Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

O cemu pricas?? Ako si citao postove mogao si doci do zakljucka da se niko nije bezbolno skinuo za tri dana trodonima i dva dana benzosima!
Ne verujem sta citam...
Mozes i sutra da ne uzmes i da se rostiljas nedeljama, zato kazem moze se kako hoces.
Sta vise da se pise, dodjete po instant odgovore za instant skidanja, pa da li bi mi ovoliko razglabali da je to toliko jednostavno kako zamisljas
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:O cemu pricas?? Ako si citao postove mogao si doci do zakljucka da se niko nije bezbolno skinuo za tri dana trodonima i dva dana benzosima!
Ne verujem sta citam...
Mozes i sutra da ne uzmes i da se rostiljas nedeljama, zato kazem moze se kako hoces.
Sta vise da se pise, dodjete po instant odgovore za instant skidanja, pa da li bi mi ovoliko razglabali da je to toliko jednostavno kako zamisljas
Izvini...ni ja nisam mogao da poverujem u to sa trodonima...nego vise ne znam ni sam sta raditi ...znaci-ipak lagano spustanje na 7 dana po 25% i do 0 .Ok...hvala
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

vlajkoalas wrote:Pitanje:Na bupu (1-1,5mg) sam i skroz mi je lose...hocu da prekinem totalno ali plan o spustanju doza ce ici tesko.Procitao sam da je lik napisao kako se skinuo trodonima: pio 3-5 dana trodon i posle dan dva dijazepam,da li je to moguce ili ne ?
Koliko si vec na toj dozi 1.5 mg??
Mozes li opisati simptome, ne mogu da je vjerujem da si bas toliko lose.
Pisao si i na drugoj temi ali mislila sam da je trenutno...
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:
vlajkoalas wrote:Pitanje:Na bupu (1-1,5mg) sam i skroz mi je lose...hocu da prekinem totalno ali plan o spustanju doza ce ici tesko.Procitao sam da je lik napisao kako se skinuo trodonima: pio 3-5 dana trodon i posle dan dva dijazepam,da li je to moguce ili ne ?
Koliko si vec na toj dozi 1.5 mg??
Mozes li opisati simptome, ne mogu da je vjerujem da si bas toliko lose.
Pisao si i na drugoj temi ali mislila sam da je trenutno...
Pa nisam dugo...par dana.Ali bio sam dugo na 0,5 .Stalno variram od 0,5 do 1,5 max.Simptomi:jeza,znojenje ispod pazuha...a neki put samo neka vrucina od ramena pa na gore,pistanje u glavi .Od svega mi je najgora jeza koja me budi ujutru oko 05h.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

Jbg, pretrpi sedam dana pod jezik jednu dozu i ima da budes k'o Bog!!
Zavozao si se sa dozama i tu si se zeznuo.
Batali to 1-1.50 , mani se dodavanja.
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Ninocka wrote:Jbg, pretrpi sedam dana pod jezik jednu dozu i ima da budes k'o Bog!!
Zavozao si se sa dozama i tu si se zeznuo.
Batali to 1-1.50 , mani se dodavanja.
To je ono:kako da nadjem tu dozu,da krenem od 0,5 pa da dodajem po 0,25...toliko sam sad uzeo 0,5+0,25 i nije mi lose samo pistanje u glavi kao da sam celu noc bio na vasaru pored zvucnika...poz i jos jednom hvala !
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

I ostani na toj dozi dok se ne stabilizujes. Nedelju-dve
Kad prodje znojenje, pistanje u glavi i kad se probudis fit. Onda spustaj dozu istim principom
Dok god imas simptome koje si nabrojao ne kreci sa skidanjem i dok god budes uzeo jedan dan 1 mg drugi 0.5 treci 1,5 mg imaces iste simptome.
Sad se stabilizuj na jednoj i javljaj se pa pomazamo za dalje
vlajkoalas
Posts: 62
Joined: Tue Oct 16, 2018 12:50 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by vlajkoalas »

Frajla wrote:I ostani na toj dozi dok se ne stabilizujes. Nedelju-dve
Kad prodje znojenje, pistanje u glavi i kad se probudis fit. Onda spustaj dozu istim principom
Dok god imas simptome koje si nabrojao ne kreci sa skidanjem i dok god budes uzeo jedan dan 1 mg drugi 0.5 treci 1,5 mg imaces iste simptome.
Sad se stabilizuj na jednoj i javljaj se pa pomazamo za dalje
"Frajla"hvala ti puno javljam se ...ako imas jos neki savet...sta piti od dodatne farmakologije tipa katapresan itd...ili sta god napisi.Sve moram pokusati jer imam skroz zaje..n posao i ovo mi uopste nije bilo potrebno.Ali bi sta bi ja ga uze zbog bolova a zavrsi na njemu...poz
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

Bup je toliko jak, da ne pomaze ni jedna tableta
Katapresan uzmes ako ti je visok pritisak i imas nemirne noge ali u malim kolicinama i pred spavanje da te smiri, ako uzmes vise onda si grogi

Ne brini zbog posla, i ja sam radila bez slobodnog dana i dok god budes polako spustao nece biti frke i sve je podnosljivo
User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ziki »

Ovde vise nije glavni problem narkomanija...ovde je problem Buprenorfomanija.
Kao da se nista nije desilo pre Buprenorfina, i kao da nicega nema posle Buprenorfina.
Sad samo to da resimo, uz pomoc matematicke formule i kraj.
Jedan problem koji trazi promenu svesti, promenu pristupa , i odredjeni napor na mnogo sirem nivou..ti svedes na cifre kao sto su 0.5 , 0.25 , 0.005 itd itd..u zavisnosti od toga da li se znojis, ili ti pisti u glavi..

Zasto ne budete jedan drugom podrska u programu, kao sto se to radi u svetu gde svako ima svog mentora.
Na primer covek padne u iskusenje da se uradi, on odmah pozove svog mentora i odmah ili pricaju telefonom, ili se odmah nadju pa sednu, razgovaraju itd..
Podrazumeva se da je taj mentor uvek dostupan za njega itd..
Nemam ja nista protiv toga da se savetujete, sad podigni dozu, sad spusti..pa sad uzmi drugi lek za ovo, pa lek za ono..
Ali vi ljudi uopste ne pricate o tome na jednom zivotnom nivou, malo sirem..vec ste uzeli uloge lekara koji koriguje terapiju, u zavisnosti od simptoma.
Zato smo mnogi i batalili forum, postao je suvoparan.
...
Locked