Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka wrote:Caty ,ti znas da je meni najteze palo to spustanje 0.75!Pakleno je bilo,ne bih da se uplasis nego bas zainatis da je izguras.Ima i talasanja i.kad se spistis na 0.50 ali u mom slucaju nije bilo tesko.Vec poslije te doze nisam imala nikakvih.fizickih smetnji sem ovo ludo magare u glavi.Tako da sad zapni i.ne daj se!!Vidjeces da ces vec 8 dan na 0.75 bit sasvim ok.
Nadam.se da si u pravu meni je danas 4. dan na 0.75 otprilike i nije mi uopste svejedno! No nastavljam tako sve dok mi ne bude dobro ako uopste moze da postane dobro, vec pocinjem da sumnjam u to! Mislim daleko od toga da mi je nepodnošljivo lose nego me uhvati ta malaksalost i bol u.butinama, svaki put sam zbog toga poklekla i uzela jos! Ako sad izguram mozda i ima nade za mene! Bude mi.ok do posle podne i onda krene, ali aj videcemo kako ce dalje biti, mozda do sledećeg ponedeljka to dodje na svoje mesto! Iskreno se nadam!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:
Ninocka wrote:Caty ,ti znas da je meni najteze palo to spustanje 0.75!Pakleno je bilo,ne bih da se uplasis nego bas zainatis da je izguras.Ima i talasanja i.kad se spistis na 0.50 ali u mom slucaju nije bilo tesko.Vec poslije te doze nisam imala nikakvih.fizickih smetnji sem ovo ludo magare u glavi.Tako da sad zapni i.ne daj se!!Vidjeces da ces vec 8 dan na 0.75 bit sasvim ok.
Nadam.se da si u pravu meni je danas 4. dan na 0.75 otprilike i nije mi uopste svejedno! No nastavljam tako sve dok mi ne bude dobro ako uopste moze da postane dobro, vec pocinjem da sumnjam u to! Mislim daleko od toga da mi je nepodnošljivo lose nego me uhvati ta malaksalost i bol u.butinama, svaki put sam zbog toga poklekla i uzela jos! Ako sad izguram mozda i ima nade za mene! Bude mi.ok do posle podne i onda krene, ali aj videcemo kako ce dalje biti, mozda do sledećeg ponedeljka to dodje na svoje mesto! Iskreno se nadam!
Ma hoce bit bolje,za koji dan.Ja sam.vozila biciklo.pred spavanje tako lakse podnrsem mrave u nogama.Mozda da popijes zodol za bolove u nogama,moze pomoci.Samo ne odustaj i pokusaj da ne povecevas dozu
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka ja reko nije valjda da je bila voznja.bicikla u krevetu hehehehe naopako :D danas moram sa uzmem sto kasnije bup pa mozda dejstvo potraje duze :) videcemo
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Ninocka ja reko nije valjda da je bila voznja.bicikla u krevetu hehehehe naopako :D danas moram sa uzmem sto kasnije bup pa mozda dejstvo potraje duze :) videcemo
Meni je to pomagalo.Da se pretrpim do jedno jedan i onda bolje prugram ono vrijeme kad pada mrak i inace noc,jer mi.je tad najgore bilo.I tako samo dok se ne sredis na toj dozi pa poslije mozes i ujutro.Ajde izdrzi,uzmi nesto da radis ili izadji podji kod nekog u goste :)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Sacekala sam do 11h no to je i dosta s obzirom da sam ustala u 6 (dete se rano budi) ma samo da mi prodje jos ova nedelja na 0.75, da izdrzim na tome i ne povecam i znacu onda da sam na pravom putu!!! Meni su noci bile uvek ok jer rano ustajem i umorim se, zaspim ranije i prespavam celu noc, nego mi je najteze negde od 17-18h pa do 21 eto tih par sati prakticno treba da izguram da ne dodajem i onda sam mirna. U to vreme obicno odem napolje sa detetom ili na bazen pa gledacu da ne budem kuci u to vreme :D
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Drustvo, dobro ovo ide ne smijem se zalit. Samo sto samo spavam i sad izmjerim pritisak prenizak 105 60 .Trebali da popijem ovaj catepresan ??
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by zeleni »

Ninocka wrote:Drustvo, dobro ovo ide ne smijem se zalit. Samo sto samo spavam i sad izmjerim pritisak prenizak 105 60 .Trebali da popijem ovaj catepresan ??
catapresan služi, izmedju ostalog, da spusti pritisak. tako da je kontraindikovano da ga piješ ako ti je pritisak već nizak
Last edited by zeleni on Mon Jul 24, 2017 4:07 pm, edited 1 time in total.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

zeleni wrote:
Ninocka wrote:Drustvo, dobro ovo ide ne smijem se zalit. Samo sto samo spavam i sad izmjerim pritisak prenizak 105 60 .Trebali da popijem ovaj catepresan ??
catapresan služi izmedju ostalog da spusti pritisak. tako da je kontraindikovano da ga piješ ako ti je pritisak već nizak
Hvala, procitah uputstvo tako da ga nisam pila. Meni je inace nizi pritisak uvijek ali ne bas ovoliko. Mozdq nije od ne uzimanja bupa, nego neceg drugog... Ko zna...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka wrote:Drustvo, dobro ovo ide ne smijem se zalit. Samo sto samo spavam i sad izmjerim pritisak prenizak 105 60 .Trebali da popijem ovaj catepresan ??
Dosta spavas? Pa to je ekstra onda! :D mene cak uvek brinula nesanica no i za to ima leka! A valjda kad se skida sa tako male doze, moze i to da se izbegne !
Ja sam takodje pregurala jos jedan dan na 0.75 tek oko 8 uvece sam postala kilava, no nije ni cudo kad sam ustala u 6, sad vec legla i to je to.
Ceo dan sam bila na nogama, ili.pak u vodi na bazenu tako da ono najbolje je izaci skitati i biti u društvu i onda i ne mislis ni o cemu!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

I dalje imam problema s pritiskom, bas zavali u krevet i uspava. Mozda su ovo oni problemi koje imamo pa ih bup prikriva. Jedem jacu hranu pijem nekih hiljadu vitamina, i neki koencim q10 . Inace , kad ovaj pritisak zanemarim sve ostalo je ok. Danas sam ipak uzela iz sprisa 0.13 i nikakvu razliku ni poslije toga nisam osjetila. Nemam neke znake fizicke krize , kad me bas uhvati neka nervoza sto nije cesto popijem 0.50 ksalola, i boga mi strasan lijek ;) Budim se ok, nisam histericna i nemam vise one napade dranja po kuci hvala bogu. I dalje imam naviku , koju sam stvorila od pocetka ovogspustanja da oko 18:oo izadjem i ne vracam se kuci do deset , i dok klince pripremim za krevet i ja se tu izmorim i pa pa, odoh u krevetic. #besantesteras ima li te??
Locked