Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Super ninocka,ja stojim u mestu moje skidanje je stopirano odavno ali tu sam da pruzim podršku drugima, nekako ni sama vise ne znam sta zelim, danas sam se tako iznervirala zbog nekog privatnog problema pa sam uzela jps bupa, jbg nije mi to trebalo no kako god, svesna sam samo da tteba da uzumam sto manje jer mi to vise prija a i lakse ce mi ici skidanje kada do toga dodje.
Znam da treba napraviti plan i drzati ga se ali eto ja sam trenutno u nekom stanju kada se preispitujem sta zapravo zelim, ne znam, eto, ne znam ni sta hocu, da znam lako bih. Nisam picka ne treba meni taj bup, ja sam nekada samoinicijativno gladovala, ne sto nemam sta da jedem nego sam sprovodila terapijsko gladovanje, time se izbacuje sve stetno iz organizma i obnavlja takodje, cudno sve to zvuči ali je istina, gladovala sam po 15 dana, samo voda i nista drugo, malo bih i smrsala ali koza bi mi se skroz iscistila, izgledala bih mnkgo lepse i zdravije a tako bih se i osecala. Dakle mogla sam bez hrane jer sam tako htela, mogu i bez bupa, ali ja vise ne znam sta hocu, plasim se ako prestanem sa bupom da ce poceti da mi smeta sto ga moj muz uzima, da cu mozda pomisliti da nismo jedno za drugo vise , da su nam se putevi razisli... a mozda je sve to moje trabunjanje, zasto bi mi to smetalo, ma i sigurna sam da ne bi ali ono, od kad se znamo, od kad sam sa njim u svemu smo bili zajedno, sve smo uzimali zajedno , sad je samo bup ostao, sve ostalo je proslost, i.pitam se kako ce to izgledati , da li cemo biti isti, kako ce to uticati na mene. Kakva cu psihicki biti kad se skinem? Da li cu ostati dovoljno jaka da ne pocnem opet po starom? DaDa li ce mi druge droge pasti na pamet? itd itd. Toliko sam zauzeta po ceo dan da nemam vremena ni za svoje misli!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:Danas treći dan 12mg, odlično se osećam... I neću daviti više ovde dok ne dođem do 8mg, pošto će to biti baš uskoro...
#Ninočka nemoj se zezati sa Catepresan-om, tj Klonidinom, pošto je on alfa blokator i deluje na razne muskarinske i nikotinske receptore, ali jedno je sigurno da sa najmanjom mogućom dozom, a to je valjda 1/4 tbl od čini mi se 25mcg, ako ne i polovina su sasvim dovoljne da pokriju jezu i taj erkondišn, samo što dejstvo kratko traje, te se mora uzimati na svakih 4h, čini mi se, meni je on jako pomogao kada su mi stavili implant Naltrexona a ja u sebi još uvek imao dosta bupa (ne mojom greškom naravno, ali to je sada neka druga tema, ipak je to bila 2012 i nije se mnogo toga znalo o bupu), posle detoksikacije bupom, nešto najluđe u mom životu!!! Toliko mi je bilo loše da nisam mogao da hodam već su me roditelji vozali kod nekog privatnog psihijatra (dr Pavun) i on mi je dao taj Catapresan i heminervin tbl da pijem 3 x 2 tbl heminervina, valjda poliovnu Catapresana na 6h, 2 Flormidala uveče i neke injekcije koje sam kod njega primao, pretpostavljam da su u pitanju neki nesteroidne antireumatici u kombinaciji sa anksioliticima, tipa Zodol amp plus Bensedin amp, ili tako nešto... Bez obzira na sve te lekove najviše mi je pomogao taj Catapresan jer on dovodi pritisak u stanje normale, kao i sam puls, tako da nema straha bez tahikardije, niti stonda bez bradikardije, xexexe, šalim se malo, ali istina je!!!
Vidim po ovim stranim sajtovima svi ga preporuciju prilikom skidanja sa bupa. Uh sto me sad uplasi sa tim nemoj se zezati sa njim!! Mislis da ga ne uzimam uopste ili da pazim sa njim, tj uzmem mali dozu??? I kad se on uzima kad osjetis jezu i svo ono stanje koje krece treceg dana ??? Sad bas ne znam, malo me strah. Ja sam na maloj dozi, ne bi trrbala kriza bit toliko grozna, ali opet ce je bit jer sam za ovih mjesec i duze ukapirala da zaisa male doze bupa ne treba podcjenjivati!!Svi ga hvale, citam kako dr savjetuju pacijente da prvo spiste bup sto vise mogu i kad skroz prestanu jedini lijek koji preporucuju je upravo on.. Ne znam sto cu sad sa njim... Bas sam zbunjena i uplasena. A ti, bravo. Samo naprijed. I slobodno se opisti na tim vecim dozama vidjeces ako si se psihicki pripremio, i ako ti je dosta bupa kao i meni lagano ces se spustiti na neku manju dozu. Vidjeces koliko si postao drvo na bupu, pa kad se pocnea smijati, plakati ihaaa kako su to divne emocije koje nam bup ubije.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Super ninocka,ja stojim u mestu moje skidanje je stopirano odavno ali tu sam da pruzim podršku drugima, nekako ni sama vise ne znam sta zelim, danas sam se tako iznervirala zbog nekog privatnog problema pa sam uzela jps bupa, jbg nije mi to trebalo no kako god, svesna sam samo da tteba da uzumam sto manje jer mi to vise prija a i lakse ce mi ici skidanje kada do toga dodje.
Znam da treba napraviti plan i drzati ga se ali eto ja sam trenutno u nekom stanju kada se preispitujem sta zapravo zelim, ne znam, eto, ne znam ni sta hocu, da znam lako bih. Nisam picka ne treba meni taj bup, ja sam nekada samoinicijativno gladovala, ne sto nemam sta da jedem nego sam sprovodila terapijsko gladovanje, time se izbacuje sve stetno iz organizma i obnavlja takodje, cudno sve to zvuči ali je istina, gladovala sam po 15 dana, samo voda i nista drugo, malo bih i smrsala ali koza bi mi se skroz iscistila, izgledala bih mnkgo lepse i zdravije a tako bih se i osecala. Dakle mogla sam bez hrane jer sam tako htela, mogu i bez bupa, ali ja vise ne znam sta hocu, plasim se ako prestanem sa bupom da ce poceti da mi smeta sto ga moj muz uzima, da cu mozda pomisliti da nismo jedno za drugo vise , da su nam se putevi razisli... a mozda je sve to moje trabunjanje, zasto bi mi to smetalo, ma i sigurna sam da ne bi ali ono, od kad se znamo, od kad sam sa njim u svemu smo bili zajedno, sve smo uzimali zajedno , sad je samo bup ostao, sve ostalo je proslost, i.pitam se kako ce to izgledati , da li cemo biti isti, kako ce to uticati na mene. Kakva cu psihicki biti kad se skinem? Da li cu ostati dovoljno jaka da ne pocnem opet po starom? DaDa li ce mi druge droge pasti na pamet? itd itd. Toliko sam zauzeta po ceo dan da nemam vremena ni za svoje misli!
Cary breeee!! Znas koliko sam ja groznih dana imala i koliko sam tebi puta u privatnim porukama napisala kako sam uzela vise nego sto je trebalo. Nista strasno, bitna je volja koju i danas imas.Pusti sad muza, i sto ce biti ako bude... To je suludo razmisljanje. Sad si ti najbitnija. Ti znas koje je moje misljenje nekoliko puta sam ti rekla i nemoj mi se naljutiti molim te. Znas koliko si ti meni pomogla, tako da sve sto ti kazem je zaista dobronamjerno. Molim te Caty, evo javno tr molim uzmi rokovnik i napisi tabelu, plan!! Ali prije toga molim te pocni ga uzimati pod jezik!!! Ja zaista vjerujem da se samo pravilnim uzimanjem i spustanjem moze skinuti. Pusti druge, mozda im se samo posrecilo. Na nos bup uvijek trazi jos i jos i uvijrk stvara neku euforiju. Ubijedjena sam da uz malo volje vrlo brzo ces se stabilizovati i na bupu pod jezik, pa neka to za pocetak bude i vea doza, bolje vise pod jezik, nego manje na nos. Aj probaj samo nekoliko dana , nemoj na prvom da odustajes , vidjeces da ce za par dana pravilnog uzimanja bupa , doci neka stara nova Cety. Sjecas se kad sam ti pisala kad sam prestala uzimati bup na nos da sam se vrlo brzo pocela smijati druziti i uzivato. Aj meni za ljubav pokusaj samo par dana :geek: I jos nesto ubaci neku aktivnost!! Ja sam pocela ici u setnje sa psom, voziti biciklo. Djecu muzu uvalim, i minimum sat vremena samo za mene. Takve aktivnosti mnogo pomazu!! Ti si dosta smanjila bup , znas i sama. I samo malo jos je potrebno da svemu dodje kraj!!
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Ninocka wrote:
besantesteras wrote:Danas treći dan 12mg, odlično se osećam... I neću daviti više ovde dok ne dođem do 8mg, pošto će to biti baš uskoro...
#Ninočka nemoj se zezati sa Catepresan-om, tj Klonidinom, pošto je on alfa blokator i deluje na razne muskarinske i nikotinske receptore, ali jedno je sigurno da sa najmanjom mogućom dozom, a to je valjda 1/4 tbl od čini mi se 25mcg, ako ne i polovina su sasvim dovoljne da pokriju jezu i taj erkondišn, samo što dejstvo kratko traje, te se mora uzimati na svakih 4h, čini mi se, meni je on jako pomogao kada su mi stavili implant Naltrexona a ja u sebi još uvek imao dosta bupa (ne mojom greškom naravno, ali to je sada neka druga tema, ipak je to bila 2012 i nije se mnogo toga znalo o bupu), posle detoksikacije bupom, nešto najluđe u mom životu!!! Toliko mi je bilo loše da nisam mogao da hodam već su me roditelji vozali kod nekog privatnog psihijatra (dr Pavun) i on mi je dao taj Catapresan i heminervin tbl da pijem 3 x 2 tbl heminervina, valjda poliovnu Catapresana na 6h, 2 Flormidala uveče i neke injekcije koje sam kod njega primao, pretpostavljam da su u pitanju neki nesteroidne antireumatici u kombinaciji sa anksioliticima, tipa Zodol amp plus Bensedin amp, ili tako nešto... Bez obzira na sve te lekove najviše mi je pomogao taj Catapresan jer on dovodi pritisak u stanje normale, kao i sam puls, tako da nema straha bez tahikardije, niti stonda bez bradikardije, xexexe, šalim se malo, ali istina je!!!
Vidim po ovim stranim sajtovima svi ga preporuciju prilikom skidanja sa bupa. Uh sto me sad uplasi sa tim nemoj se zezati sa njim!! Mislis da ga ne uzimam uopste ili da pazim sa njim, tj uzmem mali dozu??? I kad se on uzima kad osjetis jezu i svo ono stanje koje krece treceg dana ??? Sad bas ne znam, malo me strah. Ja sam na maloj dozi, ne bi trrbala kriza bit toliko grozna, ali opet ce je bit jer sam za ovih mjesec i duze ukapirala da zaisa male doze bupa ne treba podcjenjivati!!Svi ga hvale, citam kako dr savjetuju pacijente da prvo spiste bup sto vise mogu i kad skroz prestanu jedini lijek koji preporucuju je upravo on.. Ne znam sto cu sad sa njim... Bas sam zbunjena i uplasena. A ti, bravo. Samo naprijed. I slobodno se opisti na tim vecim dozama vidjeces ako si se psihicki pripremio, i ako ti je dosta bupa kao i meni lagano ces se spustiti na neku manju dozu. Vidjeces koliko si postao drvo na bupu, pa kad se pocnea smijati, plakati ihaaa kako su to divne emocije koje nam bup ubije.
Ma kakvi, bez ikakve bojazni što se catapresana tiče, samo šibaj najmanju dozu a lako ćeš je naći na internetu, uzmi pola tablete ako nađeš baš Catapresan, bordo bela mala duguljasta pravougano kutija, i ne možeš pogrešiti sa tim... Veruj mi da je to jedini lek za te jeze i tako to...
A ti sa tom malom količinom nemaš čega da se plašiš, odnosno ako još uvek nisi spremna, sačekaj još koji dan, ne znam što bi se tako naglo spuštala na nulu, ali ti to bolje znaš...
Puno sreće, mada sve će biti ok, videćeš to i sama...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Četvrti dan na 12mg i za sada najbolji dan, - uzevši u obzir da sam ustao rano jutros u 7h, doručkovao, zatim natenane popio kafu, pa posle klope popio th i uzeo 12mg bupa i super se osećam, zaista, bez preuveličavanja; razmišljao sam da, po onoj tabeli, još sutra uzmem 12mg pa da idem na 8mg, ali ja ću prekosutra spustiti na 10mg na jedno 5-6 dana, da ipak ne šokiram organizam, elem za to mi trebaju dvojke kojih nemam a na pamet mi ne pada da ih kupujem na crnom tržištu ili da imam bilo kakve susrete sa tim likovima, jer ne bih sa takvom glupošću da ugrozim dalji tok mog lečenja, nego ću jednostavno, sasvim lagano, polovinu osmice na pola podeliti žiletom, i to je to...
Hvala svim dobrim ljudima na ovom forumu na pomoći i support-u, na tome što zaista mogu da se na bilo koji način, sasvim iskreno, podelim svoje probleme sa bilo kojim članom ovog foruma, koji su duže na forumu, u pp, preko nove otvorene teme, ili kako god... ;) ;) ;)
Predivan dan za kupanje društvo, ja imam samo još u planu da spakujem klinca, torbu i stvari za kupanje i odosmo na belocrkvanska jezera gde ćemo provesti čitavo popodne, jer mi se nikako ne sedi u kući po ovako lepom, malo prevrućem, ali opet sunčanom danu...
P.S. Svi ste bili u pravu što se tiče tih velikih doza da bacaju u depru i da te sputavaju u socijalnom životu, kako u užoj tako i u široj socijalnoj sredini. Mogu tek samo da zamislim koliko će mi biti dobro kada budem neki 5-6 dan na 8mg, a da ne govorim o 4mg i 2mg, što je za mene još uvek jako daleko i ne razmišljam trenutno o tome, već se držim zadate šeme...
Veliki pozdrav za sve koji čitaju ovu temu, kao i za ostale sa ovog foruma.
#Sanja ako čitaš kojim slučajem ovo, jer sam na tvom mobilnom ostao ulogovan na ovom forumu pozdrav i za tebe, ja nisam zlopamtilo a i kao što vidiš nemam više šta da krijem od bilo koga i uvek mogu sa istinom da izažem pred bilo koga, pošto sam siguran u sebe...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Upravo tako #besantesteras drago mi je da tvoje spustanje ide po planu, toliko dobro svima ide da ste me ubedili da i sama napravim plan i krenem, vec onako grubo imam neki plan u glavi ali o detaljima cu naknadno.

Ninocka javljaj kako ide, bicemo u kontaktu jer sam mislila da uradim bas kao ti, da spustim jos malo pa za mesecak dana da otputujem i izbacim ga skroz!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sinoc sok!! Voznja biciklom nemirne noge, snovi nenormalni. Djavo me ponio kud podcjenih ove male doze, sta je to 0.25 nista aha kako ne. Grozna noc. Mada nemir u nogama Je prosao cim sam se digla i sad je ok, ali noc . Nista idemo dalje !!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Upravo tako #besantesteras drago mi je da tvoje spustanje ide po planu, toliko dobro svima ide da ste me ubedili da i sama napravim plan i krenem, vec onako grubo imam neki plan u glavi ali o detaljima cu naknadno.

Ninocka javljaj kako ide, bicemo u kontaktu jer sam mislila da uradim bas kao ti, da spustim jos malo pa za mesecak dana da otputujem i izbacim ga skroz!
Cety , nas je samo troje!! Besantesteras ti i ja. On kr na velikim dozama tako da je njegov put jos uvijek lagan, ja sam odavno probila sve rokove i tabelu, tako da ni ja nisam zlato i ja brljavim. Tako da nista ti nisi gora od nas nego aj sad olovcicu u ruke pa pisi, i krecemo zajedno svako na svojoj tabeli!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:
Ninocka wrote:
besantesteras wrote:Danas treći dan 12mg, odlično se osećam... I neću daviti više ovde dok ne dođem do 8mg, pošto će to biti baš uskoro...
#Ninočka nemoj se zezati sa Catepresan-om, tj Klonidinom, pošto je on alfa blokator i deluje na razne muskarinske i nikotinske receptore, ali jedno je sigurno da sa najmanjom mogućom dozom, a to je valjda 1/4 tbl od čini mi se 25mcg, ako ne i polovina su sasvim dovoljne da pokriju jezu i taj erkondišn, samo što dejstvo kratko traje, te se mora uzimati na svakih 4h, čini mi se, meni je on jako pomogao kada su mi stavili implant Naltrexona a ja u sebi još uvek imao dosta bupa (ne mojom greškom naravno, ali to je sada neka druga tema, ipak je to bila 2012 i nije se mnogo toga znalo o bupu), posle detoksikacije bupom, nešto najluđe u mom životu!!! Toliko mi je bilo loše da nisam mogao da hodam već su me roditelji vozali kod nekog privatnog psihijatra (dr Pavun) i on mi je dao taj Catapresan i heminervin tbl da pijem 3 x 2 tbl heminervina, valjda poliovnu Catapresana na 6h, 2 Flormidala uveče i neke injekcije koje sam kod njega primao, pretpostavljam da su u pitanju neki nesteroidne antireumatici u kombinaciji sa anksioliticima, tipa Zodol amp plus Bensedin amp, ili tako nešto... Bez obzira na sve te lekove najviše mi je pomogao taj Catapresan jer on dovodi pritisak u stanje normale, kao i sam puls, tako da nema straha bez tahikardije, niti stonda bez bradikardije, xexexe, šalim se malo, ali istina je!!!
Vidim po ovim stranim sajtovima svi ga preporuciju prilikom skidanja sa bupa. Uh sto me sad uplasi sa tim nemoj se zezati sa njim!! Mislis da ga ne uzimam uopste ili da pazim sa njim, tj uzmem mali dozu??? I kad se on uzima kad osjetis jezu i svo ono stanje koje krece treceg dana ??? Sad bas ne znam, malo me strah. Ja sam na maloj dozi, ne bi trrbala kriza bit toliko grozna, ali opet ce je bit jer sam za ovih mjesec i duze ukapirala da zaisa male doze bupa ne treba podcjenjivati!!Svi ga hvale, citam kako dr savjetuju pacijente da prvo spiste bup sto vise mogu i kad skroz prestanu jedini lijek koji preporucuju je upravo on.. Ne znam sto cu sad sa njim... Bas sam zbunjena i uplasena. A ti, bravo. Samo naprijed. I slobodno se opisti na tim vecim dozama vidjeces ako si se psihicki pripremio, i ako ti je dosta bupa kao i meni lagano ces se spustiti na neku manju dozu. Vidjeces koliko si postao drvo na bupu, pa kad se pocnea smijati, plakati ihaaa kako su to divne emocije koje nam bup ubije.
Ma kakvi, bez ikakve bojazni što se catapresana tiče, samo šibaj najmanju dozu a lako ćeš je naći na internetu, uzmi pola tablete ako nađeš baš Catapresan, bordo bela mala duguljasta pravougano kutija, i ne možeš pogrešiti sa tim... Veruj mi da je to jedini lek za te jeze i tako to...
A ti sa tom malom količinom nemaš čega da se plašiš, odnosno ako još uvek nisi spremna, sačekaj još koji dan, ne znam što bi se tako naglo spuštala na nulu, ali ti to bolje znaš...
Puno sreće, mada sve će biti ok, videćeš to i sama...
Ja sam jedna budala koja je nepravilno uzimala bup , da se tako suptilno izrazim. Vjeruj mi , nagrdila sam se tako, tek evo mjesec od kad se spustam ga pravilno uzimam. Ti si u prednosti bez obzira sto su ti doze ogromne , ponekad se pitam kako si ti funkcionisao na toliko bupa, ali opet ga nisi vukao i sve mi se cini da je tako lakse. Ja sam se tako namucila dok sam se privikla em na manje doze , plus pod jezik.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:Četvrti dan na 12mg i za sada najbolji dan, - uzevši u obzir da sam ustao rano jutros u 7h, doručkovao, zatim natenane popio kafu, pa posle klope popio th i uzeo 12mg bupa i super se osećam, zaista, bez preuveličavanja; razmišljao sam da, po onoj tabeli, još sutra uzmem 12mg pa da idem na 8mg, ali ja ću prekosutra spustiti na 10mg na jedno 5-6 dana, da ipak ne šokiram organizam, elem za to mi trebaju dvojke kojih nemam a na pamet mi ne pada da ih kupujem na crnom tržištu ili da imam bilo kakve susrete sa tim likovima, jer ne bih sa takvom glupošću da ugrozim dalji tok mog lečenja, nego ću jednostavno, sasvim lagano, polovinu osmice na pola podeliti žiletom, i to je to...
Hvala svim dobrim ljudima na ovom forumu na pomoći i support-u, na tome što zaista mogu da se na bilo koji način, sasvim iskreno, podelim svoje probleme sa bilo kojim članom ovog foruma, koji su duže na forumu, u pp, preko nove otvorene teme, ili kako god... ;) ;) ;)
Predivan dan za kupanje društvo, ja imam samo još u planu da spakujem klinca, torbu i stvari za kupanje i odosmo na belocrkvanska jezera gde ćemo provesti čitavo popodne, jer mi se nikako ne sedi u kući po ovako lepom, malo prevrućem, ali opet sunčanom danu...
P.S. Svi ste bili u pravu što se tiče tih velikih doza da bacaju u depru i da te sputavaju u socijalnom životu, kako u užoj tako i u široj socijalnoj sredini. Mogu tek samo da zamislim koliko će mi biti dobro kada budem neki 5-6 dan na 8mg, a da ne govorim o 4mg i 2mg, što je za mene još uvek jako daleko i ne razmišljam trenutno o tome, već se držim zadate šeme...
Veliki pozdrav za sve koji čitaju ovu temu, kao i za ostale sa ovog foruma.
#Sanja ako čitaš kojim slučajem ovo, jer sam na tvom mobilnom ostao ulogovan na ovom forumu pozdrav i za tebe, ja nisam zlopamtilo a i kao što vidiš nemam više šta da krijem od bilo koga i uvek mogu sa istinom da izažem pred bilo koga, pošto sam siguran u sebe...
Ehej!! Kako ide??
Locked