ciste petparacke price.
Ninocka je kratko bila na bupu i bori se, verovatno ce se jos boriti... samo ne znam iz koje vasione dolazi prica da je sve to umisljeno i da nije strasno?
E ne znam Frajla, ja tebi tako zavidim!!
Ja poludjeh!! Ne znam da li vise ludim sto sem sa psihijatrom, na ovu temu zaista nemam sa kim da pricam , ili ludim sto sam bijesna na sebe kako evo poslije 25 dana i vise ja bukvalno strahujem hocu li uzeti bup. Hoce li me napustit pamet na minut, i sve uprskam.
A svi ovako, kao i neki na forumu, daj ne glupiraj se , kako si se ti istripovala... Jbt da li je toliko tesko shvatit da sam vukla bup, jet mi je bilo lijepo na njemu, da sam se mjesec i nesto mucila da ga izbacim, i da sam evo u strahu da necu puci jedan dan i sve uptskati.
Dok sam ovu gote recenicu pisala bila sam u strahu, vec sekund kasnije tj sad ja razmisljam, ma sve ce bit ok Nina, kakav bre bup evo vidis super si nista ti ne fali ...I tako smjena losih i pozitivnih misli. Lakse mi bude kad se ovdje izmlatim, iskuckam istresem i cim ovdje udjem odma se sjetim svih losih strana bupa, i bolje mi bude.
Jednom se Ziki zapitao kako to ti mozes da budes strejt a i dalje si aktivna na forumu. Meni nevjerovatno pomaze, ja ulazil bukvalno na sat i citam jedne te iste objave i tako se smirujem!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

koliko kužim, vječno nadrndana korisnica frajla je iz vojvodine, te evo jedne recentne objave iz netke zgrade u novom sadu

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59EC6FCE
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Slabo kuzis care
Pretpostavke su nista do uzročnici stete, ili prjetpjostjavke ;)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Nisam bas u toku, ali kao da se svadjate nesto i prozivate itd..ne kapiram.
Sto se tice Bup-a i krize da li je ovakva ili onakva, to zavisi kako se gleda na to.
Ako se uporedi sa krizom od Heroina, Metadona pa cak i Trodona, blaza je jednostavno i drugacija je..moze da se kaze cak da je to neka druga vrsta tegoba.
Svako ko je bio u onoj agoniji prilikom skidanja sa Heroina zna o cemu pricam, ono grcenje u krevetu sa bolovima i uvrtanjem u kicmi, povracanje, proliv..ne mozes da jedes, ne mozes da spavas, ne mozes da sedis, da lezis, da mislis..pakao jednom recju.
I znaci to ne moze da se uporedi sa stanjem posle Bupa koje je otprilike slicnije nekom jacem Gripu, koji traje duze i koji ima jos neke pratece efekte nego sto je slicno onoj krizi heroinskoj.
Najprostije receno, kod svih droga kriza je uglavnom ekvivalentno proporcijalna onom efektu te droge...
Znaci Buprenorfin je lek koji sporo deluje, dugacko traje njegovo dejstvo, ima tu opijatsku toplinu kao i svaki derivat morfijuma..ali nema onaj bas euforicni rad, znaci nije prvo fleshka pa te digne, pa onda stondiranje, i na kraju te spusti i nisi nizasta...
Znaci ono kako Buprenorfin deluje, takvu krizu i proizvodi posle.. od tog sporog i dugackog dejstva dobijamo tu sporu i dugacku krizu, a posto nema te euforije i tog zadovoljstva u toj meri, onda nema ni tih ekstremnih napada krize sa grcevima i sa onim bas intenzivnim mucenjem.
Svaka kriza je povratna reakcija od samog efekta droge, i otprilike svako ko konzumira to duze vreme moze da nasluti sta ga ceka kad prekine..u odnosu na to u kojoj meri je bio uradjen, i kako je sve to dozivljavao.
Ja to tako vidim..
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Tacno tako ziki! I potpuno se slazem sa tobom u vezi te krize, a sto se ninock tiče njoj je ovo prva kriza pa ne moze da je uporedi sa heroinskom ili metadonskom pa joj je samim tim i najgora ali po intezitetu sigurno da nije najgora, ja sam gledala video snimke na youtube i neki kukaju svaki dan kako im je lose a neki su ono kao skroz ok! Znaci psiha tu igra veliku ukogu i to kakav je ko po prirodi a isto tako secam se da je mom muzu bilo 100 puta gore i da je po ceo dan kukao a drugi put sam ipak ja bila ta koja je samo lezala u krevetu i gledala u jedni tačku a on je radio sve po kuci i cuvao dete. Nema pravila ali kako istripujes tako ce ti biti (moderna verzija od 'kakve su ti misli takav ti je zivot') :D
Ja nisam sad odustala zbog krize, iako je ona sigurno minimalna kada se skidas sa neke male doze, nego zato sto prosto ne mogu sad to da trpim a nemam ni jakih razloga za to. Dakle dobro mi je i ovako a i moram duze vreme da ga uzimam.pod jezik da bih se privikla na to uzimanje bez rada i da.bih se vremenom stvarno odlucila na skidanje ali otom potom. Kad vidim kakvi su odvaljeni ljjdi na metadonu i heroinu, bup mi dodje zaista kao nesto skroz levo , kad ga ja uzumam 3god bez da iko zna, osim nekih narkomana i dilera, znaci roditelji prijatelji, niko nikad nije posumnjao u nesto! Eto toliko ja izgledam nornalno kao i svi drugi ljudi. Nadam se da mi nece jedam dan samo otpasti zub (smajli-bez-zuba) :P
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:koliko kužim, vječno nadrndana korisnica frajla je iz vojvodine, te evo jedne recentne objave iz netke zgrade u novom sadu

https://scontent.fbeg2-1.fna.fbcdn.net/ ... e=59EC6FCE
Pretpostavljam da se neko ubio? Novosadjani su poznati po depresiji i samoubistvima
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla wrote:E sad Caty.... opet sebe tesis.... to ti je vezano za post koji si obrisala.
Svi koji su se skinuli sa bupa, ne mislim na 4 dana apstinencije nego mesec dana, niotkoga cuti neces da je kriza "podnosljiva" ma sta god to znacilo
Cuces od nevernih toma koji sebe tese da je to veliko nista ili od onih koji su jos na bupu i ne planiraju da se skinu ili rekla - kazala od prijateljevih prijatelja... ciste petparacke price.
Ninocka je kratko bila na bupu i bori se, verovatno ce se jos boriti... samo ne znam iz koje vasione dolazi prica da je sve to umisljeno i da nije strasno?
Sto se toga tice slazem se zato sam iobrisala i bas sam ninocki napisala da ti sto joj tako pričaju su sigurno presli na neke druge lekove ili droge! Ali slazem se da fizicka kriza nije tako jaka i ona je tu najmanji problem, vec psiha... jedan dečko se skinuo u pritvoru gde je bio mesec dana kazw kriza je lagana, ali cim je izasao poceo je da uzima bup jer je znao da ima i znate vec, drugo je kad si zatvoren i kad nemas hteo ne hteo!
Hocu da kazem mnogi od nas su iskusili fizičku krizu i nema veze dal 5 ili 15 dana jer prve nedelje je najgora, i ona prodje ali psihicku nismo uspeli da pobedimo i kod mene je samo psiha bila razlog da ae vrarim bupu, sva 3-4 puta mene je fizicks kriza prosla kroz 6 dana, psiha je ta koja sjebe sve i to je cela istina
Locked