Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ziki je čovjek koji se trudi napravit od sebe nešto bolje

da, dugo je na bupu, al TISUĆU PUTA BOLJE NEGO DA JE NA HORSU, TISUĆU

lukičiljak, piči dalje i svu sreću ti želim
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ma kapiram brate i slažem se,naravno.
Pogrešno smo se skapirali,totalni nesporazum..jbg
Hvala puno
Takodje tebi i svima.
Alessandro
Posts: 51
Joined: Mon Oct 09, 2017 9:36 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Alessandro »

Citam odavno vase postove Noel,Frajla...Hvala sto te pisali,nzm jel jos uvek pratite forum.kasno je sada,ispricacu vam svoju pricu,u vezi bupa,i malo podrske i saveta ce dobro dpci...Hvala jos jednom,i javite se sms=om ako pratite forum i dalje i vidite sms.Pozdrav!!! Nadam se da ste ok!
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

I tako ja pricam čemu meni sluzi xalol..odspavao 4-5h,verovatno bih i još malo,nego me probudila maca :|
Evo sat vremena snjom..sad pokušam još malo zaspem,ako ne i ovo je ok,u 7h limunada,med,Kafa,doručak.Pa u 9h trening,i opet dobro,idu dani ;)
Inače,danas mi malo..noge malo vise,jače..i stomak me nesto cima..ali nista sto bi poremetilo zamišljeni tok.
I ovo:istrosim se dosta ujutru,preko dana..pa mi se prispava uvek popodne,gledam to da preskočim,nesto nadjem da se zanimam po kuci,da bih mogao uvece bolje zaspati.Ali sad razmisljam da mozda ne Propuštam to-kad mi se prispava lepo zabodem i Cao,
To mozda probam sutra,pa ako popodne-predveče opalim dobar slafen,uvece probam da ne pijem xalol..tako nesto mi pade na pamet.Videcu u toku dana šta ću i kako.
Laku noc
Dobro jutro :)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nista od spavanja vise,a nema veze spavaće se.
Samo da kiša ne padne,da odradim rituale jutarnje pa napolje na trening.Malo ne valja spavati ovoliko i trenirati intenzivnije,ali ne valja ni gomila drugih stvari pa nas eto.
Sad sedim,pijem napitke i slušam sepulturu,ali samo roots.nzm zašto ali mi ta stvar brutalna,pogotovo sad,trenutno,za dobro jutro i dizanje.Za laku noc Enya ili Sade,zamracim,zatamnim i one me uspavljuju :)
Danas ne pijem ni xalol pa kako god,sutra ću.
U 6:45 doručak,u 8:00 trening,Itd.
A da,poceo sam klopam bolje,traži mi se raznovrsna hrana ali žvacem fino ;)
A za onu pricu vezanu za izlazak,ljude...znaci parlam 300 na sat,zovem,davim ljude,pricam,lupetam,samaram,salecem bukvalno :lol: :lol:
Malopre sam pisao i cimao ljude da ustaju Hahahaha
Dosadno mi,nemam skim pricam.Devojka spava,maca ne moze trenutno se igra samnom :(
Cekam prvu žrtvu:)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Završio sve planirano,slušam muziku,sedim,odmaram pa da klopam.Spavam malo,ali nemam bre pojma..nemam neku frku zbog toga,u stvari jedva cekam jutro,6-7-8h da ustajem..cirkus,ne verujem..i pun sam energije,sad radio kardio tripove u krug sa minimalnim pauzama,šou..bez obzira na malo sna,ledilo!
Do 16-17h mi je do j..a..onda noge,najveći problem-noge.
Juce sam imao u planu predveče čučnjeve neke ali nisam,nisam mogao,nisam imao volje...Sad sam malo dodao cucnjeva..ali voleo bih da se natjeram na to predveče.
Voleo bih da sam crnac da živim u Africi ;)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Nadjem sad neki Noelov post od prošle god Msm gde pise o magnezijumu...to nikako nisam spomenuo-ja jedem bas dosta tih vitamina.Neke na foru oligovita koje se piju jednom dnevno,neki magnezijum+kalcijum i nzm šta još,sve znaci u jednoj tabletici i pije se 2-3-4puta dnevno,kao i gvozdje i posle svakog jela omega3 kapsule.
I naravno vitamin b,koji pored svega i apetit otvara..
Eto,videh u tom postu,pa rekoh da spomenem.
Ne može da škodi u svakom slučaju.
A ova Ana Rucner je kraljica,sačuvaj bože :shock:
Pre neku godinu je slušao uživo....nisam verovao :shock: :shock: :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Luka, ti zapravo nikakvih problema nemas kod ovog skidanja,jel?? Jbt nista ne kapiram po nekoliko puta citam i nista mi nije jasno....
Caty,bices ubrzo ona stara, ne brigaj!!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Luka718 wrote:Također sam od starta napisao da je čela ova prica MOJA,da ako xalol MENE uspava uvece,da na MENE ima trenutno dejstvo zašto bih ga pio terapijski pa kasnije moram i sa njim da se smaram.Da si sve fino pročitao izvalio bi da od starta podržavam komplet pricu oko koje se većina ovde slaže,a uvek za svoje radove kazem da ću JA tako i ne preporučujem nikome da krene mojim putem,već da svako traži svoj.Tako je bilo i u prici vezano za heroin,bio sam svestan i spreman na kritike u momentu kada sam napisao to.
Isto tako si mogao da provalis sto se kritika tiče da sam sebe ne štedim,naprotiv...a ne da ne primam tudje.
I na kraju-stvarno sam se presaltao,i brže-bolje ubacio to..ali pretpostavio sam kako ces protumačiti pitanje,i ja bih,napisao sam.
Još jednom ti ponavljam iskreno-nije mi to namera bila!
Kako god
Oprosti
Poštovanje
Pozdrav
Cekaj, onda se nesto nismo razumeli...
Ksalol ili Xanax..nije antidepresiv,ili AD kako smo krenuli da ga zovemo ovde skraceno.
Koliko sam ja upoznat on spada u grupu sedativa ili benzodiazepina ili..?
Pod antidepresivima se podrazumevaju neki drugi lekovi poput zoloft-a, ili prozaka, ili velahibina itd itd...
Xanax deluje trenutno , ali on nije antidepresiv... antidepresivi deluju malo drugacije kako smo vec i pricali, sporo i tek posle par nedelja pocne da se oseca promena.
Mozda Xanax deluje na raspolozenje, i na depresiju ali on nije AD.
Ili si se ti prebacio nesto, ili te ja nisam razumeo...
A inace nema problema nikakvih, pricamo samo i nema potrebe za izvinjavanjem itd, nismo se svadjali.
...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ninocka,imam problema..danas pogotovo jer me izgleda stigao umor pa sam od 14h bio nikakav-umoran,sklapaju mi se oči a noge me satrase.Samo sto u tim momentima uglavnom ne pišem,nzm,nemam volje tada da pišem.Ali evo npr sad sam ok,uspeo da zaspem oko 18h i malopre se probudio,gladan.
Popio 2 xalola.
Da,Ziki,ja sam se pogrešno izrazio jer mi davno jedan doktor rekao za xl da je AD.Samo sto,kad sam pisao,spominjao sam AD-xalol u paketu,tj kao jedno te isto..ili bar msm tako.Ali da,može da se protumači i kao da pijem I AD neki i xalol po potrebi uveče...moja greska.
Locked