Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Ko je spreman da trpi i prolazi kroz raznorazne "krizice " koje nisu strasne ,ali ih ima neka se spusta po 25 % od doze. E sad ko zeli da se naoruza strpljenjem i da sebi vremena i malo bezbolnije prodje sigurna sam da je ovaj Frajlin metod odlican. Ja bi voljela da je svo ovo moje iskustvo bilo bezbolnije, pa sa vam pricam ljepse stvari, ali necemo da se lazemo!
Caty, mozda kad se naviknes na ovo normalno uzimanje a to sigurno nije sad , daj sebi jos vremena probas po 10% . Vidis da je ovo sto sno ti i ja radile za nas preagresivno. Za nekog nije, imam dobru drugaricu koja je bila spremna na krizu pa se skinula sa 0.50 mg kao i Tamara.
Tebi to ocigledno teze pada, pa da probas ovako??
Samo polako ne opterecuj se!!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Tamara86 wrote:Ninocka, pozdrav, vidjeh da si napisala nesto vezano za mene. :) Ja sam objasnila svoje razloge zasto nisam na forumu toliko, jednostavno sam ispricala svoje sta sam imala, da se ponavljam sto puta nema svrhe. Dakle, sub me radio isto kao Ninocku, ne mogu u wc po nekoliko dana, kao robot, ne da mi se nista, bukvalno dan presjedim i tako iz dana u dan, najveci domet mi do lujkare otici po novu dozu. S tim da sam prije toga cekala muza godinu dana, pa 11mj bila na terapiji za hepatitis, sve je to ostavilo neke posljedice, dakle ne samo sub, ali vecim dijelom on. Da se osvrnem na temu ad-a, ja sam u terapiji za hepatitis pila Asentru, (isti kurac ko Zoloft) Bensedin, i Sanval, i isti dan kad sam prestala sa terapijom za hepatitis, prestala sam i to piti, doktori tamo na psihjatriji su govorili da nije pametno, da sam trebala spustati polako, ali jednostavno, za tih 11mj sam se napila tableturina da sam morala. Od ad-a, iliti Asentre sam imala ono neko kao unutrasnje trzanje, ne znam objasniti, ali je proslo brzo. Jednom prilikom kad sam se kao skidala sa dopa,bio mi je prepisan Seroxat, i on mi je tako sjeo bio, mislila sam nikad se vise necu navuci, raspolozena za sve, sve mogu, medjutim, kad sam ga prestala uzimati, depresija me takva opalila da ne mogu opisati. Uglavnom, i moje misljenje je da se ad uzima samo koliko mora, i da se ne odugovlaci sa njim, no to je moje misljenje. Pozdrav svima dobri ljudi.
Tamara, kako su ti poslije svega slabo si pisala i shvatam te! Pada li tebi na pamet po nekad kao i meni. Jesi li imala trenutaka kao u nekom bunilu da sjedis i tako prodje vrijeme da se i ne sjecas sta bi?? Kakva su ti jutra bila? Meni tako osvano da mi je sve tesko.. Aj kad budes imala vremena napisi koju rijec cisto da znam kako tebi ide. Evo Caty bi voljela da joj pisem lijepe stvari. Sem sto mogu bez bupa , sto je nabolja stvar nemam sta lijepo da pisem... Zivim zivot , eto tako!! Tako me nekih dana drzi nepisiva sreca sto sam uspjela, onda osvanu neki kad mi to nije dovoljno da bi se pokrenula. Mogu se pohvalit da spavam odlucno, ponekad me samo uhvati , ali podnosljivo je. Pozdrav i pisi
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Frajla mislila sam na manje doze u krizi tipa 0.1-0.2 :) pa da imam neki trodon npr mogla bih to ali ne bih da ubacujem nove droge. Moglo je opusteno da ide 7 dana sa malom količinom metadona ali posle tih 7 dana te dočeka ista kriza jer ona ne traje samo 7 dana.. tako da ni to nista ne znaci, sve te opcije sam vec isprobala! Pa prbi put sam u najgoroj krizi od bupa uzimala dop i opet nisam mogla da spavam eto koliko je taj bup jak da ti ni neka mala količina heroina ne moze pokriti krizu. No to sad ne bih nikako radila sve i da moze!
Ziki i ja se vec sad smrzavam jer sam danas uzela bas malo i u pravu si skroz da to nikako ne valja zimi raditi!!!
Yaujirozu bas zato sam i rekla da je sad idealno vreme jer mesec dana muke mi ne gine a bolje sad dok nemam posao plus dete krece u vrtic pa cu imati vise vremena tu je i muz pomoci imam, nikad nisam sama, dolazi mama, svekrva tako da zaista mogu dozvoliti sebi i tu krizu ali opet valjalo bi da bude sa sto manje doze kako bi bila lakša.
Ja cu ovih 8 dana pocevsi od sutra uzimati 0'75 iliti 3 dvojke a onda putujem na more i tu bih mogla da spustim napokon na famoznih 0'5 kada se vratim sa mora vec bih se stabilizovala na 0.5 i onda bih mogla da smislim sta dalje. Ili spustanje do nule ili preskakanje dana (o tome sam negde citala, spusti se do 0'5 onda se uzima svaki drugi dan, pa svaki treci pa svaki četvrti i kraj) ima raznih nacina ali istrpeti se mora. Ja sam shvatila jedno a to je da se ta polukriza moze preziveti i na prirodan nacin, i dja boze da mi ova volja potraje! Danas sam se dvoumila da l da ostanem sama kuci i jedem govna i kukam, ili da odem u prirodu i radim nesto sto ce me zabaviti i oraspoloziti pa sam ipak to uradila i ok mi je.
To je neki plan do kraja letovanja tj za sledecih 18 dana mogu da se stabilizujem na 0'5 a onda cu smisljati sta dalje!
Ninocka tebi sam vec pisala poruke! Pa da ne ponavljam :) dobro je da opet ok spavas uh cini mi se da je to nespavanje jedna od najgorih stvari u toj krizi..... :shock:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

povodom spavanja: voyager je nekoć pisao o dobrobiti kombinacije flormidala koji uvodi u san, i sad, jebem li ga, netkog drugog lijeka koji taj san održava

primiti ovo s rezervom jer je on psihijatrijski slučaj, al je sirot volio guglat/wikipedisat pa vjerojatno ima istine...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote:Ziki i ja se vec sad smrzavam jer sam danas uzela bas malo i u pravu si skroz da to nikako ne valja zimi raditi!!!
Pa da, a mozes misliti kako je zimi kada zagudi ona prava zima.
Prosao sam to zato i pricam, i to 2012 kada je bila ona cuvena zima i -25 stepeni.
Hvatalo me redovno kada sam u gradu, pa gledam da upadnem u prvi lokal da se ugrejem.. maltene mu dodje kao napad panike.
brrrr...kad se setim...
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ziki wrote:
Pa da, a mozes misliti kako je zimi kada zagudi ona prava zima.
Prosao sam to zato i pricam, i to 2012 kada je bila ona cuvena zima i -25 stepeni.
Hvatalo me redovno kada sam u gradu, pa gledam da upadnem u prvi lokal da se ugrejem.. maltene mu dodje kao napad panike.
brrrr...kad se setim...
e i meni se desilo pre 2,3god kad je bila nestasica bupa moze se reci da sam tad prvi put iskusila sta je kriza od bupa, iako me nista nije bolelo, sedela sam ceo dan naslonjena na radijator, u vunenom dzemperu koji je debeo baaaas, i tresla se, secam se da sam pomislila da sigurno imam temperaturu i da sam se razbolela. znaci ta uzasna zima, zevanje, gledanje u jednu tacku, a u svom tom stanju smomorali da idemo na neku sahranu.... sneg do kolena, to mi je definitivno bio najgori dan u zivotu mozda po pitanju krize :D

za taj flormidal sam cula no ja te lekove nemam gde da nadjem jedino sto mozda mogu da nadjem je lorazepam i rivotril a i od toga sam uvek spavala kao top. ali otom potom! meni je licno rivotril za to najbolji. i to cetvrtina, nista vise!
citala sam da je taj apaurin dobar za krizu i da umanjuje sve te uzasne simptome apstinencije ali ne znam nikoga ko to ima! no nebitno bolje da se ne oslanjam na druge lekove jedino eto nesto za spavanje.
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:povodom spavanja: voyager je nekoć pisao o dobrobiti kombinacije flormidala koji uvodi u san, i sad, jebem li ga, netkog drugog lijeka koji taj san održava
Flormidal ili Midazolam mu je genericko ime.
Popijes lek i zaspis posle pola sata, i ima dejstvo oko 6 sati.
Interesantno je da se probudis prilicno bistre glave i odmoran, mada ne znam kako deluje u situacijama kada imas takve nesanice od Bupa recimo.
Inace mnogi koji su na Heroinu su smrkali Flormidal, verovatno i danas to rade..jer on malo dodatno pojacava rad, malo te vadi iz stonda i aktivira fleshku..
Takodje je vrlo kiseo kada ga izmrvis u prah, tako da je i u nosu taj osecaj da przi kao da cimas neki dobar dop.
I navlakusa je takodje.

Inace Voyager zna te stvari, mada je bio prilicno iskljuciv i misljenja da je uvek on u pravu.
Mada je ipak steta sto je sve postove obrisao, bilo je korisnih podataka tu.
Imali smo ratove ali smo se na kraju pomirili...
Obicno je upadao tako kad ga spomenemo ali sada mozda vise ne prati forum.
Tako da pozdrav Vojo..

Inace Flormidal se tesko dobija bez recepta, nije dupli recept ali ga tesko daju kao sedativ.. a nije ni jeftin bas.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ziki napisi nesto onoj down u vezi tramadola, cini mi se da si se ti skidao sa toga, ako se dobro secam! to je na drugoj temi, videces. No ja sam zapazila tog vojagera :D i bilo je nekih zanimlkjivih postova, onako vidi se da je dosta oko toga citao, sad dal je kopirao ili je sve znao napamet, ne znam nebitno no bio je ovde kao neka vrsta enciklopedije kad god bi neko pitao za neki lek, posle sam jednom prilikom samo videla da je sve izbrisao, ne shvatam zasto, mora da ga je yasujirozu isprovocirao heheheheheeheh
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Caty wrote: citala sam da je taj apaurin dobar za krizu i da umanjuje sve te uzasne simptome apstinencije ali ne znam nikoga ko to ima!
Caty Apaurin je u stvari obican Bensedin ili Diazepam..mislim da je to samo jedan od njegovih naziva, proveri ali mislim da je tako.
I njega stvarno nije tesko nabaviti.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

pošto patim od hronične nesanice u prijevozu, ja, baja svjetskog kalibra, odlučim rknut jedan flormidal na putovanju busom na more, a da bih mogal spit... kažu mi ljudi da sam se nenormalno ponašao: htio palit cigarete, izvrgavao ruglu netkog invalida... ma šnostra jer nikad ranije (ni poslije) nisam

blamčina, srećom nas policija nije startala...
Locked