Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

xxxana wrote: Sun Jun 16, 2019 3:17 pm ManMan koliko si ti cist vec?Kako se osecas?
_____________
Čist sam duugoo, nemam više ni kad je bilo ono
moje skidanje, dok sam bio baš aktivan ovde na forumu, itd...
Osećam se dobro..
Mada sam sad prešao 1/3 puta lečenja HCV-a
Imam 24 nedelje da pijem lekove iz Indije, generički
najjeftiniji lekovi na svetu!
Prošao sam 8 nedelja, večeras otvaram treći paket lekova.. Još 16 nedelja me čeka.
A sad, oko osećanja u vezi lečenja Hepatitisa C
je skroz neka druga priča.. Ima i tu mnogo nuspojava koje nisu nimalo prijatne..
O tome, možda, neki drugi put!
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote: Sun Jun 16, 2019 5:41 pm
xxxana wrote: Sun Jun 16, 2019 3:17 pm ManMan koliko si ti cist vec?Kako se osecas?
_____________
Čist sam duugoo, nemam više ni kad je bilo ono
moje skidanje, dok sam bio baš aktivan ovde na forumu, itd...
Osećam se dobro..
Mada sam sad prešao 1/3 puta lečenja HCV-a
Imam 24 nedelje da pijem lekove iz Indije, generički
najjeftiniji lekovi na svetu!
Prošao sam 8 nedelja, večeras otvaram treći paket lekova.. Još 16 nedelja me čeka.
A sad, oko osećanja u vezi lečenja Hepatitisa C
je skroz neka druga priča.. Ima i tu mnogo nuspojava koje nisu nimalo prijatne..
O tome, možda, neki drugi put!
Helloo!!
Bas mi je milo sto si se javio.
Mislim, zadnji put si rekao da ti je iskocio neki "osmi putnik" i da se sad tim bavis, isprepadao nas i otisao u nepovrat!! :D
Sad nesto razmisljam u zadnje dvije godine od mnostvo ljudi ovdje mislim da ni deset nije uspjelo ( po mojoj evidenciju) da se skine. Od cega pet mozda i sad cisto.
Pa vele bup lagan, ahaaa!
Mislim ovaj Sb je neki poseban slucaj. Eto ona neka odrzava balans ovima koji se isprepadaju od moje price!!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Mislim, zadnji put si rekao da ti je iskocio neki "osmi putnik" i da se sad tim bavis, isprepadao nas i otisao u nepovrat!! :D
Sad nesto razmisljam u zadnje dvije godine od mnostvo ljudi ovdje mislim da ni deset nije uspjelo ( po mojoj evidenciju) da se skine. Od cega pet mozda i sad cisto.
Pa vele bup lagan, ahaaa!

_____________________________________________________
E, šta mi se sve desilo u poslednjih 1-1,5 godina, ihaaaaa?!
Taj osmi putnik koji sam imao, je uspešno umro na operaciji!
Da, da, morao sam da odem na jednu polu-operaciju, jer nisam bio skroz uspavan i u bolničkoj kecelji!
Meni je moj Čika DoTkor rekao par stvari:
1. Dobro je da nisi čekao još 1,5 godina pre nego što si došao, jer bi tada mogli samo da ti odsečemo glavu, ne bi bilo moguće operisati??!!!
2. Ne treba totalna anestezija, ovo je zahvat za lokalnu anesteziju i tralaće manje od 15min.!
3. Ako ti radimo pod totalnom anestezijom, onda nećemo moći danas da radimo, nego ćeš morati da prespavaš večeras u bolnici, pa
ćemo te "staviti na program" za sutra prepodne! (Meni se, naravno, nije ostajalo da ležim, nego sam tražio lokalnu anesteziju
i da mi čupa "osmog putnika" što pre, odmah!
4. Oporavak ćeš pdraditi kući, ne ideš na posao 3 dana!
____________________________________________________
Eee, hahaha, kako doktori lažuuuu?!
Bio je u pravu za moje čekanje i prokrastinaciju (odugovlačenje), jer se ta lopta - džomba dobrano ugnezdila u vrat sa leve strane, tačno ispod levog luka/ćoška vilice, ispod kosti vilice, a u mesu vrata!
Lokalna anestezija je go kurac, da ja Vama kažem! Možda smo, mi stari narkomani, jednostavno upropastili sve žive receptore, pa nam sad trebaju trostruke doze bilo čega. Dali mi jednu dozu, bockanjem tankom iglicom po vratu i okolini te džombe.. Više me bolelo bockanje u početku. Ja sam posle 10min, koliko se čeka da lokalna proradi u punoj snazi, rekao timu lekara koji su stajali iznad mene sa sve instrumentima za čupanje, da mi nije utrnuo vrat dovoljno! Međutim oni su bili u fazonu: Ma šta ti znaš, dali smo ti konjsku dozu?!
Ok, kažem ja, počnite da me koljete!
Počeli i kad su izrezali kožu na vratu (što je jedino što nisam osetio tokom procedure) su počeli da guraju razne peane, makaze, itd, da bi došli do tog tumora. Ja posle 1min. kopanja (osećaj je jeziv, jer osećaš da nešto burgija po tvom vratu iznutra! Bukvalno, mislim bar, su se tako osećali ovi iz filma pre nego će Alien da im iskoči iz grudi!)
Odjednom je bol postala neizdržljiva, ja sam (svestan i mogu da pričam, da se mrdam, itd... Sve normalno u stvari, sem što ti je osećaj bola u vratu umanjen) prekinuo lekare, čak sam ovog koji me sekao, Mileta (znamo se porodično, pa ga ja jedini u sali zovem po imenu.. Čak sam ga i zezao: Čika Mile?! On popizdi, pa kaže: Nemoj Čika sad da ti ... &%$#!)
uhvatio za ruku sa skalpelom i zaustavio! MILE DAJ MI JOŠ ANESTEZIJE, INAČE USTAJEM I NEMA OPERACIJE!!!
Mile, šta će čovek, naredi sstrama da me još izbockaju i umrtve. Uglavnom, dobio sam NAJVEĆU MOGUĆU DOZU za čoveka u mojih 45 god. i težine od 84kg. Nisu smeli više da daju, jer se tripuju da mogu da me zanesveste zanavek!
Čak i tolika doza nije sprečila JEZIV BOL KAD TI NEKO ČUPA TUMOR (Srećom dobroćudni) IZ VRATA!
TOLIKO JE BOLELO DA SAM PITAO KOLIKO ĆE JOŠ DA TRAJE, ONI KAŽU 5-6-7 MIN. JEL MOŽEŠ DA IZDRŽIŠ?

Hahahaha, pa majku Vam vašu, poenta je bila da ništa ne osetim, a ne jel mogu da izdržim??
Uglavnom kopali su po meni tih 6-7min. i sve vreme ih čujem kako: Uhću, Kukaju, Znoje se, Stenju, itd...
Auu, jebote,, pa vidi ga gde se zavukao, čak je ušao ispod mišića! (pričaju doktori oko mene)
Elem, moj Alien je bila jedna tumorska masa, srećom dobroćudna od nekih 8-10cm. Zavukao se ispod mišića vrata (to su svi oni mišići koje vidite kad istegnete vrat i glavu na gore, kao da hoćete da vidite nešto u daljini) duboko, nekih 10-15cm, sa tim veeelikim obimom! Morali su da mi rašire mišiće vrata sa onom napravom koja se koristi za otvaranje grudnog koša i širenje, da bi se došlo do srca! Jebeno velika naprava, zavučena u moj vrat duboko, i lekar pokušava da je raširi toliko da mogu da vide tumor i da ga izvade. Anestezija već krenula da popušta, što je normalno kad te strah i bol obliju uz znoj!
Hormoni počinju da rade 300 na sat i da šalju impulse i hormone u mozak, koji se od toga skroz osvesti i probudi!
Strah i bol su veoma podcenjena pojava! Uglavnom je meni ta anestezija trajala manje od 15min. a nisu smeli više da mi daju, jer su kažu već prekoračili najveću dozu dva puta! Kaže ili ćeš ovaj bol da izdržiš, ili te uspavljujemo potpuno i prebacujemo u normalnu, veliku operacionu salu!? Tad bi se sve još zakomplikovalo, morao bih da ostanem i to veče kod njih, što je uobičajeno da se "posmatraju" pacijenti koji su imali potpunu anesteziju, itd...
Ja kažem: OK; MOMCI; OVAKO STOJE STVARI: JA MOGU JOŠ 5min: MAKSIMALNO DA IZDRŽIM OVO ČUPANJE I ROVARENJE PO MENI,
AKO NE USPETE ZA 5min: ONDA SVE PREKIDAJTE I IDEMO NA PRAVU ANESTEZIJU!

Ja nemam neki visok prag tolerancije od bola, ali kod zubara nikad ne uzimam anesteziju, sem kod vađenja zuba, itd...
Ovo je bila bol kakvu nikad u životu nisam osetio!! Izdržao sam nekako i odahnuo kad su lekari pored mog uveta (jer su trojica uglavljeni pored mene i bulje mi u vrat sa nekim instrumentima, asisitiraju Dr.Miletu, koji je inače i profesor na faksu! Doveo njih 10 da gledaju operaciju i pojašnjava usput šta radi, šta je gde, šta vidi, kako vadi, itd...) rekli: EVO GA MALI ZLOĆKO!
Ma totalni cirkus bio! Ja ležim u civilnoj odeći, toplo vreme bilo, znojim se na onim gumenim prevlakama koje su na stolu zbog spiranja krvi ako zatreba, a 10 studenata (od toga 3 opasne pičke, au?!!) bulje u mene i redom prilaze da bolje pogledaju moju rupetinu u vratu!
Previli me, pokazali mi u tegli tumor, pošto je morao da ide na patologiju da se utvrdi ima li nekakvih kancer.ćelija, ja "Ga" pozdravio i ustao.. Malko sam bio "lak na nogama i u glavi", ali sam uspeo da se sam, bez pomoći, spakujem i izađem iz bolnice. Matori je bio sa mnom, jer je taj Dr.Mile njegov školski drugar. Otišao kući, prilegao odmah jer me bol iscrpla do kraja!
Uspeo da zaspim nekih 45min. a onda se probudio i počeo da osećam bol u vratu! Anestezija kompletno popustila i nestala, pa se sad namučeni mišići vrata, javljaju bolom! Elem, nisam 3-4 noći mogao da spavam d bolova, gutao nešto, ali je to slabo bilo i trajalo po 2-3h najviše! Eh, da se nisam skinuo pre toga, uzeo bih 100% bar 2mg. Bup-a jer je on odličan painkiller, zato nas posle i boli skidanje.. Pošto nisam imao Bupa i nisam ni hteo, ja sam "muški stisnuo zube" tih nekoliko dana...

Sad imam mali ožiljak ispod kosti vilice, na vratu, ćošak tačno ispod uveta..
Malo je jeben zbog brijanja, ali je i dovoljno mali i lepo zašiven da se super utopio sa mojom kožom. Sada se više ni ne vidi da je tu bila operacija, nego samo maleni rez, tanak, koji neće da pocrni kao lice, nego ostane bledunjav.. hahaha.. kao da meni to nešto znači? Možda bi se žene smorile zbog ožiljka, meni ne smeta!
Sačekao sam rezultate biopsije koji su bili negativni (na moju sreću)!
Dr.Mile, kaže da su u tom tumoru našli čak i komadiće dlaka, gnoj i smrad. Ja sam ubeđen da mi je to buknulo i počelo da raste samo zbog trovanja Bupom poslednjih par godina! Ne računam sva ona trovanja organizma od ranije..
Jebi ga, te žlezde u vratu su svojevrsni "skupljači, čistači, filteri" sveg otpada tela. Sav otrov je bio u tom tumoru i moram iskreno da kažem da sam očekivao razultat biopsije da bude: Kancerogene Ćelije?!!
Ništa me ne bi začudilo, iskreno...

To je ukratko opis sranja sa vratom! Dan-danas me žiga na promenu vremena!?? Hahaha, kao matorac koga žigaju kolena pred kišu, tako mene vrat žiga pre promenu! Bitno je da je sve OK, išao sam na još jedno čekiranje i rekli su da sam završio sa tim problemom

Sada se već punih 8 nedelja, načeo sam 9-tu od potrebnih 24 nedelje za moj Genotype 3a, lečim od Hepatitisa C!
Imam HCV već više od 11-12 godina i bilo je krajnje vreme da počnem nešto da činim po tom pitanju!
Uradio sam PCR (test koji iz krvi pokazuje tačan genotip i tačnu količinu virusa u krvi / pre mililitar.
Ja sam pre početka tretmana, imao 24,9 miliona jedinica virusa C u mililitru!! To je izuzetno velika cifra, čak toliko velika da se lekari pitali kako sam uopšte živ i kako mi jetra nije crkla do sada ili u najboljoj opciji, kako nije razvila rak?
Imam drugaricu koja živi u New Delhiju - Indija. A zemlja Indija je najveći i najbolji svetski proizvođač "generičkih" lekova! Generički lekovi su lekovi koji su apsolutno 100% isti kao i original, ali su jeftini iz razloga što se patenti za lekove izdaju na 10god. sa mogućih jopš 10god. produžetka patenta. Nakon toga svaki novi lek i patent, postaje civilizacijsko pravo i svi na svetu imaju pravo da ga proizvode, jedino ne smeju da ga nazovu isto, već mora malo da se promeni ime... Smešno je da ime leka i pravo na njega nema rok trajanja, nego je doživotan!! Hahahaa, svašta!
Donela mi 6 kutija lekova za 6 meseci lečenja za ukupno 600 U$!
To je naj-najjeftiniji mogući lek na celom svetu! Cene se reću od 1800 pa sve do 6000U$ za 6 kutija! 300-1000U$ po kutiji!
Amerikanci ga plaćaju još više, kod njih se plaća oko 800-1000$ kutija! A ne sme da se uveze, jer se krši pravo firme Gyledad koja je proizvela originalni lek protiv HCV-a.. Mi ostali smo u stvari srećnici što možemo da se lečimo ispod 1000$ ukupno.
PCR Testiranje je oko 200 evra u BGD, + lekovi oko 500evra + Ponovljeni PCR test na kraju kure još 200evra, pa još jedan - krajnji i definitivni PCR posle 12-15 meseci od prestanka, završetka terapije.. Sve u svemu: 1100 evra će me koštati da izlečim HCV
i to samo u slučaju da mi uspe iz prvog puta sa ovih 6 kutija... A uspeh iz prve nije baš toliko čest, obično se virus javi ponovo nakon 6-12 meseci (jer se, inače, virus Hep.C-a NIKADA NE MOŽE UBITI DO KRAJA, UVEK OSTANE PO NEKA ĆELIJA KOJE SE PONOVO RAZMNOŽAVAJU ČIM SE PREKINU LEKOVI).. To je slučaj sa više od 70% ljudi, ali je dobro što se tretman može ponavljati do besvesti - ceo život, ako treba. Odradiš 6 meseci, pa daš telu pauzu 2-3 meseca da se malko oporavi, pa udariš koš jednu kuru od 3 meseca, taj put.. Tako su mnogi radili, čak i sam Greg Jeffreys (koji je čovek Bog na polju generičkih lekova za HCV i potpuni Hep.C Ratnik, koji vodi bitku protiv velikih USA kompanija zbog cene leka i dostupnosti, pa je persona non-grata u USA, Kanadi, i jš nekolicini zemalja. Zato živi u Australiji i preko interneta pomaže ljudima, savetima, upućivanjem na pravo mesto za kupovinu leka, ma sve moguće. Čak je meni rekao da idem u BEOLAB ovde u BG, jer su jedina privatna laboratorija na prostoru Srbije, a mislim i Hrvatske, Bosne, itd.. Koja ima svoj sopstveni sekvencer, aparat koji meri taj PCR! Tamo sam i išao i odmah mi dali 10% popusta kad sam rekao da ih je Greg nahvalio čak iz Australije! Odlična laboratorija, stvarno.. Čak su im i cene niže za 10-15% od drugih, baš zbog toga što imaju u vlasništvu tu mašinu, pa je rentaju i za druge laboratorije, pa je onda i logično da su najjeftiniji!
Uglavnom, pijem pred spavanje po 2 pilule.. Ima malo nuspojava, bar je bilo u početku najviše, dok se telo nije priviklo. Ipak su to vrsta Citostatika, samo napredna generacija sa vrlo malo onih loših nuspojva, koj imaju stare terapije kao što je: Pegasus! To je pakleni lek, koji ti uzme kosu, nokte, težinu, pamet i spavanje!
Meni se uz ove nove lekove, kosa samo malo proredila, ali je vidno izgubila na sjaju u kvalitetu - krajevi se cepaju i lome.
Spavam dobro, nemam druge nuspojave.. Pa mi ovo lečenje dođe kao da svaki dan moram pojesti jabuku, npr. Neprimetno, bezbolno... Kažem, prešao sam tek 1/3 puta, imam još 16 nedelja (4 meseca).. Negde krajem Oktobra ću popiti poslednju kapsulu, a PCR Test ću raditi početkom Novembra.. Nadam se da će pokazati <0,0000 Viral Load !!
Mada, ne sumnjam da će meni ovako baksuznom pokazati >0,0000, možda čak i samo 0,0012 je dovoljno da se kaže da nisam izlečen!

Biće tu još tuče i pokolja između Virusa C i mene! Jednostavno osećam da će trebati još 3 meseca kao dodatak. To onda pomera sve na početak Aprila 2020god.! Ma kako god, spreman sam da ga "ubijam polagano" godinama, samo je problem što moja drugarica dolazi jednom godišnje na po mesec dana u BG. Tako da zalihe leka zavise od nje, a i od moje zarade.. Sada radim i OK mi je, ali ko zna šta će biti do kraja godine.. A 100evra po kutiji nije lako dati, kad ti treba 3 kutije.
Za sad sam PCR Test i Paket Lekova platio od pozajmljenih para, nisam imao 600 evra u fioci.. hahha!
Hoću SVE DA VRATIM DO ZADNJEG CENTA jer ću se jedino tako osećati dobro i ponosno!
Kao što sam ponosam na sebe, jer sam pre 10-11 godina, platio u celosti 11 veštačkih zuba, koji su me rućžili onako truli i pokvareni. Skupio sam 1400 evra, dobio odličnog zubara i ortodonta po preporuci, pa lepo sve platio odjednom!
Ma, znate koji je to lep osećaj kad uspeš nešto tako bitno sam sebi da platiš?!! Milina neponovljiva!

Tako želim i celu Anti-HCV terapiju ja da platim! Skupljam po malo para, jer mi plata nije ništa posebno, pa ću prvo da vratim Ćaletu 200 evra (trenutnog duga za PCR i još neke testove), Ivani 500 evra za lekove... A onda ću da platim sam sebi još lekova ako zatreba i još jedan PCR od 200 evra....

Ufff-uff, ala sam se raspisao drOgariiii?!!
Prekidajte me odmah!


Toliko od mene za sada, pa se čujemo!
Pozz, ManMan
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jbg Man..Sjeba se i sa te strane..Sta god ti kazem,to ti nesto i nece pomoci,ako ti je lakse pisi..Sve u svemu moras istrajati,mislim da su dodatna opterecenja da neces biti na 0 nakon 1/3 terapije bespotrebna..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Mon Jun 17, 2019 12:39 am
ManMan wrote: Sun Jun 16, 2019 5:41 pm
xxxana wrote: Sun Jun 16, 2019 3:17 pm ManMan koliko si ti cist vec?Kako se osecas?
_____________
Čist sam duugoo, nemam više ni kad je bilo ono
moje skidanje, dok sam bio baš aktivan ovde na forumu, itd...
Osećam se dobro..
Mada sam sad prešao 1/3 puta lečenja HCV-a
Imam 24 nedelje da pijem lekove iz Indije, generički
najjeftiniji lekovi na svetu!
Prošao sam 8 nedelja, večeras otvaram treći paket lekova.. Još 16 nedelja me čeka.
A sad, oko osećanja u vezi lečenja Hepatitisa C
je skroz neka druga priča.. Ima i tu mnogo nuspojava koje nisu nimalo prijatne..
O tome, možda, neki drugi put!
Helloo!!
Bas mi je milo sto si se javio.
Mislim, zadnji put si rekao da ti je iskocio neki "osmi putnik" i da se sad tim bavis, isprepadao nas i otisao u nepovrat!! :D
Sad nesto razmisljam u zadnje dvije godine od mnostvo ljudi ovdje mislim da ni deset nije uspjelo ( po mojoj evidenciju) da se skine. Od cega pet mozda i sad cisto.
Pa vele bup lagan, ahaaa!
Mislim ovaj Sb je neki poseban slucaj. Eto ona neka odrzava balans ovima koji se isprepadaju od moje price!!
Ne bih bas rekao da sam poseban slucaj. Ovo je meni trece ozbiljno skidanje, a polupokusaja je bilo koliko hoces, jednom se moralo prelomiti. I nije mi prvi put da sam izdrzao ovoliko, tako da ja se ne moze reci jos da je gotovo. Izdrzavao sam ovoliko vise puta. Znao sam da odem i na more da se skidam, u stvari to sam sam gledao kao da idem da se "odviknem", jer tada jos nisam priznavao sebi da sam narkoman. Jednom otisao prilicno navucen , samo nisam uzimao svaki dan, ali da bi bio navucen na bup, uopste ne moras uzimati svaki dan. Na moru mi naravno bilo lose, i uradio se prvi dan kad sam se vratio kuci, ma imao sam ja svakakvih sranja sa bupom, tako da je jednom moralo puci, i naravno, sada prvi put nije ostavljena nikakva rezerva za ostale droge, nemam vise vremena za gubljenje. U stvari mozda sam poseban eto po tome sto sam uzimao dop, a nisam se na njega navukao, mada nisam ja jedini.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 8:09 am Jbg Man..
__________________
'Fala ti XXXANA, hvala lepo!
Nekad mi je stvarno lakše kad se raspišem I sa
nekim još, podelim sve što mi se dešava...

Što se tiče "spuštanja virusa HCV-a na nulu", za to si u pravu. Bespotrebno se opterećujem, jer
realno ni nemam šta da učinim da bih promenio
kurs kojim se kreće moj problem/bolest..
Na pravom sam i jednom-jedinom putu kojim imam neke šanse za potpuno izlečenje!
Ja ću terapiju da popijem do kraja, pa ako mi se
posreći da uspe iz prve - SUPER
😎
Ako ne, onda ću da nastavim dalje kao što sam i
napisao u objavi..
Mene brine da, ako budem morao još leka da kupujem, neću imati novca u tom trenutku i da će
zbog toga, možda biti ugrožena, moja terapija i
ceo proces lečenja?!
Jeb'ga, znaš i sama da nije lako izvaditi/naći po
300 evra, tek tako?!
Pozajmice ne volim, iako sam morao da uzmem
od nekoga da bih krenuo sa lečenjem..
To me brine najviše, da ne ostanem bez finansijske
opcije/mogućnosti da završim ceo tretman..
Radim za male pare, od kojih ja realno, ne mogu da
odvojim ni 50evra mesečno da stavim u kutiju
za "prvu pomoć"! Hep.C jednostavno traži da imaš po 300-400evra u šteku za raznorazne testove i plaćanja lekova, pa na sve to još i mesto iz koga mi lek dolazi je toliko daleko (New Delhi - 🇮🇳 Indija)
da ni ne mogu da odem sam i kupim, nego moram da čekam to godišnje dolaženje moje frendice
👩‍💼🙄🤔

Ma, preterao sam, samo kukam kao neka baba!


Ajd' uzdravlje I pozdrav from the ManMan
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Nisi po tome "poseban slucaj".
Ja nikad u zivotu nisam uzimala heroin!!
Ali bup me ( bio) zgazio!!
@ManMan je li ovo na pomolu neki OCD, roze , crevena, plava slova, sve u pasusuma?? ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Evo ovako, necemo se se ovde lagati, niti precutkivati nesto. Crv me bas cima, a imam od sutra, pa jos sledeca dva dana, znaci sutra, prekosutra, i nakosutra veliko cimanje sto se tice posla. Nabavio sam 10 Hemofarmovih trodona od po 50mg, i 6 takodje Hemofarmovih trodona, ali retard tableta po 100mg. Nisam ni slucajno hteo da uzmem nesto za sta mi se javljao crv, znaci dop, bup i spid ni po sto. E sad, te trodone planiram od sutra da pijem, pa jos sledeca dva dana. Trodone nisam uzeo 10 godina, nisam ih nikad gotivio, uzeo sam ih 15-ak puta u zivotu, i to od 6 pa do 10 pilula po 50mg od jednom, uz velike kolicine trave. Planiram ovo sto imam da rasporedim na 3 dana pocevsi od sutra, i to naravno bez dima trave. Molim neki savet ako imate, nije iskljiceno i da cu odustati da ih pijem, kao sto rekoh, to planiram os sutra, i moracu da idem na mesta gde sam pre obavezno bio na bupu, zato sam i uzeo trodone, da ne bih pao na crvu od bupa.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Vidi ga..Sta pises to,proslo je vise od 2 nedelje,sto moze da ti bude odlicna motivacija,ako si resen,ali nisi,o tome se radi..Bolje poradi na nekoj psiho-pripremi,najgore bi trebalo da je proslo..Samo pomisli sta postizes sa tim,to su trodoni,to je isto opioid,ne znam kakav ti je plan,ali usraces koliko vidim i sta uopste planiras kad popijes to?Da nastavis str?Bez icega?
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

ManMan,sta da ti kazem,srecno,pisi sta si uradio!
Locked