Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Noel, ovde se pr puta spomenilo, nisam ni mlad imam 40+ godina!?!?!? To su super godine! Pa nije to 60-70?
Ja sam blize 40toj nego 30 toj ali ako je sada ovako sta ce biti za 10-20 godina? Ocigledno se treba ozbiljnije pozabaviti zdravljem!

Ja sam celu zimu prelezala nikada bolesnija nisam bila i naravno pd imuniteta. Ovako mi nista nije organizam oslabilo kao bup. Udaraj po vitaminima i mineralima, nista drugo

I da, dobro si se setio nas:)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla, o neuropatiji sam čitala krajem januar.
Kad sam tek počela pisati ovdje spomenula sam stanje koje me tad uhvatilo.
Ludi nemir u nogama, bolovi po čitavom tijeku, čitave noći nisam spavala, previjala se od bolova i nemira. Noću se vozila na hitnu da me nekako smire. Nalazi su pokazali da je sve ok, osim što mi je falilo željeza.
A tada se još nisam krenula skidati sa suba.
Mislim da je to bila neuropatija
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Frajla, o neuropatiji sam čitala krajem januar.
Kad sam tek počela pisati ovdje spomenula sam stanje koje me tad uhvatilo.
Ludi nemir u nogama, bolovi po čitavom tijeku, čitave noći nisam spavala, previjala se od bolova i nemira. Noću se vozila na hitnu da me nekako smire. Nalazi su pokazali da je sve ok, osim što mi je falilo željeza.
A tada se još nisam krenula skidati sa suba.
Mislim da je to bila neuropatija
I meni su svi nalazi ok sem zeljeza. Dala mi da pijem neki ferum sandoz , ima ukus cokolade. Pomoglo mi je za ruke, ali sad preslo na noge... :twisted: 04;43 toliko o spavanju, ni naznaka da ce ga jos bit...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Frajla, o neuropatiji sam čitala krajem januar.
Kad sam tek počela pisati ovdje spomenula sam stanje koje me tad uhvatilo.
Ludi nemir u nogama, bolovi po čitavom tijeku, čitave noći nisam spavala, previjala se od bolova i nemira. Noću se vozila na hitnu da me nekako smire. Nalazi su pokazali da je sve ok, osim što mi je falilo željeza.
A tada se još nisam krenula skidati sa suba.
Mislim da je to bila neuropatija
I meni su svi nalazi ok sem zeljeza. Dala mi da pijem neki ferum sandoz , ima ukus cokolade. Pomoglo mi je za ruke, ali sad preslo na noge... :twisted: 04;43 toliko o spavanju, ni naznaka da ce ga jos bit...
I ja sam pila ferrum tablete, odlične su.
Kosa mi se oporavila, nokti također.
Ja noćas legla u 3 i morala popiti helex nakon dugo vremena.
Ali me jebena ruka budila nekih 5 puta nakon toga.
Baš neizdrživa bol.
A ovdje ne znam što kupiti, lijekovi su im strašno slabi.
Magnezij ne valja, vitamini također... Dođe mi naručiti iz Hr Alkaloid 400 mg magnezij, on mi je prva liga
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Vita, manesium glycinat firma pure encapsualisation- trebal bi je imati u Irskoj
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ja cu morat bolovanje otvorit jer ja vise nisam sposobna radit... i zadnjih 15 dana svaki dan sam po dva sata kasnila na posao , i kad dodjem nisam im od koristi jer mi vise mozak ne radi!!Koliko sam izgubljena juce ulazim u firmu i lagano na vratima krenuh da kucam, ne jednom nego dvaput. Veli mi portir samo se nemoj izuvat, ajde naprijed!!!
Bruka, zemljo otvori se!!!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Vita, manesium glycinat firma pure encapsualisation- trebal bi je imati u Irskoj
Hvala, pokušat ću naći.

Ninocka hahaha...
Da nije glava u pitanju? Sve u njoj štima? :)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sa glavom sam nikad bolje... Tu sve stima.
Zato i imam petlje ufatit se u kostac sa zdravstvenim problemima.. ;)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:Sa glavom sam nikad bolje... Tu sve stima.
Zato i imam petlje ufatit se u kostac sa zdravstvenim problemima.. ;)
Onda ok.
Šalim se malo :)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Haha :lol: Mislis na konfuziju slova ili sadrzaja? Posto je bilo i jednog i drugog. :D

Udjoh da javim da sam proslu noc prvi put od kad ovo traje spavala kako treba, 8 sati i odmorna se probudila. Doduse, sada sam bolove u butinama izazvala prirodnim putem kad sam sinoc izvodila akrobacije pa me od tog izvrtanja i uvijanja stopala i skakanja spucala upala misica. Mnogo se i krecem ovih dana. Ona dva dana sto sam uzimala tronje kao da me zavozase pa je evo i danas bilo okej. Do malopre sam obavljala jedan poslic pa zato tek sad kucam pre nego sto legnem.
Frajlo, koliko si ti sad vec cista, je l' se jos vracaju tegobe?
Da nastavimo ovde, naslov je prikladniji

Hvala Sanela na ciscenju:)

U julu sam napunila dve godine bez bupa.

Ne znam, jos uvek je meni bup nejasan da ti iskreno kazem, jer nit sam se osecala kao da sam se drogirala sa njim sve te godine, nit sam imala te klasicne tegobe skidanja sa gudre dok sam se skidala. Ali malo malo nesto mi fali. Imam osecaj da mi je bup dodao 10 godina na moje godine i da cu poceti kao penzioneri da visim po ambulantama jednom nedeljno minimum.
Nista strasno ali tiho razbuca sve sto se dalo razbucati u organizmu i ja sam se sada zainatila i vracam stvari na svoje mesto.

Eto,dobro je valjda, drugacije ne moze izgleda



Pozdravljam vas sve. ;)
Locked