Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jun 20, 2019 4:49 pm SB daj te motike malo i nama :D
Hajde, ima motika, i zemlje koliko hoces, ja sam u ravnoj Backoj. Naucim te da kopas, uradis mi posao, i jos ti onako skromno naplatim rehabilitaciju, hahahahah, salim se! :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Sranje ljudi, sranje! Sad kad sam video ko sve dolazi na Dance Arenu na Exit, skenjao sam se, jer ja ove godine ne idem! :( Jebi ga, sve je to zarad nekih visih celjeva! :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Neces ici ni sledece godine, ako ti je za utehu;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Thu Jun 20, 2019 10:26 pm Neces ici ni sledece godine, ako ti je za utehu;)
Sto ne bih isao sledece, ako sam zaglibio sa bupom jedno 4-5 godina i to ne u kontinuitetu, necu ostati invalid daleko bilo. :D Kao da se moras drogirati da bi bio tamo, isao sam ja i samo pijan, strejt nikad nisam, mogao bi sledece godine da mi bude izazov da prvi put odem strejt. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Daaa, imam ja jednu drugaricu u Bg, koja ide na rejvove, a ne gudra se, mogao bih sa njom da idem strejt sledece godine, mislim isao sam i pre sa njom samo sam se ja gudrao, a ona nije, sledece godine ni ona ni ja. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB Jesi morao da ga pomenes?Meni se srce cepa,jos idu neki ljudi iz drustva,jos kad budu pocele da pljuste slike po pocetnoj,imacu recidiv :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jun 20, 2019 11:05 pm SB Jesi morao da ga pomenes?Meni se srce cepa,jos idu neki ljudi iz drustva,jos kad budu pocele da pljuste slike po pocetnoj,imacu recidiv :D
Gle, samo se ti skini sa bupa, pa ces moci da ides sledece godine. Ako stvarno volis tu muziku, nece ti trebati nikakva droga, jos odes tamo, bude ti do jaja, nema sta da te spusti, ne brigas! A ako si isla samo zbog droge, ako ne gotivis tu muziku, onda nema sta ni da ti bude zao. Ja obozavam tech-house, ali ove godine ne idem na Exit, jebi ga, bar sam na selu pa necu cuti gruvanje, kad sam u stanu, a nisam isao tu noc, cuo sam gruvanje itekako na gajbi. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Volim tu muziku i slusam tu muziku,ali na exit vala ne mogu ici str :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jun 21, 2019 12:08 am Volim tu muziku i slusam tu muziku,ali na exit vala ne mogu ici str :D
Ma ipak se ti skini sa tog smeca bupa, nauci da zivis strejt, pa ce sve doci na svoje. Bice borbe, ali ce se isplatiti. Mladja si od mene dve godine, a ni ja jos nemam nikakve simptome starenja, znaci u punoj si snazi, i sada tebas da prekines sa onim sto te koci, ako razduzis, bice ti sve teze, nemoj za par godina da se probudis sa 35,ono da budes na istom, drzi se tog smanjivanja disciplinovano, i sve ce doci na svoje!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ovim doktorima, koji sakom i kapom daju dve osmice svima koji se jave, i ne smanjuju dozu, treba oduzeti dozvolu za rad. Naravno, retko ko uzima obe osmice, nego prodaju ostatak, i tako se navlace cak i ljudi koji nikada nisu imali problema, ili cak kontakt sa drogom. Evo ja koji sam cist vec skoro 20 dana ne mogu da sazpim vec 2 sata, a ustajem u 5. Neverovatno podmukla droga. Jebem i uzduz i popreko celu familiju onome ko je pustio ovo zlo medju ljude. Jedna stvar mi nije jasna. Zasto uopste postoje ove majmunske supstitucije kao sto su metadon i buprenorfin. Dajte ljudima morfin ako vec nece da se skidaju, ili heroinsko odrzavanje koje postoji u Britaniji. Heroin i morfin manje sjebavaju mozak nego bup i met, i bolje bi ljudi i funkcionisali i bili produktivniji na morfinu ili njegovom sinu heroinu.
Last edited by StopBup on Fri Jun 21, 2019 7:20 am, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked