Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Locked
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ninocka, ako ti je doktorka podigla zoloft moguce da imas i nuspojave od njega. Njemu treba 2-3 nedelje da legne. Kod mene je problem bio sto snova nisam uopste imala, kada sam pocela sa zoloftom to su bili katastrofalni sni, teske budalastine :) vilica mi se znala kociti i skripa zuba, ali mi nije prvi put da ga uzimam pa sam znala da je od njega, takodje nesanice je bilo prvih dana i blaga agresivnost. Ali je to u svakom slucaju bolje od stanja zbog kojeg sam pocela da uzimam zoloft a to je onih par dana buljenja u jednu tacku i bez ikakvih emocija. Tako da je i ta agresivnost opet neka emocija i reakcija. Ali to sve Legne. Nek trzaje u misicima sam imala, boze kad se setim samo:)
Sto bi nam draga Sanela rekla, ne brini cita vas dosta ljudi, i samo pisite svoja iskustva i kukajte.

Caty, ne bezi od bupa, jer i sama kazes da je svima dostupan. Kad bude prestao da te radi neces ga ni gledati kao na drogu nego neku glupavu tableticu od koje zivis normalno. Zbog mog nacina skidanja sam u jednom momentu imala takve zalihe, secam se da sam pisala ovde da sam obezbedjena u slucaju neke nuklearne katastrofe na par godina:) i mesec dana nakon skidanja sam celu kesu bacila - super osecaj
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

bolje propagiraj bup nego antidepresiv, mila...

javi se kad pokušaš s njega da se skineš

apsolutno ništa nisi uspjela osim da prijeđeš na težu zavisnost, no, uživaj ;)
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Ma jok, bila sam vec na zoloftu pre 20 godina i pila ga godinu dana i sklonila bez ikakvih problema. Izvukao me iz buljenja u jednu tacku. I on kao i bup treba da se koristi dok se osoba ne stabilizuje.
Ja sam se na mirtazapinu ususkala i bila nekih 8 godina i eto i njega sam uklonila negde u aprilu postepeno na moj nacin :) ali je on malo zeznutiji od zolofta.
Daj predlog.... kako obnoviti neurotransmitere tj mostove i puteve u mozgu nakon godina i godina otupljivanja istih?
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

to je fiziologija, ne psiha... ne bih mračio, al osim jetre, malo što je sklono obnavljanju, pogotovu u mozgu...

no, možda sam ispao grub u gornjem postu - ak tebi to paše, guraj s zoloftom

poz
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Znaci nema nam pomoci :shock:
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

I ja sam primetila da svako pise svoje a niko se ne obraca drugima :) ninocka nisam mislila ništa loše, iz moje perspektive mi izgleda da su to bile OO :D ali verovatno iszo tako i ja imam neke :)
Steta sto malo ljudi pise na forumu, a vidim da mnogi gosti ulaze i citaju ali niko ne pise. Ja sam na ovaj forum davno ulazila ali mi nije padalo na pamet da pisem, a ulazula sam secam se jos u trudnoći, steta sto nisam pisala jer sam tad mogla da se skinem uzimala sam svega par meseci a ja sam istripovala da ne smem da trpim tu strašnu krizu u trudnoći i da ce nesto da se desi detetu... a nisam ni znala za spustanje doze do nule.. e pre bupa iskreno nisam ulazila nikad na forum niti me skidanje zanimalo, dakle tek u trudnoci kad sam nasla temu gde pisu da je rizicno skidanje u trudnoci ibda nikako ne sme da se prekida sa terapijom na svoju ruku pa zato i nisam
Yasujirozu pozz i lepo sto pises i citas
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Tek sad vidim i postove sa zadnje strane :D
@Frajla evo jutros sam ustala tj jos ležim ali budna sam uopste mi nije lose a veruj mi grozan osecaj je kad sam vukla bup pa ustanem ujutru sva kilava u krizi, mislim znam da su svi pisali da se time usvaja odmah 50% doze, ali mislim da se i ostatak usvaja vrlo brzo a ne sledeca dva dana, mislim da zaista nikakve zalihe ne ostaju tu kad se vuce i da zato i kriza brze stigne, meni je svako jutro.kad ustanem bilo lose!!!! Evo dva dana uzumam pod jezik i ja se budim sasvim ok prosto neverovatno. Znaci vec sam sakupila neke zalihe... nadam se da cu i danas biti ok. Uzecu 0.75 pod jezik. Definitivno cekam dan kada cu na bup prestati da gledam kao drogu i prestati da trazim 'rad',na dobrom sam putu!
Yasujirozu se izvinjava?! Ovaj forum je stvarno otišao u k... hehehheheh sta ti decko radis... (sto bi rekao dragan torbica)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Sta je danas sa svima?! Nego evo danas je treci dan da uzimam bup pod jezik,i zaista mi nista nije jasno, znaci ujuteu mi je super onda uzmem bup i osecam se isto, popodne budem dva tei sata totalno kilava i bezveze i onda opet od poslepodne pocne da deluje taj bup i ja sam predvece i uvece ekstra znaci ono bas ekstra! Da li on tako sporo deluje?! Ili se postepeno dodaje ta zaliha koju uzmem ujutru u toku celog dana i uvece se najvise oseca taj nazovi rad.. cudno baš, popodnea sam bila totalno skenjana ova tri dana a onda pocne da mi bude sve bolje i.bolje predveče. Cudno je jer sam navikla da povucem uradi odmah i onda kako dan odmice sve vise slabi to dejstvo i uvece sam vec uzas a sad nekako kontra! No kako je tako je nastavljam ovako pa videcemo!
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

caty, ponavljam se, no moram: nikad, slušaj vamo, NIKAD (!) se skinut nećeš dok si u domu s netkim tko se a priori ne želi skinut, te uvjek imaš tablete na dohvat ruke...

sjedni, mućni glavom i napravi ozbiljan, srednjoročni plan jer ti prosto, ne živiš više za sebe, živiš za dijete - hoćeš li da odrasta u porodici bivših narkomana koji su, gle boljitka, počeli da se drogiraju legalno s bupom...

ne kritiziram, ti ćeš radit što ti volja, samo moje mišljenje
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

To je sad vec zadiranje u tudju privatnost. U jednu ruku imas pravo, jer je to standardni sablon kojeg treba da se pridrzavaju zavisnici, ali je ovo malo komplikovanije jer je ipak dete tu. Ja bi to ostavila kao krajnju opciju!

Ali stoji da je potreban zajednicki plan i odlucnost.
Mislim da bi od velike koristi za Caty bilo da i muz pocne sa normalnim uzimanjem bupa, cisto da bi se izbegli rituali mrvljenja, povlacenja, stondiranja

Ali skidam kapu, jer i u takvim okolnostima Caty ima snage da se bori bar za sebe! Samo napred
Locked