Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Mon Jul 22, 2019 11:29 am Sekte su bazirane na negativnim mislima, osecajima,djavolu.....
Medjutim danas se sektama naziva sve sto je na nekom psiho - duhovnom nivou, a sta ces, kvari farmaciji profit..
Farmaciju osecamo iz prve ruke.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

jurke, dugo, dugo, su nešto što se zove opijoidni receptori, tebi bili nakačeni dnevnom dozom jebenih OPIJOIDA, tak da zanemari (ne u potpunosti) ovo gore što ispisah - jeste VOLJA ključ, al da, treba prevazići i fiziku...
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

To sto navodis je suvise lako i cak ne treba nista duze od izrazito kratkog perioda za to, plus nista se znacajno nece promeniti,pa razumem takve stavove, a i sama sam bila teski skeptik..
Pisacu jednom na novoj temi kad se totalno odviknem o stvarima koje su mene dovele do promena tako postupno da ih nisam ni osetila i prilicno su teske i traju,pa se gubi i strpljenje, jer se prosto “nista” ne desava,pritom izgledaju bezazleno, dosadno i kao gubljenje vremena..
Tako da nemoj misliti da za ovo razmisljanje nemam podlogu,jos tu treba rada i svesnasam toga..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Mon Jul 22, 2019 11:49 am jurke, dugo, dugo, su nešto što se zove opijoidni receptori, tebi bili nakačeni dnevnom dozom jebenih OPIJOIDA, tak da zanemari (ne u potpunosti) ovo gore što ispisah - jeste VOLJA ključ, al da, treba prevazići i fiziku...
Znam, iz prve ruke na zalost. Ali gotovo sve što znam je iz prve ruke. Opet volja mora biti prisutna jer bez nje nema pokreta iz mesta.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Mon Jul 22, 2019 11:57 am To sto navodis je suvise lako i cak ne treba nista duze od izrazito kratkog perioda za to, plus nista se znacajno nece promeniti,pa razumem takve stavove, a i sama sam bila teski skeptik..
Pisacu jednom na novoj temi kad se totalno odviknem o stvarima koje su mene dovele do promena tako postupno da ih nisam ni osetila i prilicno su teske i traju,pa se gubi i strpljenje, jer se prosto “nista” ne desava,pritom izgledaju bezazleno, dosadno i kao gubljenje vremena..
Tako da nemoj misliti da za ovo razmisljanje nemam podlogu,jos tu treba rada i svesnasam toga..
Vidim mićana da dosta toga znaš i da radiš kako na psihičkom tako i na drugim poljima da se ne spotakneš u budućnosti. To je neophodno, jer nastavak života bez podštapalica nije sam po sebi lak kada si navikao da živiš sadiran i donekle otporan na sve nedace... Zato se istinski pored fizičke i psihičke krize, treba pozabaviti načinom sa kojim se nositi sa zivotom nakon svega. Opet ne uzimati u obzir vracanju u kanal...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ana, kada ti uzimaš dozu? Mislim uzimaš li je pre ili posle doručka, kafe ili nakon toga? Kako je uopšte pravilno? I ima li veze ikakve? Mene ona rekao bih pokrije tek posle 13h, čak i kasnije, a uzmem je oko 10
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Uzimam ujutru 7-8 tad se obicno budim..
I ja sam razmisljala o tome da li to ima neke veze, po sebi vidim da nema..
Pustis lepo da se razlozi ustima,zadrzis 2-3 min ispod jezika,to ti je u sustini najbitnije i mozes kafu slobodno..
Nekad uzmem pre kafe, nekad posle,ne vidim razliku nikakvu..
I ja imam neki utisak da deluje nesto kasnije za razliku od vecih doza..
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jurke wrote: Mon Jul 22, 2019 12:07 pm
xxxana wrote: Mon Jul 22, 2019 11:57 am To sto navodis je suvise lako i cak ne treba nista duze od izrazito kratkog perioda za to, plus nista se znacajno nece promeniti,pa razumem takve stavove, a i sama sam bila teski skeptik..
Pisacu jednom na novoj temi kad se totalno odviknem o stvarima koje su mene dovele do promena tako postupno da ih nisam ni osetila i prilicno su teske i traju,pa se gubi i strpljenje, jer se prosto “nista” ne desava,pritom izgledaju bezazleno, dosadno i kao gubljenje vremena..
Tako da nemoj misliti da za ovo razmisljanje nemam podlogu,jos tu treba rada i svesnasam toga..
Vidim mićana da dosta toga znaš i da radiš kako na psihičkom tako i na drugim poljima da se ne spotakneš u budućnosti. To je neophodno, jer nastavak života bez podštapalica nije sam po sebi lak kada si navikao da živiš sadiran i donekle otporan na sve nedace... Zato se istinski pored fizičke i psihičke krize, treba pozabaviti načinom sa kojim se nositi sa zivotom nakon svega. Opet ne uzimati u obzir vracanju u kanal...
Vidis mene dr drugacije savjetovala....
Ja sam imala taj ritual , prije posla povecem, pa pustim muziku, pa kafa, cigara...
I ha tako nastavila i kad sam pocela normalno uzimati...
I dr mi rece, sto duze drzat pod jezikikom da ti se sto vise pljuvacke skupi pa onda progutas. I najbolje bi bili pola sata poslije ne stavljati nista u usta.
E sad... ja se istripovala da je u pravu pa evo vam prenosim 🙄

Ako sretnete neDje Stopica, prenesite mu pozdrave!! Cekamo ga kad se odljuti, ali da mislim da nije strejtic , mislim stoo cu!! Kriva sam i snosicy kaznic ( ako grijesim) 🙏
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Mon Jul 22, 2019 1:48 pm
Jurke wrote: Mon Jul 22, 2019 12:07 pm
xxxana wrote: Mon Jul 22, 2019 11:57 am To sto navodis je suvise lako i cak ne treba nista duze od izrazito kratkog perioda za to, plus nista se znacajno nece promeniti,pa razumem takve stavove, a i sama sam bila teski skeptik..
Pisacu jednom na novoj temi kad se totalno odviknem o stvarima koje su mene dovele do promena tako postupno da ih nisam ni osetila i prilicno su teske i traju,pa se gubi i strpljenje, jer se prosto “nista” ne desava,pritom izgledaju bezazleno, dosadno i kao gubljenje vremena..
Tako da nemoj misliti da za ovo razmisljanje nemam podlogu,jos tu treba rada i svesnasam toga..
Vidim mićana da dosta toga znaš i da radiš kako na psihičkom tako i na drugim poljima da se ne spotakneš u budućnosti. To je neophodno, jer nastavak života bez podštapalica nije sam po sebi lak kada si navikao da živiš sadiran i donekle otporan na sve nedace... Zato se istinski pored fizičke i psihičke krize, treba pozabaviti načinom sa kojim se nositi sa zivotom nakon svega. Opet ne uzimati u obzir vracanju u kanal...
Vidis mene dr drugacije savjetovala....
Ja sam imala taj ritual , prije posla povecem, pa pustim muziku, pa kafa, cigara...
I ha tako nastavila i kad sam pocela normalno uzimati...
I dr mi rece, sto duze drzat pod jezikikom da ti se sto vise pljuvacke skupi pa onda progutas. I najbolje bi bili pola sata poslije ne stavljati nista u usta.
E sad... ja se istripovala da je u pravu pa evo vam prenosim 🙄

Ako sretnete neDje Stopica, prenesite mu pozdrave!! Cekamo ga kad se odljuti, ali da mislim da nije strejtic , mislim stoo cu!! Kriva sam i snosicy kaznic ( ako grijesim) 🙏
I ja sam ti negde čuo, zato i priupitah. Kontam imate iskustva sa tim, a ja nisam bio pravilan pa nem pojma.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Na leku pise upozorenje za alkohol, ne i za ostalo, ne pisu nigde podaci o jelu/nakon jela/pre jela/kafe itd. Cak ni na netu,ni na sajtu..
Doktorka mi je rekla da se lek mora ceo upotrebiti,da ne smem da ga lomim i bla bla,jer satro aktivni deo leka nije jednako rasporedjen ,svi znamo da su ovo gluposti i nema te info takodje - nigde..
Takodje sam imala taj trip za kafu,ali ako postoje tripovi, bolje da se imaju rituali sto ninocka kaze,nego da ga uzmes i da se tripujes,najveci procenat tablete se luci ispod jezika,ovo sto progutamo na ovim dozama je smesno..
Sto se mene tice,prilicno sam opustena,godinama ga uzimam i da postoje razlike, znala bih, cak ni ne mrvim tabletu, samo ubacim u spric i ostavim,promuckam sa vremena na vreme,jeste da tableta ostane zakacena,ali se komotno istopi i ne ostaje na ivicama,ujutru je kao i izmrvljena..
Locked