Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Pozdrav iz Sarajeva.Dobro sam skroz do sad bila ali evo.sad malo krecu trnci u nogama, i kao da mi je glava ptetijesna.U pm ili su ove male doze zaista mocne ili mi.je psiha otisla do djavola.Popila sam o.5 ksalola i malo mi se prispsavalo tako da ako uspijem fino zaspati ako ne uzecu ovu mizeriju 0.13.U svakom slucaju srecna sam sto se svemu ovome vidi kraj
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Dobrodošla u Sarajevo! :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - sapravilan način

Post by Ninocka »

sanela wrote:Dobrodošla u Sarajevo! :D
Sanela ako zagusti zovem u pomoc ;)
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Srećno Ninočka...
0.4mg je doza i postoji buprenorfin od 0.4mg koji služi za terapiju bola kod raznih urgentnih ali i hroničnih stanja, pa ako uzmemo u obzir da je to doza za neki malo jači bol, pošto se nigde to ne daje za bolove na skali od 7 do 10, onda je doza koja je 3 x manja od doze te tbl stvarno smešna, msm na tih 0.13mg, tako da je moje mišljenje da ti osim Ksalola je potreban neki miorelaksans poput Tetrazepama u kombinaciji sa nekim analgetikom tipa Movalis, Zodol i sl, ali najbolji i.m. em bi zaspala spokojno, em bi ustala sasvim ok, pa to eventualno da ponoviš 3-4 noći zaredom, to sve može da se kupi po pruvatnim apotekama i uz to obavezno Bedoxin od 250mg (I amp) i to je to. nema razloga strahu na tim dozama, eh sada ja nisam sktoz upućen i ne znam koliko si ti dugo na malim dozama i kada si zadnji put uzela dozu veću od 0.2, 0.3mg...
Pregurao dan sa 10mg, malo mi je sada smorano, ali prošlo je već dosta vremena od kako sam uzeo, pa klopao, pa pio kafu i sl, to mi se dešavalo i kada sam bio na 16mg, jedino što je očigledna promena je što više ne spavam toliko puno kao ranije...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

yasujirozu wrote:kato, care, ne obaziri se i furaj mini doze dokle god misliš da je neophodno; JBN SUPSTITUCIJA JE PO SRIJEDI

ovi kritičari me podsjećaju na one koji ostave cigarete pa serendaju pušačima gdje god stignu...

drž se
Hvala yasujiro vec sam mislila da me svi mrze :P
No ja guram svoje bez obzira, sta ce biti ne znam, a svako ko se skine ponasa se kao da nikad nije uzimao ništa. I moj ćale je pustio 3 pakle dnevno a sad sere svakome ko zapali. Meni je glavno da sam smanjila i da smanjujem i necu da se opterecujem rokovima.
Mozda se nekima ne svidja sta sam pisala ali jbg to sam ja, iskrena sam, pisem ono sto mislim u tom momentu, iako se možda posle 5min predomislim, no necu da se foliram i moji postovi pokazuju, a to sam i sama uvidela, da sam se mnogo opteretila, da smisljam 101 plan iako su svi oni isti u stvari, no bitno je da i dalje nešto radim po.tom pitanju i da ne odustajem. Ne lazem ni sebe ni vas, nikad. A da proricem buducnost ne znam, zato od sad guram dan za danom bez planiranja dalje buducnosti! Pozdrav svima!
(Trenutna doza je oko 0.75mg)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

besantesteras wrote:Srećno Ninočka...
0.4mg je doza i postoji buprenorfin od 0.4mg koji služi za terapiju bola kod raznih urgentnih ali i hroničnih stanja, pa ako uzmemo u obzir da je to doza za neki malo jači bol, pošto se nigde to ne daje za bolove na skali od 7 do 10, onda je doza koja je 3 x manja od doze te tbl stvarno smešna, msm na tih 0.13mg, tako da je moje mišljenje da ti osim Ksalola je potreban neki miorelaksans poput Tetrazepama u kombinaciji sa nekim analgetikom tipa Movalis, Zodol i sl, ali najbolji i.m. em bi zaspala spokojno, em bi ustala sasvim ok, pa to eventualno da ponoviš 3-4 noći zaredom, to sve može da se kupi po pruvatnim apotekama i uz to obavezno Bedoxin od 250mg (I amp) i to je to. nema razloga strahu na tim dozama, eh sada ja nisam sktoz upućen i ne znam koliko si ti dugo na malim dozama i kada si zadnji put uzela dozu veću od 0.2, 0.3mg...
Pregurao dan sa 10mg, malo mi je sada smorano, ali prošlo je već dosta vremena od kako sam uzeo, pa klopao, pa pio kafu i sl, to mi se dešavalo i kada sam bio na 16mg, jedino što je očigledna promena je što više ne spavam toliko puno kao ranije...
I.meni je nekad frka uvece, pre sam uzimala.bup i ujutru i popodne. Ali jedva sam se resila te navike, nekako mi.bilo.bolje da uzmem iz dva puta, no kako sam razumela bup se usvaja odmah 30% a ostatak polako sledeca dva dana, tako da tu uvek ima zaliha od prethodnih dana i onda nema logike da ce bolje da uradi ako se uzme dva puta na dan tj svejedno je!
U svakom slicaju drago mi je da si nastavio spustanje pa uzimaj kako god ti odgovara, odjednom ili iz dva puta,.nije bitno, samo da se smanjuje i da slavimo kad dodjes do osmice :D

Ninocka drzi seeee!! :lol:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Caty wrote:
yasujirozu wrote:kato, care, ne obaziri se i furaj mini doze dokle god misliš da je neophodno; JBN SUPSTITUCIJA JE PO SRIJEDI

ovi kritičari me podsjećaju na one koji ostave cigarete pa serendaju pušačima gdje god stignu...

drž se
Hvala yasujiro vec sam mislila da me svi mrze :P
No ja guram svoje bez obzira, sta ce biti ne znam, a svako ko se skine ponasa se kao da nikad nije uzimao ništa. I moj ćale je pustio 3 pakle dnevno a sad sere svakome ko zapali. Meni je glavno da sam smanjila i da smanjujem i necu da se opterecujem rokovima.
Mozda se nekima ne svidja sta sam pisala ali jbg to sam ja, iskrena sam, pisem ono sto mislim u tom momentu, iako se možda posle 5min predomislim, no necu da se foliram i moji postovi pokazuju, a to sam i sama uvidela, da sam se mnogo opteretila, da smisljam 101 plan iako su svi oni isti u stvari, no bitno je da i dalje nešto radim po.tom pitanju i da ne odustajem. Ne lazem ni sebe ni vas, nikad. A da proricem buducnost ne znam, zato od sad guram dan za danom bez planiranja dalje buducnosti! Pozdrav svima!
(Trenutna doza je oko 0.75mg)

"u pohvali ima vise nametljivosti nego u kritici" F. Niche

Kritika je u ovom slucaju dobronamerna bila samo je pitanje kako je ko prihvati
Caty napokon si na pravom putu;)

P.s bup postoji u dozi od 0.2 mg tableta se zove temgesic i koristi se pri operacijama, tumorima itd za jake bolove
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:Srećno Ninočka...
0.4mg je doza i postoji buprenorfin od 0.4mg koji služi za terapiju bola kod raznih urgentnih ali i hroničnih stanja, pa ako uzmemo u obzir da je to doza za neki malo jači bol, pošto se nigde to ne daje za bolove na skali od 7 do 10, onda je doza koja je 3 x manja od doze te tbl stvarno smešna, msm na tih 0.13mg, tako da je moje mišljenje da ti osim Ksalola je potreban neki miorelaksans poput Tetrazepama u kombinaciji sa nekim analgetikom tipa Movalis, Zodol i sl, ali najbolji i.m. em bi zaspala spokojno, em bi ustala sasvim ok, pa to eventualno da ponoviš 3-4 noći zaredom, to sve može da se kupi po pruvatnim apotekama i uz to obavezno Bedoxin od 250mg (I amp) i to je to. nema razloga strahu na tim dozama, eh sada ja nisam sktoz upućen i ne znam koliko si ti dugo na malim dozama i kada si zadnji put uzela dozu veću od 0.2, 0.3mg...
Pregurao dan sa 10mg, malo mi je sada smorano, ali prošlo je već dosta vremena od kako sam uzeo, pa klopao, pa pio kafu i sl, to mi se dešavalo i kada sam bio na 16mg, jedino što je očigledna promena je što više ne spavam toliko puno kao ranije...
Vidi kad sam se prvi puz spustila.na 0.50 poslije tri dana sam.bas Caty rekla ma ja ovo mogu i sad naglo da prekinem ,ali ipak pustih jos koji dan.i nedje sesti mi bi jako lose.Onda kad sam.se spustila na 0.25 isto tako ma ja cu ovo na nulu ali dodje peto dan i krenu ludilo, mada u manjem obliku.Moze se i sa dva mg na nulu ko moze da lezi i trpi ali ja imam.dvoje djece i to ne mogu.Fizicke krize ja sad nemam.to sigurno ali imam onu bezvoljnost blagu i sto sebe hvatam da sjedim u mjestu i gledam u jednu tacku i tako prodje sat da ne primjetim.Blaga agresivnost na momente i tako...Ali sve je podnosljivo setam,izlazim druzim se znaci niko ne bi prjetio da sam.bez bupa.I tako sam i htjela da ovo izgleda,zato sam se i spustala sa 2 mh do 0.13 mjesec i po i vise.Besantesteras ne zaboravi da je meni bup bio droga ne.supstitucijska terapija,ja.nikad nisam.bila na heroinu!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla, ako je dobronamerna hvala, no ja sam uvek do sad kretala pravim putem ali i posustajala, sad sta ce biti ni sama ne znam, znam da necu sebe da ogranicavam nekim rokovima, idem stooo sporije ako treba, cekam da se stabilizujem na 0.75 jer mi jos uvek ta doza nije ok, bila je prva dva dana posle je poceo bol u nogama i malaksalost, tako da ne znam kad ce to prestati, sigurno cu cele ove nedelje ostati na 0'75 a mozda i.duze, ali to cu vec usput skontati.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty ,ti znas da je meni najteze palo to spustanje 0.75!Pakleno je bilo,ne bih da se uplasis nego bas zainatis da je izguras.Ima i talasanja i.kad se spistis na 0.50 ali u mom slucaju nije bilo tesko.Vec poslije te doze nisam imala nikakvih.fizickih smetnji sem ovo ludo magare u glavi.Tako da sad zapni i.ne daj se!!Vidjeces da ces vec 8 dan na 0.75 bit sasvim ok.
Locked