Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sun Aug 18, 2019 12:19 am Secam se kada sam pocinjala sa bupom, par puta mi se desilo upravo to da se “ popravim” za neke spec prilike, i svaki put sam imala samo jaku glavobolju sutradan i nista vise i batalila sam tu rabotu. Vise mi je prijala neka stabilnost
Jurke kako se popravljas? Nos ili?
Iskreno jeo sam govna do kraja i sad se kajem, ali nema nazad idemo opet u normalu samo.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Sun Aug 18, 2019 12:40 pm
licaninsasela wrote: Sun Aug 18, 2019 12:19 pm [quote=Frajla post_id=146046 time=<a href="tel:1566122722">1566122722</a> user_id=12211]
Pa da, dva tri puta je napisao kako je pre par dana podigao dozu jer je isao vamo tamo, ali to napise tek kasnije
Koja je svrha ovog foruma ako pises? Nisi iskren Jurke
Ja to dozivljavam na nacin u stilu eto prizno sam napiso sam da je tako kako je al nije strasno jer sam eto uvidio problem i nije to toliki bed. Jure tu nema labavo. Il se zelis rijesiti robovanju suba il ti je jos uvijek lijepo pored njega uz njegovu laznu sigurnost. Odluci se
Ma zaneli smo se na temi, jer je glavna tema na forumu bila - super nam je, zezamo se i idemo na odmore. Malo se poduva, malo se zapije, malo se zaljubimo i adrenalin radi. Sto da se samo stopic dobro provodi. Sve to povlaci jedno drugo i paf na 2 mg sam

Jurke, dok god budes podizao dozu nema nista od spustanja. Velika je stvar sto si presao na normalno uzimanje, ali daj sebi vremena da se tu stabilizujes. Poradi na tome
Veruj mi popravljanje nema nikakav rad, 1 mg je velik kao kuca
[/quote]
Znam Frajlita sve ja to i opet sam uvideo to iz prve ruke. Sad se mučim sa depresijom koja me kida zbog krivice jer sam tih 0,5 povukao na nos i odvalio se. Zatim sam u par navrata ustajao ujutru i uhvatio sebe da se razmišljam da opet ušmrknem. Jedva sam stavio pod jezik i to me je uplašilo jer znam da ako se zavozam opet na nos nema meni skidanja vec cu opet da guram ko konj u nos sve više i više. Možete sada i drvlje i kamenje, zaslužuje to, ali ja se ne dam. Opet sam na 1mg, pod jezik sada i nemam čak ni rad i čak opet imam i problem sa jezom i tremorom. Znam da cu sada da jedem što kaže Lika govna, ali to sam zabutao pa cu i da kusam...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sun Aug 18, 2019 11:21 pm I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Jel se uvik mora uciti na svojim greskama? Nisi balavac jure? Nastavis li tim putem pojest ce te griznja savjesti a onda psiha radi cuda. I ne bih tada volio bit u tvojoj kozi. Svasta lose onda covjeku pada napamet. Oprosti na teskim rijecima neki dan al vidim da su ipak pozitivno djelovale. Reko sam ti. Nedaj da se skidanje razvodni. Pokusaj jos koji put tako a ako neide idi se skidaj na suvo.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jurke wrote: Sun Aug 18, 2019 11:21 pm I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Ma Jurke, sve je to sastavni deo oporavka, nemoj se jesti zbog toga i Ne moze biti lako. Ko kaze da je lako- taj laze! Veliki je posao preci na normalno uzimanje, i dok se tu ne stabilizujes nema skidanja. Ako ne mozes izdrzati na 1 mg, dodaj 0.25 pa pokusaj tu da se stabilizujes par nedelja,
Bitno je da si stao i svaki put kad zapne ti pisi, svaka glupost koja ti padne na pamet, ti opet pisi
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Sun Aug 18, 2019 11:21 pm I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Ma daj bre pa nije smak svijeta. Isto se i meni to desevalo, i mnogima ovdje. Najmanje je ovis sto su odma lagano prosli sve. Ja sam ti nedje i spomenula da taj "transfer" sa nosa i nije bas tako lak...
E kad ukapiras da rada nema, nego samo uzasna nervoza i gadna euforija, e onda ces batalit da se dodajes.
A i @ "nije svako vrijeme, vrijeme za skidanje@( to je neko pametan sa foruma rekao)
Polako, ako vidis sad da ne ide.
Mislim sa ti trebas da sacekas malo sa idejom o skidanju.
Prvo se ustali na normalnom uzimanju bez zelje za smrkanjem!!!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke wrote: Sun Aug 18, 2019 11:21 pm I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Opteretio si se i zaleteo si se malo, ostani na nekoj dozi bez opterecenja, odredi dozu sam bez napinjanja i polako, razmisljaj.. Jurke ja sam stizala do nizih doza i vracala se na nenormalne doze, imala i recidive,vrtela se dugo bas tako kao ti i znam kakvi su ti sada ludaci u glavi, tek u poslednje ajmo reci dve god. sam pocela da razmisljam ozbiljno o tome i tad sam imala situacija kakvih ti sad imas, pa cak i recidiv.. Znam kako to sve deluje porazavacuce na psihu, ali najbitnije ti je da se za pocetak iscupas iz tog razmisljanja i samo lagano.. Ne moze se na silu uraditi nista i tebi je to jasno
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Meni je danas nešto "Blue Monday"... :| Ustao sam "na levu nogu", i osećam se smoreno. No sad idem da radim, pa ću se razmrdati.
Što se tiče Jurketa, (trenutno) imam utisak da je on više tip čoveka da to radikalnije preseče, ne znam možda se i varam. Ako je tako kao što sam napisao, dođeš lepo kući kad budeš spreman za tu rabotu, kažeš ženi i deci:"Draga ženo, draga deco, tati sada neće biti dobro jedno 15-20 dana, samo me ostavite na miru, i ne zapitkujete previše!" Ili pak da ideš lagano spuštanjem, nemam pojma, nešto sam danas konfuzan, ne uzimajte zaozbiljno ništa što sam napisao, samo sam imao potrebu eto danas i ja nešto da napišem...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Mon Aug 19, 2019 8:20 am
Jurke wrote: Sun Aug 18, 2019 11:21 pm I ne pravdam sebe niti bi pokušao tako nešto, nisam ovde da bi zavaravao sebe, vec da bih našao savet, polet i način da istrajem. Najgori sam sad od sve dece, ali ima dana za megdana. Znam da ne lažem ni sebe ni druge jer znam da sam pogrešio i priznajem to.
Ma Jurke, sve je to sastavni deo oporavka, nemoj se jesti zbog toga i Ne moze biti lako. Ko kaze da je lako- taj laze! Veliki je posao preci na normalno uzimanje, i dok se tu ne stabilizujes nema skidanja. Ako ne mozes izdrzati na 1 mg, dodaj 0.25 pa pokusaj tu da se stabilizujes par nedelja,
Bitno je da si stao i svaki put kad zapne ti pisi, svaka glupost koja ti padne na pamet, ti opet pisi
Znam Frajla da nije lako, a opet me je ponelo to što mi se na trenutak učinilo da to ide baš ko po loju i mesto tu da zapnem i guram dalje ja sam kao i uvek vodjen izgovorom zašto mi to treba i time da eto vidiš to može, samo sada još, uzeo nepravilno. Pa opet, i opet sve dok nisam uhvatio sebe da ustajem i lomim se da ne stavim pod jezik. Tu sam se trgnuo...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Aug 18, 2019 9:41 am A Jurke je totalno nesiguran, kad bude bio siguran,primetice razliku i pre toga nema svrhe upustiti se u bilo kakvo skidanje..
Eh sad, sad nisam siguran, a činilo mi se da baš jesam. Ma bio sam ubedjen da je to to. Možda i jeste i bilo, ali prokockana prilika... Mora se stvoriti ambijent da bi se u drugoj istrajalo bez spoticanja...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked