Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

odlično, pozdrav
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

odlično, pozdrav
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Svi vi koji ste u fazi ostavljanja bupa znajte jednu stvar, nikako niste svjesni sta propusta te u zivotu dok koristite bup i vjerujte da radite ogromnu stvar i nagrada ce doci samo strpljenja
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Cao ljudi, ja vas citam kad god stignem, samo ne pisem nista, jer msm da sam svoju pricu ispricala. Nego hocu da pitam, zna li iko sta je sa Katom, je'l se skinula? Ne vidim da pise nesto, pa pitam...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ak me sjećanje služi, demonstrativno se odjavila, izjavivši kak će se vratit kad bude imala netke rezultate u odvikavanju

tak da, don't hold your breath...

poz, t, fino što je kod tebe dobro ;)
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Pozdrav i tebi Y (kako nikad nisam skontala da mi je ovako lakse, nego cijeli tvoj nick pisati, pojma nemam :D ). Zao mi je zbog Kate, pitala sam jer joj je rodjendan danas, imam ja nju na fb, ali mi iskreno bezze ulijetati sa pitanjima, hej, jesi se skinula? Kad ces? Hoces li? Nismo imale takav odnos, jesam je nesto savjetovala, ona je govorila jeste tako, i onda bih ja na forumu procitala drugacije da pise, but jbg, sta bi sad. Izgleda da joj nije bilo vrijeme, msm za skidanje. Ja dobro, selim se za 17dana, to me malo muci, selim se u stari kraj, jer muzu izlazi otac iz zatvora, pa idemo u podstanare, a u svoj stari kraj idem, jer sam onda blize ocu. Iako dole nema vise ljudi koje sam znala, sve su neki novi, ne volim nesto to mjesto, ruzne uspomene me vezu za njega, ali ako bih tako, onda me ruzne uspomene vezu za citav grad. Plus, mrzim selidbe, to pakovanje, pa otpakivanje jednog te istog, ali sta je- tu je, sreca pa smo na vrijeme razmisljali, znali da ce ovaj dan doci i pripremili se za to. Znam da ovo nije tema foruma, ali kao sto rekoh, ja sam svoju pricu o skidanju ispricala, o mukama terapije za hepatitis, tako da nemam sta vise o tome pisati, osim da je zivot mnogo ljepsi sada. Kad se sjetim samo, libido nula, nista mi se nije dalo, sva neka kao robot, ma fuj. I ljudi na ovom forumu su mi pomogli, Noel, Frajla, i ti Y, kao i Sanela. Ako sam nekog zaboravila, sorry. Pozdravljam vas, dobri ljudi.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

vladimir011 wrote:Dobar dan dobri ljudi ... želim da podelim moje iskustvo sa vama ... možda nekome pomogne .... da ne dužim ...
Bio sam na bupu oko 2 godine, i to 1-2 mg na dan, uzeo sam i 4 mg ali bukvalno 5-6 puta za te dve godine ..... posle gomile peripetija kako bih se rešio bupa ja sam zaključio da bi bilo ok da pokušam drugačiji pristup, jer, ko velim probao sam sve pa probaj i ovo kud puklo .... naime, 30 dana nisam uzeo bup i navukao sam se na heroin i to na otprilike 1-2 paketića od po 1000 dinara ... posle tih 30tak dana, pošto sam se našao navučen na dop, uzeo sam ponovo bup, pio ga 7 dana, smanjivajući dozu i posle 16-17 dana sam se skinuo .... ljudi moji motam vam reći sledeće BUPRENORFIN je 100 puta teži za skidanje nego dop ... nisam spavao 12 dana - UOPŠTE .... potpuno zlo!!! ne mogu da pojmim da ih lekari prepisuju ljudima .... znači ako ga koristite uradite to na 7 dana i počnite što pre da obarate dozu jer ako vas bup ščepa u kandze biće vrlo teško ... pozdrav dobri moji
Posle tih 16-17 dana nisi spavao ...a da je bup ZLO veoma sam upoznat !!!
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Sta je sa Vladimirom011 ne javlja se...a bas mi trebe.Skrooz sam za.ebo stvar !!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Sta je sa Vladimirom011 ne javlja se...a bas mi trebe.Skrooz sam za.ebo stvar !!!
Gle, cuda!!
Ne treba ti niko odavde, znas sve , ako hoces , mozes!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Cek cek cek... Sad tek vidjeh, je li Vladimir savjetovao da se sa bupa mozes skinut dopom???
Au, mora da ne kapiram....
Locked