Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Definitvno ne planiram da ostanem na Bupu vise od jos godinu ipo do dve dana...
To je neka moja realna procena u glavi..ako bude pre jos bolje.
Da sad ne navodim probleme kao opravdanje za to, ali realna situacija kod mene je takva.
Navescu samo jedan primer, pre nekih nedelju dana sam izgubio posao koji je trebalo da radim do kraja decembra..i jutros sam rasitnio poslednjih sto evra koje sam imao u kuci..
Mislim sta da ti kazem, ide zima..ja nemam izolaciju na kuci, grejanje, struja, hrana...
Da ostavim lek i da odmaram..?
Nespavanje od Bupa,i sve ono sto prati to skidanje mene trenuntno moze da odvede samo u propast.
Tako da sutra je Ponedeljak, ujutru pijem kafu i lek i krecem na neki posao da se vadim.
To ti je zivot u Srbiji.
U toku zime ocekujem da se zavrsi neka moja imovinska stvar, gde treba da mi se isplati malo veca suma novca pa da zavrsavam kucu i jos neke sporedne stvari.
Ali pre toga moram da mislim na zimu jer je prosla bila mnogo zajebana.
Ocekujem da kad udjem u tu neku mirnu fazu da jednostavno iskljucim lek, pa da i to odradim.
Ali sa punim friziderom i malim stekom u slamarici.
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

@zikilence-pilence
nisam ni na kakvoj terapiji, zavisničkoj il psiho, te zašto onda pišem ovdje, objasnih prije par sedmica

a propos grijanja: nikada, NIKADA ne kupovat plastične, kineske kalorifere jer je potencijalni gubitak života i imovine u požaru zbog njihove katastrofalne izrade, više nego realan... peć na drva, TA, uljani radijatori, etažno... su valjane opcije
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Joj bože, hvala ti što sam normalna :)
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ko je pomenuo plasticne kineske grejalice i kalorifere..
Nisam ja toliko bogat da kupujem jeftine stvari kod kineza.
Meni je obican produzni kabal od kineza zapalio tepih..istopio se i zapalio.
...
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

yasujirozu wrote:@zikilence-pilence
nisam ni na kakvoj terapiji, zavisničkoj il psiho, te zašto onda pišem ovdje, objasnih prije par sedmica

a propos grijanja: nikada, NIKADA ne kupovat plastične, kineske kalorifere jer je potencijalni gubitak života i imovine u požaru zbog njihove katastrofalne izrade, više nego realan... peć na drva, TA, uljani radijatori, etažno... su valjane opcije
Pijes pijes..
Nisi jedini koji to porice.
Ti humani razlozi kao zbog pomoci drugom..a onda zezas ljude se ne uklapaju logicki.
I meni je jedan od najboljih prijatelja otisao prosle godine..one ostale koji su mi bili drugari a ne toliko prijatelji da i ne pominjem.
Pa sam ovde ipak zbog sebe i da sa ljudima prodiskutujem o tome jer nam je isti problem.
A ovima ako nisam mogao da pomognem licno i dok su bili medju nama. sada je kasno..

Nego dobro, idemo dalje necu da pricam o tome.
...
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Yasujirozu je jako misteriozan.... nece taj da se oda ni za živu glavu. No kako god zelis ovde smo svi anonimni osim onih koji zele da se predstave i napisu previse licnih podataka. Ja sam pisala dosta i svasta ali sigurna sam da NIKO ne zna ko sam ili bar nema dokaz za to. Ne foliram.se ni privatno doduse moja porodica.ne zna za gudru i neki.bliski ljudi jer ne zelim da ih razocaram, a za ostale me zabole dal znaju i sta misle, ni ja o njima ne razmišljam.

@ziki, pa.polako kad se sve resi onda ces vec smisliti plan, da li spustanje do minimalne doze ili prekid sa trenutne doze mada ja sam se uverila da je spustanje najsigurniji nacin. I ja moram da trazim posao smucilo mi se da zavisim od nekoga hocu da imam svoj dinar! Ja sam zavrsila fax odavno, dobro posle je doslo dete pa nisam ni trazila posao i sad vec od zime trazim ali nisam imala srece jer ovo je SRBIJA i ovde ti treba i veza i sreca i cudo da.bi nasao posao!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma nije misteriozan, nego zeljan paznje i teatralan!
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Frajla wrote:Ma nije misteriozan, nego zeljan paznje i teatralan!
Vrlo interesantno zapazanje Frajlo..
...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Blago njemu kad nema pametnija posla od pisanja po ovom forumu godinama. A ako nije na terapiji, ne znaci da mu nije potrebna 8-) :mrgreen:
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

buahaha, ha i ha! :mrgreen: čovjek iz udžerice kome su heroin i supstitucije popile i onaj iq 80 koji je nekoć imao; žena koja se hvali prelaskom na zoloft (sic!); te težak slučaj socijalne radnice koja liječi svoje mnooogobrojne komplekse pišući ovdje - našla je nesrećnije od sebe, jupi!

ekipa snova zbog koje i ima toliki broj aktivnih korisnika, cca 5 ;)

poz za keti
Locked