Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Jano, pa koja je to terapija?
Kako se zive lek i gde ima da se nabavi?
Kako si je dobila i koliko košta?
Daj da se nakačim na tu varijantu, jer ni meni ne pada na pamet da uzmem interferon i Pegasus..!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat Apr 21, 2018 5:07 am, edited 1 time in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

ManDeMan wrote:Jano, pa koja je to terapija?
Kako se zive lek i gde ima da se nabavi?
Kako si je dobila i koliko košta?
Daj da se nakačim na tu varijantu, jer ni meni ne pada na pamet da uzmem interferon i Pegasus..!
Ja sam dobila preko socijalnog. Exviera+Viekirax+ Ribavirin.
A u Indiji rade generičke lijekove skupnog naziva Harvoni. Ustvari, ista stvar.
Odi na onaj forum pa malo istraži
Jazz
Posts: 1
Joined: Fri Apr 20, 2018 5:16 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jazz »

Pozdrav svima. Da li poznajete ikoga ko je batalio dop jos 2011, nikad vise pipnuo, zezao se ponekad nekim uppersima, rodio dete pre dve godine, batalio sva zezanja, a onda se kao stoka navukao na bup pre 5 meseci. Ne bi me iznenadilo da je to samo moja majka rodila, dakle idiot, ali posebne vrste.
E sad, doslo iz dupeta u glavu, pa treba da se stisne guzica I da se skida. Cvrc. Peti dan danas bi bio da nisam pre par sati opalila, otkud znam koliko, neki cvarak od osmice, recimo 1mg, jer me tek danas dobrano spicilo. Dakle, prvi pokusaj propo. Jes manje nego do sad, al koj djavo mi to vredi, kad sam pre par sati bila kao slina razmazana, a sad sam leptiric. Pisi propalo. Izvolte sad pa udrite po skotu kad je skot. Izgleda da mi to I fali. Mozda je onaj pop sto je tuko lopatom, crko dabogda, za ovake ko sto sam ja.
Nesa_neske_01
Posts: 816
Joined: Sun Mar 04, 2018 4:07 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Nesa_neske_01 »

.
Last edited by Nesa_neske_01 on Sat May 26, 2018 5:08 pm, edited 2 times in total.
VitaJana
Posts: 383
Joined: Sun Feb 11, 2018 1:26 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by VitaJana »

Peti dan gotov.
Dani mi lete.
Zadnjih dana pijem više nego u zadnjih 10 godina. Oproštajke gotovo svaki dan. Kako reći ljudima ne mogu?
A mogu .
I nedostajat će mi ti moji prijatelji. To su ljudi koji nikad nisu ni pomirisali drogu, i moji jedini pravi prijatelji. Kako da ne popijem s njima?
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ma, neka piješ! Kad je bal, onda je i maskenbal!
Ako kreneš da piješ svakodnevno u narednih mesec dana, eee, onda si "nabasala" na novi problem?!
Mada, verujem da znaš šta radiš.. Proslavi sad ove "post-bup" dane, evo ga i vikend, pa od ponedeljka na svoje radne zadatke!
Ponedeljak neka ti bude dan kojim si počela "novi-stari život".. Barem bih ja tako uradio.
Znaš da si podložna zavisnostima, pa se pazi ubuduće..

Svaka tebi čast!
Obaveštavaj nas kako ti ide i NEMOJ DA TE ĐAVO ČAČKAO DA NAM NAPIŠEŠ DA SI PONOVO POČELA?!!
Verujem da ti ovo kažem u ime svih...

Budi živko, zdravko i srećko! ;)
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ok, znači da kod Vas može preko soc.osiguranja da se uđe u program sa novim lekovima?
Kod nas to najavljuju već 4 godine.. Te sad stiže nova terapija, te uzimamo prvih 100 najkritičnijih ljudi da ih stavimo na nju, itd.. Uglavnom, razvlači se to sve mnogo. A, nisu nam ni dali izveštaj šta se desilo sa tih prvih 100 ljudi. Kakav im je procenat uspešnosti, itd.. Mislim da je to šarena laža i da samo žele da "navuku" ljude da im dođemo u što većem broju, da iskoriste staru terapiju, koju su dobili kao donaciju od Evrope... sa vrlo kratkim rokom trajanja!
Zato nisam ni hteo da se prihvatim procedure i krenem da prikupljam papire i uverenja, jer znam da i ako sve dobijem, prođem 1.godinu testiranja, itd.. da će me staviti na staru terapiju. Čekam da se ta nova "primi" kao uobičajena, pa da se stavim na nju.

Neške [quote="Nesa_neske_01"] je lečen starim lekovima i kako kaže on je to dobro podneo..
(evo pokušah da te tag-ujem kako si rekao, ali ne radi? hahaha)
Nije bilo ovog Harvonija tada, sigurno! Svaka njemu čast!
Ja, opet kažem, da poznajem sebe dovoljno da znam da ne bih izdržao godinu dana, psihički ponajviše..
Ali, nije ovo sad o meni, nego o leku.

Evo, ići ću opet u "đir po lekarima" da vidim kakva je situacija sada i čime bi me lečili, ako prođem godinu dana.
Prošao bih to, sigurno! Zajebah se (tada) jednom u 10-tom mesecu provere, zbog glupog prejakog skanka koji poduvah u ponedeljak uveče, a sledeći ponedeljak ujutru bio na testu pozitivan.. užas, kako mi se tada smračilo u glavi! Gledam test i shvatam da gubim terapiju. Molim doktorku da mi "progleda kroz prste", ona neće.. Odlazim i ne vraćam se tamo, sve do dan-danas, besan!
(ovo je sve past-tense o čemu pišem, od skoro 6-7 godina)
Besan na sebe prvo, a onda i na njih što nisu želeli jednu glupu grešku i blago pozitivan test na THC da mi oproste.
Pa nisam bio pozitivan na opijate, niti išta drugo?!
Jasno je njima da ljudi poduvaju po neki joint, nema šta da se lažemo oko toga.
Ipak sam (smo) svi mi koji smo se testirali te godine, stari džankosi, sve sam ih upoznao u ustanovi na testiranjima.
Sve ljudi preko 35 godina, nisu klinci bili.. A doktori nadobudni, gledaju nas sa visine. Kako su samo gledali ove što su na održavanju metadonom! Kao da su bića nižeg ranga! Ima tu likova koji stvarno izgledaju kao vampiri, ali ima i lepih i mladih devojaka i mladića. Baš mi bilo žao njih i te situacije da si na metadonu tako mlad.. zamisli, kako je njima? Pakao od skidanja, skoro pa nikad ne uspeju. Poznajem samo JEDNU osobu koja se skinula sa Metadona! A, znam ih 4-5 koji su i dalje na njemu i kukaju kao "Jelenov zelenko" (što bi se reklo ovde) :D
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

ManDeMan wrote:@Nesa_neske_01

Nešo,
znam ja sve te informacije.. Imam HCV već 5-6 godina.
Pokušao sam da idem na regularno za terapiju, ali sam sjebao pred kraj (negde oko 10-tog meseca), našli mi vutru na testu i doktorka me odmah, ali odmah odjebala.. A, baš sam se trudio, nisam se drogirao sve vreme, poneko duvanje bilo i to samo prvih par dana posle testa, da sebi ostavim fore da se izbaci do sledećeg testa. Međutim, tad sam poduvao u par dana, par grama nekog ultra jakog skanka, koji nije izašao iz mene mesec dana!! Zamisli? Test je bio blago pozitivan, ali je ova drkadžijka to prihvatila kao pozitivno.. Ima žena pik na mene.. Jebi ga!
A, posle toga mi bivša riba krenula na lečenje Interferonom i Pegazusom.. ja nisam mogao da verujem koliko loše joj bilo i kako loše podnosi to!? Njoj je trebalo čitave 2 godine da se izleči i vrati u stanje da može da radi i ide na posao..
Iskreno, ne želim da me leče zastarelim lekovima koje su dobili kao donaciju! Nigde se više ne koristi Interferon i Pegazus!
Cela Evropa prešla na nove generacije lekova, a mi i dalje trošimo njihove viškove, otpad!
Gledajući njeno mučenje od godinu dana, shvatio sam da ja to nikako ne bih izdržao! Nema šanse!
Slab sam ja pacijent, nemam takvu volju da izdržim te nuspojave. A, ne bih ni mogao da radim barem 1-1,5 godinu...
Ko će za to vreme da me izdržava? Nemam koga..
Tako da sam (za sada) odustao, dok ne dobiju nove lekove sa većim stepenom uspešnosti.. Moja III grupa se teže leči
Jesam redak primerak, tu si u pravu!
Ne mogu više ni saradnika za lečenje da nađem. Roditelji matori isuviše za to cimanje, a nemam ženu.. pa ti jasno sve
Jesam i mator, 44 god. pa je i logično da će pre da leče nekog od 24, nego mene..
Pare da kupim terapiju bih možda i našao, prodao bih gajbu (srećom imamo 2), ali šta ako mi ne uspe iz prve? Onda ne bih imao više para da kupim još jednu turu od 16.000 evra!
Razmišljao sam o svemu i znam sve.. U pravu si, dinosaurus sam i to onaj najveći što jede samo biljke (bronkosaurus, hahaha)
Moje razmišljanje je da se skinem sa Bupa, pa da čekam da dođe najnovija terapija..
Hvala ti na poruci! pozdrav
Javljala se na ovom forumu.zena koja poklanja lek za hep koji je placen bas mnogoo jer je.ona kupila a onda je njen sin dobio inace zivi u Svedskoj cini mi se a rodom iz Bosne i hoce da pokloni.nekome iz Bosne iskljucivo jer kaze.jedino tamo nema lecenje novim lekovima dok je svuda u dugim zemljama.stigao novi.lek.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Pa, jel poznaješ ko je ta žena? Imaš neki kontakt?
Možeš li makar da mi označiš, napišeš na kojoj stranici si je videla? Da mi pošalješ link u Private Message?
Hvala!!
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Locked