Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Mislim da niko nema razloga da na forumu "narkomanija.ba" krije da je na terapiji... tako da ne mislim da je yasujirozu na ikakvoj terapiji ikad bio, a to sto pise toliko vremena na forumu i prati ga, pa kao i svi mi, meni je zanimljivo da citam tudje ispovesti i iskustva, i svima dgovaram, ali forum je zamro i vise nema mnogo aktivnih članova kao nekad, ko se izlecio nestao je sa foruama, ko je nastavio sa drogiranjem - nestao je sa foruma, tako da ima logike da je yasujirouzu tu upravo jer se nije nikada ni drogirao. Ostala je ova jedna tema koju mi punimo cavrljanjem a niko se ne skida. Decko je pruzio podrsku kad je trebalo i meni je to dovoljno, ali kad nekome napises nesto sto mu se ne svidja onda odmah paljba .... no kako hocete sad ste vec malo preteraliiii
Laku noc!
User avatar
Tamara86
Posts: 275
Joined: Sun Oct 16, 2016 6:27 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Tamara86 »

Ninocka, pozdrav, vidjeh da si napisala nesto vezano za mene. :) Ja sam objasnila svoje razloge zasto nisam na forumu toliko, jednostavno sam ispricala svoje sta sam imala, da se ponavljam sto puta nema svrhe. Dakle, sub me radio isto kao Ninocku, ne mogu u wc po nekoliko dana, kao robot, ne da mi se nista, bukvalno dan presjedim i tako iz dana u dan, najveci domet mi do lujkare otici po novu dozu. S tim da sam prije toga cekala muza godinu dana, pa 11mj bila na terapiji za hepatitis, sve je to ostavilo neke posljedice, dakle ne samo sub, ali vecim dijelom on. Da se osvrnem na temu ad-a, ja sam u terapiji za hepatitis pila Asentru, (isti kurac ko Zoloft) Bensedin, i Sanval, i isti dan kad sam prestala sa terapijom za hepatitis, prestala sam i to piti, doktori tamo na psihjatriji su govorili da nije pametno, da sam trebala spustati polako, ali jednostavno, za tih 11mj sam se napila tableturina da sam morala. Od ad-a, iliti Asentre sam imala ono neko kao unutrasnje trzanje, ne znam objasniti, ali je proslo brzo. Jednom prilikom kad sam se kao skidala sa dopa,bio mi je prepisan Seroxat, i on mi je tako sjeo bio, mislila sam nikad se vise necu navuci, raspolozena za sve, sve mogu, medjutim, kad sam ga prestala uzimati, depresija me takva opalila da ne mogu opisati. Uglavnom, i moje misljenje je da se ad uzima samo koliko mora, i da se ne odugovlaci sa njim, no to je moje misljenje. Pozdrav svima dobri ljudi.
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

hvala kato zlato :oops:

kaj se djela, tamarče, guraš?

sve najbolje obema od seoskog dilera :mrgreen:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

ali koji retardi rade u oblasti odvikavanja, madre mia... kemal mušinbegović, pomoćnik direktora terapijske zajednice – kampus, kantona sarajevo, 2015: "... ovisnost kod žena je mnogo opasnija"

i takve intelektualne amebe trebaju netkog lječit?!

smejurija...
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Postoji lek za svaki poremecaj pa i za ovaj. Ne treba bolest osudjivati nego pomoci ako se moze.
Aj sad predstava je zavrsena i doslo je vreme da se zavese spuste....
Odoh popit zoloft vreme je
Ninocka gde si? Kako provodis dane
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Seoski diler hahahahaha

Razuumem o cemu tamara pise i.meni je pocelo neko takvo dejstvo tj manje meni nego muzu ali zapazam te neke promene kada bup pocne da te pretvara u biljku koju mrzi da zivi. Proklet bio! Ja za 10-ak dana idem na more i iskreno probacu tamo da spustim opet na 0.5 a pre toga na 0'75 , ako negde mogu to je sto dalje od kuce! No otom potom ali valjalo.bi...

Ninocka uziva u carima slobodnog zivota puna.pozitivne energije i svega ostalog i zaista se cudim da je tako.brzo prosla ta psihicka kriza mislim jeste trajalo mesec dana ali sreca da nije i duze ali i to ima veze sa duzinom uzimanja bupa.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:Postoji lek za svaki poremecaj pa i za ovaj. Ne treba bolest osudjivati nego pomoci ako se moze.
Aj sad predstava je zavrsena i doslo je vreme da se zavese spuste....
Odoh popit zoloft vreme je
Ninocka gde si? Kako provodis dane
Meni se cini da je ovo poslije bupa trajali godinu a ne skoro mjesec!! Tako su sporo dani prolazili, nikad!! Ja sam se prva sama sa sobom sprdala Frajli, i cudila njenim dozama!! Je lu moguce da zena uzima tamo neki hiljaditi dio tablete??!
Eh, da sam krenula njenim stopama ovoga ne bi buli.Zelim reci da sam sve zbrzala, prelazak na jezik, spustanje i zato sam se ovako mucila. Zato narode ne obazirite se na moje "kratko uzimanjw" nego bolje idite laganije, mozda ne kao frajla, ali svakako ne brzo kao ja. Ceka vas skoro mjesec borbe nakon toga!!
Kako sam sad? Odlicno!! Radim sve sto nisam na bupu izlazim setam druzim se!! Pijem zoloft, i pomaze mi dosta!! Pa neka ga pljuju koliko hoce!
Samo se i dalje cudim toliko toga se pisalo na ovom forumu, svakakvih ruznih stvari o bupu i dalje ima nevjernih toma!! Ima par ljudi koji su se bas namucili dok su se skinuli, i opet narod nece da vjeruje.Bas mi je zao sto narod ne uci na tudjim greskama!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Ninocka dobro je da nije trajalo duze od mesec dana a i da nisi imala fizicke bolove tako da veruj mi dobro si prosla iako ne sumnjam da su dani prolazili kao godine! Nekako da bi covek uspeo sve to mora da.bude pozitivan i da svojim raspolozenjem pobedi krizu, to je jedini nacin, ja dok sam bila pozitivna gurala sam lepo ali cim sam pocela da se tripujem i bedacim sve je palo u vodu sad opet imam nalet pozitivne energije i hocu da ga iskoristim da spustim na 0'75 ponovo jer sam tako vesela i raspoložena da mi se jebe za bup i njegov rad. A i lakse mi je kad vise nisam opterecena time vec mislim.o drugim stvarima. Ja samo znam da nikome ne zvuči ohrabrujuće kada cita o tim krizama zato apelujem na vas sto ste se skinuli da pisete malo o tom periodu posle koji je lep i srecan i o zivotu posle bupa, a ne samo o mukama i krizama. Svi znamo da je zajebano ali svi se nadamo onome posle i to nas gura napred, bolje mesec dana krize nego godine na bupu! Ja znam kako je tebi i tamari sad kad ste strejt i to je ono sto mene gura napred i ono zbog cega ne odustajem od te ideje ma koliko puta pala i posustala! Plus prosle nedelje kad sam.odustala i povecala dozu oseecala sam se lose iako uradjeno ali lose jer znam da radim losu stvar i da mogu da se sjebem i oduzim proces skidanja. Srecnija sam, dok pokusavam da spustim i zato cu se uvek truditi da uspem da dodjem do tih pola miligrama a onda i dalje. Ziki je u pravu bup dugo deluje i nema sanse da imam neku krizu u toku dana ma kolikl malo uzela to je samo psiha i ona mora da se istrenira i okrene u nekom drugom smeru, pozitivnom! Bez bedacenja i nerviranja.
Citala sam da apaurin ili normabel dosta pomaze i oblazava simptome krize, da li znate nesto o tome? Ali ne mogu nikako da dodjem do njega...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Toliko sam bila tupa, bezosjecajna i nikakva na bupu. Sad ovih dana nemam vremena ni zasto koliko ne mogu da stignem da se vidim sa ljudima, koje volim a nisam od bupa mogla. Pa dok se ne skinete ne mozete shvatiti u kakvoj lazi zivite, koliko vas bup zatvori!! Svo zive i idu nedje, vo stojite na jednom mjestu!! To je grozan osjecaj!!Kad se osvrnete na bupu vam je svaki dan isti!! Mozete tv da gledatw svaki dan , tako sjedite u kuci kao totalni kreten ( barem je meni tako bilo)
Druga stvar , mene je konstantno grizla savjest zbog djece!! Jesam li dovoljno dobra, zabavna i posvecena majka!! Primjecuju li one da sam drugacija, da sam nenormalna!! Uh, to je najgore!!
Sad sam toliko srecna zbog toga, sto sam konacno normalna, sto sam konacno ja!!Nema nervoze, napetosti ! Jeste da me nekad uhvati bezvoljnost ali boze moj!!Normalna stvar!!Tako da ljudi ako je meni bup ovo uradio za kratko vrijeme, sta je tek vama?? Znam da grubo zvuci ali vi sve moje krize podcjenjujete jer sam kratko na bupu i nisam bila zavisnik! Razmislite samo sto je bup, kad je meni ovo napravio!!
Meni npr Ziki toliko ok djeluje, normalno pribrano, zrelo da ja vec mislim da moze i treba da ostavi bup ;) I da mu bup nista ne treba , vise!
Uglavnom ljudi, mnogo je ljepse bez bupa!! Vrijedi se pomucit!!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Hvala ninocka to zaista zvuči divno i.ohrabrujuce! I.ja znam dobro taj osecaj kad ne radis nista korisno, kad dane probodis za televizorom i kompjuterom, kad te.mrzi da se vidjas sa ljudima i.izlazis u grad, kad te mrzi da ides kod doktora, da trazis posao, da se za bilo sta ozbiljno iscimas, kao da sutra ne postoji nego tako dan za danom, svaki je isti i nikakav pomak na bolje! Kolotecina!

To me opet bacilo u razmisljanje, i sto.vise bupa uzimas to stanje se sve vise pogorsava. Ziki.je ok jer je odavno na maloj dozi bupa i on vise i nema nikalav rad od njega vec samo nije u.krizi a vidi se po svemu da izgleda totalno kao strejt osoba ako bi poceo da smanjuje dozu sigurno bi lagano uspeo i da se skine. Ali neka.to.uradi kad zaista bude spreman i kad resi sve privatne probleme.

Bup nas stavlja u.neko stanje.hibernacije pa.nam.je tesko naterati se na obicne stvari a kamo li na skidanje, sve mislis sutra.cu... ma aj jos koji dan, itd. I treva imati jaku volju da bi nekako sebi objasnio sta je ispravno, cak i u takvom stanju... ali kad dodjes do te tacke da ti je.lepse na maloj dozi da se donekle.opet osecas prirodno i zdravo, onda to samo ide . Ali dok si na vecoj dozi ne moze do mozga da dopre ta cinjenica!

Ja sam dosla do toga da ne smem da izadjem iz kuce ili odem kod nekoga ako ne uzmem pre toga bup, pa aj jos malo za svaki slucaj a onda me udari na neku nervozu pa me sve izludjuje i nemam volje da pricam. Kontra efekat. Sad uzimam samo ujutru rano i ostatak dana nema ni da razmisljam.o tome. Ni dal me radi, da l pusta, dal da dodam... ne! Stara ja je bila mozda manje pricljiva, mozda nekad ljuta i neraspolozena ali to sam JA,htela sam.svim silama da budem nesto drugo a dosla sam do toga da me.mrzi i knjigu da citam. A uzivala sam u knjigama i muzici od kad znam za sebe sad vise ni to ne.radim!
Locked