Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

besantesteras wrote:Meni je danas 6. dan na 12mg, samo što sam danas tih 12mg uzeo iz dva puta - ujutru 8mg koji su mi bili isti kao i da sam uzeo 12mg, čak možda i bolja nego kada sam uzimao 16mg; popodne sam dodao još pola 8-ice i to je ukupno 12mg. Msm da opušteno mogu da pređem odmah na 8mg ali pošto mi je doktor dao jednu kutiju dvojki, jer sam na jedvite jade izmursovao da na 16mg imam još jednu kutiju od 2mg za pp ili kada mi je loše popodne ili navečer i kada imam otvorenu krizu odn kada sanjam da uzimam supstancu i sl. Prvo - planiram da još sutra uzmem 12mg, i to će biti tačno 7 dana po 12mg, posle toga - u nedelju uzimam 10mg odjednom jednu 8mg i jednu 2mg i tako narednih 7 dana. A onda od sledeće nedelje 30.07.2017. krećem sa 8mg na toj dozi ću ostati malo duže...
Naime, bez obzira što sam danas ceo dan bio u akciji, po suncu i GSP-u i što mi se od silne jurnjave znoj sa čela slivala u oči koje bi me pritom pekle, ja sam bio neizmerno radostan, jer da obavestim sve da smo se ja i moja devojka danas pomirili. ona mi kaže da ne može da veruje kakav sam bio cele prošle nedelje, totalno odsutan i primećuje i ona sitne ali bitne - pozitivne promene na meni... Pristala je čak i da idemo kod nekog psihoterapeuta privatno, ne zbog supstance i mog lečenja, već najviše zbog naše veze, da bismo se otvorili i konačno krenuli ka nečemu; naravno da sam ja bio spreman na to i samo otvoreno i krajnje iskreno, ali sam bio jako sumnjičav po pitanju da li će ona pristati, i na kraju bez nekog ubeđivanja, posle normalnog razgovora od 100 minuta je pristala, naravno da je pristala je već u prvoj petini razgovora, da ne ispadne kako sam je ja ubeđivao a ona je pravi đavolak :evil: a ona je u stvari moj anđeo :shock: . Danas smo se čuli tek posle 5 dana i razgovarali više od 3h...
Pošto moja devojka ima šifru od mog naloga ovde na forumu, ona povremeno ulazi i videla je sva moja dopisivanja, ali lepo sam joj rekao da sam ljut i da sam hteo i ja nju nekako da malo povredim pošto je ona tako naprasno u sred dana na plus 36 stepeni otišla kući udaljenoj 360km od mene - i ostavila me baš kada sam počeo da spuštam dozu i kada mi je bila najpotrebnija, jer smo uzeli i odmor u isto vreme, a samo smo dva dana možda proveli kvalitetno. To želim da menjam!!!...
Naravno, razumela je sve, jer sam i ja njoj nedostajao. Znam ja da sam ponekad težak i da umem bespotrebno da vršim pritisak na trivijalne stvari, ali bar za neko vreme uvidim da nisam u pravu što vršim pritisak i što po ceo dan spavam, dok je ona u mojoj kući, sa mojima, sa mojim sinom iz prvog braka, znači praktično sama i još bih ja bio nervozan kada ustanem oko 15h i ostajao bih budan do zore gledajući blockbustere. Vidim koliki sam kreten bio zaista (ne znam šta bih ja radio da sam u njenoj situaciji, da dođem kod nje i da me ona po ceo dan tera da spavam a uveče pušta film za filmom, pa nemaju svi ljudi iste želje i sposobnosti da svake noći pomno prate minimum 2-3 filma, i to je ok)! Obećao sam joj da ću svaki dan ustajati kada i ona i da ću biti mnogo aktivniji, što se tiče odlaska na plivanje, večernje šetnje po gradu, odlaska do Ade, i obećao sam joj da više nikada neće ostajati tako sama kod mene kada bude dolazila, pošto smo mi u vezi tek 2 meseca i dva dana. Jbg ja znam za sebe, da sam zaljubljen posle... ne znam ni sam... koliko godina u mom životu, a siguran sam da je i ona jako zaljubljena jer takve emocije jednostavno žene ne mogu i ne umeju da odglume!!!
#Caty šta se ti zezaš sa tim mrvicama bupa, ja ti kažem da probaš 3 dana sa 1mg i 3 dana sa 1/4 dvojke tj 0.5mg i nakon toga 0mg, nema više, nećeš imati sigurno krizu a pogledaj i onu tabelu za tvoj slučaj baš da vidiš kada bi mogla skroz da batališ bup bez ikakvo withdraw efekta. Pitanje je samo da li ti to podsvesno i svesno želiš, a jedina dobra tj najbolja stvar kod bupa je što ima veoma jak AFINITET(sposobnost nekog leka da se veže za sam reseptor i ostane vezan za nj, u ovom slučaju mu opijatski receptor) a veoma malu UNUTRAŠNJU AKTIVNOST(sposobnost leka da kada se veže za recptor svojim mehanizmom dejstva deluje na taj isti receptor), dok je kod metadona, MST i ostalih čistih agonista sasvim obrnuta situacija; u prevodu to znači da svaki čovek koji je malo duže vreme na bup terapiji nema šanse da uzme heroin i postigne bilo kakvo dejstvo i ne samo heroin već bilo koju opioidnu supstancu, čak ni sulfentanil ni alfentanil (najjači opijati u prirodi, koriste se samo u veterini, kod velikih tropskih životinja, tipa: nilski konj, žirafa, slon, medved i sl. u toku nekog od hirurških zahvata) - ne bi delovali... Povećanjem doze agoniste probija se blok antagoniste. To je pravilo koje u slučaju samo i jedino buprenorfina ne važi i time bismo, bilo ko od nas, otišli u sigurnu smrt, msm na povećavanje doze nekog čistog opijata dok smo na th buprenorfinom...
Pozdrav za sve na forumu, za #Caty #Ninocku, i moju voljenu #Sanju :lol: :lol: :lol: !!!
Sve zaboravim da te pitam, planiras li ti samo da spustis bup ili planiras skroz da ga izbacis?
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Evo krecem , ponijela sam 5 doza od po 0.13 i to je to. Pijem ovaj magnezijum, imam ksalol i onaj cata... Nikad da mu zapamtim ime. Neka mi je Bog u pomoc , pa se cujemo!!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Srećno Ninocka!
Da se vratis sa dobrim vestima
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

#besantesteras drago mi je da ste se pomirili i da devojka vec uvidja pozitivne promene :D sve si u pravu a razlog sto se ja do sad nisam skinula je samo taj sto nisam imala dovoljno volje, sama kriza je budalastina i smesna, skidala sam se tri puta i fizicka kriza je lagana, i to sa 2mg a mogu da zamislim sa 0.5.... a to sto mnogi ovde hoce da zaplase ljude ne znam zaista zasto, to je druga stvar, postoji jos dosta iskustava drugih ljudi, osom ovih par sa foruma, koja su dosta pozitivnija, psiha je cudo a ko se drogirao dugi niz godina, naravno sa ima strah od kriza koje je prosao 100 puta pa sve to dozivljava sto puta gore. To opet nije razlog da se skida do doze od 0.0001 ali neka svako radi kako misli da treba, ja tudje mišljenje ne osporavam iako se ne slazem, no kako god.
Besantesteras drago mi je da si nastavio spustanje i da je sve ok. Ja mogu da potvrdim da se mnogo bolje osećam na manjoj dozi bupa kao i moj muz koji uzuma 2mg a nekad je vise uzimao, jednostavno mnoga iskustva potvrdjuju da te male doze vise prijaju! I ja sam pocela idem sad ka 0'5 a za dalje cu videti ako i kad stignem dotle :D
I.bas mi.je drago da je neko STRUCAN ko je medicinski radnik, objasnio kako deluje buprenorfin jer mi je.preko glave ovih sa interneta priucenih farmaceuta, doktora, psihoterapeuta i cega sve ne.......
Last edited by Caty on Sat Jul 22, 2017 9:38 am, edited 1 time in total.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ne moras da mi pises kojekakve bljuvotine u privatnim porukama jer nemam vremena za dopisivanja niti zelje za upoznavanjem
Nego se veoma radujem kada cujem da se neko skinuo uspesno sa suba. Volela bi i da si ti medju nama a na zalost nas je jos uvek mali broj uspesno skinutih.
Svako iskustvo je dobro doslo a ti bi mogla da budes ta koja ce uspeti bezbolno da skoci sa 0.5 mg i da budes dobar primer drugima sa svojim iskustvom
Pozdrav
User avatar
noel
Posts: 380
Joined: Wed Apr 08, 2015 9:51 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by noel »

Caty, ako ne možeš poslušati dobronamjeran savjet, šta da ti kažem... nastavi se skidati još koji mjesec, laži i sebe i nas, na kraju ćeš ionako odlučiti da nema potrebe za skidanjem i ostati na nekoj manjoj dozi... Već viđena priča i nema veze, lječenje je dugotrajan proces... ali nemoj davati savjete za ono što nisi prošla iz prve ruke...
MasacreEnElDiscoBar wrote:sad vishe neznam di sam...samo mjenjam droge...uff...koje sranje ochu se rjeshit te ovisnosti a, molim Boga da mi ostavi neshto....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hvala na savetima, frajla ovde samo ti pises bljuvotine o meni, i drago mi je kao sto sam ti i licno napisala da to vise ne radis iza ledja po privatnim porukama nego javno, ja zaista nemam nameru da se prepirem sa tobom vise pa bih te molila da me zaobidjes ubuduce.
Ja ne znam sa koje doze cu se skinuti dok ne dodjem dotle, no sigurno cu vas obavesiti i sad nekako imam bas jaku zelju da to bude sa 0.5 :D nadam se da to nece naljutiti frajlicu
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Pa vidis da i ovaj vid komunikacije ima smisla;)
Gruvaj

P.s pp poruke jaaaako retko koristim, svima odgovaram na forumu. Niti se sa Noelom druzim preko fba;) nema se vremena tako da tvoja prica ne pije vodu
Ali o takvim tracarijama nema smisla raspravljati niti gubiti vreme ovde se vaznije stvari desavaju
User avatar
besantesteras
Posts: 35
Joined: Mon Feb 28, 2011 11:58 pm
Location: Paraguay
Contact:

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by besantesteras »

Ne nameravam nikako da se skidam sa bupa još uvek, to je sve nogo, mnogo rano, ja sam tek nekih tri godine u stabilnoj apstinenciji i ne polaniram da se skidam još uvek sa bupa, jer im on pomaže da ne razmišljam uopšte o drugim supstancama sa kojima sam isto imao problem, kkao što su marihuana, speed itd. Tako da sam ja već skoro dugo sasvim clear a vidim da ove velike doze nemaju smisla... Još od kada je to meni pričao neki lik koji jede farmaciju koliko je dobro i manično to proučavao i sećam se da je on spustio na 2mg i da je nekako izboksovao da dobija i Concertu od 360mg valjda 3 dnevno ili više, što je ogromna doza, i to je dobio preko mnogo cimanja njemu sa 30 godina utvrdili da ima ADHL poremećaj, msm nebuloze, ko razume shvatiće. Concerta isto ide na dupli recept samo nije opijat već psihostimulans, odnosno kokain u tbl u toj dozi koje on uzima i dosta je skup taj lek. Ja sam tada mislio da je on lud i da ne zna šta priča tako drogiran i da ne bi meni doktori bezveze od samoga starta dali visoku početnu dozu, tako da nikada više ne bih mogao niti želeo da prolazim kroz pakao u kome sam bio, i od koga i dan danas imam raznoraznih posledica...
Danas idem na 10mg i trebalo bi da to bude to...
Da sve bude ok...
Pišem i javljam utiske...
Pozdrav svima....
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

kato, care, ne obaziri se i furaj mini doze dokle god misliš da je neophodno; JBN SUPSTITUCIJA JE PO SRIJEDI

ovi kritičari me podsjećaju na one koji ostave cigarete pa serendaju pušačima gdje god stignu...

drž se
Locked