Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

StopBup wrote: Mon Aug 19, 2019 8:32 pm
Frajla wrote: Mon Aug 19, 2019 6:16 pm
StopBup wrote: Mon Aug 19, 2019 2:59 pm Danas mi je definitivno najgori dan otkad sam se skinuo. Probudio se mrzovoljan, ni kafa mi nije prijala, popio sam je skoro na silu, otišao da završim neki posao, završio, ali sam konstantno bio u nekom downu, samo o problemima sam mislio, šta kako, najviše o poslu, i tome šta sve moram da sredim. Jebem li ga, to je verovatno i dobro, kada misliš o rešavanju životnih problema, a usput ih i rešavaš, samo što sam ceo dan osećao neko nedefinisano opterećenje. Dobro je i što mi ni jednom, ni na kraj pameti nije došlo da se nečim "počastim", brzinski "rasteretim", odbio sam i džokavac, kada je čovek sa kojim sarađujem u poslu smotao, ne treba mi ni to. Ja sam travu pušio u glavnom kao lek za spavanje, ovih 10-ak puta otkad sam izbacio bup, ali sad hvala Bogu spavam dobro, osećam se zdravo, a šta će zdravom čoveku lek, a o drogiranju njom da ni ne govorim. Sad odmaram malo, pa opet na posao, valjda ću se do kraja dana i nasmejati.
Šta ima kod vas? Za Jurketa znam trenutno stanje, Xxxana kakva si ti, je l' radiš, a vi duže strejt, Frajla i Ninočka, ste pretpostavljam ok,a Ličanin se priprema za povratak doma...
Ma ok sam... i meni naidje dan kad samo pizdim kao recimo danas. Vracala se sa odmora i ako me ovaj moj danas nije izbacio negde na sred puta- nece nikada!
Naidju tako dani, samo ne valja kada su ili ekstremno tuzni ili ekstremno veseli, neka sredina treba biti...

To sto kazes da nisi ni pomislio da uzmes nesto je dobro ali imaj na umu da je to malo duzi proces, nasa podsvest to sve obradjuje sta ti se desava tokom dana i ako se tako nastavi da cesce gubis kompas moze biti opasno. Bez zezanja, ali prati i svoje snove, oni su isto produkt Nekih desavanja...
Ali polako sto kaze Licanin, sve je to sastavni deo zivotu
Ih, pa taj dan kad se vraćamo sa odmora je obično bez veze, tako da nikakvo čudo što je danas kod tebe tako...

Prošao je down. Pozavršavao sam danas dosta stvari, nisam se dao skroz skenjati, kad generalno, za skenj nije bilo ni razloga, samo sam previše razmišljao o trenutnim problemima, i obavezama koje moram da pozavršavam u narednom periodu. Sve u svemu, pre pola sata sam i zapevao dok sam se vraćao sa terena. :)

Ma kao što kaže Ličanin, "trankilo". :) E sad, ja ne znam baš kako bih se nosio sa tim da je meni kao njemu što on kaže da su mu većina dana loši, meni su hvala Bogu većina dana dobri, i to velika većina, to jest ja gledam da ih napravim dobre, kao što se evo i ovaj današnji dan završio najbolje moguće, u odnosu na to kako je počeo... Ma jebeno je biti na brodu mesecima, kontam, monotonija je zajebana...
Ma sb nije jebeno na brodu. Mozda malo jebenije nego doma al da se izdrzat. Ko mlad djeckic sam opizdio par godina po izolacijama tako da u jednu ruku volim svoju samocu i dusevni mir. U drugu ruku znam da to nije ok al i dalje to radim. E to je vec moja sebicnost. A dobri i losi dani jebiga ko na brodu ili doma. Isto. Ima i ruznih dana i ok dana. Vise ruznih nego dobrih. Al jebiga sb mozak se sjeca samo onih dobrih dana a lose ko jebe. Ne smije te losi dan odvesti u recidim. Bar mene ne more.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

licaninsasela wrote: Mon Aug 19, 2019 9:11 pm
StopBup wrote: Mon Aug 19, 2019 8:32 pm
Frajla wrote: Mon Aug 19, 2019 6:16 pm

Ma ok sam... i meni naidje dan kad samo pizdim kao recimo danas. Vracala se sa odmora i ako me ovaj moj danas nije izbacio negde na sred puta- nece nikada!
Naidju tako dani, samo ne valja kada su ili ekstremno tuzni ili ekstremno veseli, neka sredina treba biti...

To sto kazes da nisi ni pomislio da uzmes nesto je dobro ali imaj na umu da je to malo duzi proces, nasa podsvest to sve obradjuje sta ti se desava tokom dana i ako se tako nastavi da cesce gubis kompas moze biti opasno. Bez zezanja, ali prati i svoje snove, oni su isto produkt Nekih desavanja...
Ali polako sto kaze Licanin, sve je to sastavni deo zivotu
Ih, pa taj dan kad se vraćamo sa odmora je obično bez veze, tako da nikakvo čudo što je danas kod tebe tako...

Prošao je down. Pozavršavao sam danas dosta stvari, nisam se dao skroz skenjati, kad generalno, za skenj nije bilo ni razloga, samo sam previše razmišljao o trenutnim problemima, i obavezama koje moram da pozavršavam u narednom periodu. Sve u svemu, pre pola sata sam i zapevao dok sam se vraćao sa terena. :)

Ma kao što kaže Ličanin, "trankilo". :) E sad, ja ne znam baš kako bih se nosio sa tim da je meni kao njemu što on kaže da su mu većina dana loši, meni su hvala Bogu većina dana dobri, i to velika većina, to jest ja gledam da ih napravim dobre, kao što se evo i ovaj današnji dan završio najbolje moguće, u odnosu na to kako je počeo... Ma jebeno je biti na brodu mesecima, kontam, monotonija je zajebana...
Ma sb nije jebeno na brodu. Mozda malo jebenije nego doma al da se izdrzat. Ko mlad djeckic sam opizdio par godina po izolacijama tako da u jednu ruku volim svoju samocu i dusevni mir. U drugu ruku znam da to nije ok al i dalje to radim. E to je vec moja sebicnost. A dobri i losi dani jebiga ko na brodu ili doma. Isto. Ima i ruznih dana i ok dana. Vise ruznih nego dobrih. Al jebiga sb mozak se sjeca samo onih dobrih dana a lose ko jebe. Ne smije te losi dan odvesti u recidim. Bar mene ne more.
Ok Likota, nego da ne skrećemo sa teme. Mene brine što se _ _ _ana makar ne javne na sekundu, baš bi mi bilo jako krivo da uprska sada...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Nisam SB, sve je ok.. I meni je danas dan napet bio, nije meni lose bilo,nego mi se sve nesto namestilo danas,ali dobro je.. Nisam jos pocela da radim,taman dok me prodje ovo, ali ide na bolje..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Tue Aug 20, 2019 12:19 am Nisam SB, sve je ok.. I meni je danas dan napet bio, nije meni lose bilo,nego mi se sve nesto namestilo danas,ali dobro je.. Nisam jos pocela da radim,taman dok me prodje ovo, ali ide na bolje..
Super, ma samo izdrzi, veruj mi, kad sve prodje, preporodices se. Ja se jos nisam preporodio, ali mi je mnogo bolje, jebi ga, dugo sam ga uzimao, i velike doze, pa mora sve polako. Mene danas uhvatila neka preterana briga, ali proslo je to, sad mi je super i idem da spavam. Evo gledaj samo Ninocku kao pise otresito, sva je nekako opasna, hahahha, citao sam je dok je bila u fazi skidanja, bila je kao poplasena, skroz druga osoba. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

maximilian wrote: Mon Aug 19, 2019 5:43 pm Manje vise sa preskocima sam procitao svih oko 630 strana postova i cinjenica je da smo svi picke, no mene zanima, da li jos neko cirka mnogo pored bupa, bolje reci preko bupa? Pod mnogo podrazumevam da mi je pola litra ljute kao da sam se pozdravio sa komsijom kog ne volim. Za sekund zaboravim da je bio tu. ja sam se doveo na to da me 0,5 razvali, ali ga uzimam u razmacima od cirka 48 sati. Imam utisak da se vrtim u krug i pitam se da li ce rakija da radi kad budem zavrsio poslednju dvojku za 4 dana ili da ipak probam da je podelim na osmice obzirom da j e meni prelaz sa dvojke na 0,5 bio extremno bezbolan za 4 dana, ali uz rakiju i dosta dzidze. Jedino od lekova sto uzimam van toga je bens desetka.....po potrebi :P sto znaci.....nekad 3 desetke, nekad sedam, nikad manje od dve po starom dobrom jedna ko nijedna. Jer ja sad simultano zelim da batalim i jedno i drugo i prosto se pitam da li cu posle oko 26 god aktivnog drogiranja sa svime cime je srpska scena raspolagala uspeti da se oslobodim dva najveca zla, najjeftinija i legalna.
Delujes da si ovo pisao prilicno razbijen. Napisi ponovo post kad budes malo normalniji, sa nekim konkretnijim pitanjima, pa cemo mozda i moci da ti pomognemo, sad ne znam sta bih ti drugo napisao. Alkohol, bup, bensedini, trava... Ajme...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 7:39 pm Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Kako si ti Jurke?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 7:39 pm Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Ne nadaj se da tako brzo ide napredak gari. :) U prvih mesec, mesec i po dana, često se desi da ti je jedan dan ok, a sledeći, ili sledeća dva lošije. U tom periodu, treba što bolje da se pozicioniraš u koordinatnom sistemu konfuzije. :) Navikneš se da ti je truba, da za sve moraš da se teraš, i onda počne lagano da popušta. Vežbanje dosta znači, a i kad se nateraš da radiš, posle malo muke, krene i posao, na kraju ipak budeš zadovoljan kad nešto završiš od obaveza šta si trebao. Tako ti je to, ne možeš godine pogrešnog načina života da ispraviš brzo, nego to zahteva veliki napor, ali se na kraju isplati.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
licaninsasela
Posts: 3385
Joined: Fri Feb 01, 2019 8:52 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by licaninsasela »

Ajmo pacenici svi po redu . ane jure? Nemojte jebati i sad sabotirati situvaciju. I frajlika i nine i psiho iz prikrajka prate svaki vas pad i uspjeh. I moja malenkost. Ko ce prvi
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Frajla wrote: Tue Aug 20, 2019 8:35 pm
Jurke wrote: Tue Aug 20, 2019 7:39 pm Ana kako si? Obraduj nas da je sve lakše...
Kako si ti Jurke?
Uhhh, ja sam juče i danas prilično loše. Upao sam u depresiju i neznam kako da se iskobeljam. Nisam radio juče, a i danas sam izbegao. Sutra cu morati jer nemogu da se vadim više. Nisam vukao, ali ovo pod jezik sada kao i da nema efekta posle onih predjašnjih ispada. Mada sam to i očekivao. Pao sam po ko zna koji put kao i sa svim drugim supstancama na onu foru da videh da mogu i sad mogu jednom da se počastim, ali ni sam neznam čemu je to... Izvini Frajlita, ali ne kukam već jednostavno eto rezimiram šta je i kako. Mislim da sam i čekao da me neko pita pa da se otvorim. Ukucanima ne pričam šta je i kako. Ne želim da suprugu razočaram, ali rekao sam joj da sam u minus fazi i depresiji. Boleo me je juče zub jako i radio sam ga, pa se vadih malo i na to...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked