Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

licaninsasela wrote:tvoje pisanje sve govori o tebi i koliko vremena provodis ovdje.zato ne seri i pusti covjeka da se rijesi na svoj nacin sa suba.ti mu sigurno ne pomazes pogotovo ako je covjek labilan.zato zacepi i mirna bosna ako nemas sta pametno da mu kazes
A sto si nervozan momak?
Umesto sto budalastine pises, pametnije bi bilo da napises svoje iskustvo sa suvim skidanjem jer to je ono sto nas sve interesuje a i red je da se predstavis .... ili?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

napisao je, preskočila si
licaninsasela wrote:pozz ljudi,ovako.imam 43 godine, iz malog HR grada, oženjen, dvoje djece, hors bez stajanja uzimo od 92 do 99, pao na robiju i odradio godinu i pol zatvora, izaso i nastavio još koji mjesec po horsu pa ošo dvije godine kod bernardice u komunu. i u zatvoru i u komuni se skido na suho. bio ok par godina, oženio se i nakon nekog vremena opet pao. malo dop, malo hepti, malo tramali pa sub pa opet dop, pa lirika, uglavnom vrtim se godinama u krug. radim posao da mjesecima nisam doma, na poslu moram biti ok, problem mi je kad sam doma dva tri mjeseca dok ne odem na brod. tu padam uvijek, nije bitno jel dop jel sub jel su hepti, jebiga uvijek je nesto i svaki put se zakacim.otprilike uvijek znam kad cu na brod pa pokusam sa skidanjem svim ovdje procitanim kombinacijama, međutim uvijek bude zajeb i svaki se put skidam na brodu. to je postalo vise neizdrzivo.cito sam ovdje o tim kombinacijama sa smanjivanjem konkretno suba. jebiga ja to tako nikako ne mogu i nikada se nisam skinio na taj nacin.uvijek bi to na kraju bilo na suho, a svaki put postaje sve zajebanije.valjda starim nemam pojma.po meni nije problem u dopu ili neznam sa cime se ljudi sve sređuju, problem je glava. ono sto je pozitivno u komunama je to da sam sebe upoznas i onda ima ono famozno sta je bernardica uvijek govorila, da mi narkomani moramo ici uvijek protiv sebe. cijeli zivot.ako ne ides protiv sebe, svoga tupavoga ja, opet ce doci do recidiva. dok god sam se drzao tih principa ja sam bio ok, međutim kako sam se opustio i poceo zanemarivati svoje probleme, došlo je do recidiva. svakome ovdje ja skidam kapu, bio netko u kurcu ili ok, međutim malo sam procitao da ljudi pricaju o uzroku i posljedici drogiranja. uglavnom citam tipa ja sam na toliko i toliko, kako se skinuti, itd itd.istina boli, svi žele biti mangupi i kul koke al nisam ovdje procito ono glavno: jebiga ja sam iskompleksirani lik, imam pun kurac strahova, stidljiv, uglavnom se lose osjecam u svojoj kozi.da svaki dan idem protiv sebe i svojih strahova, opet bih se osjecao ispunjeno i sretno, a ovako sve svoje probleme rjesavam kroz nebitno jel cuga ili dop i normalno da si jos vise u kurcu, između ostalog i griznja savjesti dođe.konkretno ovo su moja sranja i meni su najgora. svakome je njegovo sranje i kompleks najjebeniji i to rjesava kroz drozu. od droge i cuge nemozes pobjeci. uvijek je prisutna, e samo je problem u nama. zato meni doktori i idu nakurac jer sakom i kapom dijele te terapije i odrzavaju ljude dozivotno na njima.biznis je to i njima je u cilju da si na terapiji.svima dobro a nema ni kriminala.citam ovdje da su ljudi na subu a dop nikada nisu probali.i ko ga je stavio na ulicu nego doktori koji to dijele sakom i kapom.uglavnom necu kukati previse, u fazi sam skidanja na suho.viditi cemo kako ce to ici.dao sam si dva mjeseca jer jebiga onda moram ici raditi, a da budem iskren gadim se vise sam sebi ovakav.žena mi je ok, prolazila je vec masu puta ovo sa mnom tako da joj nije novost i otvoreno pričamo o svemu tome.djeca ok, školarci.financijska situacija ok s obzirom kako je vecini hrvata.evo toliko, nisam htio nikoga uvrijediti,moje misljenje sa izneo.koliko sam uspio procitati ima ovdje dosta obeshrabrujucih poruka na konto skidanja pa se ljudi boje,pogotovo tko se nikada nije skidao.psiha ljudi,psiha.toliko,kćer se probudila pa idem praviti joj doručak
e sad, da li se netko s takvim razvojnim vektorom, može skinut na suho, mi tinks not, no, bumo vidjeli
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Jeste dada, pravi dorucak ...
Hvala Yasu
Mipe
Posts: 13
Joined: Mon Nov 06, 2017 10:27 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Mipe »

Vlajkoalas, magnezijum, kalijum i vitamini iz B grupe. Nemirne noge i jeza, ako ti je to najveci problem, onda ti problem nemas. Setaj, nemoj samo da lezis, to ume da unese nervozu, ali se ne zamaraj jer ti treba snaga. Izbegavaj sve sto ti ne prija. Daj sebi vremena. Opet ti ponavljam: jedi i pij dosta tecnosti.
Za jezu sem tusiranja ne znam sta da ti kazem. Znam da ne boli i da se od toga ne umire. Dosadno jeste, ali na skali od 1 do 10 koliko ti je lose? Nije ni 5. Posebno ako malo ustanes i prosetas napulju, hladan vazduh meni uvek prija. Veci ti je problem rovac nego sama kriza. Nasam se da si na vreme sebe preduhitrio da pvih dana nemas pristup novcu i odredjenim brojevima telefona.
Izbegavaj veliko drustvo, napolju je epidemija gripa, ne treba ti jos i to. Odbrojavaj dane: jos 3...
Ne ustrucavaj se da odes kod lekara za pomoc. Imaju jos pomoci za tebe. Uporedi svoje stanje sa agonijom koju ovde neki pominju u pokusaju da te demoralisu i svoju ocenu na skali. Daleko si od toga. Dosada je jedini problem. Zatrpaj se svime sto volis. Muzika leci.
Pozdrav
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Mipe, koliko si se puta skidao i koliko puta bupu vracao? Formula izgled nije najadekvatnija
Ti pametan a mi ovce

Vlajko, ne znam da li mozes u bgu da nabavis katapresana , cisto sumLJam ali to jedino pomaze kod nemirnih nogu kao i magnezijum pred spavanje

Samo napred obavestavaj nas kako napredujes posebno me interesuje kako drajzerovci gledaju na skidanje sa bupa...
Pozdrav
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Frajla wrote:sumLJam
eto, postadoh predmet poruge, znao sam!

pih!







srdačni pozdrav,

yasuLJirozu
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

licaninsasela wrote:tvoje pisanje sve govori o tebi i koliko vremena provodis ovdje.zato ne seri i pusti covjeka da se rijesi na svoj nacin sa suba.ti mu sigurno ne pomazes pogotovo ako je covjek labilan.zato zacepi i mirna bosna ako nemas sta pametno da mu kazes
Vodi računa kako se obraćaš na forumu da ne bi bio banovan.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

yasujirozu wrote:
Frajla wrote:sumLJam
eto, postadoh predmet poruge, znao sam!

pih!







srdačni pozdrav,

yasuLJirozu
:lol: :lol:
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

u utorak idem na kontrolu pa ako sam negativan -blok.S tim sto mi dosao buraz "kao"da vidi kako sam i bum dade mi par dimova...JBG SKOT(JA).Cenim da cuvdo utorka biti cist da uzmem blok jer mu treba 3-4 dana da izadje iz urina.Uzecu onaj m.ugalj,picu dosta vode,vitamina inace sva ova borba ode u pm.Moram da isp...m ovo sranje jer cim uznem blok ha sam drugi covek zbam sebe.Ako imate neko brzi detoks za ta 3 -4 dana govorite.Sve dolazi u obzir...piz dobri ljudi svaja info je dobro dosla...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:u utorak idem na kontrolu pa ako sam negativan -blok.S tim sto mi dosao buraz "kao"da vidi kako sam i bum dade mi par dimova...JBG SKOT(JA).Cenim da cuvdo utorka biti cist da uzmem blok jer mu treba 3-4 dana da izadje iz urina.Uzecu onaj m.ugalj,picu dosta vode,vitamina inace sva ova borba ode u pm.Moram da isp...m ovo sranje jer cim uznem blok ha sam drugi covek zbam sebe.Ako imate neko brzi detoks za ta 3 -4 dana govorite.Sve dolazi u obzir...piz dobri ljudi svaja info je dobro dosla...
Pa cekaj 4 dan ti je kako si na nuli??
Pa odlucno, kako se osjecas. ?
Ja bas sem tog aktivnog uglja ne znam nista ...
Locked