Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Zna li neko da mi pojasni ovo?
Podatke sam prepisao sa jednog screen-shota, koji nisam uspeo da okačim ovde (iz neznanih razloga)

Farmakokinetički podaci - Bioraspoloživost:

40-50% sublingualno iz etanolnog rastvora,
35-40% sublingualno (tablete visoke doze),
50% transdermalno (putem flastera za kožu, koji ja nisam nikad sreo)
50-60% intranazalno (na nos)


?????? Nisam skapirao o čemu se radi?

Ono što mislim je da se najviše apsorbuje putem šmrkanja 50-60%?!
A, da se pod jezik, apsorbuje samo do 40% doze?
Etanolni rastvor apsorbuje 50%?
Pa, jel onda bolje da rastvaramo tablete u alkoholu?
Jel to znači da se više bupa apsorbuje šmrkanjem, nego pravilnim uzimanjem pod jezik?


Ako neko zna o čemu se radi, molim ga da mi napiše..
Jer bih da iskoristim maksimalnu apsorpciju ove moje dozice od 2mg.
Hvala drugari!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:05 pm, edited 2 times in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Kako se ti osjećaš na 2 mg?
Moj savjet ti je da ne piješ ništa takvo dok se osjećaš dobro i dok te ništa ne boli.
Ja sam ga počela piti prije 4 dana i to zato da izdržim na poslu.
Dok sam bila na 2 mg pila sam ga samo kad bi me ukočilo u leđima. Inače izbjegavam
_________________________________________________________________________

Ja se na 2mg. osećam sasvim dobro. posle dugog traganja i preterivanja, sam shvatio da mi je 2mg. idealna doza.
Ako uzmem 4-6mg. prekucam se tog dana. Ako nemam šta da radim, nego sedim, onda čak počnem i da "kljucam".
Zadremam na svakih pola sata na trosedu, ispadne mi daljinski iz ruke. A, primetio sam i da sam užasno i jezivo nervozan, ako uzmem tu veliku dozu.. Ujedam okolo bez razloga i samo bih se svađao..


Tako da sam uvideo da je moja doza 2mg. na kojoj nema kljucanja, nema bolova i mozak mi radi normalno (čak i malko bolje), imam volje da se pokrenem i nisam nervozan.
Ne boli me ništa, uglavnom. Osećam najnormalniji umor i bol u leđima, kada odem da radim ceo dan.
To inače i normalno osećam, bez ikakvih lekova..
Normalno je da će telo da se umori i da boli, ako radiš, stojiš i nosiš nešto 8-10h dnevno..
Tako da te bolove ne pripisujem bupu, nego dobrom, starom, poštenom umoru
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Nesa_neske_01 wrote:
VitaJana wrote:Neske kako tebi ide?
Ništa o sebi ne pišeš.
Sada ustao. Jutro :) Moja Jana dobra cmok.
Onako srednje dobro. Ne smem sebe da forsiram. Shvatio sam, da me fizicke krize hvataju kada se umorim. Noge i karlica.
San mi je preko potreban. Ustajem dobar.
Klonim se mojih misli, to me spasava. Uglavnom mi prave neku vrstu sujeta i nadmenosti. Pojedu me brzo. Rade stihiski i neprimetno sve dok me ne zavedu. Cak ih forum potencira, i ljudi van foruma koji su skloni tome, a to su svi. Sve pamet popilo kao i ja.

I tako, sve u svemu je dobro.
Trazim jednostavnost u svemu. Leci me!
Nesa, to se zove umor a ne fizička kriza :D
Tako je ja tješim
Jer isto je i meni.
Ali, mislim da bi mi u krevetu bilo još gore.
Ako nema fizičke aktivnosti, nema ni umora a onda nema ni sna. Da ne govorim o stalnom razmišljanju i osluškivanju tijela i traženju krize tamo gdje je možda uopće ni nema.
Jesi još čist? Koji dan ti je?
Ja evo danas krećem, pa što Bog da
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

ManDeMan imaš li ti nekog lekara? Piješ li neku terapiju ako ti je prepisana?
Nemoj da si lenj tj. ne pravi otpor sebi u glavi(ubice te), idi traži sve što ti treba kod dr. Savetuj se sa dr.
__________________________________________________________________________________________

Da ti odgovorim:

Ja nemam zvaničnu terapiju Bup-om. to ste shvatili do sada.
Kada sam išao u par navrata da pokušam da dobijem zvanični recept, ekipa iz Drajzerove, pogotovo Dr.Novakovićka na čelu svih, su me odbijali!
Nisu hteli da mi daju recept ni pod kojim uslovima.
Znam mnogo ljudi koji su prošli kroz njihovo uslovljavanje, odradili sve što treba i dobili recepte na 8mg/dnevno,
a neki čak i na 16mg.
Ja sam išao isto, ali su me odjebali (jer su valjda dobili nalog sa višeg mesta da ne stavljaju više ljude na održavanja)?!

Možda je stvar u tome što ja nisam tamo išao (kao neki) u raspadnutom stanju??
Nisam bio na dopu, samo sam imao ogromnu želju da opet počnem sa dopom!
S toga sam i otišao i objasnio sve to, da mi pomognu da se ne vratim na heroin.
Nisu hteli ni da me čuju! Tražili hiljadu nekih uslova, kao da sam najgori, raspali doper koji je na 5gr. dnevno!
Našao sam i sponzora za terapiju, išao sa njim, ali je Novakovićka bila toliko neprijatna da je čak izbacila čoveka iz ordinacije?!
A nisam doveo nekog narkomana, nego vrlo normalnu i porodičnu osobu od 55god. starosti.
Elem, imam jako loše iskustvo sa njima.

Jedino što su hteli da urade je da legnem na 7-10 dana kod njih da me oni skinu?!
Uopšte nisu razumeli da meni ne treba skidanje (jer nisam na heroinu već dugo vremena), već da mi treba održavanje i pomoć da se ne vratim heroinu. To što ne uzimam H već nekoliko godina, je moj lični uspeh.. ali i velika muka.


Sad sam osetio da "popuštam" i da bi mi dobro došlo da budem na 2mg. bupa na dan, da ne bih mislio i da bih bio OK
Usled svega toga, ja sam počeo da kupujem na ulici Bup i da ga koristim. Priznajem da sam prvih godinu dana to koristio potpuno nepravilno i da mi je u stvari bup bio neka vrsta drogiranja. Klasična priča: 2-4mg na nos i razvaljen ceo dan. Vremenom se ta doza povećala, pa mi ni 8mg. na nos nije efektiralo željenom euforijom. Sad, kada više nemam euforije i onih početnih efekata, sada želim da se skinem sa svega ili makar da se spustim na 0,5mg dnevno..
Mada, koliko vidim, ni to nije rešenje..
Možda mi je opet potrebno da budem na blokatorima neko vreme?
Ponavljam: Neću da uzmem H, nemam takvu neizdrživu želju.. Ali mi stoji tu neki rovac, koji se uključi jednom dnevno, pa kljuca! Moguće je da je sve to zbog nekog ličnog nezadovoljstva i sumiranjem rezultata svog života, smrću 2 najbliža drugara, itd.. Uglavnom sam "poljuljan" i držim se na staklenim nogama
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

ManDeman sta je tebi u cilju? Zelis da spustis dozu, da se skines ili?

Tacno je sto si napisao za bioraspolozivost bupa u zavisnosti kako se uzima, ako je pod jezik miran si i stabilan, smrkanjem dobijas brzi high i jos brzi low sto povlaci sa sobom trcanje za radom...


Sta je ovo svi ustali u isto vreme
Dobro jutro
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Mon Apr 16, 2018 10:55 am, edited 1 time in total.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:05 pm, edited 1 time in total.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

[quote="Frajla"]ManDeman sta je tebi u cilju? Zelis da spustis dozu, da se skines ili?

Tacno je sto si napisao za bioraspolozivost bupa u zavisnosti kako se uzima, ako je pod jezik miran si i stabilan, smrkanjem dobijas brzi high i jos brzi low sto povlaci sa sobom trcanje za radom...
_____________________________________

Frau Frajla, cilj je da se skinem naravno!

Znači zbog toga mi se dešavalo da imam opasan down?!
Znači da sam zato i šmrkao da bih jurio taj high!?
Odlično, drago mi je da sam se prebacio na jezik
jer se mnogo bolje osećam.
A, želim da spustim dozu do granice na kojoj više neću osećati razliku da li sam uzeo ili nisam. S'toga je cilj
Potpuno skidanje = 0,0mg.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked