Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Lela79
Posts: 4
Joined: Wed Feb 14, 2018 10:55 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Lela79 »

Frajla wrote:Lela, pojma nemam o cemu se radi, verovatno Šerifica Sanela nije odobrila, kucaj na njena vrata:)

VitaJano pitala si me kako se osecam na drugoj temi pa cu ti ovde odgovoriti....
Proslo je od zadnje doze suba 1 god i 7 meseci tacno....
Sve u svemu dobro sam, najbitnije je da mi je glava cista i bistra i stvarno nisam imala situacija da mi se trazi da li sub ili Heroin ili sta vec. Tu je sub odigrao bitnu ulogu i rovca u glavi zaledio, tu bi mogla da se nastavim ma tvoju pricu da si spremna da uzmes hept kao pomoc pri skidanju. To ti moze biti veliki okidac i nesto sto lako podseti rovca u glavi na stare dane, i samim tim pravis veca sranja.
Ono sa cime se borim zadnjih par meseci je totalni hormonski disbalans i susrecem se sa raznim autoimunim bolestima. Jedan od hormona je hormon stresa kojeg je sub verovatno fino kamuflirao je skocio u nebesa, i to je povezano sa hipofizom dopaminom itd.... u procesu sam kontroliranja svega pa se nadam ovih dana dobrim rezultatima. Ne radi se ovde o tome kako ja reagujem na stres , ja sam totalno smirena, ali moj organizam to vidi drugacije
Sada ne znam da li je to posledica suba ili sam ja to i tada imala ali mi nije pravilo tolike probleme... ko ce ga znati
Ok,svejedno puno hvala ! :-)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Lela, pojma nemam o cemu se radi, verovatno Šerifica Sanela nije odobrila, kucaj na njena vrata:)

VitaJano pitala si me kako se osecam na drugoj temi pa cu ti ovde odgovoriti....
Proslo je od zadnje doze suba 1 god i 7 meseci tacno....
Sve u svemu dobro sam, najbitnije je da mi je glava cista i bistra i stvarno nisam imala situacija da mi se trazi da li sub ili Heroin ili sta vec. Tu je sub odigrao bitnu ulogu i rovca u glavi zaledio, tu bi mogla da se nastavim ma tvoju pricu da si spremna da uzmes hept kao pomoc pri skidanju. To ti moze biti veliki okidac i nesto sto lako podseti rovca u glavi na stare dane, i samim tim pravis veca sranja.
Ono sa cime se borim zadnjih par meseci je totalni hormonski disbalans i susrecem se sa raznim autoimunim bolestima. Jedan od hormona je hormon stresa kojeg je sub verovatno fino kamuflirao je skocio u nebesa, i to je povezano sa hipofizom dopaminom itd.... u procesu sam kontroliranja svega pa se nadam ovih dana dobrim rezultatima. Ne radi se ovde o tome kako ja reagujem na stres , ja sam totalno smirena, ali moj organizam to vidi drugacije
Sada ne znam da li je to posledica suba ili sam ja to i tada imala ali mi nije pravilo tolike probleme... ko ce ga znati
Uhhh, više od godine ipo.... Svaka čast curo.

Što se tiče stresa ili depresije, moramo se redovito podsjećati na činjenicu da i ljudi koji nikad nisu ništa uzimali osjećaju isto. I njih boli, i oni se na dane osjećaju loše, bezvoljno i umorno. I oni su pod stresom.
Ja u zadnje vrijeme osjećam stres i vjerojatno sam se zbog njega razbolila prošli mjesec, a na suboxonu sam. Upravo zbog toga sam i odlučila napustiti dom i pokušati život negdje drugdje.

Što se tiče rovca koji bi mi izazvale dvije tablete metadona, ne bi imali šanse. Ne bi stigao učiniti štetu, jer čim se oporavim ja bježim odavde. Idem negdje gdje droge vjerojatno ni nema, u ruralno mjesto sa 5000 stanovnika. Počeli bismo novi život, novo okruženje, novi posao, sređivanje papirologije.....sve bi nas to zabavilo, i skrenulo misli u nekom drugačijem smjeru.

A svi mi se moramo naučiti nositi sa ljudskim boljkama i shvatiti da nas ne boli, i da nsimo ljuti ili depresivni zato jer nam fali droga. Nego zato jer smo ljudi, i jer smo kao rasa slabi i skloni svemu i svačemu.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Nenenene ne radi se kod mene o toj vrsti stresa ili depresiji( ja vec zivim tu negde drugde i nemam stresan zivot)... nema anksioznosti panike depresije itd
Radi se o imunoloskom odgovoru mog organizma na razna stanja,nesto sto nije u mojoj moci da kontorlisem.... mnogo je dublje od fraza ne osecam se dobro ili sam pod stresom
Ne mozemo se uporedjivati sa ljudima koji nisu uzimali nista..... to je obicna laža
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Nenenene ne radi se kod mene o toj vrsti stresa ili depresiji( ja vec zivim tu negde drugde i nemam stresan zivot)... nema anksioznosti panike depresije itd
Radi se o imunoloskom odgovoru mog organizma na razna stanja,nesto sto nije u mojoj moci da kontorlisem.... mnogo je dublje od fraza ne osecam se dobro ili sam pod stresom
Ne mozemo se uporedjivati sa ljudima koji nisu uzimali nista..... to je obicna laža
Možda se ne možemo uspoređivati.
Ali se trebamo time tješiti :D

Ufff, što bi tek kod mene moglo isplivati na površinu ? :(

Pošto su i moji hormoni poprilično syebani. Počevši od štitnjače, PCOS-a, i tko zna čega sve....
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Treba biti realan :)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Frajla wrote:Treba biti realan :)
Upravo sam shvatila da se previše unaprijed brinem. Nije ni čudo da me stres sjebao...

Nekad sam bila upravo suprotna, bolila me neka stvar za sve.....

Moram se naučiti upustiti. Ne zadržavati dah i ne biti u grču.

Evo sad pravilno dišem. zadnje dvije minute.

Ali dokad? Moram poraditi na tome
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ažuriranje podataka

Muž od danas na 1,5 mg.
Ja planiram od petka krenuti na 1 mg.

Dosad je bilo lako, a ispod toga.... Vidjet ćemo, hmm
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Danas krećem sa 1 mg. Pola ujutro, pola popodne.
Ovo što pišem bit će mi svojevrsni kalendar, ili dnevnik :)

Još nisam ništa uzela. Ja i inače uzimam dozu tek oko 10 i 30 ujutro, bez obzira kad ustajem.
Nisam si htjela dopustiti da krećem u dan tek nakon što nešto uzmem.

Čitala sam neke priče kako ljudi ne bi mogli ustati iz kreveta ako ne bi uzeli tabletu čim otvore oči. To nije ništa drugo nego psiha i navika. Jer nemoguće je da te kriza opere čim ustaneš.

Moja prva smjena na poslu počinje rano. Prije 6 moram biti na poslu, što znači da ustajem prije 5. Svejedno posao odradim normalno bez da odmah uzmem sub.
Ponekad mi se znalo desiti da zaboravim pa ga uzmem tek u podne.
Psiha je okidač svega, a može biti i rješenje problema ako naučimo upravljati njome
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Danas krećem sa 1 mg. Pola ujutro, pola popodne.
Ovo što pišem bit će mi svojevrsni kalendar, ili dnevnik :)

Još nisam ništa uzela. Ja i inače uzimam dozu tek oko 10 i 30 ujutro, bez obzira kad ustajem.
Nisam si htjela dopustiti da krećem u dan tek nakon što nešto uzmem.

Čitala sam neke priče kako ljudi ne bi mogli ustati iz kreveta ako ne bi uzeli tabletu čim otvore oči. To nije ništa drugo nego psiha i navika. Jer nemoguće je da te kriza opere čim ustaneš.

Moja prva smjena na poslu počinje rano. Prije 6 moram biti na poslu, što znači da ustajem prije 5. Svejedno posao odradim normalno bez da odmah uzmem sub.
Ponekad mi se znalo desiti da zaboravim pa ga uzmem tek u podne.
Psiha je okidač svega, a može biti i rješenje problema ako naučimo upravljati njome
To obicno krece kad krenes ispod 1 mg ,i to ne prvih dana nego negdje 4 5 dan.Nista strasno sto se ne moze izdrazati, ali ja se sjecam da sam ujutro trcala do kuhinje da uzmem dozu 0.75 .Bas nisam mogla docekati... I onda se naviknes i bude ti ok koliko toliko i onda dolazi sljedece spustanje pa sve nanovo.Ali kad imas jasan cilj kao sto ti imas ,onda sve to lakse padne. Spustanje po tabeli je odlicno,ali i uz to veoma iscrpno.Samo jasan cilj i celicna volja pobjedjuju. I dobro je sto ,ako sam dobro ukapirala, pravilno uzimas bup ,ne vuces ,definitivno poslije svega mislim da to mnogo znaci.Pozdrav i srecno!!
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka wrote:
VitaJana wrote:Danas krećem sa 1 mg. Pola ujutro, pola popodne.
Ovo što pišem bit će mi svojevrsni kalendar, ili dnevnik :)

Još nisam ništa uzela. Ja i inače uzimam dozu tek oko 10 i 30 ujutro, bez obzira kad ustajem.
Nisam si htjela dopustiti da krećem u dan tek nakon što nešto uzmem.

Čitala sam neke priče kako ljudi ne bi mogli ustati iz kreveta ako ne bi uzeli tabletu čim otvore oči. To nije ništa drugo nego psiha i navika. Jer nemoguće je da te kriza opere čim ustaneš.

Moja prva smjena na poslu počinje rano. Prije 6 moram biti na poslu, što znači da ustajem prije 5. Svejedno posao odradim normalno bez da odmah uzmem sub.
Ponekad mi se znalo desiti da zaboravim pa ga uzmem tek u podne.
Psiha je okidač svega, a može biti i rješenje problema ako naučimo upravljati njome
To obicno krece kad krenes ispod 1 mg ,i to ne prvih dana nego negdje 4 5 dan.Nista strasno sto se ne moze izdrazati, ali ja se sjecam da sam ujutro trcala do kuhinje da uzmem dozu 0.75 .Bas nisam mogla docekati... I onda se naviknes i bude ti ok koliko toliko i onda dolazi sljedece spustanje pa sve nanovo.Ali kad imas jasan cilj kao sto ti imas ,onda sve to lakse padne. Spustanje po tabeli je odlicno,ali i uz to veoma iscrpno.Samo jasan cilj i celicna volja pobjedjuju. I dobro je sto ,ako sam dobro ukapirala, pravilno uzimas bup ,ne vuces ,definitivno poslije svega mislim da to mnogo znaci.Pozdrav i srecno!!
Hvala ti Ninocka.
Puno mi znači vaša podrška, više nego sam mislila da bi mi moglo značiti.

Istina, uvijek sam bila uredna i pravilno uzimala sub. Mana je jedino što imam preeeedugi staž.

Očito ću morati promijeniti način i vrijeme konzumiranja jer ovako kako sam navikla neće ići kad smanjim dozu.
Naime, oduvijek uzimam pola ujutro, pola popodne kad osjetim pad energije.. Dakle 1 mg ujutro, 1 mg popodne. Danas je to 0,5 ujutro, i 0,5 popodne. Kad dođem ispod 1 teško ću to moći rezati...

Jedino mi preostaje izgurati dan što dulje, pa uzimati što kasnije mogu. Recimo oko podne, ili 13 sati...

Otom potom. Bit ćete obaviješteni
Locked