Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

E daaa , gle gle kako mi ovako bitna stvar promaknu povodom ove Katine izjave da nemaju sta da joj se gade ljudi na bupu jer su kao sac normalan svet!Hm hm!
Ako se ti ujutru dignes, pa prije jutarnje kafice izmrvis pa eto neka bude i 1 mg bupa( a o vise i da ne govorim) pa to lijepo povuces na nos, pa zapalis cigar, pa ono finoo kreneee, milina neka lagana .. Pa popijes kaficu, eto ga konacno krenulo, pa skocis i barem dva naredna sata za sve imas volje, letis kao munja, cistis peres ma kao multipraktik. Ooo mili moji, niste vi kao sav normalan svijet, jer se klepite barem na kratko od bupa!! Da se ne lazemo!! Normalan svijet na svoj sopatveni pogon ujutru krece uz mnogo volje i truda pije jutarnju kaficu..
Samo iskreno u borbi protiv bupa!!
Eo krenuo paracetamol da djeluje a zub prestao da kucka , odoh u aljine!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

[quote="Caty"

P.s. da istina.je da smo se mi upoznali pre 7-8god i da smo vec posle 6 meseci poceli da se zezamo sa svim i svacim a posle 4god sa bupom je krenulo ali to nema nikakve veze jer period na bupu iskreno izgleda kao strejt period i to znaju svi koji ga dugo uzimaju da on nema to opijatsko dejstvo mi zivimo sasvim normalno niko i ne zna da uzimamo bup izgledamo kao i svi drugi strejt ljudi. [/quote]

Cekaj cekaj malo... velika je razlika godinama zloupotrebljavati bup i povremeno se castiti speedom i ostalim stvarima ili godinama pravilno uzimati bup tj leciti se. Bup ima opijatsko dejstvo a ako se tome doda trci u nabavku, mrvi i pripremaj dozu onda ti treba da si svesna da su to Opasne narkomanske navike kojih se treba resavati, a da ne pricamo o tome da vodis i tudje bitke ne samo svoju i od muza nego i od njegovih prijatelja.

Vitajano vi niste zloupotrebljavali bup u tome je velika razlika, a i ti imas dovoljno iskustva u svemu i tebe ni tenk nije mogao smaknuti sa tvog puta koliko si odlucna u svojoj nameri bila. Kata ne zna gde udara, a podrsku od muza nema i cini mi se da je polako svesna da je ceka borba sa vetrenjacama.
Kako si ti?
Jel muz uspeo prestati sa bup ili ga razvlaci kao ja?:)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ne mozes nekome reci- odjebi muža/ ženu, ako misliš se skines... :shock: bzv
A s druge strane zašto neko uopšte spominje partnera toliko.. Nmg ovo ovako, nmg ono onako, zbog ovoga, zbog onoga)))) nema ništa od toga..
Nmg sa osmicama, mogu sa dvojkama ali dvojke nemam pa ću pokušati osmicama, ako nešto ne ispadne ok krive su osmice ili dvojke zato sto ih nema ili muž, žena, devojka zato sto neće se skida...

VitaJana odradila posao i rekla za muža da je poneo par kutija sa sobom i to je to. Da li će on, kada i kako da bataljuje njihova je stvar. Žena objasnila recept za skidanje sa ovog sranja, i nije ubacivala muža u njenu priču o spustanju, skidanju.
Tako da ko god odluci da se skida fino upadne ovde, prelista njene postove i završi stvar.

I naravno Frajla))
Frajla je odradila bas najnajbezbolnije skidanje))
Moje mišljenje je da može to malo brze.. ali naravno da je skroz ok Frajlin maraton ;)

Da, ono- ko će se čist oženiti- udati-zabavljati, šta već, sa bivšim ili sadasnjim zavisnikom... isto jbt... zašto)
Ja sam 7 god sa devojkom- videla gudru samo na tv-u
Msm da i onda ne zna šta je šta :lol:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

pa gde si ti Luka?
Pusti zene muzeve, osmice dvoje petice...
Kako si ti?

P.s. I ja se slazem da sam mogla brze, ali samo malo brze:)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Samo malo ))
Odlično sam sam sada, hvala)
Kada sam prestao da pišem ovde tada sam i otputovao.
Onda sam imao težak period...
Fizičku frku nzm ni da li sam imao); spavanje mi je bio najveći problem. 3-4h, 5 ako imam sreće.. a to mi nije nikako bilo dovoljno jer sam, kad sam stigao na dr kraj sveta), imao neke treninge i obuke svaki dan a trebala mi je žešća koncentracija.. nisam je u tragovima imao...
Pa sam pokušavao sa treningom pred spavanje, ništa..
Onda batalim trening, i počnem da spavam po par sati kad god mi se prispava.. Pa je znalo da mi se desi da odspavam od 19-23h i onda izblejim čitavu noc pa u 7h na posao, tj obuku..
Potrajalo bogami mesec i više, ali izgurao sam.
Sad sljakam, plivam i spavam masu)) nmg se naspavam :D

I primetio sam da imam normalniji, zdraviji apetit.. tek od nedavno.
Tako)) Dobar sam)

I da- imam još uvek 1/4 osmice tu negde u koferu)
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Ninocka, svako iskustvo je drugačije bez obzira jel se ljudi drogiraju ili ne. Zato mi je i bezveze pricati o tome.

Frajla, muzu je ostao mozda još jedan sub i mislim da ce mu potrajati još najviše 5 dana. A onda nek nam Bog pomogne.
Najvise zato jer je tek počeo raditi i mora se dokazati na poslu.
Lijekove smo ponijeli, Catapresan, Helex i Zaldiar.
Ali svi znamo da ni uz to nije lako, narocito psihu stabilizirati.

Yasu i Luka, hvala na pohvalama i podršci.
Drago mi je da su moji upisi nekome inspiracija
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Luka, koliko je vremena prošlo?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote:ovako:
VitaJana wrote: Sto god mi mislili o tome smatram da nije u redu nekome sugerirati da ostavi svoga bracnog druga jer se taj, eto ne skida sa supstitucije.
postotak izliječenih, dugogodišnjih zavisnika, je mali; postotak izliječenih, dugogodišnjih zavisnika koji kohabitiraju s osobom koja je i dalje u problemu, u ravni je statističke anomalije
Mnogi ljudi se ne drogiraju a trpe uzasno nasilje u obitelji.
ne kužim... da li je ovo argument pro ili kontra spram suživota s netkim tko ti u najmanju ruku, ne pomaže?
VitaJana wrote:Svi smo mi gospodari svoga tijela i mozemo se skinuti ako to zelimo neovisno o partneru.
potpuno netočno: ljudi na opijatima nisu gospodari apslutno ničega, te bi im kao takvim krhkim bićima, partner trebao bit potpora, a ne uteg o vratu u trenucima kada se čovjek bori da najzad ponovo počne disat
Uostalom, tko kaze da se i taj covjek nece skinuti jednog dana. Ali ne kad se nama hoce nego kad on bude spreman.
mogućno, no su šanse sve mizernije poslije svatke nove godine
Obitelj je osjetljiva tema i mislim da se u to ne smijemo dirati.
obitelj je često ključ kako za razumjevanje, tako i za pomoć u prevazilaženju ove muke, te na forumu posvijećenom podršci u oporavku, nikako ne smije bit tabu, dapače
Zar mi sto smo citav zivot narkomani trebamo sad umisljati da ce nas netko tko nikad nije drogu pomirisao uzeti za zene ili muzeve?
Spustiti se na zemlju ljudi
stigma je dakako prisutna, a tako što, dakle čitav jedan pređašnji life-style, je veoma teško skrit, tak da je, na žalost, to što si ispisala, često istina

ti si uspjela, no skuži kak je veća vjerojatnoća da te 3 dana za redom, pogodi munja, no da se osoba skine s opijata ako živi s netkim tko ih i dalje rabi
Prosto ne mogu da vjerujem da se ovo dešava, ali ovaj put sve potpisujem što si rekao.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

I jaaaa Sanela, os rijeci do rijeci!!! Kakav genijalac , ima ih dvojica dr Dzekil i Mister H . :shock:
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ima da ga ureknete
Ugasili smo onda :)
Locked