Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka nemoj se zivcirati i ja taj bup uzimam odavno ali isto tako sam pokusala i posle par meseci da ga bacim i bila mi je frka, kaf sam ostala trudna tek sam ga uzimala 5-6 meseci pa opet nisam smela da ga izbacim zbog krize znamo svi kako je , nije nesto mnogo strasno ali nije ni opusteno, kamp srece da je u pitanju samo ta fizicka kriza jer ona je zaista blaga ali problem je psiha i ono grozno stanje koje sledi a koje traje i traje koliko sam ovde procitala i mesecima... ja bih najlakse pregurala 7 dana toplo hladno, bol u nogama, nesanicu.. ali sto nemam volje za zivotom, sto mi se ne da otici u wc a kamo li sta drugo e to je problem a imam bebu jbt ja ne mogu da dozvolim sebi takvo stanje zato mislim da se ovim postepenim smanjivanjem to moze maksimalno neutralisati , bar koliko je to moguće! No kad se zavrsi pisacemo mi nase iskustvo ja se iskreno nadam da ce biti lagano ako se smanjuje po planu evo ja sam tri dana na 0.75 sledece smanjivanje je 0.5 ali to tek za par dana ako sve bude ok u medjuvremenu!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Ninocka wrote:Ziv mi i zdrav ti bio !!
hvalac, takođe ;)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Evo ovako... Mada vise ne znam ni kome pisem ali ajde, lakse mi je!! Od 13 og sam spustila sa 2. Mg na 1. 50 i pocela ga uzimati pod jezik, prije je bilo na nos. I sve do danas sam se osjecala odlucno, ni jedan bensedin uz to nisam uzela a ne sto drugo. Danas sam spustila na 1 mg i nikako mi nije jasno zasto sam ovako lose bila. Nisam imala nikakve bolove , ali ustat iz kreveta da se umijem nisam mogla. I tako cupnem jos neku mrvicu tako da nisam uspjela!!! I danas sam na 1.50!! Tako sam ljuta na sebe ... Sve razmisljam posto ih kupujem da kad sutra izmem 1 mg da ostatak bacim da ne bi dosla u iskusenje da jos uzmem!! Ne znam... Probacu opet sutra sa 1. Mg mozda budem imala vise srece!!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

A zasto vi tako panično zurite sa skidanjem tog Buprenorfina, i stvarate sebi stres zbog redukovanja doze za pola miligrama..nije mi jasno.
Taj stres je onda kao i kod heroina, ako je svaki dan briga itd..
Taj neprijatni period koji dolazi nakon prekida Buprenorfina ne moze da se izbegne, i vrlo brzo je nebitna ta razlika da li ste prestali sa 1 mg ili sa pola mg..
To su neke nijanse koje mogu mozda da malo olaksaju samo te prve dane nakon prekida, mada i to nije isto kod svakog.. ali ne moze da se napravi taj prelaz pa da se ne oseti nikakva kriza.
Tih prvih dana ili nedelja moze da bude na primer teze onome koji je prestao sa 1 mg nego nekome koji je pio 8 mg, zavisi od same licnosti, organizma itd.
Moje misljenje je da covek treba vise paznje da posveti toj nekoj psiholskoj pripremi za taj period kada stvarno resi da prestane da koristi lek, a da za vreme dok je na terapiji malo sredi sebi i zivot, i bude vise funkcionalan...da sto lagodnije udje u tu promenu.
Kriza nije kao Heroinska, nema onih nepodnosljivih grceva, bolova, psihickog rastrojstva itd.. ima te nesanice, teskih nogu i depresije i svega ali daleko od onog sto napravi heroin.
Posle duzeg vremena na Bupu slede oni dani kada covek mora da se pomuci i da ustane ujutru, i da radi nesto, a postoje trenuci kada ne bi mrdnuo iz kreveta i kada te mrzi da zivis..znaci zato bi trebalo psiholski da se pripremi za sve to.
I mora da postoji ta resenost u glavi da je to gotovo, i da sada ide drugaciji malo zivot, sa drugacijim osecajima u toku dana i uopste.
Prvo izbaciti strah, jer ako je alternativa lek onda bar njega ima u apotekama, znaci nije potrebno juriti dilera za dop i sakrivanje po haustorima itd.
Sa tom svescu da tog olaksanja ima ipak, makar u tim lekovima..onda se posvetiti sebi.
I ja ne bih bacio lek na djubre zbog tog kao iskusenja, vec bih drzao kutiju u fioci i tako krenuo u sve to.
Ne znam to je moje misljenje, ja imam lekara sa kojim radim vec godinama na tom problemu i trenutno sam na 1 mg dnevno.
Meni je svako spustanje doze trajalo po 3 ili 6 meseci i sve u dogovoru sa doktorom.
Znaci na 4 mg sam do sledeceg termina 3 ili 6 meseci na primer, pa pola mg spustim dole i tako narednih opet 3 meseca.
I uvek se dogovaramo u skladu sa tim kako se osecam, i da li cemo da redukujemo dozu..
Desi se da i povecam za pola ili 1 mg.ako ima potrebe.
Ali sve to ide polako i opusteno, jer sa heroinom je gotovo i vise nema jurnjave i lomljenja vratova.
I kao sto rekoh svo vreme imam na umu taj psiholski momenat, a da li cu da prestanem da pijem lek sa 1 mg ili sa cetvrtine o tome bas i ne razmisljam.
Za sada sam svesno na terapiji od 1 mg jer mi je zivot takav da svakodnevno imam velike napore, vezano za licne obaveze,,posao, gradnja kuce itd..i onda sebi ne mogu da dozvolim luksuz da provedem dan razvlaceci se po sobi.
Znaci opusteno samo i iskulirajte malo..
I samo molba da ne bacate kutije od Buprenorfina po ulici jer je stvarno ruzna slika, kao nekad sa Trodonima...a sve cesce ima toga jer se ide i kod privatnika za recept.
Daj malo da se kultivisemo i da izbacimo tu narkomansku psihologiju, strpas tablu u dzep a kutiju na ulicu.
Postoje kante za djubre, a i sta je problem odneti kutiju kuci pa baciti tamo.
Malo je ovo sad van teme, ali stvarno to ljudi vide i onda steknu utisak da taj Buprenorfin sluzi za vikend zabavu.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ziki vise ljudi ovde na forumu a i na drugim forumima svedoci da je najbolji način skidanja sa buprenorfina, tzv taper do neke minimalne doze kao sto je 0.12. Naravno da je tako blaza kriza nekima i neosetna a sto se tice psihickog dela ako celo to smanjivanje potraje malo duze ni to ne mora da bude strasno. Iskreno ja se nadam ako zaista smanjim do te mrve bup i to na svakoj dozi desetak dana pa i vise ako treba onda na kraju krenem sa preskakanjem dana, pisala sam o tome, kad se smanji preskociti jedan dan pa jedan uzeti, zatim preskociti 2 dana i sve tako do 4 i kraj.
No ja nemam nista ni protiv toga da neko ostane na maloj dozi bupa ako je to jedini siguran nacin da se ne vrati heroinu i zivi normalno. Pokusao je moj muz da skine odmah na nulu pa je posle 7 dana uzeo heroin i tako da se vratio na bup doduše manje uzima i bolje tako, neki ljudi ne mogu da budu strejt skroz i jos nisu rascistili to sa sobom ja mogu i jedva cekam da budem ali ono skidacu se i par meseci ako treba bas me.briga mada iskreno nadam se da cu za mesec dana. Ja sam od danas krenula sa 0.5mg

Inace ja te kutije od bupa ne vidjam nigde.
Last edited by Caty on Mon Jun 19, 2017 8:25 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
Hvala Frajla. Evo uradila sam tako i sad mi je malo jasnije. Ziki, ja shvatam potpuno da ljudi koji su dugo bili na heroinu bup dozivljavaju kao lijek, i to je skroz ok! Ali ja, koja predhodno nisam bila zavisnik bup dozivljavam kao drogu koja me je promijenila i psihicki i fizicki , i skroz me poremetila.Tako da ja ovog zla, koji je mozda drugima spas, zelim da se rijesim. Ja sam u zadnjih sedam dana ove prepiske od pocetka do kraja iscitala milion puta... I dalje ih citam. I znam da smo individue i da je svaciji organizam razlicit. Posto sam pokusala naglo , i svaki put kiksala na 6 danu ovaj frajlin nacin mi se jedini cini ispravnim, barem za mene. I znam da ovaj strah treba da regulisem , tu se slazem sa tobom... Evo pokusavam da ne zurim i da se privikavam na doze pa tel onda smanjujem !
Hustler-37
Posts: 72
Joined: Wed Mar 29, 2017 12:47 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hustler-37 »

Frajla wrote:Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
Frajal ja stvarno ne mogu da vjerujem sta citam od tebe(fakat sam imao drugacije misljenj).cccccc pa ti osobi koja hoce da se skida s bupa dajes savjet kako ce doticna da se puca u venu s istim ccc.ne znam odakle tebi i drugima tolika hrabrost da djevojku navodis na smrt svojim savjetim.nemoj da se igrate ljudi s iglom i bupom i subo,to su lijekovi koji samo i iskljucivo se uzimaju pod jezik znaci niti jedna druga primjena nije ucinkovita .to so mi ovisnici zelimo da to bude nesto i sad i omda(mislim u ovom slucaju na to da nas "spuca" taj bup) je nasa greska koja nema veze s mozgom.znaci bup i sub najbolje djeluju onda kada ih uzmes onako kako je i propisano a to je pod jezik.nemoj da sebe dovodite u opasnost i druge time sto cete u zelji da pomognete nekome mozda zagorcati zivot ko ne zna staje bup a cita vase tj.nase komentare..nemoj da se ljutis ali ovo od tebe nisam ocekivao citajuci neke tvoje komentare vezane za ovu i slicnu temu..pozz
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hustler-37 wrote:
Frajla wrote:Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
Frajal ja stvarno ne mogu da vjerujem sta citam od tebe(fakat sam imao drugacije misljenj).cccccc pa ti osobi koja hoce da se skida s bupa dajes savjet kako ce doticna da se puca u venu s istim ccc.ne znam odakle tebi i drugima tolika hrabrost da djevojku navodis na smrt svojim savjetim.nemoj da se igrate ljudi s iglom i bupom i subo,to su lijekovi koji samo i iskljucivo se uzimaju pod jezik znaci niti jedna druga primjena nije ucinkovita .to so mi ovisnici zelimo da to bude nesto i sad i omda(mislim u ovom slucaju na to da nas "spuca" taj bup) je nasa greska koja nema veze s mozgom.znaci bup i sub najbolje djeluju onda kada ih uzmes onako kako je i propisano a to je pod jezik.nemoj da sebe dovodite u opasnost i druge time sto cete u zelji da pomognete nekome mozda zagorcati zivot ko ne zna staje bup a cita vase tj.nase komentare..nemoj da se ljutis ali ovo od tebe nisam ocekivao citajuci neke tvoje komentare vezane za ovu i slicnu temu..pozz
Hustler prijatelju, polako. To se pije , ne u venu zaboga!!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Hustler-37 wrote:
Frajla wrote:Opa Ziki, poceo si da spustas, bravo! Secam se da si bio u neku ruku pomiren sa cinjenicom da budes na bupu i to je to, nisi pomisljao da spustas, bar sam takav utisak stekla po tvojim pisanjima.
Ninocka izvini imala sam problema sa passom i nisam mogla da se ulogujem duze vreme pa se zahvaljujem Saneli na pomoci
Bitno mi ke da znam koje sprice imas tj od koliko ml pa cu ti napisati kako da dodjes do svake doze.
Dozu od 1,3 mozes dobiti tako sto tabletu od 8 mg prepolovis i dobijes 4 mg. Tih 4 mg izmrvi do praskastog oblika i ubaci u spricu do 3 mililitra. Ako naidjes na spricu od 4 ml to nije nikakav problem samo napunis je do 3 ml. I onda ti svaki 1 ml dodje 1.33 to ti je doza i u toj jednoj sprici imas doze za 3 dana.
Mozes da uzmes dve sprice i napravi dve doze i neka ti jedna stoji pripremljena kada ovu istrosis jer je bolje dan ranije da napravis doze i one mogu da stoje i taman im das vremena da se dobro rastope
4 mg podelis na 3 mililitra i dobijes 1.33
Ajd javljaj kako ide
Frajal ja stvarno ne mogu da vjerujem sta citam od tebe(fakat sam imao drugacije misljenj).cccccc pa ti osobi koja hoce da se skida s bupa dajes savjet kako ce doticna da se puca u venu s istim ccc.ne znam odakle tebi i drugima tolika hrabrost da djevojku navodis na smrt svojim savjetim.nemoj da se igrate ljudi s iglom i bupom i subo,to su lijekovi koji samo i iskljucivo se uzimaju pod jezik znaci niti jedna druga primjena nije ucinkovita .to so mi ovisnici zelimo da to bude nesto i sad i omda(mislim u ovom slucaju na to da nas "spuca" taj bup) je nasa greska koja nema veze s mozgom.znaci bup i sub najbolje djeluju onda kada ih uzmes onako kako je i propisano a to je pod jezik.nemoj da sebe dovodite u opasnost i druge time sto cete u zelji da pomognete nekome mozda zagorcati zivot ko ne zna staje bup a cita vase tj.nase komentare..nemoj da se ljutis ali ovo od tebe nisam ocekivao citajuci neke tvoje komentare vezane za ovu i slicnu temu..pozz
ustvari , tecnost iz sprica polako pod jezik...
Locked