Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:
Caty wrote:
besantesteras wrote:Ja sam na 16mg vec skoro 3 godine i desava mi se ponekada da uzmem u nekim situacijama da uzmem i 20mg dnevno iz dva puta, retko ali se desava, isto tako mi se desava da po 2 dana uopšte ne uzmem ni 1mg I da ne osetim nikakav znak od apstinencijalnog sindroma, ali već drugi dan naveče imam mali pad raspoloženja. Može li mi neko od vas reći kako da prepolovim dozu na 8mg dnevno a da mi tih 8mg budu isto kao i sada 16mg jer sam svestan da sto je doza parcijalnog agoniste manja on više deluje kao agonista, što je doza veća on je više antagonist. Da li je pametno da damo naglo prepolovim dozu ili da prvo idem neko vreme na 12mg, pa tek onda na 10mg pa na 8mg. Svaka pomoć mi je dobrodošla!!!

Ja mogu samo da kazem da postoji strucno misljenje a istraživala sam i na internetu da je sve preko 8mg isto kao 8mg znaci nema svrhe uzeti vise, osmica pokriva skroz receptore cak sam gledala i neki grafikon ima na pocetku ove teme, znaci sve preko 8mg nema razlike i mozes ODMAH da spistis na osmicu ako si navikao da uzimas iz dva puta onda mozes i dva puta po 4mg, no to je vec svejedno, nema sanse i potpisujrm da neces osetiti razliku!! E posle ako ces dalje da smanjijes ides svake dve nedelje po miligram manje, moze relativno lako da se skine do 2mg da ne uzimas previše ne treba ti toliko ja mislim! No probaj sam pa vidi!
Hvala Caty sada mi je mnogo lakše, no pošto mi je tu devojka nekako se plašim da eksperimentišem jer sam dugo na 16mg, ponekad i 24mg, što je shvatam preterivanje i bespotrebno bacanje tableta, pa sam razmišljao da jedan ili dva dana ne uzmem ništa, pošto znam da apstinencijalni sindrom sigurno neće krenuti u punom jeku, bilo bi super kada bih mogao da izdržim do zize, ali to mi je nezamislivo, zato bih krenuo od 12mg jednokratno, kao i što sam do sada uzimao, pa onda nakon par dana da pređem na 8mg, ... Ovaj tvoj post me je baš utešio... Puno reči hvale za tebe, malo si me skratila muka... Krećem već od sutrašnje doze pa se javljam, mislim da ne bi trebalo da bude nikakvih problema, jer je meni početna doza bila 12mg, i uzimao sam je nekih godinu dana...
Veliki pozdrav od mene Caty :) :) :) :D :D :D
Jesi li procitao sve postove od pocetka teme?? Ako nisi bilo bi lijepo da to uradis , dosta ce ti jasnije biti sa cim imas posla? I eto moj bi ti jedini savjet bio , posto ja nisam strucna za savjete znam samo za ovu moju muku, da ako ga uzimas na nos ( posto nisi naveo kako to radis) predjes lagano pod jezik. I lagano to smanji vjeruj mi da neces osjetiti to do nekih nizih doza, vidjeces i sam.
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Nikada nisam bio toliko lud, ili da ne kažem nenormalan da bih sublingvalnu ili bilo koju drugu tabletu uzimao nazalnim putem, pogotovo sublingvalnu tabletu kod koje faramakodinamika ima ogroman uticaj, pa čak i gravitaciona sila, te nije preporučljivo stavljati je pod jezik u ležećem položaju... Ax da, ima svega ovde, pročitao sam na brzinu, ne baš sve, msm na ovu temu, jer sam video da ima nekih mišljenja koji su kontradiktorni mojem ličnom iskustvu...
However, tnx...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

besantesteras wrote:
Hvala Caty sada mi je mnogo lakše, no pošto mi je tu devojka nekako se plašim da eksperimentišem jer sam dugo na 16mg, ponekad i 24mg, što je shvatam preterivanje i bespotrebno bacanje tableta, pa sam razmišljao da jedan ili dva dana ne uzmem ništa, pošto znam da apstinencijalni sindrom sigurno neće krenuti u punom jeku, bilo bi super kada bih mogao da izdržim do zize, ali to mi je nezamislivo, zato bih krenuo od 12mg jednokratno, kao i što sam do sada uzimao, pa onda nakon par dana da pređem na 8mg, ... Ovaj tvoj post me je baš utešio... Puno reči hvale za tebe, malo si me skratila muka... Krećem već od sutrašnje doze pa se javljam, mislim da ne bi trebalo da bude nikakvih problema, jer je meni početna doza bila 12mg, i uzimao sam je nekih godinu dana...
Veliki pozdrav od mene Caty :) :) :) :D :D :D
Pa eto ja licno nisam toliko uzimala ali to je stručno misljenje da sve preko 8mg isti rad ima kao i 8, bilo to 16, 24 ili 32, to svi kazu pa sad tvoje je da proveris najlakse ces dodati jos malo ako ti bude lose ali mislim da generalno nema sanse da ti bude lose sa celih 8mg a ako si bas navikao sa uzimas iz vise puta ti podeli, no za pocetak smanjji na 12 ne moras odmah na 8 da vjdis kako ce to biti :) pozdrav pa javi.
A to sto je devojka tu jos bolje neces mnogo misliti o bupu, ako ne bi mislio o tome veruj mi bilo bi ti isto! Deluju te brojke velike kao odjednom sa 16 i 24 na 8 ali ako ti je to strasno ti lepo smanjij za po 2mg to neces sigurno osetiti!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Slazem se da sve posle 8mg ne pravu nikakvu razliku, jednostavno nema efekta takav je lek..
Moze da bude samo psiholoski ili placebo efekat na onoga ko uzima, i uzaludno trosenje novca i tablete.
Po meni svako to naginjanje ka tome da dostignes sto jaci efekat je skoro pa isto sto i uzeti drogu..
Mislim to je ta zelja..jer ako uzmes u obzir to da si pokriven sto se tice krize a to i jeste sustina buprenorfina, onda drugi odgovor nema.
Cak i da si presao sa 2 grama heroina na tu tabletu ona bi te sasvim pokrila.
To je odavno poznato, ima onih koji tvrde da je maksimum dve tablete od 8mg..to mozda zavisi i od same osobe ali stvarno sve preko toga je ili neznanje ili kao sto sam rekao zelja da se uradis i ako nemas ni krizu ni nista..
...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ziki wrote:Slazem se da sve posle 8mg ne pravu nikakvu razliku, jednostavno nema efekta takav je lek..
Moze da bude samo psiholoski ili placebo efekat na onoga ko uzima, i uzaludno trosenje novca i tablete.
Po meni svako to naginjanje ka tome da dostignes sto jaci efekat je skoro pa isto sto i uzeti drogu..
Mislim to je ta zelja..jer ako uzmes u obzir to da si pokriven sto se tice krize a to i jeste sustina buprenorfina, onda drugi odgovor nema.
Cak i da si presao sa 2 grama heroina na tu tabletu ona bi te sasvim pokrila.
To je odavno poznato, ima onih koji tvrde da je maksimum dve tablete od 8mg..to mozda zavisi i od same osobe ali stvarno sve preko toga je ili neznanje ili kao sto sam rekao zelja da se uradis i ako nemas ni krizu ni nista..
Tako je Ziki!! Sve te velike doze su prakticno drogiranje jer 2 mg pokriju sve receptore . Ne znam samo je li moguce da dr propisuju tu dozu 16 mg 24 mg ili se to uzima na svoju ruku??
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ninocka wrote:
ziki wrote:Slazem se da sve posle 8mg ne pravu nikakvu razliku, jednostavno nema efekta takav je lek..
Moze da bude samo psiholoski ili placebo efekat na onoga ko uzima, i uzaludno trosenje novca i tablete.
Po meni svako to naginjanje ka tome da dostignes sto jaci efekat je skoro pa isto sto i uzeti drogu..
Mislim to je ta zelja..jer ako uzmes u obzir to da si pokriven sto se tice krize a to i jeste sustina buprenorfina, onda drugi odgovor nema.
Cak i da si presao sa 2 grama heroina na tu tabletu ona bi te sasvim pokrila.
To je odavno poznato, ima onih koji tvrde da je maksimum dve tablete od 8mg..to mozda zavisi i od same osobe ali stvarno sve preko toga je ili neznanje ili kao sto sam rekao zelja da se uradis i ako nemas ni krizu ni nista..
Tako je Ziki!! Sve te velike doze su prakticno drogiranje jer 2 mg pokriju sve receptore . Ne znam samo je li moguce da dr propisuju tu dozu 16 mg 24 mg ili se to uzima na svoju ruku??
Pa ima takvih lekara opste prakse koji prepisuju cak i vise puta dnevno, i lupaju se sa dozama.
Meni je licno lekar opste prakse jednom prepisao na receptu tri puta po jednu tabletu... covek nije gledao izvestaj, a i misli da je to kao brufen ili diklofenak pa moze posle svakog obroka.,
Cak ima i privatnih psihijatara koji takodje napisu isto, ali to su oni koji rade za pare, njih mnogo briga za lek jer nisu ni citali uputstvo, to je za njih nov lek koji ima potraznju..i donosi zaradu.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Pa da, te velike doze i prepisuju da se uzimaju kao 3 puta na dan, pa kako osoba prodaje bupove nego tako sto dobije na recept dve table osmica i tri table dvojki znaci da joj je doktor prepisao 22mg dnevno na neku foru, a prepisuju mnogima toliko jer svi imaju po neki da prodaju! Ljudi i traze sto vise ne bi li prodali, a neki pak uzimaju sve za sebe. Dedinitivno je osmica dovoljna i pokriva svakoga, a cak i dvojka moze da pokrije heroinsk krizu ma koliko da uzimas dva mg ce ti maknuti krizu, pa kako ti onda nece biti ok kad si strejt? Tako da po meni 2mg je i bolje uzimati nego 8, a postoji i ta teorija da dvojka bolje radi nego osmica, to vec ne znam ali mnogi kazu da je istina. Meni je recimo tableta od 2mg mnogo bolja nego kada uzmem cetvrtinu osmice.
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Uzimam 16mg već više godina sam na toj dozi, ima i onih koji dobijaju po 20mg dnevno od zvaničnog NADLEŽNOG psihijatra, ima mnogo psihijatrijskih ustanova koje imaju ovaj program lečenja, izuzev Drajzerove,- no da ne skrećem sa teme, danas nisam uzeo nijednu tabletu! Nema nikakvih znakova aps.sin. ali sam zato skoro ceo dan prespavao. Ne znam da li ima veze da od sutra krenem sa 12mg ili da i sutrašnji dan preguram bez ijedne tablete pa da tek u ponedeljak krenem sa 12mg, pa 8mg i tako dalje...
Zna li neko? Ima li to kakve veze?
Unapred hvala...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Pa taj prvi dan i ne mozes da imas krizu, pogotovo sa tom dozom ti si sigurno pokriven bar 36 sati..a i ako si prespavao ceo dan onda ti pogotovo nije ni trebalo.
A taj drugi dan ces vec videti sam.. logicno bi bilo da uzmes onda manju dozu ako si vec pravio pauzu..
Cilj je da smanjujes kad god mozes znaci nema tu dileme.
...
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Još uvek nisam uzeo ništa, ni jedan jedini mg, noćas sam malo slabije spavao, budan sam već dosta dugo, spavao sam nekih 8h, a otkako sam se probudio klopao sam, imam pad raspoloženja i u poslednjih sat vremena nikakvih simptoma osim povremene vrućine, nervoze u nogama (blage naravno), razmišljam da li da se mučim i izdržim do sutra pa da to bude tačno 72h od poslednjeg uzimanja ili da za nekih sat vremena uzmem 12mg, plašim se samo da me tih 12mg neće pokriti i da ću dodatno uzeti tih 4mg i onda nisam ništa uradio... Šta raditi? Pitanje za Vas iskusnije, trpeti još malo ovaj pomalo nelagodan osećaj i dočekati 72h bez bupa ili uzeti posle 48h dozu manju za 4mg od doze koju već duže vreme uzimam...
Nadam se da če neko videti ovaj moj post danas i odgovoriti mi na pitanje...
Hvala Ziki !!!
Locked