Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Jel može neko da mi kaze kako je kad se popiju 3 lirike od 75 znači 225mg, da li će samo biti pojačano ono isto dejstvo kao kad se dve popiju
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:48 am, edited 2 times in total.
oxo
Posts: 339
Joined: Sun Apr 17, 2005 4:41 am
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by oxo »

bez uvrede, ali da li je moguce da u 2017. ne umete da editujete post na forumu?

ako niko nije nista pisao posle vas, nema razloga da pisete novi post, vec samo editujete postojeci
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

A što bih to radila, kakve veze ima dal cu dodavati na jedan post ili cu pisati ispod još 5
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty, ti isto stani malo na loptu ako želiš nešto i napraviti za ozbiljno.... iskreno ne znam kako ovo do sada možeš uopće i zvati skidanjem, supstituiraš opijate, pojačavaš lirikom i samo si praviš veći problem i teža kriza te čeka... da ne spominjem planove o speedu, alkoholu i izlascima... nažalost taj put ne vodi nigdje nego u brzi recidiv.

Čitala si hrpu postova, složi si nekakav plan i drži se toga, smanjuj lagano, istrpi nešto, piši i kukaj... ali guraj dalje.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nastavila sam da čitam tvoju temu noel danas, pa sam.videla da si pomenuo da ti je lirika pomogla zato me zanima koliko si uzeo ja sam samo jednom dve uzela i ništa mi nisu pomogle,
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:48 am, edited 1 time in total.
budvanka
Posts: 7
Joined: Tue Feb 21, 2017 6:09 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by budvanka »

Pozdrav svima, dobre vijesti!
Bila sam u Srbiji, doktorka me je ocistila za 10 dana. Sa mnom se zadesio momak iz Srbije koji je uzimao po 16mg buprenorfina IV. Njemu je terapija srazmjerno jaca, ali i on je dobro; mada ce njemu po doktorkinoj prognozi trebati dvije nedelje.
E sad, da li je mene brzo ocistila zato sto sam joj ja malo "pomogla", vi prosudite sami-svi imate iskustva:
Uzimala sam od 8 do 24mg dnevno, usmrkujuci, oko godinu i po. Nakon toga, kad je prestao da me "radi", sam se toliko uplasila depresije (imala sam prije nekoliko godina iskustvo sa suboteksom, prekinula sam da ga usmrkujem naglo nakon 8mjeseci uzimanja skinula sam se nasuvo i istrpjela mjesec dana fizicke agonije i 3-4mjeseca strasne depresije)
da sam presla na minimalnu dozu metadona (25dana po 20-25kapi), a posle toga sam uzimala10ak dana heroin, racunajuci da ce mi za 5nedelja buprenorfin napustiti sistem. Tako je i bilo, Bogu hvala.
Ljudi, ako mozete, naravno, smanjujte bupr i polagano ga iskljucujte, a vi koji poput mene to ne mozete postupno da smanjite, radije se obratite strucnom licu za pomoc.
Ne reklamiram doktorku. Ona prima pokojeg ovisnika, kad ima vremena, po preporuci. Eto, pisala sam na sve strane i domace sajtove, i vapila za pomoci, i nigdje nisam naisla na topao docek. Koleginica odavde kaze da vjerovatno doktorki nabacujem musterije-niko ni da primijeti da sam na strasnim mukama... a istovremeno svi pisu ovom kolegi koji se skida sa bupa i pise ovdje "dnevnik, samo zbog sebe". Stvarno ne znam sto bih rekla.
Doktorka nije koristila ruske tablete, pogresno su me informisali. Dermalni flasteri, plus zbir ljekova-psiho-stabilizatori, antidepresivi, analgetici, hipnotici, mnogo dobre energije, svakodnevna infuzija.
Inace, terapija je kostala 65e, tako da je doktorka bas zaradila na meni.
Caty, tvoj sam slucaj iscitavala, nadam se da je Tamara dobro-cim malo odmorim pregledacu sajt
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Budvanka super, pa.svi su bili skeptični kad si pomenula tu doktorku jer su se svi ovde skidali maltene na suvo ili smanjivanjem i ništa od toga nije tako lako i jednostavno
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:48 am, edited 2 times in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ne
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:48 am, edited 1 time in total.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

hello svima
Last edited by Caty on Tue Sep 19, 2017 8:49 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Caty, 0,5 doza i ne treba da te radi, bup se ne koristi da bi te radio, nego upravo ono sto si napisala da se osecas dobro i da mozes da spavas.
Pre par dana te je cak i doza od 0,2 mg spasila krize i nemoj podcenjivati te manje doze
Napravi plan da ne bude iznenadjenja i imaj na umu da ti prva dva tri dana od smanjenja doze skoro uvek bude dobro jer ti je bup jos u organizmu ali negde oko petog dana ppcinjes osetiti da si ga smanjila.
Ovde smo vec pisali da je najveca greska ta zurba u skidanju. Ali par nedelja biti vise na njemu i laganije spustati doze je nista u odnosu na period ukupnog uzimanja bupa.
Poz
Locked