Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Razmisljam o 300stvari,nadrkan zbog ovoga na sebe,uskoro putujem,jedna mozda najvažnija prica u zivotu..pa me još vise ovo sabi psihički.
Otprilike godinu dana sam šibao 2mg(1/4 8.).U avgustu pokušao da prestanem,ali 3 dan nastavio,onda krajem novembra 10-ak dana smanjio na minimum,jesam vukao to,ali bukvalno žiletom sastružemo neku linijicu..onda par dana nista pa jedan dan uzmem,opet tako..onda 11-og zveknem 1/4 (morao,razlog nije bitan..ali nisam morao jer nisam mogao izdržati bez,već sam taj dan morao biti “tu”)onda nista i sad -18. Ili 19-og,nisam siguran,uzmem ispod 1mg.I to je to,znaci od 10-og do danas sam dva puta uzeo,stim da sam povukao neko žuto smeće koje je samo N od heroina..Pretpostavljam da ovo niko neće podržati,ali moje je misljenje bilo da je bolje mrva toga nego mrva bupa..opet je to jedan dan vise bez bupa.
Sad me bas zanima da li se stvarno resetuje sve ako posle 3-4-5 dana uzmes jednom.ili ne.Citao sam ovde da da,a i da ne..U svakom slučaju ja mislim da je to najbolja varijanta posle ove price ovde o smanjivanju do nevidjenog,jer stvarno nemam vremena za to.
Sad,sto se AD tiče,po meni nije tacno da nemaju trenutno dejstvo,već se mora piti terapijski.Evo npr ja imamo dalje tu 1/4 bupa,uz mene je stalno,ne iz razloga da se mozda bojim da će mi biti toliko lose da moram to pojesti,već tako Hocu-ako mi ostane do kraja ove price onda ću biti sigurniji u taj uspjeh.I Juce sam dan iskulirao,uradio prvi trening,šetao,klopao..i naravno sinoc frka panika-nervoza,noge..kapirao čučnjeve neke odradim ali nisam imao volje,onda sam pricao tri sata sa djevojkom o nekim tripovima,događajima iz prošlosti,sjećanja lepa ili manje lepa :) popio jedan xalol,onda još jedan,zaspao u 02,ustao malopre,popio limunadu sa medom,kafu,sad ću doruckujem,tamo-vamo...i idem šetam i javim se na vratilo danas..
Znaci,sto su svi pitali u vezi AD,eto za šta to meni sluzi,Nmg posle jesti to dugo..
Ne kazem da sam ja sa ovim stavom,načinom..u pravu-naprotiv!Msm da je i bolji i lakši Frajlin način,cela prica.Ali jednostavno nemam vremena za to.Ali završnicu ja to ovako ;) Tu sam,pisacu pa cemo videti.
Još nesto,ovo sa preskakanjem dana..to mi naleteti u glavu zbog jedne davne price:skidanje sa žutog pre nekih 10-ak god,pakao..6-7 dana niti jeo niti spavao,havarija..i puknem se 7. dan,isto bila prica-“izdržao si toliko,nemoj.”reko-moram,se istuširam,klopam,odspavam i nastavljam sa skidanjem..i tako sam i uradio.Najnormalniji covek da ne jede,ne spava,pisace i pricati nebulozno kao ja :)
I da-Ziki,HVALA za tvoj post,primio sam ono sto si napisao o zabijanju u kucu,Itd..kao da mi neko šamare izlupao :)
Pročitam i kapiram koji ti je bre...Svi smo mi u konstantnom problemu,svi koji imaju iole duži staž sa opijatima...ali guramo i Moze se!I tako šetam Juce,slusalice u usi(da jbt-poceo sam slušam muziku non stop,evo i sad )i kapiram koliko sam ja u stvari dobar :) ;)
Hvala :)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vezano za resetovanje to je u neku ruku tacno. Bup se u organizmu zadrzava nekoliko dana u zavisnosti od organizma, ali kao sto si rekao da vodu bas i ne pijes znaci moguce da ostaje i duze, zato se i desi da nakon 5 dana moras da uzmes nesto da li to bio bup ili hors. Jer 5 ti dan je najkriticniji.
I ako uzimas povremeno, pokusaj da ga ne vuces jer time ces izbeci rad, dizanje a potom i spustanje, sto je veoma bitno u stabilizaciji. Ako ga uzmes regularnim putem bices ok ali ne i u zikri
Sada se postavlja pitanje da li juris rad i dizanje ili je cilj izbeci zikru?
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote:Vezano za resetovanje to je u neku ruku tacno. Bup se u organizmu zadrzava nekoliko dana u zavisnosti od organizma, ali kao sto si rekao da vodu bas i ne pijes znaci moguce da ostaje i duze, zato se i desi da nakon 5 dana moras da uzmes nesto da li to bio bup ili hors. Jer 5 ti dan je najkriticniji.
I ako uzimas povremeno, pokusaj da ga ne vuces jer time ces izbeci rad, dizanje a potom i spustanje, sto je veoma bitno u stabilizaciji. Ako ga uzmes regularnim putem bices ok ali ne i u zikri
Sada se postavlja pitanje da li juris rad i dizanje ili je cilj izbeci zikru?
Ono 18-19-og sam bas izbegao zikru..ali opet ako izuzmemo da sam pre toga uzeo,znaci negde od 11-og do danas sam uzeo jednom,manje od 1mg..kapiram da je to ok.
Pijem masu čajeva,limunade..a ovaj trening mi sluzi izmedju svega ostalog i za to-jer za tih sat vremena popijem 2L vide,minimus.
A rad stvarno ne jurim,jednostavno sam navikao tako da ga uzimam i ako stavim pod jezik imam trip da nista nisam uradio..Kako god,onu 1/4 planiram da bacim,ali negde u decembru,mozda za doček ng :) .Mozda je to malo Sado-mazo varijanta-skidati se a imati to koš sebe..ali neka,tako mi i treba!
A inače,Msm da nema izbjegavanje zikre..ona te mora posjetiti kad tad,mozda se Moze intenzitet malo regulisati,ali izbeci potpuno nop.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Zikra se da preziveti, ali sa neuspavanim rovcem u glavi ne treba ulaziti u ring
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote:Zikra se da preziveti, ali sa neuspavanim rovcem u glavi ne treba ulaziti u ring
To dalje zavisi od svakog od nas kao pojedinca,stanemo i kako kasnije,čime cemo se preokupirati,čime zadovoljiti.
Da li stvarno mislis da je neophodno biti godinama na budu ili nečem sl. da bi (ako) se resili rovca??
Ja Msm da ne,nikako.
Jeste zajebano,postanemo preosjetljivi i svaki problem,čak i ne mora biti problem vec malo teza,uobičajena životna situacija nas pogodi mnogo jače nego ostale :roll:
Ali jbg..
Imam 33 god.kao Isus :) a pola ih se ne secam..ne bih da bacim vise ni jednu na ova sranja.Kad pogledam unazad-bilo mi lepo do 2000-te i od 2009-te do prošle,izmedju neka magla.
Rovac postoji za sve koji su bili godinama na heroinu i postojace,samo je pitanje kako cemo ga obuzdavati.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nenenenenen ne mislim da treba biti godinama na necemu da bi se uspavao rovac nisi me shvatio
Rovca u tvom slucaju mozes uspavati ako prestanes sa uzimanjem bupa na nos i horsa u medjuvremenu.

Naravno da zavisi od pojedinca i da smo svi razliciti i svi znamo da je posle bitno preokupirati se na druge stvari i necim drugim se zadovoljiti, samo je pitanje u psihickim krizama sta moze da nas zadovolji u tim momentima a da nije gudra?
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

U tim momentima trening?Otkud znam..svi moramo naći nesto ili smo u bunaru :)
Jesam brate uleteo u ovu pricu sa svih strana,niotkuda..Napisao sam da pratim ovaj forum dugo,ali sam mislio da nema smisla da ucestvujem dok se ne sastavim da skroz batalim sve,tako da sam krenuo sa tom pričom.U 11 odoh u šetnju,danas na vratilo se prikacim :) Inače sam lijenj mnoogo,i trening..ja ispostujem sebe jer mi bude mnogo dobro Ksd zavrsim,istuširam se,klopam..a i koristi pogotovo sad.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Frajla wrote:Nenenenenen ne mislim da treba biti godinama na necemu da bi se uspavao rovac nisi me shvatio
Rovca u tvom slucaju mozes uspavati ako prestanes sa uzimanjem bupa na nos i horsa u medjuvremenu.

Naravno da zavisi od pojedinca i da smo svi razliciti i svi znamo da je posle bitno preokupirati se na druge stvari i necim drugim se zadovoljiti, samo je pitanje u psihickim krizama sta moze da nas zadovolji u tim momentima a da nije gudra?
Prestao,ne planiram.A ti se zakačila za to-nos,hors :) :)
Očekivao sam to,samo mozes li ista reci o ostatku price..onaj deo da sam za posljednjih 12-13 dana manje od 1mg jednom uzeo bup..ili tako nesto.
Ohrabri me malo kako sam to dobro izveo ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

:-) ja sam partibrejkera tj direktna, caty je zaduzena za ovaj drugi deo
Ali samo guraj napred bitno je da si resio da se skines sa toga.
I pisi.... ne brini prepiracemo se povremeno ali to je nista u odnosu na rezultate
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nema frke,bolje s tobom nego sam sa sobom :)
Sutra cemo se bombardovati-kazes 5-ti dan najgori,to je sutra ako računam od posl. ;)
Odoh sad se raznesem od vratila,a neka gradjevina mi iznad,glasaju me likovi..garant kapiraju kako je meni dooobroo,šetam nesto se dižem na neke šipke,dok oni crnce..kukuuu da znaju kako ja njih gledam :shock:
Ja se maltretiram da izbacim go..a iz sebe,oni da zarade i piju pivo posle...
Nista,mislis mi kako je meni bolje ;)
Ae,Cao
Locked