Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Evoevo19 wrote:
Ničija wrote:Pazi ovako draga...bup je iz zebe izašao za 2 nedelje..trodoni su maskirali zikru, al sad možeš očekivati blažu zikru nadam se jer su trodoni isto navlaka,al ajd nije dug period...beruj da neće biti strašno i to će te spasiti...piši kako ti je..
Cepaj zeleni čaj, listiće đumbira stavi da vri 15 min..to ti je super detox, čaj od koprive čisti organizam....i gledaj da budeš aktivna kako bi što manje razmišljala o svemu...
Držim palčeve da ne bude baš heavy, jblg ne bi trebalo,al jaki smo mi i sve na kraju prođe...
Bogami bilo je jako tesko,mokra do gole koze,presvlacenje,povracanje,proliv,ma uzas. Nije ovo resenje,samo smanjivanje. Jeste da dugo traje I sve,ali bar funkcionises nekako. Trodon meni jeste pomogao ove 2 nedelje,Ali kao sto kazu samo pomerio zikru. Nudili su mi Danas bup I dop. Nisam htela,ne zelim da odustanem na pola puta. Iskreno zvala Sam lika za speed,trebalo bi da ga resim uskoro. Ne volim to,Ali znam za 2 osobe meni Bliske koje su se skinule tako. Nedelju Dana toga nece da skodi,kada Sam bila mladja bilo je I po dva meseca konstantno. Sve u svemu to nisam ovde pisala,Ali dop Sam koristila sa deckom sa kojim Sam zivela 2 God,I to ne od starta,nego nakon sto Sam izgubila bebu pocela Sam krisom da uzimam jer mi bilo pri ruci. I skinuli se mi,dosli ovde a on posle mesec Dana nastavio po starom. Izbaci nas iz stana I komsije nam daju sobu srecom. Javio mi se posle godinu Dana,proradile neke emocije I rokali dop 2 meseca I on nestao. Ja ovde jedino sto Sam nasla bio je bup. I nisam znala nista o njemu,nznm zasto nisam trazila idiot.i koristila ga 8 9 meseci. Imam muza sad,koji he CEO zivot strejt,musliman je,kod njih to ne postoji,msm odrastao u drzavi gde je I alkohol ilegalan. Zna za ovu pricu I samo je rekao ok resicemo. Nznm cime Sam ga zasluzila Ali moram da ovo sredim.
Iskreno, nisam ni za trodone kad je u pitanju bup, a tek taj speed ne bi podrzala.
Mislim da trebas da se osvrnes i napravis plan, vidis dje si.
Fizicku krizu nemas, izbacila si ga iz organizma .
U cemu je sad problem , psiha te zeza..???
Ja sam dosta puta ovdje pisala da to stanje poslije bupa nikad preprodila da nisa picela pit Ad. Podji kod dr vidi za neku terapiju, ili psihoterapiju. Sve je bolje nego drogom se skidati sa droge.
I polako dan za danom... Samo moras imati jasan plan. Ovo sto sad radis ili planiras da radis i nije bas idealno rjesenje.
Evoevo19
Posts: 11
Joined: Fri Apr 19, 2019 4:08 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Evoevo19 »

Ninocka wrote:
Evoevo19 wrote:
Ničija wrote:Pazi ovako draga...bup je iz zebe izašao za 2 nedelje..trodoni su maskirali zikru, al sad možeš očekivati blažu zikru nadam se jer su trodoni isto navlaka,al ajd nije dug period...beruj da neće biti strašno i to će te spasiti...piši kako ti je..
Cepaj zeleni čaj, listiće đumbira stavi da vri 15 min..to ti je super detox, čaj od koprive čisti organizam....i gledaj da budeš aktivna kako bi što manje razmišljala o svemu...
Držim palčeve da ne bude baš heavy, jblg ne bi trebalo,al jaki smo mi i sve na kraju prođe...
Bogami bilo je jako tesko,mokra do gole koze,presvlacenje,povracanje,proliv,ma uzas. Nije ovo resenje,samo smanjivanje. Jeste da dugo traje I sve,ali bar funkcionises nekako. Trodon meni jeste pomogao ove 2 nedelje,Ali kao sto kazu samo pomerio zikru. Nudili su mi Danas bup I dop. Nisam htela,ne zelim da odustanem na pola puta. Iskreno zvala Sam lika za speed,trebalo bi da ga resim uskoro. Ne volim to,Ali znam za 2 osobe meni Bliske koje su se skinule tako. Nedelju Dana toga nece da skodi,kada Sam bila mladja bilo je I po dva meseca konstantno. Sve u svemu to nisam ovde pisala,Ali dop Sam koristila sa deckom sa kojim Sam zivela 2 God,I to ne od starta,nego nakon sto Sam izgubila bebu pocela Sam krisom da uzimam jer mi bilo pri ruci. I skinuli se mi,dosli ovde a on posle mesec Dana nastavio po starom. Izbaci nas iz stana I komsije nam daju sobu srecom. Javio mi se posle godinu Dana,proradile neke emocije I rokali dop 2 meseca I on nestao. Ja ovde jedino sto Sam nasla bio je bup. I nisam znala nista o njemu,nznm zasto nisam trazila idiot.i koristila ga 8 9 meseci. Imam muza sad,koji he CEO zivot strejt,musliman je,kod njih to ne postoji,msm odrastao u drzavi gde je I alkohol ilegalan. Zna za ovu pricu I samo je rekao ok resicemo. Nznm cime Sam ga zasluzila Ali moram da ovo sredim.
Iskreno, nisam ni za trodone kad je u pitanju bup, a tek taj speed ne bi podrzala.
Mislim da trebas da se osvrnes i napravis plan, vidis dje si.
Fizicku krizu nemas, izbacila si ga iz organizma .
U cemu je sad problem , psiha te zeza..???
Ja sam dosta puta ovdje pisala da to stanje poslije bupa nikad preprodila da nisa picela pit Ad. Podji kod dr vidi za neku terapiju, ili psihoterapiju. Sve je bolje nego drogom se skidati sa droge.
I polako dan za danom... Samo moras imati jasan plan. Ovo sto sad radis ili planiras da radis i nije bas idealno rjesenje.
Znam,odustala sam,nisam otisla da ga uzmem. Ne znam sta cu sa rukama I nogama,ubijaju me od bolova,jeza I temperatura. Sta mislis da pijem samo ksalol? On me smiri dosta. Rekla Sam muzu da uzme sve pare I da ne zelim nikakve lekove ili droge vise. Svi su preziveli pa cu I ja. Prsnem tako nekad,sve bih uzela samo da se ne osecam ovako vise. A bup I dop Sam odbila bez razmisljanja.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Kako si sada? Jel ti bolje? Napisah post ali nije izašao :o Da li se nekom desio osip i svrab dok se skidao sa leka? Možda je to od znoja?! !! Tripujem za 2 nedelje da ću se implatirati..... :D
Šta mislite o sauni u krizi? Trebalo bi kroz znoj da se ubrza izbacivanje leka?
Jbt kolko je ceo ovaj proces stvar kako istripuješ u glavi. Imam dane gde sam baš up,takođe mi se smenjuje tokom dana up- down, a ima dana gde te neka sitnica ujebe ili te ništa ne ujebe( podsvesno sigurno da) i ceo dan down užasni....čudno je sve ovo. Najviše me zanima šta će biti posle? Mrzovolja ili up i progledavanje ili možda mix :idea:
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Poslije će biti život. Kombinacija svega i svačega. ;) Uspona i padova. Na svakome je da nađe svoj način da se iznese sa svim.
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Znam to, prođoh kroz to ranije pre ihaj...20 godina se drogiram,stajala,opet padala..i na kraju ovaj bup sad 5 god i jblg...plašim se tog kraja, to sad primećujem. Bup koga sam omrzla najviše na svetu sad tek vidim kad me spuca kriza koliko ga gajim još u srcu...poludeću više, ne znam šta se dešava, ponestaje mi sva ona odlučnost jebena, ponekad potpuno bez motiva. Sa druge strane u realnim situacijama kada sam, kapiram da moram da stanem više i što pre ovo okončam. Želim biti normalna i osećati se ok bez ičega, a za to je potrebno vreme...I osećam se bolje, življe od kako sam na minimumu, al imam grozne psihološke krize i tu drugu stranu sebe koja me kopka da uradim još leka jer bih sad osetila 1mg...a mrzim rad bupa ali koliko ga mozak želi u pm
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Imaš li mogućnost da odeš kod nekog psihoterapeuta?
rex3
Posts: 6
Joined: Fri Feb 15, 2019 7:40 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by rex3 »

evo da se i ja javim napok,, proslo je nekih 3 mjeseca kako sam cist,, 95 dana koje ne brojim odavno ali sam u neku ruku ponosan, a opet kad bolje razmislim nemam se na sta ponositi.... mozda ce biti ovo smjesno ali meni se cini da sam skroz na startu... iz dana u dan se borim sam sa sobom,, spavanje 4-5 sati, mozda sam par puta ospavao 8 sati ali onda sutra nisam mogao zaspati po noci i tako u krug... krize su svakodnevne od pretrejarona znojenja , do trnaca i izljeva vrucine,proljev itd...,, naravno sve je to u granicama podnosljivosti ali ipak cini me agresivnim i nasilnim prema svima,,, Fizicku bol sam zamjenio trenigom... 2 mjeseca treniram nabio 10 kg,, i kilaza raste , uredan zivot ishrana posao... sve to stoji ali ........ samo me taj trenig i drzi.. sve nestane poslje njega i ja se osjecam kao nov,, bole misici ali to je ljepa bol i znam da je zdravo... i sutra opet iz pocetka sve do navecer... samo opterecenje i stres na zivcani sustav poravna se sa krizom i sve nestane ali kratko... onaj dan odmora u tjednu sam poceo izjegavati samo da me zaobice psiha,,,, u opce mi nije jasno kako mogu ista napredovati sa toliko malo sna, tj odmora,,, samo kad se sjetim 3 skleka nisam mogao napraviti prvih treniga , sada guram 90 kg , nevjerovatne kilaze za mene jer i prije sam trenirao ali nikada nisam dosao do takve kilaze... sve mi je to cudno ali jedina utjeha u svemu tome ....................sve mi je sad kao brzo proslo jel poslje onoga 1 mjeseca kad sam u agoniji zivio... ali kad bolje razmislim ja sam jos tu samo prekriven sa boli koju si sam nanosim.....100 PUTA SAM POST MISLIO POSTAVITI ALI UVJEK CEKAM ONAJ DAN KAD MOGU DA NAPISEM DA JE KRAJ... ali kraj ja jos nevidim niti ga niti osjecam... Kao i sve ostalo moram se tjerati na sve,,, bezvoljan umjetno nasmijan.........Citaj kazu stare postove,,, da sam mislio citati sve te postove nikada se nebi ni skinio,,, jer bi znao sta me ceka a nekada je bolje glavom kroz zid,,, pa trpiti dok ne prode,,,, Zanimljivo nadasve sto sam prosao nije mi palo napamet da se vratim na pocetak, staro drustvo nepostoji, Ne izbjegavam nikoga vec oni mene ,,, i imaju razloga ,,,,, Neki kazu da treba proci 6 mjeseci da se stanice sve zamjene tj obnove,,, Nedam se i nadam se da ce biti samo bolje,,,,
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

sanela wrote:Imaš li mogućnost da odeš kod nekog psihoterapeuta?
Treba da doputuje sutra psihoterapeut koji me je ranije lečio...definitivno kad se dođe do 0,20 i manje kreće oroblem. Izgubila sam kontrolu, hedan dan sam izgorela uzela 0,7, za par dana 1mg...posle 0,5...imam osećaj da ne mogu da prevaziđem psihološke krize...odolevala po ceo dan, pokušavala raditi i ovo i ono al na kraju sranje. Osećam se ko pička najgora, što i jesam. Grozno mi je. Sad ne znam ni na koju dozu da se vratim, pikušaću opet sa 0,13 ne znam...možda bi mi lakše bilo da se zatvorim u neku ustanovu i završim sa tim...btw ooet mi se otvara želja za alkoholom sa kojim sam ranije imala problem...
Zašto nema nikoga ovde na ovoj temi...grozno koliko osećam beznačajnost života, ni trunje sreće i zadovoljsta ni u čemu ...neću to uraditi ali pomišljam da okončam svoj život...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Tu smo -citamo ali ne znam sta vise da pisem a da se ne ponavljam. Napisala sam ti da je sada jako vazno usporiti proces a ne ubrzati, jer od toga ti zavisi kako ces se osecati dok si na bupu i kada prestanes sa bupom.

Nisi ti 5 meseci bila na njemu nego 5 godina.
Evo opet cu ti reci kao i prvi put kad si se javila da usporis, sa 6 mg na 0,20 za dva meseca i nakon 5 godina je brzo skidanje

Napravi malu pauzu sada i ustali se par nedelja na dozi od 0.20 dobroooooo se stabilizuj, pokusaj zaobici porive ka alkoholu i ppvecanju doze za to vreme i kad napunis baterije kreni na 0.15
Pa opet dok god ne budes tako stabilna ne spustaj dalje
Deluje mozda dugo ali veruj mi da se isplati
I mesec dva duze skidanja pri ovoj dozi je od velikog znacaja
Ajde drzi se
Ničija
Posts: 26
Joined: Fri Apr 05, 2019 6:14 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ničija »

Frajla wrote:Tu smo -citamo ali ne znam sta vise da pisem a da se ne ponavljam. Napisala sam ti da je sada jako vazno usporiti proces a ne ubrzati, jer od toga ti zavisi kako ces se osecati dok si na bupu i kada prestanes sa bupom.

Nisi ti 5 meseci bila na njemu nego 5 godina.
Evo opet cu ti reci kao i prvi put kad si se javila da usporis, sa 6 mg na 0,20 za dva meseca i nakon 5 godina je brzo skidanje

Napravi malu pauzu sada i ustali se par nedelja na dozi od 0.20 dobroooooo se stabilizuj, pokusaj zaobici porive ka alkoholu i ppvecanju doze za to vreme i kad napunis baterije kreni na 0.15
Pa opet dok god ne budes tako stabilna ne spustaj dalje
Deluje mozda dugo ali veruj mi da se isplati
I mesec dva duze skidanja pri ovoj dozi je od velikog znacaja
Ajde drzi se
Hvala ti veliko na brzom odgovoru...u pravu si skroz. Isoba koja mi daje lek i kojoj sam se poverila to je moj tata, čovek od 70 god i pun mu je.. mojih sranja. On je pročitao po netu skinu tabelu i to je to. Ja sve vreme pričam da mi je loše i da prebrzo idemo al...kaže mora da boli. Jbg znam da mora, al ne da odem u k...skroz. Po njemu sam trebala još pre mesec i po na 0 da budem...
Moraću nekako da mu kađem istinu da sam brljala krala lekove, da ih stavi negde gde ne znam gde su. Ovo je situacija kao kad si gladan znaš gde stoji hrana al ne smeš da je diraš...stim što se ovde radi o ozbljnoj psihološkoj zavisnosti koja je mnogo zajebanija od gladi.
Hvala ti još jednom...
Locked