Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Sat Jun 29, 2019 7:50 pm popio sam 5-6 piva
hehe, a prvo si napisao 7-8, pa editovao :mrgreen:

koliko je bilo odista? 10?

ništa ti ne brini spram publikuma ovdje - forum koji nosi naziv narkomanija, gle čuda, uglavnom ne pohađaju cvijećke, te se ne moraš brinut zbog moralnog prijekora ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Sat Jun 29, 2019 8:50 pm
StopBup wrote: Sat Jun 29, 2019 7:50 pm popio sam 5-6 piva
hehe, a prvo si napisao 7-8, pa editovao :mrgreen:

koliko je bilo odista? 10?

ništa ti ne brini spram publikuma ovdje - forum koji nosi naziv narkomanija, gle čuda, uglavnom ne pohađaju cvijećke, te se ne moraš brinut zbog moralnog prijekora ;)
7-8 od 0,33l, zato sam to promenio, jer za mene pivo znaci 0,5l. :) U tom grmu lezi zec. :D Nisam ni bio nesto mamuran, ali su se i posle to malo piva javljale lose misli, da ne kazem crne, ali trening i obaveze su ispeglali to, a evo ti si mi izmamio i prve smajlije danas. Naravoucenije, nema od sutanja u glavu nista!
Last edited by StopBup on Sat Jun 29, 2019 9:15 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke,ja to pricam,jer sam ja prva trazila neka instant resenja,samu sebe hvatala da radim neverovatne stvari i to sve mehanicki,to je vec toliko preslo u naviku,da sam stvarno pocela da se preispitujem..
Mnogo vremena se gubi,nista se ne uradi,da ne pricam kako to sve moze porazavajuce da utice na psihu,ima raznih iskustava,a opet negde mislis da ti to mozes brze,jer problem i dalje postoji zamaskiran,a fokus usmeren na stvari koje su na kraju najmanji problem od svega,koliko god da su teske..
Moram priznati da sam na lyricu i ja pomisljala,ali kad budem na 0,to je opet ista prica,samo imam izgovor..
Tako da cu do 0 i ja polako,prvo ne zelim da se izlazem apsolutno nikakvim rizicima i dobro sam o svemu razmislila,treba imati na umu da je to trenutno tako i to prihvatiti i ne razmisljati sa cim bi to moglo da se presece,kad budes spreman na to,onda razmisljaj za dalje..

SB sva sreca da ja ne volim stanja na alkoholu,ne volim ni da pijem,a ne znam ni kako bi bilo kakvo izmenjeno stanje sad uticalo na mene,za mene je bolje da budem pri svesti,a i mogu reci da sam danas bas ok..Sve je prolazno,to sam stalno vrtela u glavi,ove dane bez sna,to mi je i davalo snage..
A sledeci put se seti da ti nije prijalo,bar nisi napravio sranje sa spidom,mogao si i to da uradis,nisi ni svestan koliko malo ti je trebalo,zato ti pricam ne zaleci se,zajebano je kad poletis,pa ti se namesti,pa tresnes o pod,mene je mnogo takvih padova u neku ruku nateralo da se pomirim sa svojim problemom..Nego sreca,pa se digoh i iz toga..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sat Jun 29, 2019 9:14 pm Jurke,ja to pricam,jer sam ja prva trazila neka instant resenja,samu sebe hvatala da radim neverovatne stvari i to sve mehanicki,to je vec toliko preslo u naviku,da sam stvarno pocela da se preispitujem..
Mnogo vremena se gubi,nista se ne uradi,da ne pricam kako to sve moze porazavajuce da utice na psihu,ima raznih iskustava,a opet negde mislis da ti to mozes brze,jer problem i dalje postoji zamaskiran,a fokus usmeren na stvari koje su na kraju najmanji problem od svega,koliko god da su teske..
Moram priznati da sam na lyricu i ja pomisljala,ali kad budem na 0,to je opet ista prica,samo imam izgovor..
Tako da cu do 0 i ja polako,prvo ne zelim da se izlazem apsolutno nikakvim rizicima i dobro sam o svemu razmislila,treba imati na umu da je to trenutno tako i to prihvatiti i ne razmisljati sa cim bi to moglo da se presece,kad budes spreman na to,onda razmisljaj za dalje..

SB sva sreca da ja ne volim stanja na alkoholu,ne volim ni da pijem,a ne znam ni kako bi bilo kakvo izmenjeno stanje sad uticalo na mene,za mene je bolje da budem pri svesti,a i mogu reci da sam danas bas ok..Sve je prolazno,to sam stalno vrtela u glavi,ove dane bez sna,to mi je i davalo snage..
A sledeci put se seti da ti nije prijalo,bar nisi napravio sranje sa spidom,mogao si i to da uradis,nisi ni svestan koliko malo ti je trebalo,zato ti pricam ne zaleci se,zajebano je kad poletis,pa ti se namesti,pa tresnes o pod,mene je mnogo takvih padova u neku ruku nateralo da se pomirim sa svojim problemom..Nego sreca,pa se digoh i iz toga..
Ja verujem u tebe, bas mislim i nadam se da ces sad konacno odraditi to spustanje kako treba, i konacno izbaciti bup. Ja sam do sad, od 2001.-e, pa evo zakljucno sa ovom godinom, uvek popio za tu seosku slavu. Ranije je bilo sa mnogo vecom kolicinom alkohola, ali opet, nije mi trebalo ni ovo. Ja sam juce na toj slavi u glavnom prisustvovao na kulturno-umetnickim desavanjima, ali sam sedeo malo i pod satorom na zivoj muzici, popio sam ubedljivo najmanje nego ranije na istoj slavi, ali sam popio, i skroz mogu da kazem da nisam nista dobio time, samo se jos ubacio u opasnost od spida, mada dobra je stvar sto se ni malo nisam premisljao oko tog spida, bilo je kategoricki da necu,i u buduce bez i to malo piva!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote: Sat Jun 29, 2019 8:50 pm
StopBup wrote: Sat Jun 29, 2019 7:50 pm popio sam 5-6 piva
hehe, a prvo si napisao 7-8, pa editovao :mrgreen:

koliko je bilo odista? 10?

ništa ti ne brini spram publikuma ovdje - forum koji nosi naziv narkomanija, gle čuda, uglavnom ne pohađaju cvijećke, te se ne moraš brinut zbog moralnog prijekora ;)
Jaooo ahahahahah dobar je, popravlja se!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Frajla wrote: Sat Jun 29, 2019 9:44 pm
yasujirozu wrote: Sat Jun 29, 2019 8:50 pm
StopBup wrote: Sat Jun 29, 2019 7:50 pm popio sam 5-6 piva
hehe, a prvo si napisao 7-8, pa editovao :mrgreen:

koliko je bilo odista? 10?

ništa ti ne brini spram publikuma ovdje - forum koji nosi naziv narkomanija, gle čuda, uglavnom ne pohađaju cvijećke, te se ne moraš brinut zbog moralnog prijekora ;)
Jaooo ahahahahah dobar je, popravlja se!
7-8 piva od 0,33l, zato sam to prepravio, jer se pivo u glavnom podrazumeva na 0,5l. Edit teksta je bio zbog toga. ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Mozda ja lutam jos uvek i sve je to na klimavim nogama, ali znam sta hocu, a sta ne. Stare priče ne dolaze više u obzir i u to sam siguran. To šutiranje u glavu mi je više dojadilo i ne predstavlja mi zadovoljstvo. Hocu da ustanem ujutru i jedina briga mi bude porodica i njihovo odrastanje. Propustio sam mnogo jureci za tim nekim adrenalinom. Ipak ima jos mnogo toga sto tek predstoji i zelim trezne i svestne glave da ovo sto je ostalo od života provedem sa suprugom i decom. Njihovi uspesi, neuspesi, borba kroz zivot da mi uticu na lučenje dopamin, adrenalina itd, a ne da to trazim na pogrešnoj strani kao do sada. Zato sam puno preispitivao sebe, a onda sam i ovde pratio vaše borbe i to mi je podsticaj da do kraja izguram priču.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

E, a alkohol mi odavno ne prija. Nisam popio ima tri godine, a umeo sam onako domacinski da se zavozam rakijom, dobrim vinom. Sada mi i sama pomisao na to nekako odbojna i bljutava. Kontam da je tu bup odradio posao.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Jurke wrote: Sat Jun 29, 2019 4:22 pm Xxxana, znam da si u pravu i sam sam toga svestan. Prosto sam se razočarao u svoju volju i istrajnost po ko zna koji put... Kontam nesto, ako danas i eventualno sutra izguram bez da ce mi lakše leci u ponedeljak manja doza pred posao i da cu sa njom samo opet pregurati dan. I dalje nisam siguran u to smem li se usuditi u to da se uputim u par dana pokrivanja sa po jednom ili dve lirike bez bupa... Prosto neznam koliko ona brzo utiče na toleranciju. Čini mi se da sam Ličanina čitao nesto da je pisao po tom pitanju...
neznam nista po tom pitanju sub-lirika.iskljucivo sam se drogiro jedan kratak period s njom.kolko se sjecam prvi dan sam popio dvije od 150mg.osjecaj ne mogu usporediti sa nicim slicnim sto ja znam.uglavnom sjecam se da sam od nje dobio malo vise volje za životom.nakon par dana mi je trebalo puno vise kaspula da bi pokusao vratiti taj osjecaj.na kraju sam ih pio po 10tak komada a nista se vise nije desavalo,odnosno nije se vise vracao taj neki osjecaj volje za zivotom.oso na brod i nista.neki ljudi kazu da se ozbiljno mozes na njih zakaciti,ja fizikaliju nisam osjetio ali psiha je stadala kao i od bilo cega.moj savjet je da bacis to u smece jer to je lijek protiv epilepsije,bolova,loseg raspolozenja uglavnom nista dobrog ti nece donijeti.mozda samo jos jedno vise zakacenje pa ces imati problem i sub i liriku.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Sat Jun 29, 2019 9:49 pm
Frajla wrote: Sat Jun 29, 2019 9:44 pm
yasujirozu wrote: Sat Jun 29, 2019 8:50 pm
hehe, a prvo si napisao 7-8, pa editovao :mrgreen:

koliko je bilo odista? 10?

ništa ti ne brini spram publikuma ovdje - forum koji nosi naziv narkomanija, gle čuda, uglavnom ne pohađaju cvijećke, te se ne moraš brinut zbog moralnog prijekora ;)
Jaooo ahahahahah dobar je, popravlja se!
7-8 piva od 0,33l, zato sam to prepravio, jer se pivo u glavnom podrazumeva na 0,5l. Edit teksta je bio zbog toga. ;)
ja sam vjerovatno malo ogranicen i retardiran jer ne vidim koja je razlika između npr.spida i pive,a covjek se skida sa suba.koja je razlika između crte spida ili grama spida, koja je razlika između 5 6 7 8 ili 15 malih ili velikih piva, a opet i taj spid i alkohol u bilo kojim kolicinama ce covjeka opet odvesti do suba,tj.u recidiv.do recidiva na ovaj nacin dolazi ne 100 posto nego milijun posto.
Locked