Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Evo tek sinoc sam spavao poprilicno dobro,nisam odustao od doze(nisam poveco niti zloupotrebio)nastavljam normalno s 1.25 pod jezik.
Za sve nas koji spustamo dozu i zelimo doci do nule vjerujte sve je u glavi nasoj,preokupirajte vase misli obavezama,lijepim stvarima itd.
Sama pomisao da kad se probudimo odma mislimo na terapiju i tako funkcionisemo iz dana u dan,cilj neka vam bude jednom rijecju sloboda.
Toliko lijepi stvari ima u nasim zivotima sve smo to zapostavili jer mislimo samo na nase guzice i kako da ODRADIMO svoj mozak nerazumijem situaciju oko sebe,pa samo zamislite kroz sta neki ljudi danas u svijetu prolaze,a da se mi nemozemo osloboditi od bupa,metadona,tromala itd MOZEMO ljudi jer nas ceka toliko lijepi stvari,ja cu stisnut zube i izgurat ,svjestan sam toga da borba tek prestoji ali imam i zelim da i vi imate na umu LJUDI PROLAZI NAM DRAGOCIJENO VRIJEME,MJESECI,GODINE nije vrijedno jer svi zasluzujemo ljepse zivote...
Pozdrav idem sad na posao,zelim svima da vam savjest pomogne u borbi i da dodjete do cilja.
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Tako je hope i.ovakvi.postovi su zaista ohrabrujući i.pravi vetar u ledja. Bad mi znači da procitam ovako nesto a.i to sto nisam sama u ovome i sto se jps neko na forumu pridruzio u isto vreme, pa srećno nam.bilo i da izguramo do kraja i uspemo!!! Sat za satom, dan za danom, nedelja za nedeljom. Vreme uvek moze lepo da se ispuni nema potrebe da se opterećujemo ovim spustanjem doze, jednostavno se držimo plana i guramo onako kako mora. Neki dan ce biti gore neki bolje ali sve ce to jednom biti iza nas.
Meni je sad neka tetka dolazila zena ima bolove u zglobovima,.bas se muci i pati i trpi, sta ce, ona to ne moze nicim da suzbije, a mi kukamo zbog krize koja je prolazna, koja traje koliko traje ali posle si slobodan i zdrav. Mi narusavano nase zdravlje bez razloga dok druhi ljudi zive sa bolom svaki dan i.opet zive i srecni su i nalaze zadovoljstva u drugim stvarima a ne.posezu za opijatima.
Ako se ovo spustanje sprovodi lagano i polako skidanje moze biti prilično izdrzljivo i lako, ko ima muda moze skociti sa.dvojke na nulu ali ja takav sok ne mogu da trpim meni je cilj da probam na način kao frajla da dodjem do nule, dobro necu bas ici.ispod doze 0'1 ali dotle.boga mi.hoću, ja sam majka, imam obaveze, aktivna sam i necu da se patim prvo jer znam da bih tako samo opet pala i navukla se. Znaci mora ovako i to je jedini nacin, spustanje do najniže doze, svaka doza po 10 dana min i to.je ceo plan. Ja dakle krecem sa 0'4 od ponedeljka a kada se tu stabilizujem kao sad idem na 0.33. Ali otom potom :D
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Caty wrote:Tako je hope i.ovakvi.postovi su zaista ohrabrujući i.pravi vetar u ledja. Bad mi znači da procitam ovako nesto a.i to sto nisam sama u ovome i sto se jps neko na forumu pridruzio u isto vreme, pa srećno nam.bilo i da izguramo do kraja i uspemo!!! Sat za satom, dan za danom, nedelja za nedeljom. Vreme uvek moze lepo da se ispuni nema potrebe da se opterećujemo ovim spustanjem doze, jednostavno se držimo plana i guramo onako kako mora. Neki dan ce biti gore neki bolje ali sve ce to jednom biti iza nas.
Meni je sad neka tetka dolazila zena ima bolove u zglobovima,.bas se muci i pati i trpi, sta ce, ona to ne moze nicim da suzbije, a mi kukamo zbog krize koja je prolazna, koja traje koliko traje ali posle si slobodan i zdrav. Mi narusavano nase zdravlje bez razloga dok druhi ljudi zive sa bolom svaki dan i.opet zive i srecni su i nalaze zadovoljstva u drugim stvarima a ne.posezu za opijatima.
Ako se ovo spustanje sprovodi lagano i polako skidanje moze biti prilično izdrzljivo i lako, ko ima muda moze skociti sa.dvojke na nulu ali ja takav sok ne mogu da trpim meni je cilj da probam na način kao frajla da dodjem do nule, dobro necu bas ici.ispod doze 0'1 ali dotle.boga mi.hoću, ja sam majka, imam obaveze, aktivna sam i necu da se patim prvo jer znam da bih tako samo opet pala i navukla se. Znaci mora ovako i to je jedini nacin, spustanje do najniže doze, svaka doza po 10 dana min i to.je ceo plan. Ja dakle krecem sa 0'4 od ponedeljka a kada se tu stabilizujem kao sad idem na 0.33. Ali otom potom :D
Caty samo polako,nemoj previse da se opterecavas bupom nemoj puno da mislis na njega.Radi svoje spustanje kao nesto sasvim normalno svoje misli imas gdje da preusmjeris hvala bogu imas najljepsi dar sto covjek moze da dobije,a to je tvoje dijete svaki put kad ti je tesko pomisli na njega i imaj jednu stvar uvjek na umu SVAKI NOVI DAN JE NOVA POBJEDA I KORAK DO CILJA,ti to mozes kao mi svi i uspjeces....
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hope kakvo ti je stanje sa sinusima i nosom uopšte :) meni je bilo katastrofa dok sam vukla i to 2mg pa i 1, sad sam napokon prodisala vecinu vremena, osim kad spavam, i osecam miris pa mi mnogo smetaji cigare inace nisam miris osećala gotovo uopste dve god. E danas mi se desilo da su me zaboleli sinusi i samo lije iz nosa kao da su se 'provalili' ako se tako kaze. No drago mi je da izlazi ne znam gde je stalo sve ovo i nadam se da cu skroz prodisati.. glava me.boli u predelu cela a iz nosa samo izlazi... sve je to od bupa ZNAM!!!
A osceaj je isti kao kad ti na moru udje slana voda u nos pa ono boli , tera na kijanje a onda iz nosa samo krene. Isto tako
Hope83
Posts: 139
Joined: Fri Jul 21, 2017 12:20 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Hope83 »

Caty wrote:Hope kakvo ti je stanje sa sinusima i nosom uopšte :) meni je bilo katastrofa dok sam vukla i to 2mg pa i 1, sad sam napokon prodisala vecinu vremena, osim kad spavam, i osecam miris pa mi mnogo smetaji cigare inace nisam miris osećala gotovo uopste dve god. E danas mi se desilo da su me zaboleli sinusi i samo lije iz nosa kao da su se 'provalili' ako se tako kaze. No drago mi je da izlazi ne znam gde je stalo sve ovo i nadam se da cu skroz prodisati.. glava me.boli u predelu cela a iz nosa samo izlazi... sve je to od bupa ZNAM!!!
A osceaj je isti kao kad ti na moru udje slana voda u nos pa ono boli , tera na kijanje a onda iz nosa samo krene. Isto tako
Ja nemam stim problema mozda zbog vremena koliko uzimam 5-6 mjeseci,jedino nekad mi se zacepe nozdrve ono kao da sam prehladjen.
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jajajajaisamoja »

Hope83 wrote:
Caty wrote:Hope kakvo ti je stanje sa sinusima i nosom uopšte :) meni je bilo katastrofa dok sam vukla i to 2mg pa i 1, sad sam napokon prodisala vecinu vremena, osim kad spavam, i osecam miris pa mi mnogo smetaji cigare inace nisam miris osećala gotovo uopste dve god. E danas mi se desilo da su me zaboleli sinusi i samo lije iz nosa kao da su se 'provalili' ako se tako kaze. No drago mi je da izlazi ne znam gde je stalo sve ovo i nadam se da cu skroz prodisati.. glava me.boli u predelu cela a iz nosa samo izlazi... sve je to od bupa ZNAM!!!
A osceaj je isti kao kad ti na moru udje slana voda u nos pa ono boli , tera na kijanje a onda iz nosa samo krene. Isto tako
Ja nemam stim problema mozda zbog vremena koliko uzimam 5-6 mjeseci,jedino nekad mi se zacepe nozdrve ono kao da sam prehladjen.
Imam druga koji je sigurno 5-6 godina na buprenorfinu i izgleda gore od onih koji su toliko proveli na metadonu. grozno kako covjeka moze unistiti hemija.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Pa to je vec individualno, ljudi stare i menjaju se, ja sam problematicno izgledala kada sam previse smrsala mada bacio si me u razmisljanje... a veceras sam dozivela jos jednu ruznu stranu bupa i evo sad se osecam totalno bezbeze, i jos vise mi se smučilo to djubre jedva cekam da ga skroz bacim!!!!
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jajajajaisamoja »

naravno da je individualno, mozda je nekakva baja mikroskopska, mozda vuce i/li pije na terapiju, mozda je ljeto uzivao na dopu, hepu....had' znaj :evil: nebitno za ovu pricu. skinuti se moze samo skidanjem, pa kako god, i postoje samo dva dana u godini kad se covjek ne moze skinuti, juce i sutra.
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

naravno da nije individualno jer bup troši mozak mnogostruko više do li pajdo, svakome, a to mršaviji, deblji, kurac i palčevi... jebe ti na umnoj razini kevu što je valjda bitnije od kilaže

supstitucija my ass, idi se bolje drogirat ko čovjek
User avatar
Jajajajaisamoja
Posts: 79
Joined: Sun Jan 22, 2017 3:17 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jajajajaisamoja »

naravno da je individualno, itekako uticu stavri popud genetike do onoga sta je pojeo od vremene kad ga je majka rodila do danasnjih dana i jos ponesta. ali sve to ne umanjuje cinjenicu da je buprenorifin tesko sranje, posebno u kombinaciji sa blokatorom sto dakazuju time da cist buprenorifin daju samo trudnicama, hiv pozitivnim i onim ovisnicima koji imaju ozbiljne probleme sa jetrom ili nekom drugim vitalnim organom.
da je drzavi stalo da zdravo smanjuje stetu ovisnici bi dobijali heroin, bayerov naravno. koga briga, kad ni samog ovisnika nije, da li ce propasti za 5 ili 50 godina, jel tako?
Kad sve što droge, bolesti ovisnosti uključujući i nove tehnologije daju i uzimaju, sabereš i oduzmeš na kraju dobiješ da izabereš ON i OFF
Locked