Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jooj sto mi je drago Za cuti da ti je bolje Ninocka! Bravo bravo
Izborili smo se i sa tim.....

Toliko je to sve neistrazeno oko bupa tj njegovih posledica, ne mozes iskopati da neko pise o borbi posle, a ispostavilo se da je to mnogo bitnije nego samo skidanje.

Brdo tekstova- ja se skinuo/la i nestanu.......ptice na grani znaju da se moze skinuti
Ajd nek si dobro!
Pozdrav
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Odlično Ninocka, baš mi je drago.

Yasuriozu, iskreno, kad sam odlučila prvi put napisati post na ovom forumu i odlučila se na skidanje tada sam si obećala da ću nastaviti pisati i dalje. Ne zbog sebe nego zbog drugih članova ili gostiju.
Ja sam pročitala koliko mi je bilo dovoljno pročitati da shvatim na koji način najlakše skidati terapiju.
Mogla sam to provesti u tišini bez iti jednog napisanog posta.
Vjerojatno ima još takvih. Pročitaju, skinu se, a da ni ne znamo da postoje.
Činjenica je da su nečija iskustva pomogla mnogima od nas, nadam se da će i moje pomoći nekom.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jano, tako sam i ja razmisljala, svako iskustvo je zaista vredno, ne samo dobro nego i lose, uvek se moze nesto izvuci

Secam se Moj prvi post na temi skidanje sa suba je bio jul 2015.
Niko se tada nije skidao sa bupa, tacnije niko nije pisao kako se skinuo i posebno kako su protekli dani posle.
Tada je aktuelna tema bila kako nabaviti bup, kako se skinuti sa horsa pomocu bupa itd....tepalo mu se kao najmilijem bicu
Tako da sam otvorivsi svoju temu, i samim tim sto sam se usudila pisati o skidanju, naisla na podsmeh pojedinaca.
Jer taman posla skidati se sa toga kad je ludilo lek.
Padalo je meni na pamet negde 2010 te da sklanjam bup ali kako kad nemas nikakvih informacija na netu i jedini post na koji sam uvek nailazila je bio post sa bloga moravek ili tako nesto, gde je devojka ispricala horor pricu ludilo! Pa ko je ovde lud? Doktora pitas nesto, smeje se i kaze,ma to je nista par miligrama. Srecan ako mu zatrazim da mi povisi dozu. Osecala sam se maksimalno izmanipulisanom i iskoristenom. Da je po doktoru ja bi bila jos uvek na subu i antidepresivima iako je doktor odlican tj na dobrom je glasu
Secam se rekla sam mu da spustam dozu i samo me je pitao : zasto? A 4 godine prosle od recidiva... sve mi je bilo jasno

Htedoh reci, da sam imala sve ove informacije Sa foruma tada, sve bi bilo mnogo lakse....
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

psihijatrima je garant od pojave bupa, svje potaman, jer i onatko ovdašnji, o neophodnoj psiho-terapiji tijekom liječenja, ič pojma nemaju, nego, sine, raspali po receptnoj bilježnici, i oćeš 8mg, može; 16, evo: 32mg, ček da razmislim, na ti, i onako je bezopasan... jeste da se ljudi malo uzombiraju, no bože moj, ni izbliza isti nivo šlagiranosti ko ranije s heptanoncima

otvori šampanj, iskorijenili smo supstitucijske muke
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Smiju se oni kojima ne pada na pamet biti čist.
Neka ako im je tako draže.

Mene moja doktorica opće prakse gledala u čudu kad sam joj rekla da izbacujem sub. Šok i nevjerica sa nekim pogledom divljenja.
Da nikad nije čula da se netko hoće skinuti sa suba.
Od tog dana me dočekivala u ordinaciji ko narodnog heroja, spremna prepisati što god poželim. :D
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Zdravo narode,
pisao sam dosta puta, a poslednje objave su bile kad sam se vrteo oko 1mg. dnevno.
Elem, od tada sam nekoliko puta "prestajao" potpuno, jer nisam video smisao u smanjivanju doze na 0,05, pa i na 0,02, itd..
Malo sam proverio pamćenje i neke papire i ustanovio da sam Bup koristio aktivno samo poslednjih 24-25 meseci.
Što mi se nije učinilo kao dugačak staž, pogotovo kao nečiji ovde, koji su po 4,5 pa i 10god. na Bupu bili svakodnevno i u dozama od 8mg. ako ne i više. Ta većina ljudi ga je koristila "kako treba" i terapeutski. Ja ga nikad nisam uzimao terapeutski, nikada nisam imao recept i zvanične papire da ga uzimam u apotekama. Već sam od samog početka kupovao na ulici i uglavnom (preko 16meseci) ga koristio za zezanje i neku vrstu bezbolne zamene heroina. Što mi je, naravno, bila velika greška.
Kad sam pre godinu dana uvideo da mi je postao obavezna stavka na dnevnom repertoaru, shvatio sam dokle sam stigao.
Prva kriza me pukla, maltene, nenadano, u sred noći na gajbi i sa devojkom koja je tada bila prisutna (jadnica, tek smo bili mesec dana zajedno, nije znala šta se dešava i šta ju/me snašlo)..
Ta noć mi beše jedna od najgorih iskustava kriziranja u životu. A imao sam svoje krize od heroina, itekako. Samo što sam heroinske krize poznavao i znao kada će i na koji način doći. A za ovo nisam imao pojma. Tada nisam još uvek bio pronašao ovaj forum, niti me zanimalo. Elem, noć je nekako prošla, devojka me masirala celu noć, popio sam sve lekove po kući koje sam imao i nekako dočekao jutro. Međutim, to jutro nije bilo kao post-heroinkso, a i morao sam na posao popodne. To sad znate svi kako izgleda. Jedno beznađe, bezvolja i bol celog tela. Mozak ne da nije radio, nego mi se čini da je preko noći zaglupeo (srećom pa mi posao nije da sabiram i oduzimam ili kontrolišem nešto i nekoga, već samo da snimam, što mogu sa 10% kapaciteta). Shvatio sam da nema od posla ništa ako ne nađem makar 2mg. tog prepodneva. Da ne gnjavim, našao sam, kupio tabletu (8mg), odmah uzeo 4mg. i sav poletan otišao na posao. Od tog dana sam krenuo u traženje izlaza, pa tako i dođoh na forum.
Pročitah sve objave koje su se ticale buprenofina, heroinske postove i skidanja sam preskočio, sem ako se bup nije pominjao.
Sada sam u procesu skidanja i bogme traje li traje.
Hteo sam reći: Mene ne radi smanjivanje doze onako kako radi kod drugih. Blago onome ko može sa 0,05mg. nešto da uradi i da u glavi nema zbrku i totalno crnilo. Ja to imam. Receptori mi jednostavno skoro pa ne registruju ništa ispod 1mg.
Apropo toga sam i počeo pisanije, pa odoh na drugu stranu.

Svukoh se do te jedinice svako jutro, čim ustanem.. Jer je poenta, barem po meni, da ne osetiš simptome i trpiš ih do iznemoglosti a tek onda uzmeš nešto. U poslednjih 10 dana sam u 2 navrata bio bez ičega skoro 72h.
Znači, nakon višednevnog (pa i višenedeljnog) uzimanja po 1mg. sam preskakao po 1 ili 2 dana.
Dolazio do trenutaka kada su noge počinjale da se kreću "biciklističkom stazom" ;) i nemogućnosti smirivanja istih + nesanice + bolovi. Bolove uspešno rešavam sa lekom DoReTa (Tramadol) koji je verzija Trodona, samo ima 37,5mg trodona + 325mg. Paracetamola u jednoj tableti. Ustanem, posle polu-prospavane noći u koju sam krenuo sa 15-20mg. Bensedina i 1 tabletom z spavanje (nebitno koja je, meni funcioniše, a ima raznoraznih).. Uzmem 2 tablete ove mešavine trodona i paracetamola i u roku od 20-30min. mi pomognu baš dobro. Ubiju mi svaki bol, nemam trzanja, itd. Naravo, te dve tablete uzimam svako jutro, nevezano da li je to jutro "onaj dan za crticu" ili nije. Bolove imam, pa imam i moram ih nekako ubiti..

E, sad, to tako funcioniše najdalje 48h, posle toga dolazi momenat koji svi znate gde je potreba za Bupom neopisiva, neutaživa i skoro nepremostiva. Ja sam izlomio jednu osmicu, spremio se za ovo i od nje sam napravio nekih 16 crtica (cca. 0,05mg u svakoj). Uglavnom, taj dan, ustajem u skoro pa istim bolovima (mada vidim da ima smanjenja bolova, ali jako mali procenat i sporo ide... tipa svaki dan me boli 5% manje), uzmem tu crticu od 0,05mg. i gledam da na tome ostane. Bolovi se javljaju malo kasnije tokom dana, pa sam većinom popodne posle 18h, uzimao još po jednu tabletu Dorete.
Tako sada izgleda moje skidanje. Negde je neko napisao da je fazon da se gura do ivice izdržljivosti, pa tek onda da se uzme minimalna moguća doza i ja kažem da je u pravu, ali i da nije u potpunosti! To deluje kao jedini način, a da nije tako bolan.
Zašto sam rekao da nisam baš pristalica smanjivanja doze do besvesti?
Zato što već i ove doze od 0,05mg. jedva da nešto urade, jer su nedovoljne za popunjavanje kapaciteta receptora.
Svi smo videli onaj grafikon na kome se prikazuje koja doza i miligramaža, popunjava procentualno receptore. Bez 4mg. receptori se ne mogu popuniti dovoljno. A, kamoli ove mrvice moje. mislim da 0,05mg, popunjava samo 10-20% receptora u najboljem slučaju.
Primetio sam, takođe, da kad uzmem tu crticu dođe do poboljšanja stanja u glavi, ali ne i u telu baš!
Receptori se odmah "otvore" i kao ptići u gnezdu krenu pijukati: Još, još!! Tu treba paziti da se ne zaneseš, pa odeš do "stola za crtanje" po još jednu linijicu! Par puta mi se i to desilo, pa naučih i tu lekciju.


Ja ovde ne govorim ništa što se već, uglavnom, ne zna.. Možda neko nov na forumu bude imao koristi od ovoga..

Da se ogradim od još jedne stvari: Znam da Bup treba da se uzima pod jezik, sublingvalno, a ne na nos šmrkanjem.
Ali, apsorpcija pod jezik je jedva nekih 30% količine koju stavite pod jezik, dok na nos to ide i preko 50%, možda i celih 60%
Jasno je meni, a i drugima koji su u problemu dugo, koja je razlika u ta dva načina.. Ali sam ja izabrao ovaj način zbog te dve ključne stvari. Prvo: Apsorpcija, jer izvlačim duplo više od jedne tablete, koje ne dobijam na recept, pa samim time sam ograničen finansijski. Drugo: Način delovanja i moj osećaj je za mene bolji, takav da znam da sam uzeo nešto i samim tim moja glava sebi kaže da je namirena.. Kad sam uzimao 1mg. ili 0,05mg. pod jezik, ja nikad nisam imao osećaj da je delovalo.. znam da je delovalo, ali totalno neprimetno i vidno slabije nego ovako.

Eto, toliko za ovaj put. Guram dalje sa lekovima i ovim tankim crticama-mrvicama svaki drugi-na-treći dan, još neko vreme, a onda definitivno moram da ostavim sve opcije Bupa (mislim na doze i načine uzimanja), pa da izguram poslednjih 100m. (home-strech) pred cilj na mišiće, lekove.. što bi rekli: Na Suho, Tebra! ;)
Jer nema druge opcije, barem za mene.

Budite mi svi dobro, čitam Vas svaki dan kad mi se pojavi neka notifikacija, pa se nadam da će ubrzo moje sledeće pisanje biti sa distance od makar 9-10 dana bez bupa totalno!
By The Way: DOBRO JUTRO SVIMA!!
Buđenje sa petlovima, mi je i dalje ostalo kao navika i ne mogu ga pomeriti, ali ga možda mogu iskoristiti u komšijkoj pekari, pa da imam i neke vajde od toga :lol:
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Dobro jutro! Bas se pitah gde si:)

Aj nek si poceo sa spustanjem, pa kakvo god da je
Sto bi rekla Ninocka “ slucaj prepustam drugima”:)

Btw matematika ti je bas slabija strana: 8:16 je 0.5 mg

Srecno
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

mislim kak je svjetska zdravstvjena organizacija, u budžet za 2316. godinu, unijela i stavku o srijedstvima za podizanje spomjenika prvom pacijentu u povjesti, koji se riješio bupa snifajući ga prigodom skidanja
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:Zdravo narode,
pisao sam dosta puta, a poslednje objave su bile kad sam se vrteo oko 1mg. dnevno.
Elem, od tada sam nekoliko puta "prestajao" potpuno, jer nisam video smisao u smanjivanju doze na 0,05, pa i na 0,02, itd..
Malo sam proverio pamćenje i neke papire i ustanovio da sam Bup koristio aktivno samo poslednjih 24-25 meseci.
Što mi se nije učinilo kao dugačak staž, pogotovo kao nečiji ovde, koji su po 4,5 pa i 10god. na Bupu bili svakodnevno i u dozama od 8mg. ako ne i više. Ta većina ljudi ga je koristila "kako treba" i terapeutski. Ja ga nikad nisam uzimao terapeutski, nikada nisam imao recept i zvanične papire da ga uzimam u apotekama. Već sam od samog početka kupovao na ulici i uglavnom (preko 16meseci) ga koristio za zezanje i neku vrstu bezbolne zamene heroina. Što mi je, naravno, bila velika greška.
Kad sam pre godinu dana uvideo da mi je postao obavezna stavka na dnevnom repertoaru, shvatio sam dokle sam stigao.
Prva kriza me pukla, maltene, nenadano, u sred noći na gajbi i sa devojkom koja je tada bila prisutna (jadnica, tek smo bili mesec dana zajedno, nije znala šta se dešava i šta ju/me snašlo)..
Ta noć mi beše jedna od najgorih iskustava kriziranja u životu. A imao sam svoje krize od heroina, itekako. Samo što sam heroinske krize poznavao i znao kada će i na koji način doći. A za ovo nisam imao pojma. Tada nisam još uvek bio pronašao ovaj forum, niti me zanimalo. Elem, noć je nekako prošla, devojka me masirala celu noć, popio sam sve lekove po kući koje sam imao i nekako dočekao jutro. Međutim, to jutro nije bilo kao post-heroinkso, a i morao sam na posao popodne. To sad znate svi kako izgleda. Jedno beznađe, bezvolja i bol celog tela. Mozak ne da nije radio, nego mi se čini da je preko noći zaglupeo (srećom pa mi posao nije da sabiram i oduzimam ili kontrolišem nešto i nekoga, već samo da snimam, što mogu sa 10% kapaciteta). Shvatio sam da nema od posla ništa ako ne nađem makar 2mg. tog prepodneva. Da ne gnjavim, našao sam, kupio tabletu (8mg), odmah uzeo 4mg. i sav poletan otišao na posao. Od tog dana sam krenuo u traženje izlaza, pa tako i dođoh na forum.
Pročitah sve objave koje su se ticale buprenofina, heroinske postove i skidanja sam preskočio, sem ako se bup nije pominjao.
Sada sam u procesu skidanja i bogme traje li traje.
Hteo sam reći: Mene ne radi smanjivanje doze onako kako radi kod drugih. Blago onome ko može sa 0,05mg. nešto da uradi i da u glavi nema zbrku i totalno crnilo. Ja to imam. Receptori mi jednostavno skoro pa ne registruju ništa ispod 1mg.
Apropo toga sam i počeo pisanije, pa odoh na drugu stranu.

Svukoh se do te jedinice svako jutro, čim ustanem.. Jer je poenta, barem po meni, da ne osetiš simptome i trpiš ih do iznemoglosti a tek onda uzmeš nešto. U poslednjih 10 dana sam u 2 navrata bio bez ičega skoro 72h.
Znači, nakon višednevnog (pa i višenedeljnog) uzimanja po 1mg. sam preskakao po 1 ili 2 dana.
Dolazio do trenutaka kada su noge počinjale da se kreću "biciklističkom stazom" ;) i nemogućnosti smirivanja istih + nesanice + bolovi. Bolove uspešno rešavam sa lekom DoReTa (Tramadol) koji je verzija Trodona, samo ima 37,5mg trodona + 325mg. Paracetamola u jednoj tableti. Ustanem, posle polu-prospavane noći u koju sam krenuo sa 15-20mg. Bensedina i 1 tabletom z spavanje (nebitno koja je, meni funcioniše, a ima raznoraznih).. Uzmem 2 tablete ove mešavine trodona i paracetamola i u roku od 20-30min. mi pomognu baš dobro. Ubiju mi svaki bol, nemam trzanja, itd. Naravo, te dve tablete uzimam svako jutro, nevezano da li je to jutro "onaj dan za crticu" ili nije. Bolove imam, pa imam i moram ih nekako ubiti..

E, sad, to tako funcioniše najdalje 48h, posle toga dolazi momenat koji svi znate gde je potreba za Bupom neopisiva, neutaživa i skoro nepremostiva. Ja sam izlomio jednu osmicu, spremio se za ovo i od nje sam napravio nekih 16 crtica (cca. 0,05mg u svakoj). Uglavnom, taj dan, ustajem u skoro pa istim bolovima (mada vidim da ima smanjenja bolova, ali jako mali procenat i sporo ide... tipa svaki dan me boli 5% manje), uzmem tu crticu od 0,05mg. i gledam da na tome ostane. Bolovi se javljaju malo kasnije tokom dana, pa sam većinom popodne posle 18h, uzimao još po jednu tabletu Dorete.
Tako sada izgleda moje skidanje. Negde je neko napisao da je fazon da se gura do ivice izdržljivosti, pa tek onda da se uzme minimalna moguća doza i ja kažem da je u pravu, ali i da nije u potpunosti! To deluje kao jedini način, a da nije tako bolan.
Zašto sam rekao da nisam baš pristalica smanjivanja doze do besvesti?
Zato što već i ove doze od 0,05mg. jedva da nešto urade, jer su nedovoljne za popunjavanje kapaciteta receptora.
Svi smo videli onaj grafikon na kome se prikazuje koja doza i miligramaža, popunjava procentualno receptore. Bez 4mg. receptori se ne mogu popuniti dovoljno. A, kamoli ove mrvice moje. mislim da 0,05mg, popunjava samo 10-20% receptora u najboljem slučaju.
Primetio sam, takođe, da kad uzmem tu crticu dođe do poboljšanja stanja u glavi, ali ne i u telu baš!
Receptori se odmah "otvore" i kao ptići u gnezdu krenu pijukati: Još, još!! Tu treba paziti da se ne zaneseš, pa odeš do "stola za crtanje" po još jednu linijicu! Par puta mi se i to desilo, pa naučih i tu lekciju.


Ja ovde ne govorim ništa što se već, uglavnom, ne zna.. Možda neko nov na forumu bude imao koristi od ovoga..

Da se ogradim od još jedne stvari: Znam da Bup treba da se uzima pod jezik, sublingvalno, a ne na nos šmrkanjem.
Ali, apsorpcija pod jezik je jedva nekih 30% količine koju stavite pod jezik, dok na nos to ide i preko 50%, možda i celih 60%
Jasno je meni, a i drugima koji su u problemu dugo, koja je razlika u ta dva načina.. Ali sam ja izabrao ovaj način zbog te dve ključne stvari. Prvo: Apsorpcija, jer izvlačim duplo više od jedne tablete, koje ne dobijam na recept, pa samim time sam ograničen finansijski. Drugo: Način delovanja i moj osećaj je za mene bolji, takav da znam da sam uzeo nešto i samim tim moja glava sebi kaže da je namirena.. Kad sam uzimao 1mg. ili 0,05mg. pod jezik, ja nikad nisam imao osećaj da je delovalo.. znam da je delovalo, ali totalno neprimetno i vidno slabije nego ovako.

Eto, toliko za ovaj put. Guram dalje sa lekovima i ovim tankim crticama-mrvicama svaki drugi-na-treći dan, još neko vreme, a onda definitivno moram da ostavim sve opcije Bupa (mislim na doze i načine uzimanja), pa da izguram poslednjih 100m. (home-strech) pred cilj na mišiće, lekove.. što bi rekli: Na Suho, Tebra! ;)
Jer nema druge opcije, barem za mene.

Budite mi svi dobro, čitam Vas svaki dan kad mi se pojavi neka notifikacija, pa se nadam da će ubrzo moje sledeće pisanje biti sa distance od makar 9-10 dana bez bupa totalno!
By The Way: DOBRO JUTRO SVIMA!!
Buđenje sa petlovima, mi je i dalje ostalo kao navika i ne mogu ga pomeriti, ali ga možda mogu iskoristiti u komšijkoj pekari, pa da imam i neke vajde od toga :lol:
Uh, cijelo vrijeme tokom posta mi nista nije jasno sa dozom 0.05 , pa se mucim...
Da, Frajla vec objasni da si ti na pola miligrama bupa. Nismo svi isti, vjerujem ti svemu sto pises , i postujem tvoj izbor jer nekako kapiram da si svjestan svega, dobro upucen ali kako najbolje poznajes sebe, opet i najbolje znas sam izabrat najlaksi nacin skidanja sa bupa.
Vec sam ti to negdje rekla sa imas na umu dvije stvari, da ih ne zaboravis.
Preskakanje dana, primjer 48 sati bez bupa, dan kad ga odlucis uzeti kapacitet ce ti porasti pa ce ti trebati puno vise od standardne doze da bi se donekle umiriio.
I br dva, da budes svjestan da ces napraviti sebi otezavajucu okolnost sa trodonima, za psihu mislim, jer se igras sa receptorima.
Samo se pripremi na to.
Inace, imam dobar osjecaj i vezi tebe,da ces uspjeti, na ovaj ili onaj nacin.Nadam se da ce ovih 8 mg podjeljeno na 16 djelova biti posljednja miligraza usranog bupa.
Pozdrav i javljaj se.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Eh, da, ta matematika!
Uvek sam u srednjoj školi imao zagarantovanu dvojku, jer me je razredna baš gotivila i bila je matematičarka.. hehe
Pogrešio sam u pisanju.. Ali, razumeli ste svi.
Da, vidiš još jedna negativna strana uzimanja bupa je ta što ti mozak postane kašasta materija, pa ne proveravaš šta piše, već odmah "na drum" :D
Apropo. Trodona (Doreta), uputstvo kaže da je doziranje individualno, ali da počinje od 2 tablete, a ide do 3*2 tablete na dan!
Tako da sam daleko ispod granice, jer me 2 tablete skroz pokrivaju. A i gledam da ne uzmem baš svaki dan.
Ovo matoro telo mnogo sporije izlučuje sve iz sebe, pa mi i nije baš svako jutro tako bolno, preskočim po nekada, i uzmem samo jednu tabletu popodne.
Sada mi se čini da sam došao do momenta, gde mogu vladati bolom, ali psiha i dalje luduje. Pijem Zoloft, osećam da pomaže, ali nije "to to". Odsustvo onog stanja poletnosti je vidljivo i smeta, brate, smeta. pokušavam da nečim zaokupim mozak, ali ne uspeva stalno..
Pre par dana me našla ekipa iz srednje škole, hoće da se skupe za 25god. mature.. Jaooj, majko!
Šta ću, kako ću, ne znam. Nije da im imam baš šta pametno reći i pohvaliti se životom. A, opet, ja te ljude nisam video 27-28 godina, jer sam posle 1 godine srednje, prešao u drugu gimnaziju, tako da su mi ovi ostali samo bledo, baš bledo sećanje na klince kakvi smo bili. Uglavnom, napravili su grupu na Viberu i ćaskaju li ćaskaju. Čitam i ne znam šta da kažem, jer vidim da se dosta njih ostalo družiti i kasnije tokom života. Poznaju se, viđali se, deca im se igraju zajedno (nekima), itd...
Razmišljao sam da li da odem na okupljanje i shvatio da ne želim, jer bi se osećao kao da sam seo pored nepoznatih ljudi u kafani, jer nije bilo mesta.. pri tom sam potpuno.
Eto, interesantno pitanje: Jeste li vi išli na takva okupljanja dok ste bili u ovim lošim stanjima? Kako je bilo?

Pozz, Man.
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked