Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Sing wrote: Thu Jun 27, 2019 4:04 pm
Nicolo b wrote: Thu Mar 16, 2017 3:02 am Sta reci osim svaka cast,koliko vidim ima vas sve vise koji ste prosli taj trnoviti put do magicnih 0mg.Davno sam citao Frajline postove i skidam joj kapu,iako su je mnogi "podrzavali" sa podsmehom o njenim dozama bupa ona se ipak izborila za sebe i to na svoj nacin koji je izgleda jedini podnosljiv i svaka joj cast kao i ostalima...Negde u vreme kada je Frajla bila na 2mg i manje ja sam bio na standardnoj 8ici na kojoj sam inace vec ne znam ni sam preko 4 god,ali tada sam probao sa smanjivanjem ali bez uspeha..Cak mi ni 8mg nije pokrivalo dan,pa sam nekako sa jutarnjih 4 plus uvece 4mg preguravao dane...Jednostavno uzmem ujutru 8icu(pod jezik uvek) i popodne pocnem da osecam neraspolozenje,bezvoljnost,zelju samo da legnem i izolujem se.To sam uspesno prevazisao uzimajuci 4 ujutru 4 uvece mg...Inace zbog posla sam fizicki dosta aktivan i posao je malo naporan pa sam ga stavljao na prvo mesto(fatalna greska) Par puta sam probao da smanjujem doze ali bezuspesno,ili se probudim ujutru u 4,5h hladan sa ocima kao sova ili drugi treci dan me stigne kao neka kriza i vracam se na 8icu iz momenta...Zadnjih par meseci mi je muka od svega,najvise od bupa i pomisli da moram da ga uzimam.Vec 5 meseci ne radim jer zdravlje mi se pogorsalo,izolovao sam se,niti volje niti zelje za bilo sta,tri zuba sam izgubio naglo i prosto ne verujem koliko me je zavarao taj osecaj normalnog zivota i toliki beznacaj toj tabletici koju popijem svaki dan i zivis kao normalan zivot...Ljudi moji pa ni na dopu ovoliko se fizicki ne propada i tek sad pogotovo vidim koje sam greske napravio sa bupom i koliko sam se zaleteo a tek sam video koliko nasi lekari to sve ignorisu ili se prave da ne znaju.A znate koliko je njima stalo ? To koliko je njima stalo sam zakljucio po testovima na gudre,kada se radi test njima je bitan samo bup test da sadrzi,znaci samo bup,sve ostalo je je nebitno.Bitno je samo da sam pozitivan na bup a sto test ne sadrzi anfetamine,thc i ostalo nema veze,samo im je bitno da uzimate bup(da ga ne prodajete,delite, itd)...
Neko je napisao koliko je bup neistrazen i neisproban lek i mislim da je potpuno u pravu....Iskreno sad posle svega preporuku za bup bih podrzao samo u dva slucaja: 1.skidanje od 7 do 10 dana koriscenje maksimalno 2.odrzavanje maksimalno do 1 godine... Inace od svih ljudi na bupu sto su se skinuli samo sam cuo za par njih koji su ovde na forumu i stvarno ja im skidam kapu do neba....Licno ja sam sebe tu mnogo zapostavio i stavljao druge stvari ispred sebe i stigao dokle sam stigao ne racunajuci i ne znajuci za posledice buprenorfina...Inace ne bih da krivim buprenorfin za sve sto mi se desilo ali dok ga nisam koristio pored H bio sam zdrav kao dren.Vidim da mnogi imaju problem sa zubima koji su se meni naglo isvarili,neverovatnom brzinom,sad imam jos jedan problem koji pokusavam da proverim jel ima veze sa bupom(lekari naravno negiraju i da postoji zavisnost) ali mislim da je totalno neistrazen lek po nekim pitanjima....Najradije bih ga bacio,vratio se na proverene stvari dva meseca i posle na suvo istrpeo poznati scenario....Dosao sam u situaciju da prosto ne verujem koje mi je lazi priredjivao a u sebi mislio kako ce da me satre....Iskreno preporucujem ko god misli da je sposoban da je u stanju da zivi bez bupa,da se nece vrati starim glupostima da odmah pocne da radi na tome da ga ostavljaju.....E sad kako ??? Za Frajlinu pricu znam skoro od pocetka i divio sam joj se od starta,na svoju ruku i na otprilike jedini nacin iole prihvatljiv i svaka joj cast,vidim da ima jos par ljudi na isti sistem su batalili zlo....Sta mislite posle zadnjeg uzimanja bupa,koliko je potrebno organizmu da izbaci buprenorfin iz organizma da krize postanu koliko toliko podnosljive za normalnije funkcionisanje? Ne znam iskreno i snage koliko imam pogotvo sto nisam fizicki aktivan da ga maratonski polako ostavljam a za to su potrebni meseci...Ali za koliko bih se naprimer ocistio organizam nakon prestanka naglog sa 4mg? Mislim da cu probati sa 4mg sa skidanjem nemam sta da izgubim,mogu da se vratim nekoj manjoj kolicini i produzavam agoniju ali mislim da se izolujem bez rezerve bupa i probam...Glupo a ??? Verovatno ali toliko sam u svemu da bih pokusao....
Nisam iscitao sve ali jesam dovoljno e sad moja situacija je vrlo specificna prosao sve one decije faze drogiranja zavrsio na dopu dugo ne znam ni sam koliko u to vreme nije bilo bupa a po met sam isao iz Kraljeva u Kragujevac znaci nije bilo ni metadonske svuda... sve u svemu godinu proveo na toj terapiji... 8 kubika i u trenutku mi se sve smucilo i jednostavno sam prestao skupio neku sicu i zapalio preko... Gde me bogu hvala krenulo i zivim svoj san trenutno i zadnjih 6 god... da objasnim spevificnost svoje situacije 5 god bio cist ne racunam po neki ali stvarno po neki vikend belo... elem prosle godine jedan momak iz juge da mi bup i od tad sam na 24mg... mozes da zamislis ludilo logistike da bi mi svakih 7 dana stigle tri table iz srb...ne zelim da pricam ni sta radim ni koliko ne bi mi verovao a nije ni vazno ali niko iz sredine ni ne sanja da... E ja sam bup uzimao da bi se drogirao i dosta mi je... nemam bogu hvala fizickih problema kao ti verovatno si mnogo duze na njemu ali sam poceo da postajem tup numb toliko da sam i sam poceo da primecjem da ne davim... iznajmim kucu u fr na obali daleko od svih kpje poznajem posao ostavim supruzi i odem na tri meseca konkretno moj posao leti se odrzava i apsolutno nista spektakularno se ne desava pa iskoristih...
Gledaj stari poneo tri boce meta i to je to... da je pakao pakao je da je 10 x lakse nego sto sam mislio da jeste jeste... sad da ne pomislis da je lako 16 dan sam bukvalno unistio auto da pronadjem neku izgubljenu tabletu jer sam mislio da cu poludeti ali odmah ujutru sve je proslo osim insomnije proliva i kijavice... lagano vezbam zamisli kada se kupam u moru koje je hladno ne budem ni 5 min u vodi ali se ne silim ne mucim vuce me voda... da sve nije lagano shvati za ova 22 dana spavao sam max ali max 20h to je stvarno max... odakle mi energija ne znam nema onog beznadja letargije kao posle dopa... ponavljam se nisam bio dugo ali godina nije malo posebno na 24mg na gan... ja kazem kako je meni. gledaj ja se secam prodje 5meseci ok skidanja sa dopa a ja za 5g dopa dao bi svet... kunem ti se meni sa bupom nije tako, bogu hvala... zagrizi i prezivi... neces umreti sigurmo ali izgledace kao da hoces... p.s. nisam uzimao nikakve tablete dok sam koristio bup
Super, milo nam je zbog tebe, samo guraj!!

Inace, ne znam primjeti li da je tip kome se obracas postavio zadnji post prije dvije god...
Tako da po tom pitanju se ne trudi!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Thu Jun 27, 2019 11:28 am
StopBup wrote: Thu Jun 27, 2019 10:38 am Promaklo mi onda to sto se tice sna kod pravilnog manjivanja, jer ja tako nisam smanjivao, nego me najvise interesovalo sta se ljudima desava nakon potpunog prestanka uzimanja buprenorfina.
Od jedan pa na dole, mislim da svi imaju problem sa snom. To su neke manje doze koje slabo "uspavljuju" ( za razliku od vecih) pa se organizam ponovno uci da to sam odradi...
Po prestanku , ja sam mozda bas ok pocela spavati nakon mjesec.
Sad mi to uopste ne djeluje strasno, vrijedilo je.


Sb, ta ce te nalozenost na strejt zivot vrlo brzo proci. Primjetila sam da si citao temu od samog pocetka. Vidje si kako ljudi nazalost znaju da prodju. Uraa, ljudilo , ptice cvrkucu , zivot je lijep i onda tras!!!
Padnu neki na dopu, jbg, ja heroinsku zavisnost hvala Bogu nisam imao, a i generalono, samo sam gubio u zivotu od bilo koje droge, nista naravno nisam dobio, sem iskustva, tako da se ja ne bojim uopste strejt zivota, i vidim sebe samo u takvom zivotu. Necu da kazem da nikad vise nista u zivotu necu uzeti, mozda i uzmem, ko zna, LSD, ekstazi, mozda se zarakijam nekad, ali spid i opijate necu sigurno. Em sto su navlake, a i meni su vise odgovarale one druge, halucinogeni, to je meni bio pravi trip, ali samo BIO, a ne ove na kojima si kao normalan, a nisi normalan,
ili se tripujes da si super normalan, jebo drogiranje ako ces biti normalan. Mada ja sam stvarno u tripu da necu uzimati ni te halucinogene, prosao me taj kurac, sazreo sam konacno, znam sta zelim u zivotu i znam da sam od droge puuuno izgubio, i hocu da vratim sta mogu da vratim, narocito da povratim svoju srecu u potpunosti, koju sam od droge izgubio!

P. S. Jeste, zajebao sam se na bupu, ali ta cela borba ce vrlo brzo biti gotova, toliko sam popizdeo na sebe sto mi se to desilo, nevidjen majmun sam ispao, ali sta da radim, necu se ubiti zbog toga. Bio sam spreman na sve kada sam krenuo u ovu zadnju borbu sa bupom, i sada sam spreman na sve, samo da vratim svoju srecu! Meni za srecu u opste ne treba puno, samo da opet budem normalan! Eto, toliko za sada.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Ninocka,posle dopa “uspesnih prica” brdo ima sa cvecem koje cveta i pticama koje cvrkucu,ali ako budemo realni,takve stvari se ne dogadjaju tek tako,vec je ljudima tesko da prihvate problem,koji ostaje i posle dopa,posle odrzavanja,a kamoli da ga pricaju ljudima i ocrne svoje ja..
Pitam se zasto ljudi ne idu i ne pricaju kako se raspadaju,kako su u depresiji,kako ne vide izlaz,vec su to uvek price tipa-sredio sam se,poceo da radim,druzim se,izlazim,do jaja mi je..
Sutuacija gde mi lik prica kako njemu bup nije problem,kako on moze bez bupa i po 10 dana bez problema,kako ide preko da radi i sve u fulu..
Onda ode preko,pise kako mu je do jaja,kako se sredio,krizu od bupa ma nije ni imao i stara prica,a onda nakon par meseci dolazi nazad sa sve samim ful pricama i onda dodje na terapiju...
Ali nije on dosao na terapiju zbog svog problema,jer on problem nema,vec po sudskom nalogu,prica nidje veze sa vezom..
Jel to otprilike deo gde ptice cvrkucu?
Ljudi nisu iskreni,lazu sebe,pa tako i druge,svi traze neko instant resenje,koje ne postoji kad ti sa droga zakoracis u realan svet svestan svog razmisljanja i emocija,otprilike svega onogo zbog cega si na kraju krajeva i poceo da radis to sto radis..
Ili pocnes da trazis resenje,koje zahteva i vremena i rada i truda ili ga izmislis..
Otprilike,mnogima je lakse ovo drugo..Pa kad vise ne mogu da izdrze,onda se opet daju u kukanje..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB napred samo,ako vec tako kazes..Kako si?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jun 27, 2019 8:21 pm SB napred samo,ako vec tako kazes..Kako si?
Ok sam, zavrsio danas neki jako bitan i vredan posao, pa sam i zadovoljan. :) Bio sam se uplasio za tebe, nekako mi je delovalo da si skroz u downu, pa sam posle procitao da i nemas bas nekih problema sem tog sna, pa mi je bilo drago. :D Jebi ga, to mora, niko od tog nije pobegao u skidanju sa bupa. Ja sam nocas, posle skoro mesec dana od zadnje doze otspavao samo 4 i po sata, ali ja sam prezadovoljan, jebi ga zadovoljavam se onim sto imam trenutno. Samo pici i nemoj posustati, doci ce sve na svoje! Ja imam utisak da ti nemas zelju vise da se drogiras, a to je jako bitno.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Veruj mi da i ja zelim samo da postanem normalna i necu posustati sad,svesna sam skroz da ovo moram proci..
Nisam sad u nekom downu,ali mi nije ni nesto extra,sve u svemu nije mi lose,neko mi je cudno stanje,ali opet prihvatljivo,malo me ovaj san baca u konfuziju..
Evo nogice polako pocinju da vibriraju,
znaci ni veceras mi nemir nece dati mira,ni veceras spavanja biti nece..
Razmisljam da malo zamenim doze,pa nesto kasnije da uzmem onu drugu,mozda bi mogla da utice na nemir,da se naspavam ko covek..Znas kakve su mi oci,znaci strasno,kao da sam na travi ceo dan..
Mesec dana,blago tebi!!!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Gledaj da ne razmisljas tako u napred kao da u startu neces spavati, pa sta bude, mozda se i smiris. Ja na primer sinoc, misli mi nisu dale sna, i kada sam nekako slozio misli u glavi, dosao do nekog zakljucka, smirio sam se i zaspao za 10 min, a trebalo mi je vise od 3 sata da zaspim. Znas sta jos radim kad me nece san, pustim neke crtace da gledam, sto sam gledao kad sam bio klinac, isto hoce da me uspavaju...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Mnogi ne prihvataju da imaju problem sa bupom, i govore da mogu da ga ostave kad god hoce. Ima ih raznih, meni je zanimljiv jedan lik od kog sam kupovao, mada sa njim sam stvarno dobar, dobar je on lik znamo se odavno. On ima neke normalne stavove sto se tice tog bupa, drzi ga se da se ne bi vratio na dop, znaci zbog toga nikad nije ni pokusao da ga ostavi, na bupu je 9,5-10 godina, bio je 2godine na metadonu, pa presao na bup, kada je radio taj prelaz, dobijao je 3 osmice dnevno, brzo su mu prepisali standardno kako svima prepisuju 2 osmice, i on stalno dize tu tetapiju. Smanjio je cak bio i do 2mg jedno vreme, ali je pojacao na 4 posle pola godine, u glavnom najduze ubeljivo je na 4mg. Nego meni je smesno kako on nikad nije ni istrazivao nista detaljnije o bupu, njemu je dobro na njemu i bas ga briga, ali misli da moze da ga ostavi kad hoce, posle 10 godina na njemu konstantno, jos ima 2 godine metadona, i jedno 7-8 godina dopa, ali on moze da ostavi bup kad hoce! :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Gledala bih i ja nesto,ali ne mogu dugo u jednom polozaju,a znas kako sam umorna..Pa ustanem,pa sednem,pa pokusam ponovo..
Citala sam da pomaze himalajska so,podize nivo magnezijuma i to isprobah i nije dalo neke rezlutate..
Pokusacu opet da zaspim,pa cu videti..
Lazu ljudi prvo sebe..To ti je kao i za cigare,nece da ostave,zato sto uzivaju u cigarama,a ne zato sto ne mogu da prestanu..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Spavala sam!!
Neka 3h,ali dobro..Ili me je stiglo ili napredujem :D I dalje mi je onako konfuzno,ali mi opet znaci..
Locked