Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

ManMan wrote:Hahahahahahahahaaa!!
Pa genijalno!!!
Od "TEŠKE MUKE" smo skoro svi došli do zezanja i opuštenog ćaskanja na forumu!!
PREDIVNOOO!!
To znači da nam je svima (koliko je sada moguće), koji smo se ovde "potrudili" da nađemo sebi leka i utehe
+ pomogli (nadam se?) i mnogim drugima, koji ništa i ne pišu, već samo čitaju, dobro?
RAZGALISTE MI OVAJ TMURAN I KIŠNI DAN, ZAČAS POSTA RADOSTAN!
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Haos Manman, i ja crkoh od smeha i dodjoh do istog zakljucka i na bupu Nam nije bilo nidocega,samo mracenje pametovanje a sada vidis da postoje i druge dimenzije, drugo stanje uma...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

To sam sa Frajlom pricala bas. Ne mora niko da ti govori je li na bupu ili ne. Sve se vidi kome je bup pojeo duh, a ko se smije , sali i uziva koliko moze u zovotu.
Sto bi rekla Frajla , sa bupom je totalni mrak.
Yasu sad ukapirah da si rekao da si Vodolija. Eto vidis sta sam Viti rekla, mAda svr treba tacno pogledati jer smo i sto se zvijezda tice individue.A vi vodolije ste bas "vocke cudnovate" sto bi P P Njegos rekao ;)
Vele Crnogorci kad krenes Njegosa da citiras , staris.
Eto tako, zubobolja smara a svi spavaju... Jos 4 sata do posla...
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Frajla wrote:
Don Dop wrote:Nego lepo svi da se skupite i dodjete u Beograd na casicu razgovora. Mogli bi da napravimo skup okupljanje narkomana 2018

:D :D :D
Da neces mozda u Manjež da nas vodis?

Ajd opusti se malo i ne mraci
Ahahahahahahahha
Frajla dobila sam unapredjenje. Nisam
Vise clan " Frajlinog klana" sad me DonNostramus preimenovao u "Frajlinog proletera" :D
Cek da vidim sta zvijezde kazu kad ces u penziju, da se sepurim na Forumu.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Već danima ustanem, a ove reči pesme i melodija mi se vrte po glavi ...
Tracy Chapman - Change
Poslušajte reči obavezno, ako ste dovoljno dobro sa engleskim, jer su reči poenta moje priče
Pa tako pevuckam po ceo dan, a kiša pada li pada ...

Dobar Dan svima!!
Sad će sunce da nas ogreje, zaslužili smo svako na svoj način..

(PS: Ipak je ona bila u "moje vreme") ... matorooo ;)

https://youtu.be/bukXKdzyGEY
JUST BE THE MAN, `Cuz, That`s All You Can!
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Eh sad Manman ti nama svima laskas izgleda, a stariji si tek po koju godinicu od mene


Jos nam Kata fali u ovom drustvu, hajde Kato vrijeme je da se krene
https://youtu.be/6i46k2askM0

Dobar dan svima zelim i ja:)
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Jao na poslu sam pa iskreno ni za sta ne nalazim vremena jer cim dodjem kuci gledam da maksimalno iskoristim vreme sa detetom pa se igram sa njim po ceo dan.verujte mi da uprabo zbog deteta i razmisljam o skidanju ali isto tako velikim delom odlazem to kriziranje,.vec sad on sve kapira i zao bi mi.bilo da me gleda sjebanu kao sto rekoh zimus kad sam se skinula na ono kratko vreme upravo zbog tog psihickog stanja sam se vratila , zbog depresije i ostalih sranja... ali definitivno jeste bolje da to počnemo sto pre dok je dete jps malo, nego kasnije. Joj verujte mi jos muku mucim sa uzimanjem pod jezik i jos nisam.uspela bi to da spustim jer uznem u 5 ujutru maltene zbog posla, onda dodjem sa posla pa uzmem jos 1mg da bih kuci izdrzala jer mi se u suprotnom spava ceo dan i sva sam kilava. Ne znam iskreno moram neki plan napraviti ostajem ove nedelje na 3mg pod jezik pa tek od sledece na 2mg tako sam i podelila da imam tacno. Jer ss jos prilagodjavam poslu i obavezama a sto je najgore sumnjam da cu ostati na ovom poslu jer ocito samo preko sezone imaju dosta posla a onda baj baj ali aj videcu a valjalo bi mi lakse je sve uz posao.
ManMan pročitala sam muzu ono sto si pisao i naravno slaze se i.on svestan je svega prvo smo pogledali dal su nam oci upale he he he a sve ostalo je prisutno! Pojma nemam ja to planiram da probam ovo leto da otarasim dok je lepo vreme da krenem polako da spustam samo da se sredim sa ovim uzimanjem pod jezik i lepo navikbem na to nom stop imam osecaj da mi je malo i da ne deluje uopšte cak se tripuuem dal ja to uopšte uzimam pravilno ja to izmrvim pa stavim pod jezik i tako se odmah istopi i progutam ja to ne držim u ustima ni 5-6 sekundo ne znam dal je to pogresmo dal treba duze da se drzi ta pljuvacka sa bupom u ustima???
User avatar
Caty
Posts: 741
Joined: Thu Apr 20, 2017 8:54 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Caty »

Don Dop wrote:
- Ok, hvala na iscrpnom pdgovoru. Mogu ti reci da je sve bolje od heroina, a ne uzimanje istog je pocetna tacka za dalje napredovanje u ovoj prici. Sto se neke moje strane i mog misljenja tice je da ce ti se muz uskoro skinuti sa bupa, a i ti. Pazi imate dete. Ko ga nema to uzima ko da imas papagaja i ne razume osecaj. Ja imam cerku od 8 godina i ona mi je bila jaka satisfakcija. Njena mama je uvek bila strejt ni pivo nije popila u zivotu, ali bukvalno i nikada nije bila taj problematican deo price. Zapamti deca moraju odrasti, a kako oni rastu u nama raste sram. Siguran sam da tvoj muz njen otac nikada nece dozvoliti sebi da njegovom detetu neko baci uvredu ej tata ti je ovakav i kapiram da ce se to promeniti vrlo brzo u njegovoj glavi. Dok su deca mala budemo neodgovorni pomalo i prolazi sve i svasta, ali kako rastu zamislimo se. Odrzi brak i veruj bicete mnogo srecni uskoro oboje. Imate i razlog. Nek Vam je dete zivo i zdravo i Vi sa njim.
Hvala ti puno na odgovoru slazem se sa svim napisanim, ne znam zasto je tvoje misljenje da ce se muz uskoro skinuti? Mislis da nakon tolikog "staza" moze da mu se smuci sve to ili zato sto ima dete, on je zaista kao otac savrsen, dete ga obozava, pa on ga čuva sad po ceo dan i mali nece nigde bez.njega znaci vise je vezan za oca nego majku bukvalno jedino sto je stariji tata pa previse brine i panici za sve... ali eto daj boze da i.njega to potera da se skkne znas i sam da ne moze nikada druga osoba da te natera ako to sam ne zelis iki nisi spreman. Kao sto nije mogao ni on mene ni tebe tvoja zena itd... ali dace bog da bude tako kako si napisao i da se uskoro oboje skinemo a ja naravmo da planiram da sacuvam brak mi nemamo nijedan problem osim bupa u braku nas odnos je bas idilican i savrsen a sve to je upotpunilo dete
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Kato stavis ispod jezika i smiris se nekih 5-10 minuta
Ne pijes nista, ne pricas puno
To kako si radila ne valja, nista ne stigne da se primi.
Ostaak na kraju spontano progutas
Probaj da ne pijes ni vodu narednih pola sata
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

ManMan wrote:Već danima ustanem, a ove reči pesme i melodija mi se vrte po glavi ...
Tracy Chapman - Change
Poslušajte reči obavezno, ako ste dovoljno dobro sa engleskim, jer su reči poenta moje priče
Pa tako pevuckam po ceo dan, a kiša pada li pada ...

Dobar Dan svima!!
Sad će sunce da nas ogreje, zaslužili smo svako na svoj način..

(PS: Ipak je ona bila u "moje vreme") ... matorooo ;)

https://youtu.be/bukXKdzyGEY
Odlicnaaa, ja sam nekad mislila da je to neko ua mene napisao!!
Joj kad se sjetim tinejdz dana kad nisam znala je li Tracy musko ili zensko. :D I onda pogledam pa zaboravim pa onda opet nisam sigurna sto je.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Caty wrote:Jao na poslu sam pa iskreno ni za sta ne nalazim vremena jer cim dodjem kuci gledam da maksimalno iskoristim vreme sa detetom pa se igram sa njim po ceo dan.verujte mi da uprabo zbog deteta i razmisljam o skidanju ali isto tako velikim delom odlazem to kriziranje,.vec sad on sve kapira i zao bi mi.bilo da me gleda sjebanu kao sto rekoh zimus kad sam se skinula na ono kratko vreme upravo zbog tog psihickog stanja sam se vratila , zbog depresije i ostalih sranja... ali definitivno jeste bolje da to počnemo sto pre dok je dete jps malo, nego kasnije. Joj verujte mi jos muku mucim sa uzimanjem pod jezik i jos nisam.uspela bi to da spustim jer uznem u 5 ujutru maltene zbog posla, onda dodjem sa posla pa uzmem jos 1mg da bih kuci izdrzala jer mi se u suprotnom spava ceo dan i sva sam kilava. Ne znam iskreno moram neki plan napraviti ostajem ove nedelje na 3mg pod jezik pa tek od sledece na 2mg tako sam i podelila da imam tacno. Jer ss jos prilagodjavam poslu i obavezama a sto je najgore sumnjam da cu ostati na ovom poslu jer ocito samo preko sezone imaju dosta posla a onda baj baj ali aj videcu a valjalo bi mi lakse je sve uz posao.
ManMan pročitala sam muzu ono sto si pisao i naravno slaze se i.on svestan je svega prvo smo pogledali dal su nam oci upale he he he a sve ostalo je prisutno! Pojma nemam ja to planiram da probam ovo leto da otarasim dok je lepo vreme da krenem polako da spustam samo da se sredim sa ovim uzimanjem pod jezik i lepo navikbem na to nom stop imam osecaj da mi je malo i da ne deluje uopšte cak se tripuuem dal ja to uopšte uzimam pravilno ja to izmrvim pa stavim pod jezik i tako se odmah istopi i progutam ja to ne držim u ustima ni 5-6 sekundo ne znam dal je to pogresmo dal treba duze da se drzi ta pljuvacka sa bupom u ustima???
Joj breeee Katooooo fino sam ti prosle godine rekla da poslije 15 god Jupiter ulazi u Skorpiju i da sve sto krenes mora da uspije. Sjecas se kD sam ti slala klipove da poslije bog zna koliko godina skorpije imaju bas srece. Al ti bre Katice imas neki zajeban podznak :D
Meni dr rekla poslije bupa nista ni do 45 usta ni hrana ni voda bukv nista. To je jedino pravilno uzimanje
Locked