Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Uffff, mislis da je hors manje zlo od bupa ili to radis da bi stigao do blokatora?
Ne vidim svrhu skidanja sa bupa ako se igras sa horsom.

Nisam bila sigurna u sta si se upustio ali si ga bas zakomikovao sada. Sta kazu Drajzerovci kakav je dalji plan? Koja je terapija?
Rekla pij terapiju i dodji da za 3 dana uradimo detekciju i popijes blokator.Zato sam sad uzeo odmor i imam 12 dana...pocev od subote ujutru-da krenem sa tom terapijom ,jer sam mislio da je b izasao i da necu imati problem sa njim vec samo sa h...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ako sam shvatila dobro, u drajzerovoj je cilj da Te prebace na blokator? Jos uvek nisu naucili nista o bupu i skidanju sa istog. Secam se da su me sa horsa skidali pre 15 godina sa b vitaminom, benzedinom i dikofenakom- ludilo, nisu mnogo napredovali.

Bup se ponasa kao blokator, ne znam zasto prolazis kroz sve ovo da bi se prebacio na blokator? Zar nije lakse da budes jos neko vreme na nekim mizernio niskim dozama bupa, da se stabilizujes i ne cackas po receptorima horsom?

Probaj, izguraj ovo sto si krenuo sada, probaj, ali sklanjaj heroin iz igre sto pre
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:Ako sam shvatila dobro, u drajzerovoj je cilj da Te prebace na blokator? Jos uvek nisu naucili nista o bupu i skidanju sa istog. Secam se da su me sa horsa skidali pre 15 godina sa b vitaminom, benzedinom i dikofenakom- ludilo, nisu mnogo napredovali.

Bup se ponasa kao blokator, ne znam zasto prolazis kroz sve ovo da bi se prebacio na blokator? Zar nije lakse da budes jos neko vreme na nekim mizernio niskim dozama bupa, da se stabilizujes i ne cackas po receptorima horsom?

Probaj, izguraj ovo sto si krenuo sada, probaj, ali sklanjaj heroin iz igre sto pre
Ako sam te razumeo bup mi nece praviti problem ...znaci samo h da izguram?!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Vlajko samo mi reci jesam li te dobro shavtila, bice lakse svima??!!
Ti zapravo H koristis samo kao "lijek" da bi se skinuo sa Bupa??!!
Ti inace nemas problem sa njim , ne uzima ti se inace , ne radi ti neki crv vezano za njega , nego si toliko istraimiran od Bupa i nemocan da si se odlucio na ovu "metodu"
Je li to to??
Vjeruj mi lakse ce svakom bit da ti da neki savjet ako te razumije, a meni zaista tesko ide.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vlajko bas si na sve strane
Nista se ne razumemo, pa da ne pravimo jos veci problem, prati sta doktori kazu

Ako sam dobro shvatila jer se ne razumemo najbolje, ti imas u planu se skidati i sa horsa i bupa u narednih nekoliko dana da bi se prebacio na blok?
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Vlajko blokaror ne Mozes dok ne izadje i bup i dio iz organizma ipak dopu treba mnogo manje vremena da izadje a sto se tice bupa kopiram tekst :

Važno je znati da se Buprenorfin (Subotex) ne sme uzimati u kombinaciji sa blokatorom (Nalorex) jer će doći do provokacije simptoma apstinencijalne krize, a takođe se Buprenorfin ne sme kombinovati sa alkoholom, lekovima za smirenje i nekim antidepresivima jer bi njihova kombinacija mogla biti opasna po život.

Prvu dozu Buprenorfina je moguće uzeti najranije 6 sati nakon poslednjeg uzimanja heroina, a kod metadona taj vremenski period mora biti jos duži.

Zadržavanje Buprenorfina u organizmu je oko 72 sata, nakon čega je moguće popiti blokator (Nalorex).

Međutim, zbog značajnih individualnih razlika preporučljivo je da se nakon 72 sata od poslednje doze Buprenorfina (Subotexa) najpre uradi urinski test na Bup i blokator (Nalorex) uvede tek ako je test negativan.
P.S. Moras biti cist bar 3 dana
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

vlajkoalas wrote:
Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:U Drajzu kada odes sam misle da si dosao u setnju.Bio na kontroli...i rekao staje bilo ,kaze ok za 4 dana moze blok.A ja morao i to jutro uz..i da bi mogao da odem jer sam imao jos obaveza po Bg-u.E sad...nisam pipao B vec skoro 20 dana...cenim da je skroz izasao iz organizma.Isterao sam ga sa drugim stvarima...ako bi ga uzeo npr 5 dana max.da li bi ponovo imao isti problem?Tel mi se s....o pa nisam ulazio na forum...poz svima!!!
Bas smo se pitali sto bi sa tobom!!
Da, opet ce bit na istom, tako je malo potrebno kad si svjeze izvucen iz sranja...
Treba li sad majku da ti izigravam , i da ti pricam da ne mogu da vjerujem da si poslije toliko dana uzeo malo bupa jer zaboga imas obavezaa :shock: Zaplakacu se..
Evo i ja vjerovao ili ne hocu jos malo da se porodim , pa sto mislis da se poguram sa malo bupa, mozda se lakse porodim :)
Ne sprdaj se, bacaj to sranjeee!!
Nisam na istom ono drugo sranje je ...mislio sam B ce izaci iz organizma za 20 dana ali sam kas je trebalo na posao prvi dan otisao i nije mi bilo doobro...B nije pokrio ni z od k...e.To je juce...danas jos gore stim sto sam malo opet d uzeo ali nije dobro.Treba da izguram jos 3 smene i imam 12 dana da batalim.Ocito da sa B i samnom ne ide ajde onda ovo drugo pa sa terapijom da prodje tih 7 najgorih dana...Borim se ljudi al sam skriz na izmaku snage !!!
alo Vlajko da ti kaze nesto ovaj spaljeni mozak.imo sam obaveza po begesu pa da ne lutam ko gluva kuja po ulicama ja se iso malo sredit.rijesio se bupa,pa cu malo po dopu da mi bude veselo.ionako cu dobit blokator pa ko ga jebe jos mogu malo.sad si se navuko na dop,pa ga peglas sa subom i non stop si u krizi jer si poceo kombinirati,malo sub malo dop.i vrtiš se u krug.pa jebemu nema bezbolnog skidanja sta se tice fizikalije.meni se cini da je tebi psiha teška banana i mislim da si sa ovim nacinom kako ti sada radis a trazis pomoc, totalni promasaj.mislis da ce ti blokator rijesiti sve probleme,a nemozes izaci na ulicu da se ne sredis.cuj,skinio se sa suba, a bio si ko i ja na nekom minimunu od 1 do 1,5 kolko,mjesec i nesto dana.ma nemoj me jebati.sto se kaze oprosti na izrazu,jebo bi se al da ne uđe.ne mozes na poso otici ak nema suba pa si malo krenio po dopu, ne mozes na suvo na ulicu,opet cu sad malo dopa,pa mi nije dobro pa cu malo suba,pa se nađem u zikri.ocu ti rec da prvo moras srediti glavu dal ti zelis biti ok ili vikendas ili đanki.i uvijek netko Vlajko ti kriv, prvo brat,pa poso,pa rjesavanje stvari po begesu.uvijek netko, nikad ti.sa ovim narkomanskim forama daleko si ti o ovom trenu od skidanja i tesko da ces doci do blokatora ako mislis da ce te on odrzati normalnim.tako meni to izgleda
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bupu treba duze od 3 dana da izadje iz organizma, pogresne informacije i nije se za igrati u Vlajkovom slucaju
Njabolje prati u ovom stanjy sta ti doktori kazu
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Elimination half-life refers to the amount of time it takes for half of a single dose of a drug to leave the body. For buprenorphine, this period lasts for 37 hours, meaning that it can take over 8 days for it to no longer be detectable in a person's body.
edit: meni ozbiljno nije jasno, koj je moj ljudima u današnjem dobu, kad je doslovce dvije sekunde potrebno za provjerit štogod ove vrste, da to i ne rade...

edit 2: vjerojatno je zbrka oko pojma polu-život: na gornjem primjeru gdje je pola nestalo za 37 sati, sljedeća polovica, dakle 25% od ukupnog, nestaće za također 37 časova, pa sljedeća, 12.5% za isto vrijeme itd...
Rope82
Posts: 111
Joined: Wed Feb 20, 2019 6:49 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Rope82 »

vjerojatno je zbrka oko pojma polu-život
Yeeeep! Polu-zivot ili polu-raspadanje, vrijeme potreno da se tvar razgradi potpuno je puno vece od njenog polu-zaspadanja. S time da je kolicina raspadanja obrnuto proporcionalna s vremenom. To ti je i kod radioaktivnih materijala tako, uran i sl. Pa sad ti vidi XD
Locked