Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ti Ziki kao i uvijek sebe tjesis...
Dobro je to..
Gle cuda topic Skidanje sa buprenorfina, i samo se o tome prica :roll:
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

ziki wrote:Ovde vise nije glavni problem narkomanija...ovde je problem Buprenorfomanija.
Kao da se nista nije desilo pre Buprenorfina, i kao da nicega nema posle Buprenorfina.
Sad samo to da resimo, uz pomoc matematicke formule i kraj.
Jedan problem koji trazi promenu svesti, promenu pristupa , i odredjeni napor na mnogo sirem nivou..ti svedes na cifre kao sto su 0.5 , 0.25 , 0.005 itd itd..u zavisnosti od toga da li se znojis, ili ti pisti u glavi..

Zasto ne budete jedan drugom podrska u programu, kao sto se to radi u svetu gde svako ima svog mentora.
Na primer covek padne u iskusenje da se uradi, on odmah pozove svog mentora i odmah ili pricaju telefonom, ili se odmah nadju pa sednu, razgovaraju itd..
Podrazumeva se da je taj mentor uvek dostupan za njega itd..
Nemam ja nista protiv toga da se savetujete, sad podigni dozu, sad spusti..pa sad uzmi drugi lek za ovo, pa lek za ono..
Ali vi ljudi uopste ne pricate o tome na jednom zivotnom nivou, malo sirem..vec ste uzeli uloge lekara koji koriguje terapiju, u zavisnosti od simptoma.
Zato smo mnogi i batalili forum, postao je suvoparan.
Ako ti je ovo suvoparno slobodno migavac i prodji...meni je trebao savet i dobio sam.Nemoj pogresno da razumes...price na zivotnom nivou inam dovoljno,neke sam i zaboravio kako dolaze nove ...VECA-MANJA !!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Vlajko Alas, samo ti guraj naprijed.
Ne obaziri se. Ovakve price o "svuoparnosti" ces cuti samo od ljudi koji se ne uspjevaju da se skinu sa bupa. Za njih se ni par nas nismo skinuli nego obmanjujemo narod..
Nikad ti to nece reci neki forumas koji uspjesno zivi zivot bez bupa!!!
Vjeruj mi da je prelijepo, i zelim ti brz prelazak na ovu "stranu"
Atman777
Posts: 61
Joined: Sun Oct 07, 2018 7:33 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Atman777 »

Pozdrav ekipa, evo mene cha cha cha laganini nakon tocno 22 dana prosla me fizicka kriza. Radio na frci svaki dan i sve ostale obaveze i nekako to pregrizo...Psiha me jos uvijek malo valja ali sam puno bolje nego 2 zadnje godine u kojima bup nije vise uopce sljakao a ovdje pricam o 16 miligrama.
Uglavnom moze se ako se hoce ali to je sada samo ravnanje sa nulom - do sada bio na -16. Sada tek krece zivot ponovno koji je bio na pauzi a cekao tiho i strpljivo. Sad se tek valja borit. Sretno svima.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Jutros 06:45 haos satrla me jeza poluudeh...uzmem 0,5+0,25 posle nekih pola sata lagano popusta nema jeze...trajalo tako do 14:00 kada je pocela glava da mi puca i znojenje paz.jama.Glava me razbila ,uzme 1/5 catapresana nista nisam vise jer je i on zajeban.Da li dodati b ili ne...Nikako da ustalim 1 dozu...pokusavam da ustalim 0,75 ali izgleda da cu morati da se stabilizujem na 1 mg pa onda da spustam.Nema svrhe iz daba u dan sokirati organizam pri tom na kraju opet nista.Ninocka- razmisljam li ispravno...?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Jutros 06:45 haos satrla me jeza poluudeh...uzmem 0,5+0,25 posle nekih pola sata lagano popusta nema jeze...trajalo tako do 14:00 kada je pocela glava da mi puca i znojenje paz.jama.Glava me razbila ,uzme 1/5 catapresana nista nisam vise jer je i on zajeban.Da li dodati b ili ne...Nikako da ustalim 1 dozu...pokusavam da ustalim 0,75 ali izgleda da cu morati da se stabilizujem na 1 mg pa onda da spustam.Nema svrhe iz daba u dan sokirati organizam pri tom na kraju opet nista.Ninocka- razmisljam li ispravno...?
Meni se to desavalo kad sam vukla bup, tako da se nadam da to ne radis.
Uzmi 1 mg sta da ti kazem ... Probaj.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:Jutros 06:45 haos satrla me jeza poluudeh...uzmem 0,5+0,25 posle nekih pola sata lagano popusta nema jeze...trajalo tako do 14:00 kada je pocela glava da mi puca i znojenje paz.jama.Glava me razbila ,uzme 1/5 catapresana nista nisam vise jer je i on zajeban.Da li dodati b ili ne...Nikako da ustalim 1 dozu...pokusavam da ustalim 0,75 ali izgleda da cu morati da se stabilizujem na 1 mg pa onda da spustam.Nema svrhe iz daba u dan sokirati organizam pri tom na kraju opet nista.Ninocka- razmisljam li ispravno...?
Meni se to desavalo kad sam vukla bup, tako da se nadam da to ne radis.
Uzmi 1 mg sta da ti kazem ... Probaj.
Ne vucem...od pocetka uzimam kako treba...probacu 1 mg pa cemo videti.Mislim da je to iz glave jer neki put i 0,5 budem ok.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Vlajko, povisi dozu na 1 mg, ako treba i 1,5. Ali uzimaj jednom na dan. Znači, nemoj uzimati 0,75 pa kasnije još 0,25.
Budi na istoj dozi nekih 8 dana, bez smanjivanja ili povećavanje. I onda pomalo smanjuj dozu svakih 8 dana. Daj organizmu vremena da se navikne na određenu dozu. Povećavanjem i smanjivanjem iz dana u dan samo se iscrpljuješ, a to vodi u neuspjeh. Sretno
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Pozdrav raja dugo nisam bio na forumu, pa evo malo da se javim i dam podrsku svima koji su u fazi skidanja.
Evo od prilike 11 mjeseci sam cist Fala Bogu od suboxona, 5 mjeseci sam koristio Asentru ad i to sam ostavio, nakon toga bilo je teski trenutaka ali uz pomoć supruge i ljudi koji su mi dali veliki podršku posao sam i taj period.
Iskreno sad je ok naidje neki dan kada ima malo depresije nervoze i tako ali uz dobar raspored, zdravu okolinu nije to problem. Pojedini znaju moju pricu i skidanje stvarno sam se na patio prvi mjesec dana, ali sad s ove tacke ide to sve.
Vjerujte kada se mozak oslobodi totalno puno je ljepši zivot i pogledi na sve sto zivot nosi s sobom.
Nekako sad uz dosta volje radim neke stvari koje su mi prije bile mrske.
Idem u teretanu s društvom idem na termine nogometa, zatim sam s suprugom u planinarskom društvu gdje su druženja cesta, priuštimo i poneko putovanje mimo ljeta, sto se tice posla radim i sve se stize, zelim vam reci da su obaveze veoma vazan dio u svemu tome.
Budite pozdravljeni i samo polako.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

VitaJana wrote:Vlajko, povisi dozu na 1 mg, ako treba i 1,5. Ali uzimaj jednom na dan. Znači, nemoj uzimati 0,75 pa kasnije još 0,25.
Budi na istoj dozi nekih 8 dana, bez smanjivanja ili povećavanje. I onda pomalo smanjuj dozu svakih 8 dana. Daj organizmu vremena da se navikne na određenu dozu. Povećavanjem i smanjivanjem iz dana u dan samo se iscrpljuješ, a to vodi u neuspjeh. Sretno
"VitaJana"-Hvala na savetu...od danas vise neema cimanja,dodaj-oduzmi...sutra ujutru krecem sa kecom i idemo dalje.Vitamini su tu,teretana je sredjena(primetio sam da trening mnogo znaci)...Moram reci da ste svi ovde da ne nabrajam...(osim ...)zasluzili moje postovanje i zahvalnost...!!!
Locked