Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Nego sta ziki, to je bio umor a mozda i delom neka krizica.. pa citala sam da se.bup u malim dozama koristi protiv bolova (0.2npr) sve preko toga se koristi kao supstitucija, ali kada bi se doza spustila do 0'1 i ostalo na tome mesec dana skidanje bi islo dosta lakse mozda i neosetno, dok skidanje sa vecih doza tipa 0.5 je uzas, gledala sam na yt znaci devojka se mesecima oporavljala mislim da je razlika nula kad se skidas sa 0.5mg ili 1mg pa mozda i 2! Dakle dzaba to spustanje akp se ne spusta bukvalno do nule polako. U svakom drugom slučaju kriza ce se trpeti po dugo.... ja.bi trebalo da spustam do 0.1 polako pa tek tad da razmisljam o skidanju.... od danas startujem sa 0.4mg videcemo kako ce to biti....
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

OvOima wrote:
noel wrote:Taj antidepresiv je SNRI, jedan od najjačih što medicina danas ima u asortimanu... problemi s erekcijom/ejakulacijom idu negdje u preko 90% slučajeva... ili se pomiri da je to tako ili izbaci antidepresiv (dozu ti se ne isplati smanjivati jer si ionako na najmanjoj), eventualno da ti ga promjeni na nekog koji nema toliko izražene seksualno nuspojave (Wellbutrin recimo).
Velahibin je zamena za Welbutrin koj je povucen iz prodaje a totalno je istog sastava...
Velahibin = Venlafaksin... Wellbutrin je nešto posve drugačije, AD koji radi na noradrenalin i dopamin... nema afiniteta za serotoninske receptore.
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

OvOima wrote:Da ali ja antidepresiv i bensedin koristim od kad sam se spustio sa 4 na 2 a to je 2 meseca a ovo sa erekcijom traje godinama,kao da mi ubije zelju za sexom a i osecaj nije isti kao bez njega,nekako je slabiji...
Pazi da ti kazem, nije to iskljuceno da Bup deluje tako..odnosno da slabi zelju i za sexom, pa samim tim dolazi i do problema itd..
Bup inace slabi mnoga emotivna stanja, takav utisak ja imam.
Ja sam dugo bio u nekoj vezi, braku itd pa sam to radio spontano i sa tom cinjenicom da je zena bila tu stalno...medjutim kada sam ostao posle sam, nisam imao neku veliku potrebu kao pre.
Hocu da kazem, sve mi je bilo jedno da li ce biti nekog sexa ili ne potpuno sam bio ravnodusan...
Naravno ja nisam hteo da to ostane tako pa sam se naglo ponovo zainteresovao za zene.
Malo sam se prvo razmastao u glavi.. pa onda sagledao situaciju oko sebe, i sveo izbor na neki koji je u skladu sa mojim kapacitetima i duhovnim i fizickim kvalitetima.
E posle sve dodje na svoje, samim tim i problemi nestaju ako ih je i bilo.
Inace volim zene veoma..
Nisam ja neki svaler, vec pricam onako u globalu..jer uglavnom uvek volim jednu zenu.
I nema tog leka koji ce da me spreci u tome, ako je tako odmah ga prekidam pa makar krizirao...
A ljubav bez sexa, jer o tome pricamo sada..je nekako slaba i nekompletna situacija.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ziki wrote: Malo sam se prvo razmastao u glavi.. pa onda sagledao situaciju oko sebe, i sveo izbor na neki koji je u skladu sa mojim kapacitetima i duhovnim i fizickim kvalitetima.
Ahahaha e dobar si ziki znaci malo si posmatrao zene eventualno napravio spisak, prekrizio previse ruzne i previse lepe :P i kad se izbor sveo na nekoliko potencijalnih, sta je dalje bilo? Krenuo redom ili eci peci pec?! Mislim bas me zanima kako to vi posmatrate? Pronasao laku metu ili pak izazov? Ali ko ce sad previse da se cima oko izazova... ;) mala šala
Istina da bup može malo da umrtvi emocije, zelje, ali i tu kolicina igra veliku ulogu pa tako je sigurno bolje onome ko je na 1mg i manje nego na 4-8-16... ali sve zavisi sta ko zeli...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

samo da obavestim sve koji ce mozda primetiti narednih dana edotovane postove (od mene) neko mi je usao na profil na forum sa telefona tako da sam pocela redom da editujem neke postove iskreno sve me to jako mrzi da radim i nisam tako dokona ali nesto moram zbog sebe i porodice, jer postoji sansa da ce to videti neko ko ne bi smeo. ZA pocetak cu promeniti i sifru ali sta ja znam sta moze da se desi pa samo da znate da nisam poludela i pocela bezveze da editujem :)
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Nedelja i ponedeljak sam pokusao bez bupa da prodjem.
Prvi dan je bio ok,popio sam 1 Xanax (pola ujutru i pola predvece ) i bilo je ok,juce ista stvar jedino me navece uhvatio neki nemir ali krize ni truna,eh pred jutro oko 5 ujutru danas me probudila kriza ona lagana nemir u nogama znoj itd.Tako sam nekako izguro do 9 i uzeo terapiju.
Moj nacin je kao sto je takodje spustanje spustio sam do 1.2mg ali takodje radim i ovo preskakanje do sad sam praktikovao jedan dan sad sam prvi put preskocio 2 dana.
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

I moram jos nesto da dodam,juce sam pio kagu s jednim drugom ciji se rodjak skinuo s bupa i tako spomenem mu moj nacin i da mi je drugi dan da nisam uzeo(spomenem preskakanje )reko sutra planiram dozu da uzmem,kaze on meni vidjeces sutra kad uzmes kad te odvali kao prvi put kad ai uzeo.Medjutim ja kad sam uzeo jutros u 9 sati dozu 0.6 sasvim normalno se osjecam malo se smirilo tijelo krizica otisla i to je to nikalve euforije i sve sto bup daje.(Inace uzimam 0.6 prijepodne i 0.6 predvece)Eh sad zasto se to meni nije desilo sto mi drug rece je moj neki zakljucak jer bup ostaje dugo u organizmu ja mislim da tek za nekih 7 dana se organizam ocisti mozda i duze.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

noelče je novi vojađer spram razbacivanja s wiki-znanjem oko farmacije :D

don't do it man, it just makes you sound lame
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Caty wrote:samo da obavestim sve koji ce mozda primetiti narednih dana edotovane postove (od mene) neko mi je usao na profil na forum sa telefona tako da sam pocela redom da editujem neke postove iskreno sve me to jako mrzi da radim i nisam tako dokona ali nesto moram zbog sebe i porodice, jer postoji sansa da ce to videti neko ko ne bi smeo. ZA pocetak cu promeniti i sifru ali sta ja znam sta moze da se desi pa samo da znate da nisam poludela i pocela bezveze da editujem :)
da, netko na perifernom forumu s 5 redovitih učesnika gdje pola njih nema srednju školu, je baš tebi hekovao nalog... ne, uopće nisi paranoična...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote: da, netko na perifernom forumu s 5 redovitih učesnika gdje pola njih nema srednju školu, je baš tebi hekovao nalog... ne, uopće nisi paranoična...
Hahahaha izgleda da sam stvarno paranoicna, samo ne znam otkud to kad nisam nikad bila!!
Cak sta vise uvek sam se smejala i čudila ljudima koji tripuju da ih neko prati, prisluskuje i sl. Nije valjda da sam i ja prolupala?!?!??
Locked