Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Super Ana, mnogo mi je drago da to čujem. Voleo bi da pišeš, ako možeš naravno, kako prolaze noci? Ima li nervoze u nogama nocu, a kako je danju konkretno onako. Znam da te smara previše kuckaja, ali verujem da nisam jedini kojeg to interesuje. Pokrivaš li se nečime, ako ima nervoze ili je bilo?Kako se boriš i ima li anksioznosti. Možeš li medju ljude itd. Značilo bi mi kada bi napisala to kada nadje strpljenja.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Danas odem da uzmem lekove i ko na djavola sretnem se na "šemi" sa starijim i iskusnim džankicem. On je onako žestoki prepotenko inače i voli baš da pametuje, a ja ne da ne volim da srecem ni njega, a ni ostale takve likove, nego ne volim ni da mi na pamet padnu Razloga ima dosta, ali znate i sami kako ljudi mogu da budu zavidni. Mene su tako opanjkavali uglavnom okolo oni sto puta gori od mene, baš zato što sam se davno skrajnuo od njih i osamio u svojoj priči zavisnosti i borbi protiv iste. Tu mi je u mnogome pomogla porodica koja je uvek imala svaki moj korak na oku i nije me prepuštala da potonem kao što se ljudi uglavnom pomire da im je neko blizak zavisnik i puste ga da tone ili dignu ruke kao nije to izleči o i nek radi šta želi... Inače lik je medicinski brat u gradskoj bolnici i ima nekog znanja oko lekova, ali uglavnom kako bolje da se uradi to koristi ili ublaži zikru kada dodje...Onako smoren kad sam vec tu i čekicamo zajedno, pitam ga dal je on pokušavao uopšte da se skida sa ovoga, a znam da on ovo uzima zato što je heroin ili nedostupan ili je jako loš... Kaže naravno da da, a ja pitam kako. Kaže mi čovek da treba da batali pod jezik da uzimam jer na nos kad vučeš mnogo lakše izdaje iz tela, a i da uzmem pa izmrvim ksalole zajedno sa bupom i posle jela koknem to na nos... :twisted: :twisted: :roll: :shock: :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ja ga pitam dal je upoznat da i ti ksaloli stvaraju zavisnost, a on kaze da i njih posle spuštam polako... Hehehe reko hvala puno hemičar na savetu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Medjutim meni treba bistra glava i nikako još jedna muka, a to ksaloli znam da jesu iako nisam ih nikada uzimao. Ovamo cu da težim da se skidam sa bupa, a u nos ksalole da trpam, i verovatno bauljam po putu i izvrcem se na poslu i oko kuce u kanalima...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke, sad kad pomenu tog tehnicara i ja znam jednog hahah nije iz mog grada,ali smo uzimali nesto preko nekog bolnickog tehnicara,imao je komb. za svasta od gudre do lekova
Sta da ti kazem, ne znam da definisem,ugl. nije mi sad lose, ali bih volela da je samo malo bolje..
Nista ja od lekova stvarno pipala nisam,sad mogu da spavam, samo mi se san poremetio skroz,zaspim od 4-6 i to do 9-10 max.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke wrote: Sat Aug 31, 2019 10:52 pm Kaže mi čovek da treba da batali pod jezik da uzimam jer na nos kad vučeš mnogo lakše izdaje iz tela, a i da uzmem pa izmrvim ksalole zajedno sa bupom i posle jela koknem to na nos... :twisted: :twisted: :roll: :shock: :mrgreen:
Da, zaista!
Onako pravi narkomanski savet! I ti znas da to nije tacno,
samo ti tako odgovara da bude
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 11:09 pm Jurke, sad kad pomenu tog tehnicara i ja znam jednog hahah nije iz mog grada,ali smo uzimali nesto preko nekog bolnickog tehnicara,imao je komb. za svasta od gudre do lekova
Sta da ti kazem, ne znam da definisem,ugl. nije mi sad lose, ali bih volela da je samo malo bolje..
Nista ja od lekova stvarno pipala nisam,sad mogu da spavam, samo mi se san poremetio skroz,zaspim od 4-6 i to do 9-10 max.
I ovaj je isto takav, voli sebe da uzdiže i da pametuje. On zna dosta o lekovima i ima pristup istima, ali nije neko ko to iskoristi da ih se mane, vec da prčka sa istima i navlači i druge na iste... Zaradjuje i tako to na muci drugih... Samo guraj malena. Valjda cu i ja skorije
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Jurke wrote: Sat Aug 31, 2019 11:18 pm
xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 11:09 pm Jurke, sad kad pomenu tog tehnicara i ja znam jednog hahah nije iz mog grada,ali smo uzimali nesto preko nekog bolnickog tehnicara,imao je komb. za svasta od gudre do lekova
Sta da ti kazem, ne znam da definisem,ugl. nije mi sad lose, ali bih volela da je samo malo bolje..
Nista ja od lekova stvarno pipala nisam,sad mogu da spavam, samo mi se san poremetio skroz,zaspim od 4-6 i to do 9-10 max.
I ovaj je isto takav, voli sebe da uzdiže i da pametuje. On zna dosta o lekovima i ima pristup istima, ali nije neko ko to iskoristi da ih se mane, vec da prčka sa istima i navlači i druge na iste... Zaradjuje i tako to na muci drugih... Samo guraj malena. Valjda cu i ja skorije
Kad budes resio i stigao do 0, tacno neces verovati koliko si sebe mucio.. I ja isto to pomislim i koliko sam odugovlacila - ni za sta
Razmisli i resi
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Merkur bio u Lavu, i " cuo samo sebe" ovo je bio period necu nikog slusati idem glavom kroz zid. Sad posto je u djevici, malo je lakse...Sad je do 15 lakse.Ukratko sad se planovi lakse sprovode....Pa eto Jurke bi mogao nesto cinjet!!!
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ninocka wrote: Sun Sep 01, 2019 1:52 am
xxxana wrote: Sat Aug 31, 2019 8:24 pm Izburgijah jos 15 dana hahah ne verujem! Mislim da ce to biti ok da stanem na noge ;)
Sutra je vec 1.septembar tako da ako mi ne bude bolje, ninocka ce ponovo morati da poprica sa zvezdama i vidi gde je zapelo,cekam rezlutate :D
Merkur bio u Lavu, i " cuo samo sebe" ovo je bio period necu nikog slusati idem glavom kroz zid. Sad posto je u djevici, malo je lakse...Sad je do 15 lakse.Ukratko sad se planovi lakse sprovode....Pa eto Jurke bi mogao nesto cinjet!!!
Bravo, učinilo se lavu da moze i u zid glavu... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
Locked