Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

oxo wrote: Wed Jun 12, 2019 9:32 am to da je narkomanija dozivotna bolest i da smo mi koji smo se skinuli samo "zaleceni" i da ce uvek neki crv da nam se vrti po glavi itd to nema veze s' mozgom

imao sam i ja periode dok sam se drogirao da se skinem i da budem strejt i po mesec-dva gde sam tako razmisljao da se pocastim, da se cacnem, da se roknem na moru, za novu godinu, da to bude samo sredom, moze bilo sta drugo bitno da nije dop, da ne spajam vise dana, da sam se vec skinuo i video da mogu- skinucu se opet i slicno

to je sve narkomansko razmisljanje koje ce te na kraju vratiti tamo odakle hoces da pobegnes

kad ti preseces kako treba u svom mozgu i prevazidjes to nikad ti gudra vise ni ne pada na pamet

@stopbup u slicnim godinama smo pocinjali da se drogiramo, 2000/2001. mada sam ja tih godina slabije isao na kupanje i na more, a vise na rejvove i aftere ... i batalio sam odavno, vreme je i tebi
meni, recimo, ziki, ne djeluje ko narkoman...

netko tko ne umije izać iz kruga, da, al ne đanki

skinuo si se, što ti ne dozvoljava prekoran poglijed na ljude u problemu, shvaćaš li to...

najzad?'? :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Sto se mene tice, moje jucerasnje kratkotrajno misljenje o pivu i ekserima na moru je bio jedan crv, crv slican crvima koji mi se javljaju i ovih dana za bupom, spidom, pa cak jedan i za dopom, ali ih prevazilazim, tako da sam prevazisao i taj crv za more. To je valjda i normalno u mom trenutnom stanju da ti misli odu i u tom pravcu. Ja sam siguran da ce misli sve manje skretati u te pravce, ali da ce ih verovatno jos biti, najbitnije je ne skrenuti sa pravog puta, i drzati se onoga sto si zacrtao. Nije toliko bitno sta si na neke trenutke pomislio, bitno je sta si uradio, i sta ces uraditi u buduce. Drugo, ja ne znam sta je toliki problem u toj reci narkoman. Po meni je narkoman svako ko je zavisan od neke psihoaktivne supstance, pa i bensedina. Ako si narkoman, bitno je da nisi klosar, lopov, ubica, silovatelj. Ja sam bio NARKOMAN, ne moze se reci jos bas da nisam, ali ja se borim da stvarno za neko vreme sa punim pravom mogu da kazem da nisam vise narkoman, ovo je jos jako kratak period apstinencije, pa da mogu da kazem da nisam vise narkoman. Buprenorfin nije nikakav lek, nego droga, supstitut. On ne leci nista, samo menja jednu zavisnost drugom, a u mom, i mnogm jos sucajevima i pravi nove narkomane, dobro, pre ce biti da sam sebe pravis narkomanom uzimanjem bupa, ali shvatate sustinu ovoga sto pisem. P.s. Zaspim jutros oko 4, sanjam jednu koleginicu sa fakulteta, sa kojom sam za vreme studiranja imao trenutke neznosti. Taman da ga metnem, ono jebeni alarm u 7:00, puuuuu! Jebem ti srecu, hahahhah. :twisted:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jun 12, 2019 8:35 am Ziki,paralize su pocele pre bupa i tad mi se desavalo da po 2-3 dana ne mogu da spavam,to je bilo toliko ucestalo,da kako zadremam-cao,sad i nije strasno,desava se,ali ne po celu noc,posle malo borbe uspem da zaspim,ranije bukvalno jedna za drugom..To za bup je tacno,pa kad sam konacno shvatila do 15h mi je bila poslednja doza,dugo sam vec na manjim dozama,ako se izuzme jedan dan :roll:


Yasu :D kako si ga ispratio,svaka cast..haha..nasmeja me..
SB priznaj da si se i sam nasmejao na ovo :D


Ninocka,svaka cast!!Kako si sad?
E hvala milom Bogu da si se i ti nasmejala, nesto si mi puno mracila u zadnje vreme. Yasujiro je likcina, kao neki sudija, prati sve sto kazes, covek kao da je studirao narkomaniju. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB ne zaboravi da zastanes kad je to potrebno,a sad ti je prizemljenje i vise nego potrebno,previse forsiras,stizes do toka misli za koje ne znas,vec si siguran u kom ce pravcu da ti idu vremenom,pricas o vremenu,koje se nije ni desilo i o najslozenijem organu u telu,pa cisto da se ne zaigras,budi oprezan samo..
Kad samopouzdanje skoci,svi se malo zanesemo,pa pocnu ideje o raznim planovima..Ne opterecuj se,ostani fokusiran na trenutnu situaciju,samo prelistaj svoje postove i napravi razliku..Bas mi je drago da si tako pozitivan!!Uzmi u obzir i oscilacije,da ne bi bilo neke velike razlike u raspolozenju..Svi smo sa ovim imali iskustva..Samo napred!!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Wed Jun 12, 2019 2:49 pm ali ja se borim da stvarno za neko vreme sa punim pravom mogu da kazem da nisam vise narkoman, ovo je jos jako kratak period apstinencije, pa da mogu da kazem da nisam vise narkoman.
to je to

drži se tog vektora, i nema zime



ps i provodi manje vrijemena na forumu - sporadično se uključim, a uvijek StopBup is online! :mrgreen:
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Wed Jun 12, 2019 2:49 pm Sto se mene tice, moje jucerasnje kratkotrajno misljenje o pivu i ekserima na moru je bio jedan crv, crv slican crvima koji mi se javljaju i ovih dana za bupom, spidom, pa cak jedan i za dopom, ali ih prevazilazim, tako da sam prevazisao i taj crv za more. To je valjda i normalno u mom trenutnom stanju da ti misli odu i u tom pravcu. Ja sam siguran da ce misli sve manje skretati u te pravce, ali da ce ih verovatno jos biti, najbitnije je ne skrenuti sa pravog puta, i drzati se onoga sto si zacrtao. Nije toliko bitno sta si na neke trenutke pomislio, bitno je sta si uradio, i sta ces uraditi u buduce. Drugo, ja ne znam sta je toliki problem u toj reci narkoman. Po meni je narkoman svako ko je zavisan od neke psihoaktivne supstance, pa i bensedina. Ako si narkoman, bitno je da nisi klosar, lopov, ubica, silovatelj. Ja sam bio NARKOMAN, ne moze se reci jos bas da nisam, ali ja se borim da stvarno za neko vreme sa punim pravom mogu da kazem da nisam vise narkoman, ovo je jos jako kratak period apstinencije, pa da mogu da kazem da nisam vise narkoman. Buprenorfin nije nikakav lek, nego droga, supstitut. On ne leci nista, samo menja jednu zavisnost drugom, a u mom, i mnogm jos sucajevima i pravi nove narkomane, dobro, pre ce biti da sam sebe pravis narkomanom uzimanjem bupa, ali shvatate sustinu ovoga sto pisem. P.s. Zaspim jutros oko 4, sanjam jednu koleginicu sa fakulteta, sa kojom sam za vreme studiranja imao trenutke neznosti. Taman da ga metnem, ono jebeni alarm u 7:00, puuuuu! Jebem ti srecu, hahahhah. :twisted:
Moj ti je savjet, prikoci malo!!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

StopBup wrote: Tue Jun 11, 2019 11:00 pm P.s. To sto si ti uzeo bup posle dugog apstiniranja, nije veliki problem. Jebi ga, hteo si malo da se "pocastis", posatio si se, i nisi nastavio da uzimas. Nadrogirao si se, i shvatio da ti u stvari to nije bas ni trebalo, ali jebi ga desilo se, ali si ostao pri zdravom razmisljanju, a nabitnije je sto nisi uzeo dop, jer je ja sam 99% siguran dop osnova tvog problema sa drogom. Drzi se brate, i srecno!
_______________________________________________________
Apsolutno da je 95% mojih problčema kriv DOP, a 3% vaspitanje, 2% moja lična preferenca ka "popunjavanju receptora" bilo čime što će da mi menja stanje mozga..
Narkomanija je DOŽIVOTNA BOLEST
_______________________________
_______________________________
Upravo je BAŠ TAKO ČOVEČE!
Nisam nastavio sa Bup-om, jer mi nikad više "rad" nije bio kao prvih 6 meseci mog uzimanja - zloupotrebe!
Ja ga nikad ni nisam uzimao kao supstitucije, nego kao gudru, da se uradim, a ne "pokrijem krizu"!!
"Džankiranje" je baš tako - Doživotna Bolest, što i sami lekari potvrđuju time što
NE POSTOJI DIJAGNOZA: IZLEČENI NARKOMAN, nego samo: NARKOMAN U APSTINENCIJI!
Samo Dr. smatraju da nema izlečenja, već samo zalečenja i da je re-lapse najčešča pojava, pa čak i 20-30 godina
nakon "glavne faze" uzimanja opijata ili čegagod!
Znači naš cilj je da težimo tome da: "Narkomani u Apstinenciji" budemo do zadnjeg dana života!
A sutradan me baš briga :D :) ;)
S.toga ostajem "apstinent" što duže mogu, a želim biti!

Pozdrav i Hvala na podršci!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Thu Jun 13, 2019 7:48 am
StopBup wrote: Tue Jun 11, 2019 11:00 pm P.s. To sto si ti uzeo bup posle dugog apstiniranja, nije veliki problem. Jebi ga, hteo si malo da se "pocastis", posatio si se, i nisi nastavio da uzimas. Nadrogirao si se, i shvatio da ti u stvari to nije bas ni trebalo, ali jebi ga desilo se, ali si ostao pri zdravom razmisljanju, a nabitnije je sto nisi uzeo dop, jer je ja sam 99% siguran dop osnova tvog problema sa drogom. Drzi se brate, i srecno!
_______________________________________________________
Apsolutno da je 95% mojih problčema kriv DOP, a 3% vaspitanje, 2% moja lična preferenca ka "popunjavanju receptora" bilo čime što će da mi menja stanje mozga..
Narkomanija je DOŽIVOTNA BOLEST
_______________________________
_______________________________
Upravo je BAŠ TAKO ČOVEČE!
Nisam nastavio sa Bup-om, jer mi nikad više "rad" nije bio kao prvih 6 meseci mog uzimanja - zloupotrebe!
Ja ga nikad ni nisam uzimao kao supstitucije, nego kao gudru, da se uradim, a ne "pokrijem krizu"!!
"Džankiranje" je baš tako - Doživotna Bolest, što i sami lekari potvrđuju time što
NE POSTOJI DIJAGNOZA: IZLEČENI NARKOMAN, nego samo: NARKOMAN U APSTINENCIJI!
Samo Dr. smatraju da nema izlečenja, već samo zalečenja i da je re-lapse najčešča pojava, pa čak i 20-30 godina
nakon "glavne faze" uzimanja opijata ili čegagod!
Znači naš cilj je da težimo tome da: "Narkomani u Apstinenciji" budemo do zadnjeg dana života!
A sutradan me baš briga :D :) ;)
S.toga ostajem "apstinent" što duže mogu, a želim biti!

Pozdrav i Hvala na podršci!
Znam za tu teoriju, ali to ne mora da znaci za svakoga. Ako stvaro zelis da apstiniras, ili da se izlecis, onda treba nekako da potisnes tu emociju u glavi koju imas za odredjenom supstancom, i da shvatis da to nije zivot nego iluzija, i da ti zivot prolazi bez veze u toj iluziji i da propustas bitne stvari u zivotu zbog tog zavaravanja seba da kao nesto zivis. Ako izdrzis dugo u apstinenciji, verovatno ce ti se i u glavi promeniti to razisljanje, neces vise smatrati da apstiniras od supstance, nego ces ziveti zivot kakav jeste, i prihvatiti ga takvog kakav jeste i nece ti vise droga padati na pamet. Jeste, ta emocija je zajebana, ja sam ovde vise puta naglasio da sam najvise od svih droga voleo eksere, u stvari to sam jedino stvarno i voleo, cak sam eto na momanat i planirao da bih mogao na moru, ali ubrzo sam poceo da razmisljam u drugom pravcu, a to je da je to samo jedna iluzija, a kad te popusta i ne bude ti bas lepo, i da bih posle toga ipak mogao i da se spustim, a to je opet ulazenje u zacarani krug, a to nikako ne zelim, hocu da zivim zivot takav kakav jeste...
Last edited by StopBup on Thu Jun 13, 2019 9:42 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Wed Jun 12, 2019 4:08 pm SB ne zaboravi da zastanes kad je to potrebno,a sad ti je prizemljenje i vise nego potrebno,previse forsiras,stizes do toka misli za koje ne znas,vec si siguran u kom ce pravcu da ti idu vremenom,pricas o vremenu,koje se nije ni desilo i o najslozenijem organu u telu,pa cisto da se ne zaigras,budi oprezan samo..
Kad samopouzdanje skoci,svi se malo zanesemo,pa pocnu ideje o raznim planovima..Ne opterecuj se,ostani fokusiran na trenutnu situaciju,samo prelistaj svoje postove i napravi razliku..Bas mi je drago da si tako pozitivan!!Uzmi u obzir i oscilacije,da ne bi bilo neke velike razlike u raspolozenju..Svi smo sa ovim imali iskustva..Samo napred!!
Hvala na savetu, i hvala na podrsci. I smej se sto vise, nemoj samo da je Yasujiro jedini koji te zasmejava. Nadji sto vise razloga za smeh. :D Zdravo je smejati se. :D
Last edited by StopBup on Thu Jun 13, 2019 9:39 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Jun 13, 2019 12:34 am
Moj ti je savjet, prikoci malo!!!
Prikocio. Hvala.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked