Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Eto Jurke, vidis koliko je SB plakao,sve zalihe buprenorfina je na oci izbacio, zato je njemu tako dobro hahahah
Od sutra placem svaki dan!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jul 16, 2019 9:37 pm Eto Jurke, vidis koliko je SB plakao,sve zalihe buprenorfina je na oci izbacio, zato je njemu tako dobro hahahah
Od sutra placem svaki dan!
Ozbiljno, znas kako bude lakse kad se isplaces. Kad se dobro isplaces, nakon toga sledi kezenje! Ispraznis se, spadne neki teret sa duse... 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pa znam,salim se malo..
Vec sam negde pomenula osecaj koji ke mene stezao,
medjutimnije mi se plakalo, ali je smetalo da sam vise puta duboko udisala i izdisala u nadi da cu gq se resiti,
ali bezuspesno..Ono ne znam sa cim mogu da uporedim,kao neki los predosecaj ,ne znam sta je ono bilo,ali me je drzalo ceo dan
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Jul 16, 2019 10:05 pm Pa znam,salim se malo..
Vec sam negde pomenula osecaj koji ke mene stezao,
medjutimnije mi se plakalo, ali je smetalo da sam vise puta duboko udisala i izdisala u nadi da cu gq se resiti,
ali bezuspesno..Ono ne znam sa cim mogu da uporedim,kao neki los predosecaj ,ne znam sta je ono bilo,ali me je drzalo ceo dan
Shvatam otprilike o cemu pricas, valjda, to je po meni kao neki polunapad panike, sta kako... Ne znam, meni se to javljalo, ali je brzo prolazilo, bas kao neki los predosecaj, pa onda preduzmem korake da se ne desi to cega se plasim... Jbm li ga, ima svasta u nasim glavama definitivno, ali iznivelisace se to, samo treba biti uporan...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Meni se to dešavalo mnogo puta, skoro svaki put kada se skidam, ali tek kada prodju fizike krize i kad počnem da dolazim sebi i shvatim sta sam u stvari radio sebi i svima oko sebe. Ovo danas me je iznenadilo baš. Nisam još ni blizu da me pere fizikaliju, ali opet znam i sta je. Sam sam kuci, supruga nije tu vec drugu nedelju u Bosni poslom, a deca kod njenih. Sve ovo prolazim sam izuzev sto se eto malo jadam vama. Nemam sa kim da pričam o svemu i to mi gomila teret. A naravno danas sam izdrzao da ne vučem pa verujem i da je mozak oslobodjen na nek način stege pa zato emocije mogu na površinu. Nisam se isplakao, ali verujem da bi mi bilo lakše. Nisam neko ko se toga stidi, volim emocije u svakom obliku, negde zato sam i krenuo sa gudranjem misle i da cu ih pojačati na taj način. Medutim... Znate i sami šta smo postigli svi mi time....
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Jurke wrote: Tue Jul 16, 2019 11:28 pm A naravno danas sam izdrzao da ne vučem pa verujem i da je mozak oslobodjen na nek način stege pa zato emocije mogu na površinu.
uopće nisam skužio kak si ti do danas šmrkao...

drvit zilijonit put o psiho-štetnosti takvog uzimanja, a na osobu koja se želi skinut, potpuno je više deplasirano, tak da pamet u glavu, i na koncu razumi da je dejstvo podjezičnim rastapanjem, a zbog potpunije apsorpcije, dugotrajnije ;)
StopBup wrote: Tue Jul 16, 2019 8:45 pm Mene su isto pucale emocije, ja matora drtina od 33 godine krenuo da lijem suze pred mamom. :) Plakao sam i sam kad sam bio par puta...
ponovno sam vidio post prije edita - ovo je sad već spooky, il ti to baš često radiš :o
ja, svega mi, nisam na forumu 24/7 :mrgreen:
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Tue Jul 16, 2019 11:49 pm
Jurke wrote: Tue Jul 16, 2019 11:28 pm A naravno danas sam izdrzao da ne vučem pa verujem i da je mozak oslobodjen na nek način stege pa zato emocije mogu na površinu.
uopće nisam skužio kak si ti do danas šmrkao...

drvit zilijonit put o psiho-štetnosti takvog uzimanja, a na osobu koja se želi skinut, potpuno je više deplasirano, tak da pamet u glavu, i na koncu razumi da je dejstvo podjezičnim rastapanjem, a zbog potpunije apsorpcije, dugotrajnije ;)
StopBup wrote: Tue Jul 16, 2019 8:45 pm Mene su isto pucale emocije, ja matora drtina od 33 godine krenuo da lijem suze pred mamom. :) Plakao sam i sam kad sam bio par puta...
ponovno sam vidio post prije edita - ovo je sad već spooky, il ti to baš često radiš :o
ja, svega mi, nisam na forumu 24/7 :mrgreen:
Pisale su nebitne stvari, pa primetio si da se nekad zaletim sa pisanjem, pa se predomislim. Sta bi sa tobom, nije te nesto bilo, post-Eksitovska depra, hahahaha, salim se(polu) :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ok što si izmjenio - odista je bio višak, suviše intimnih informacija, koje naposlijetku, i nisu bile o tebi ;)
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Tue Jul 16, 2019 11:49 pm
Jurke wrote: Tue Jul 16, 2019 11:28 pm A naravno danas sam izdrzao da ne vučem pa verujem i da je mozak oslobodjen na nek način stege pa zato emocije mogu na površinu.
uopće nisam skužio kak si ti do danas šmrkao...

drvit zilijonit put o psiho-štetnosti takvog uzimanja, a na osobu koja se želi skinut, potpuno je više deplasirano, tak da pamet u glavu, i na koncu razumi da je dejstvo podjezičnim rastapanjem, a zbog potpunije apsorpcije, dugotrajnije ;)
StopBup wrote: Tue Jul 16, 2019 8:45 pm Mene su isto pucale emocije, ja matora drtina od 33 godine krenuo da lijem suze pred mamom. :) Plakao sam i sam kad sam bio par puta...
ponovno sam vidio post prije edita - ovo je sad već spooky, il ti to baš često radiš :o
ja, svega mi, nisam na forumu 24/7 :mrgreen:
Znam ja to Yasu i sam, al sta reci u odbranu kad argumenata nema. Osim da budala koja je navikla da se radi uzme i radi se svime sto padne pod ruku. Dugo mi je baš trebalo da se trgnem i krenem da razmisljam sta to pravi od mene i nadam se da nisam zakasnio da spasi ono sto se spasiti moze mozga i zivaca.
Last edited by Jurke on Wed Jul 17, 2019 5:31 am, edited 2 times in total.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Tue Jul 16, 2019 11:55 pm ok što si izmjenio - odista je bio višak, suviše intimnih informacija, koje naposlijetku, i nisu bile o tebi ;)
Hahahah, kakav si kralj, pa da, bas je bio visak informacija, hahahah. Odoh spavati drugari, ajde laku noc svima. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked