Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote: Fri Jun 21, 2019 4:25 pm Stvarno pojedinima fali malo skromnosti i iskrenosti..
O cemu vi pricate..
Vecina tek na buprenorfinu odluci da se skine, i nisu ni svesni da im je buprenorfin pruzio taj osecaj lakog skidanja...
I sada odjednom buprenorfin je djubre, bolji je heroin za odrzavanje..pa trava je djubre...
Prva stvar, postoji ta tendencija da se nakon otvaranja na forumu, i pricanja svoje price pojedini izjasne kao evo skidoh se ja..uff... a sve to da ne bi razocarali nekoga od koga su dobijali podrsku da se skinu itd..
Verovatno to dozivljavaju kao slabost, ili nemoc...
Onda primetis kod tog sveze skinutog, podjednaku energiju kao i pre navodnog skidanja..i vidis kilometarske tekstove..i shvatis da se taj neko nije ni skinuo, vec ti vredja inteligenciju..
Samo ne razumem cemu onda forum, otvaranje, podrska itd..
Izgleda da ljudima pogoduje anonimnost foruma, pa onda ovde kreiraju neke svoje price..sa te neke bezbedne distance...
Nemam nista protiv, ali to onda nema istu svrhu.
Sto se tice Buprenorfina, izgleda da ni on nije za svakoga...
Jer ja koliko vidim svi koji su na tom buprenorfinu su se nekako zeznuli..uzeli ga a nisu znali, ili nisu hteli...pa sada zale i ne mogu da ga se rese..
Kako se svi zeznete tako...
Sta mislite kada bi se desilo da taj Bup odjednom postane nedostupan, zabranjen itd..da postane nemoguce da se nabavi..?
Da li vi mislite da bi to vama islo na ruku, posto neko rece. - Doktorima koji pisu Buprenorfin od dve osmice treba oduzeti dozvolu..
Vi kao svi slusate doktora, pa na silu uzimate vise nego sto vam treba...
Ajde nemoj da se lazemo vise.. da nema leka jurili bi ste ga na crno da ga kupite, znaci na sve strane bi trcali...
Ovde smo cekali godinama kao blesavi da se pusti u promet, jer ga je bilo svuda samo kod nas nije..
Ja sam na 1 mg vec godinama, niti podizem dozu niti imam potrebe niti uopste vise razmisljam o tom leku..uzmem lek, popijem kafu i idem na posao..
Imam kolegu koji se bode insulinom svaki dan i pije lekove za pritisak, pa ne kuka..
Naravno da nemam nista protiv da se svako oslobadja terapije, kada ona vise nema svoju svrhu..ali to gledati malo rezonski, i uzimati u obzir o kojoj se bolesti ovde radi, koja je tezina bolesti, da li ces moci da imas kvalitetan zivot posle, da li ces biti u stanju da zavrsavas svoje obaveze itd.
U nekim sredjenim sistemima, ako nisi u funkciji mesec, dva tri, onda bankrotiras...na primer..
A ne na nacin, sve cega ja hocu da se otarasim je odjednom djubre i fuj , i sada se je odricem toga i postacu strejt.. jeste da necu uzivati sada u muzici ali evo zrtvujem se i bla bla bla...
Bolesti su se uvek lecile otrovima..zato na apotekama imate onu sliku zmije, i nema nista lepo ni u jednoj bolesti.
P.S. Nista licno protiv nikoga, ali iskrenost bi uvek trebala biti na prvom mestu..
Salu na stranu , slazem se sa tobom!
I ja sam skepticna, mogao si primjetit , prema ovoj " velikoj " prici.
Nego, polako...
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Fri Jun 21, 2019 5:13 pm Da uputim nove.
Ziki je staru forumas. I zivi fino na supstituciji.Cesto se moze cut da se fali kako je na bupu kucu napravio.
Pricaju ljudi, usao u legendu, brani bup ka' rodjeno dijete.
Ko zeli biti "miran" na supstituciju obratiti mu se licno u inbox.

SB uvijek sam bila nestasna, ali nisam jikad bila zavisnik. Spotakoh se tek u 30...
Tu bi mogle dobre studije da se naprave...
Ziki je dobar lik, citao sam ga dosta, samo mi je zao sto ne pokusa bas ozbiljno da se skine i nekako mi se cini kao da ne vidi sebe bez opijata iliti bupa. Jeste da je od 1997.-e na opijatima, ali ja ipak mislim da moze da se skine! Zanimljiva je tvoja prica, slicna mojoj sto se tice
godina kada si postala zavisnik, samo sto si ti bila mnogo pametnija od mene, i nisi uzimala ono sto ti ne odgovara kada si bila jako mlada. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Da bre, nije kod mene skoro 20 dana, nego 20+, ja bup nisam ni jednom uzeo u junu, 30. ili 31.-og maja je bila zadnja doza i to jedna od mojih 5-6 ukupno doza pod jezik, i bila je cetvrtina dvojke.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Fri Jun 21, 2019 3:29 pm JU ju, Sb sto to pricas!!!
Mi smo bili fina djeca na forumu, dok ti nisi dosao!!
Tacno ces nas iskvarit!!!!
Nevezano za ovaj komentat tvoj, samo da dobijes obavestenje da sam te citirao. Ja tebi Ninocka iskreno malo i zavidim! Jako smo slicnih godina, ako ne i istih, ja sam rodjen 1986.-e, a ti imas dvoje, troje dece, a ja ni jedno, a jako zelim. Najveci motiv u ovom skidanju mi je porodica. Najvise zelim da nadjem devojku koju cu da volim i sa kojom cu da imam decu! Neka su ti zdrava deca i ti sa njima jos 100 godina!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Zikijeva razmisljanja su zaista ispravna,ali ja ne mogu da prihvatim neke stvari na nacin na koji je on prihvatio..Bilo kako bilo,ja ne mogu da prihvatim jebadu po psihijatriji,domu zdravlja i apoteci kao nacin zivota,sto gde god da krenem,ne mogu dalje od bupa,jer moram po recepte,moram da molim ako cu negde da ostanem recimo mesec dana i to ne znaci da cu isto i ostvariti..Imajuci ovo sve u vidu,osecam se kao rob terapije,sta god da je dobro donela,vise mi je oduzela,kad se setim nekih faza u kojima sam bila.....Nisam mogla da napredujem ni kg,krenula sam u teretanu mozda nekih godinu i po,dve,reko bice mi bolje,uspecu da nabacim koje kilo,salje mi se suplementacija koja je br.1 u svetu,ja sam za sve to vreme nabacila jedva 3-4 kg???Znaci do neke idealne tezine jos nisam dosla,cak ni na minimalnoj dozi..Pa nemojte me zezati,ovo te jede,sta radi psihi?
Postove u kilometrima,pa i ja sam pomislila,no ajd,rasprava jesi-nisi je uzaludna,a i ne zanima me,vise mislim da se tu cacka bupom,nego sto se odrzava,al’ ajd..Hocu slobodu,bar fizicku,na psihickoj cu morati da poradim malo vise,a sve dok sam zavisnik,tesko da cu do do ikakve doci..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jun 21, 2019 7:05 pm Zikijeva razmisljanja su zaista ispravna,ali ja ne mogu da prihvatim neke stvari na nacin na koji je on prihvatio..Bilo kako bilo,ja ne mogu da prihvatim jebadu po psihijatriji,domu zdravlja i apoteci kao nacin zivota,sto gde god da krenem,ne mogu dalje od bupa,jer moram po recepte,moram da molim ako cu negde da ostanem recimo mesec dana i to ne znaci da cu isto i ostvariti..Imajuci ovo sve u vidu,osecam se kao rob terapije,sta god da je dobro donela,vise mi je oduzela,kad se setim nekih faza u kojima sam bila.....Nisam mogla da napredujem ni kg,krenula sam u teretanu mozda nekih godinu i po,dve,reko bice mi bolje,uspecu da nabacim koje kilo,salje mi se suplementacija koja je br.1 u svetu,ja sam za sve to vreme nabacila jedva 3-4 kg???Znaci do neke idealne tezine jos nisam dosla,cak ni na minimalnoj dozi..Pa nemojte me zezati,ovo te jede,sta radi psihi?
Postove u kilometrima,pa i ja sam pomislila,no ajd,rasprava jesi-nisi je uzaludna,a i ne zanima me,vise mislim da se tu cacka bupom,nego sto se odrzava,al’ ajd..Hocu slobodu,bar fizicku,na psihickoj cu morati da poradim malo vise,a sve dok sam zavisnik,tesko da cu do do ikakve doci..
Drzi se ti toga da moras da se oslobodis bupa, i uspece!
Samo je kod tebe dodatni problem sto posegnes za belim i zutim. To nekako moras da prevazidjes! Tako da stoti put ponavljam, samo oprezno pri smanjivanju. Kada smanjis, i osetis neke nelagode, fizicke ili psihicke, ili dodaj mrvicu, ili trpi, pa ces se stabilizovati na toj dozi. Ne prepustaj se razmisljanju kada te strefi neki bedak. Bezi pod topao tus, vezbaj, radi nesto, samo nemoj sedeti i prepustiti se razmisljanju kada si u bedaku jer ces lako doci do ideje da se "sredis" necim! Otvori dusu prema nekome, reci sta ti je na teretu, ako nemas kome licno, pisi ovde, uvek ce se naci neko da te podrzi ili posavetuje!
P. S. Primite moje izvinjenje ako sam dosadan i previse pisem na ovoj temi, ali meni to jako olaksava ovu borbu i celokupnu konfuznu situaciju!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB nisam mislila na tebe,ti pises ono sto mislis u datom momentu,bilo je tu malo i kontradiktornosti :D ali boze moj..Drzim se ja,bilo je dosta..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jun 21, 2019 7:55 pm SB nisam mislila na tebe,ti pises ono sto mislis u datom momentu,bilo je tu malo i kontradiktornosti :D ali boze moj..Drzim se ja,bilo je dosta..
Ma znam da nisi mislila na mene, ali ja ovih dana stalno obilazim forum, kuckam u glavnom sa telefona, jer nisam kod kuce, prija mi i pomaze komunikacija sa ljudima koji su bili ili jesu u slicnom problemu kao ja. Pretpostavljam da je u mom pisanju bilo i kontrarnosti i kontradiktornosti, jer ja ne znam da li sam ikad bio u vecoj konfuziji u zivotu, nego ovih dana.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Cuj stopbup, kada sam bila na psihoterapijama posle heroina, doktori su stavljali u istu ravan euforiju sa depresijom kao nekim prvim korakom ka recidivu, tzv ides iz krajnosti u krajnost.... do pre 20 dana si bio narkoman sad su ti planovi o cistom perfektnom zivotu dotakli nebo.
Smiri se malo jos uvek si na pocertku borbe, vezano za tvoje tekstove i konfuziju
Skoncentrisi se na motiku i kao balvan gledaj samo napred i pokusaj da se ne osvrces na periode kad si duvao ovo radio ono itd, osecam da opasno zalis za tim danima
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Fri Jun 21, 2019 9:00 pm Cuj stopbup, kada sam bila na psihoterapijama posle heroina, doktori su stavljali u istu ravan euforiju sa depresijom kao nekim prvim korakom ka recidivu, tzv ides iz krajnosti u krajnost.... do pre 20 dana si bio narkoman sad su ti planovi o cistom perfektnom zivotu dotakli nebo.
Smiri se malo jos uvek si na pocertku borbe, vezano za tvoje tekstove i konfuziju
Skoncentrisi se na motiku i kao balvan gledaj samo napred i pokusaj da se ne osvrces na periode kad si duvao ovo radio ono itd, osecam da opasno zalis za tim danima
Drzim se "motike" draga Frajla. Danas sam bio uposlen od 6 jutros, pa sve do 21h. Zaspao u pola 3, i cap, alarm u 5:00. Volim i cenim tvoje savete, samo imas pogresan utisak da zalim za necim iz starih dana. Imam nekih lepih uspomena iz tih dana, verovatno kao i vecina nas, ali ja apsolutno nista od toga ne zelim da ponovim. Crkao sam, ne mogu vise da pisem, vec sam u horizontali, vracam se na forum ujutru. Laku noc!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked