Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma nisi nista izgubio, najbitnija stvar je preci na pravilno uzimanje a to si uspeo.
Nastavi samo smireno i polako i veruj mi da ces sam osecati kada si stabilan i spreman da spustas dozu.
Ne pravi nikakve dugorocne planove i nemoj sebi zadavati bog zna kakve rokove. Cilj je smanjivanje doze i sto bezbolniji prekid. Polako i pametno! Bup te saceka kad se najmanje nadas a to si sada i na svojoj kozi osetio.
Pozdrav
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

MinistarPfc wrote:
Frajla wrote:Drustvo kada prelazite na normalno uzimanje bupa, nemojte u isto vreme i smanjivati dozu. To je mac sa dve ostrice.
Samo prelazenje na sublingualno uzimanje je automatski smanjivanje doze zbog slabije absorpcije i sticice vas nakon 3-4 dana
Prvo stabilizacija pa spustanje
Pozdrav
Uh kako ste samo svi bili u pravu sto se tice ovoga.
Ja se zaleteo ko mazga u fazonu mogu ja sve,ali...treci dan uzimanja pod jezik a takodje i treci dan smanjenja doze je bukvalno bio haotican.
Prvo, probudio sam se jako rano, mada mi je i samo spavanje bilo kosmarno. Naravno odmah sam uzeo predvidjenih 1,5mg pod jezik i bilo je kao da nista nisam uzeo. Do 12h sam vec video da nema sanse da preguram tako, pa sam iscimao kevu ( kod nje mi stoje " zalihe ") da mi da 2mg pa po nosu.
Bio sam tako sjeban da nisam video drugi nacin. Nisu ni ta 2mg uradila nesto Bog zna sta, ali sam pregurao dan.
Od tada, pa evo i danas,uzimam trecinu osmice ( 2,7mg ) ali pod jezik, i tek danas,mislim da je treci dan, osecam da mi je ok. Planiram da tako radim jos dva, tri dana pa ponovo smanjenje na 2mg.
Uglavnom, zbog svoje gluposti i tvrdoglavosti, ispada da sam izgubio skoro dve nedelje, ali...samo jos jedan dokaz koliko je vazno ici polako i pravilno.

Caty, samo napred, nisi sama, bar od mene imas ogromnu podrsku !!!

Do sledeceg kucanja, pozdrav za sve napacene duse.
Jbg, uvijek moramo na svojim ledjima pajwtiti da bi ukapirali savjete drugih!!i samo jos nesto veoma bitno ja kad sam sa " nosa" prelazila na ovo pravilno ovo sto pise ovdje ne znam ko , mozda Caty, ili neko drugi da ti je potrebno 4 5 dana , deset sebi daj vjeruj mi. Nije to bas tako brzo navikavanje i stavilizacija koja za kratko vrijeme "legne". Racunaj ti slobodnp deset dana data ces biti sasvim siguran da si utvrdio gradivo!!
Drago mi je sto ljudi polako shvacaju ono sto evo dugi period svakodnevno pricamo , da nema skidanja bez predhodnog pravilnog uzimanja. Daj sebi vremena , vidjeces kako ces se dobro osjecati sad , tako da ne zuri sa spustanjem. Ovo posljednje malo ko na forumu poslusa, prevari ih bup pa pomisle vidji ovo mi odlicno ide, spustaj jos i tras!!! Tako da , samo se drzi ovih savjeta sa foruma i mnogo ce ti lakse bit!! Srecno!!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka kako si ti? Anksioznost prosla? Pijes jos one tablete ne mogu im se imena setiti...
Veliki pozdrav i tebi:)
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Ninocka kako si ti? Anksioznost prosla? Pijes jos one tablete ne mogu im se imena setiti...
Veliki pozdrav i tebi:)
Odlicno. Pijem seroxat 25 mg i popila sam onu prvi terapiju hormona prekosutra sam na kontrolu i ponovne nalaze, da vidimo dje smo.
Ma samo da sam se rijesila onog umora nenormalnog, uh!! Pa takav zivot sa 33 god pare ne vrijedi. To i nije zivot, ovo sad jeste.Cak i onaj osjecaj" da ce se nesto lose desiti" me izgleda ostavio na mir!! Nisam sad skroooz na skroz dobro uhvati ponekad neka neopisiva tuga ali boze moj. Sad nekako mislim da sve mogu!! Za razliku od prije, a to "prije" je period od dugi niz godina.
Ne znam ljudi, nije sve od droge, dosta treba zaci u svoj organizam , psihu , zivot pa vidjeti kako stoje stvari.Sad kad bi se moja prica gledala, ona se ne zavrsava sa prestankom bupa. To nikako. Vecinu sam stvari sam rijesila nakon njega.Zato uvijek govorim da bup bas zamaskira kompletan zivot, i bas ne znas na njemu ni dje si ni kako si..
Uglavnom, ja sad poslije godinu skoro sasvim sigurno mogu reci da bup vise nikad, ali nikad necu uzeti, a ostale opijate tek...
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Od prvog procitanog posta gdje netko nekome pise (vjerojatno Kati) kako je njen problem njen bracni drug, nisam se slozila s tim upisom. Cak je i meni to netko napisao.
Sto god mi mislili o tome smatram da nije u redu nekome sugerirati da ostavi svoga bracnog druga jer se taj, eto ne skida sa supstitucije.
Mnogi ljudi se ne drogiraju a trpe uzasno nasilje u obitelji.
Svi smo mi gospodari svoga tijela i mozemo se skinuti ako to zelimo neovisno o partneru.
Uostalom, tko kaze da se i taj covjek nece skinuti jednog dana. Ali ne kad se nama hoce nego kad on bude spreman.
Obitelj je osjetljiva tema i mislim da se u to ne smijemo dirati.
Zar mi sto smo citav zivot narkomani trebamo sad umisljati da ce nas netko tko nikad nije drogu pomirisao uzeti za zene ili muzeve?
Spustiti se na zemlju ljudi
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Upravo tako VitaJana, ja nisam njemu pretila da mora da se skine iz prostog razloga sto ne bih volela da meni neko preti i ucenjuje me, bilo je jako puno puta u pocetku cele ove price da je on hteo da batalimo bup i terao mene ali ja nisam htela ni da cujem. To nije stvar na koju nekoga mozes naterati i uceniti a plus sam i ja u toj prici, aj da sam ja stejt pa da nemam razumevanja ovako znam vrlo dobro sta je to i kao sto rekoh on je dosta dugo bio zavisnik i pre bupa njemu su i same krize dosta gore, sve to traje predugo da bi moglo tek tako da se presece, a sa bupom je ok. Ja smatram da mogu nezavisno od njega da se skinem ako to dovoljno jako zelim, a onda da i njemu pomognem u tome ako on to bude želeo. Nema sta da mi se gade ljudi koji ga uzimaju jer su ljudi na njemu uglavnom ok i ne izvaljuje se da su na bupu.
Ministar nemoj se nervirati to se desava meni je takodjd uzasno tesko da se naviknem na jezik znaci evo treci dan uzimam duplo vece doze nego na nos i opet je dejstvo slabije a iskreno i ne traje duze, uzmem ujutru budem ok do nekih 1 popodne i vec opada dejstvo i postajem smorena pitam se da li ce se to promeniti ali bilo kako bilo to je jedini nacin i moram da izdrzim 7 dana valjda cu tad videti neku promenu na bolje. Jedino sto mi treba vise bupa ali obecala sam sebi da cu probati i da moram da izdrzim min 7 dana a posle cu se valjda vec i navici.
Prosao je i prvi dan na poslu,.sutra opet, tu cu izgubiti pola dana maltene e posle onaj drugi deo dana treba kuci pregurati bez dodavanja bupa..

P.s. da istina.je da smo se mi upoznali pre 7-8god i da smo vec posle 6 meseci poceli da se zezamo sa svim i svacim a posle 4god sa bupom je krenulo ali to nema nikakve veze jer period na bupu iskreno izgleda kao strejt period i to znaju svi koji ga dugo uzimaju da on nema to opijatsko dejstvo mi zivimo sasvim normalno niko i ne zna da uzimamo bup izgledamo kao i svi drugi strejt ljudi. To sto ja ne zelim da zavisim od te tabletice plus je nemam na recept nego na crno, plus nemam vise nikakvo zadovoljstvo od nje, naravno da oboje zelimo fa se skinemo u dogledno vreme, i on to zeli ali mu je teze da krene , mnogo teze nego meni, ali znam kaf nesto odluci da moze da uspe i da je istrajan i uporan, uspeo bi sigurno samo sto jos uvek nije spreman, i sa dopom je da kazem zavrsio pre 3god nije to dovoljno dug period verujem da se i sam plasi da bi strjet mozda opet dosao do tog zla. A to je definitivno najgore zlo od svega!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ovako:
VitaJana wrote: Sto god mi mislili o tome smatram da nije u redu nekome sugerirati da ostavi svoga bracnog druga jer se taj, eto ne skida sa supstitucije.
postotak izliječenih, dugogodišnjih zavisnika, je mali; postotak izliječenih, dugogodišnjih zavisnika koji kohabitiraju s osobom koja je i dalje u problemu, u ravni je statističke anomalije
Mnogi ljudi se ne drogiraju a trpe uzasno nasilje u obitelji.
ne kužim... da li je ovo argument pro ili kontra spram suživota s netkim tko ti u najmanju ruku, ne pomaže?
VitaJana wrote:Svi smo mi gospodari svoga tijela i mozemo se skinuti ako to zelimo neovisno o partneru.
potpuno netočno: ljudi na opijatima nisu gospodari apslutno ničega, te bi im kao takvim krhkim bićima, partner trebao bit potpora, a ne uteg o vratu u trenucima kada se čovjek bori da najzad ponovo počne disat
Uostalom, tko kaze da se i taj covjek nece skinuti jednog dana. Ali ne kad se nama hoce nego kad on bude spreman.
mogućno, no su šanse sve mizernije poslije svatke nove godine
Obitelj je osjetljiva tema i mislim da se u to ne smijemo dirati.
obitelj je često ključ kako za razumjevanje, tako i za pomoć u prevazilaženju ove muke, te na forumu posvijećenom podršci u oporavku, nikako ne smije bit tabu, dapače
Zar mi sto smo citav zivot narkomani trebamo sad umisljati da ce nas netko tko nikad nije drogu pomirisao uzeti za zene ili muzeve?
Spustiti se na zemlju ljudi
stigma je dakako prisutna, a tako što, dakle čitav jedan pređašnji life-style, je veoma teško skrit, tak da je, na žalost, to što si ispisala, često istina

ti si uspjela, no skuži kak je veća vjerojatnoća da te 3 dana za redom, pogodi munja, no da se osoba skine s opijata ako živi s netkim tko ih i dalje rabi
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Yasu, ja razumijem te postotke i ono o čemu pričaš ali svi mi smo svoje bračne drugove izabrali svjesno, svojom voljom. Lonac našao poklopac.
Ja i moj muž smo 22 godine zajedno, prošli smo ono što ne prođe 100 drugih obitelji zajedno. I dobro i zlo. I ne pada mi na pamet sada kad sam se ja "opametila' njega omalovažavati ili napustiti zbog suba.
Bila bih pizdurina kad bih zo navela kao razlog za prekid.
Štoviše, mogla bih mu uništiti život.
Radi, zarađuje, ne krade, ne maltletira me. I da ostane čitav život na toj supstituciji meni ne smeta.
Obitelj smatram svetinjom i moje je mišljenje da se ne trebamo petljati u brakove drugih.
Ali, to je samo moje mišljenje
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

jano, ovo što ispisah, nije bilo upućeno tebi, jer ti činiš tu statističku anomaliju, već tome da pri svom naglas-razmišljanju ovdje, razumješ da si upravo to, izuzetno zaseban slučaj, a da su suvi fakti na strani toga da se pri skidanju, partnerstvo s čovjekom koji i dalje grca u tom svijetu, naprosto i s pravom, smatra lošim...

tebi još jedared, svatka čast i puno sreće, zaslužila si je
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

VitaJana wrote:Od prvog procitanog posta gdje netko nekome pise (vjerojatno Kati) kako je njen problem njen bracni drug, nisam se slozila s tim upisom. Cak je i meni to netko napisao.
Sto god mi mislili o tome smatram da nije u redu nekome sugerirati da ostavi svoga bracnog druga jer se taj, eto ne skida sa supstitucije.
Mnogi ljudi se ne drogiraju a trpe uzasno nasilje u obitelji.
Svi smo mi gospodari svoga tijela i mozemo se skinuti ako to zelimo neovisno o partneru.
Uostalom, tko kaze da se i taj covjek nece skinuti jednog dana. Ali ne kad se nama hoce nego kad on bude spreman.
Obitelj je osjetljiva tema i mislim da se u to ne smijemo dirati.
Zar mi sto smo citav zivot narkomani trebamo sad umisljati da ce nas netko tko nikad nije drogu pomirisao uzeti za zene ili muzeve?
Spustiti se na zemlju ljudi
Ja sam bila ta. Ja sam to rekla. Kada sam se ja osvijestila i rekla sebi mila moja moras se rijesit ove agonije... hm, kada mi je moj voljeni muz sasuo u lice moreee uvreda, koje su bile sasvim na mjesru. Da sam grozna, da ne moze da me prepozna, da ne moze da me voli ako mu kradem pare iz dzepa i zavrsavam bup... Ne moze da nastavi da me voli jer se nikad ne smijem, ne pjevusim kroz kucu, kao nekad nego urlam iz cista mira( ovo je ljepsi oblik toga stp je rekao) Kako sam se osvijestila... Uh kako sam mu zahvalna sto mi je toga dana rekao da ce mi pomoci sto god treba, ali ako se ne osvijestim da ce zvati moje da me povedu sto dalje od njega i os djece, jer lijepog zivota samnom takvom nema. Do groba sam mu zahvalna sto je to uradio jer da nije, da se pomirio sa cinjenicom i utopio se u to moje crnilo, ko zna sto bi sa nama bilo. Eto na to sam mislila... vise nemam zivaca da pisem jer je dva ujutru i od grozne zubobolje ne mogu da spavam. Ko razumi shvatice.
Ja da sam poslije moje borbe sa bupom morala da se nosim sa muzem i njegovom istom borbom, poludjela bi skroz na skroz, ali mozda sam ja slaba.. Mozda ce Kata sve to moci!!!
Jos jednom da ponovim Caty i ja smo se drogirale bupom, nismo se njime skidale sa dopa, ogromna razlika...
Locked