Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:58 pm Ako neko ima logično objašnjenje bilo bi baš od pomoći. Ili se prosto poklopilo sa zoloftom i ksalolom... Haos. Samo da mu ne činim medveđu uslugu. Bi se ubila na mestu.
Vrlo moguce da je placebo, pa ga malo digne

Vidim da si pisala da pocinje da radi... to je bas veeeeliki poduhvat jer je tek 2 nedelje cist.
Ajde malo iskreno da pricamo..
Svi smo mi bili ovde, manje vise, u tvojoj situaciji u kojoj si sada. Moji bivsi su mislili da su bogom dani i da ce mi pomoci da se manem bilo cega i krenem sa skidanjem. Pod 1. Nikada se nisam sama skinula sa bilo cega a da se nisam ubrzo vratila na stare staze, bez doktora
Pod 2. Nema te ljubavi zbog koje bi se mi skidali
Pod 3. Nasa ljubav je gudra a ne taj drugi
Pod 4. Ako krene da radi, nakon ovog svega sto si napisala, garantujem ti da ce ako ne isti dan, onda drugi dan nesto nabaviti
Pod 5. Ne veruj mu ni rec
Pod 6. Ne trudi se izigravati majku terezu
Pod 7. Jesi gledala forrest gump?

Imaj na umu da je se on sve vreme drogirao bupom tj
smrkao ga...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

StopBup wrote: Wed Aug 14, 2019 10:08 pm
Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 9:51 pm

Stopicu
Hahahaha, sto mi danas svi tepaju. Isao kod caleta na rucak, kaze cale "hranim te k'o птића"(morao sam cirilicom, jer nemam srpsku latinicu na kompu, a fon mi je prazan), onda kad sam isao do stana da nahranim macku i zalijem cvece, usput sam isao i po neke papire u SUP, javim se zeni za salterom, a ova kad sam dosao na red, kaze:"hajde maco", hahhaha, i evo sad ti "stopicu", hahahahha. :D
Ti si za mene odavno stopic,samo sto zbog motike nisi stigao obratiti paznju:)
Anchi nam gura...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Lorazepam ume lepo da opusti,a i kriza mu je sad slabijeg inteziteta sigurno,on je nesto duze od mene bez bupa? E sad bas 1 mg? Mozda uz ksalol,nemam pojma i meni je cudno,a mozda mu i kriza dolazi u naletima sad..
Meni je sad ajmo reci ok, samo malo psiha zajebava,mrzovolja i to,i nervoza u nogama samo i to je to, nadam se da je najgore proslo
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 10:22 pm
lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 9:58 pm Ako neko ima logično objašnjenje bilo bi baš od pomoći. Ili se prosto poklopilo sa zoloftom i ksalolom... Haos. Samo da mu ne činim medveđu uslugu. Bi se ubila na mestu.
Vrlo moguce da je placebo, pa ga malo digne

Vidim da si pisala da pocinje da radi... to je bas veeeeliki poduhvat jer je tek 2 nedelje cist.
Ajde malo iskreno da pricamo..
Svi smo mi bili ovde, manje vise, u tvojoj situaciji u kojoj si sada. Moji bivsi su mislili da su bogom dani i da ce mi pomoci da se manem bilo cega i krenem sa skidanjem. Pod 1. Nikada se nisam sama skinula sa bilo cega a da se nisam ubrzo vratila na stare staze, bez doktora
Pod 2. Nema te ljubavi zbog koje bi se mi skidali
Pod 3. Nasa ljubav je gudra a ne taj drugi
Pod 4. Ako krene da radi, nakon ovog svega sto si napisala, garantujem ti da ce ako ne isti dan, onda drugi dan nesto nabaviti
Pod 5. Ne veruj mu ni rec
Pod 6. Ne trudi se izigravati majku terezu
Pod 7. Jesi gledala forrest gump?

Imaj na umu da je se on sve vreme drogirao bupom tj
smrkao ga...

Surovo, ali realno. Ne mislim da sam Bogom dana taman posla, ne pokušavam da izigravam majku Terezu prosto ga volim i boli me što sebi radi to što radi, možda mene on ne voli toliko kao što voli drogu, ali jedno je sigurno... ne može mene imati i da nastavi po starom. Na to pristati neću! Posao je bila moja ideja da ga zaokupi, sam me je pitao da li sam sigurna u to. Rekla sam 100% sam sigurna da ti to možeš i hoćeš i da verujem da si jači od samog sebe. Pa neću ni ja da gubim vreme na nešto gde neće biti ništa dobro. I nisam gledala taj film, al ću ga odgledati i to sa njim. Sve bih dala da je samo normalna situacija, sve na svetu.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Wed Aug 14, 2019 10:22 pm

Pod 3. Nasa ljubav je gudra
Ta ljubav prodje, znam po sebi, a i po ljudima koji su cisti vec godinama. Ni jedna ljubav ne mora da traje vecno. Ja sam stvarno voleo samo ekstazi, a mozda malo i spid, kao klinac i lepak. Sanjao sam 7-8 puta u zivotu da se drogiram, jednom da duvam lepak, i ovih ostalih 6-7 puta sam sanjao da gutam ekere, jer sam ih stvarno voleo. Eto na moru sam kao isplanirao jednom eksere, ali sam se brzo osvestio, i odustao od te ludosti... Mozda je i njenog djuvegiju prosla ljubav za gudrom. :) A potpuno se slazem da je dve nedelje prerano da se zaposli. Jeste, ja jesam poceo da radim posle dve nedelje, mozda malo i pre, ali ja sad radim samo svoj privatni/porodicni posao, koji volim, i nemam radno vreme, nego kako radis, tako ce ti biti...
Last edited by StopBup on Wed Aug 14, 2019 10:41 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Za placebo su (koliko ja znam) potrebni prirodni endorfini u mozgu,koje on sad dostici ne moze
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E Frajla lepo si sve napisala, a ti leno budi spremna,sta da ti kazem
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 10:35 pm Za placebo su (koliko ja znam) potrebni prirodni endorfini u mozgu,koje on sad dostici ne moze
Čist je od od trećeg avgusta. Dakle tek 11 dana. Ja sam se malo preračunala.
lenalena
Posts: 48
Joined: Fri Aug 09, 2019 5:48 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by lenalena »

xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 10:35 pm Za placebo su (koliko ja znam) potrebni prirodni endorfini u mozgu,koje on sad dostici ne moze
Grešim dosta u koracima, pošto sam po prirodi ambiciozna, očekujem i od drugih takvo ponašanje i razmišljanje, a nismo svi isti. Okej. Ništa od posla... bar za sad. On tek treba da stekne radne navike.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

lenalena wrote: Wed Aug 14, 2019 10:38 pm
xxxana wrote: Wed Aug 14, 2019 10:35 pm Za placebo su (koliko ja znam) potrebni prirodni endorfini u mozgu,koje on sad dostici ne moze
Čist je od od trećeg avgusta. Dakle tek 11 dana. Ja sam se malo preračunala.
Nema veze, receptori ne mogu reagovati na prirodne endorfine jos,jer su izazivani vestackim putem, mozgu treba vise vremena..
Locked