Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 4:57 pm Evo Jurke i danas sam ok,kao i juce, spavala lepo, nemam na sta da se zalim,kako si ti?

Hahaha vrh!
Eto,dogovorili smo se..SB kuva, ti Jurke spremi ranisan :D
Misliš da sprema teško svarljivu hranu? Hahajaha
Ne marim ja, imam jak želudac, a sa kiselinama smo završili tako da nema problema.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 4:57 pm Evo Jurke i danas sam ok,kao i juce, spavala lepo, nemam na sta da se zalim,kako si ti?

Hahaha vrh!
Eto,dogovorili smo se..SB kuva, ti Jurke spremi ranisan :D
Ozbiljno drugari, ja bih jako voleo da se recimo u oktobru dok je jos lepo vreme jedan dan nadjemo i druzimo. To da bude nesto kao ona fora "anonimni narkomani", samo u prirodi i uz dobro kuvano jelo, sokice, eventualno koje pivce, ali i ne mora, i naravno bez sema, kurbli i kombinacija, eventualno neka dobra vutra, ali ni to ne mora, bitno da se mi ispricamo i damo savete i podrske jedni drugima! :!: :idea: :D
P. S. Lokacija Fruska Gora! Sta mislite? :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

xxxana wrote: Sun Jul 14, 2019 4:57 pm Evo Jurke i danas sam ok,kao i juce, spavala lepo, nemam na sta da se zalim,kako si ti?

Dobro sam danas, nabavio sam još bupa, ali 8ce. Tako da sada samo moram da delkam pazljivije doze.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Odoh dugari, na njivi sam, opet se druzimo motika i ja, puca mi baterija, imam jos 10%, kuckamo se veceras!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by sanela »

Samo da vas upozorim opet da ne odete u off topic priču.
Otvorite novu temu na Općim diskusijama i družite se.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

sanela wrote: Sun Jul 14, 2019 5:19 pm Samo da vas upozorim opet da ne odete u off topic priču.
Otvorite novu temu na Općim diskusijama i družite se.
Ukratko, nisam bio heroinski zavisnik, dugo sam bio narkofil, navukao sam se tek sa 29 godina na bup. Sada imam 33. Skidao se dva puta, ali sam tada pocinjao da uzimam cesto spid, svaki vikend, pa se posle nekog vremena vracao bupu povremeno, pa posle svakodnevno. Sada je drugacije, nikakvi spidovi i gluposti ne dolaze u obzir, rekao sam i roditeljima za moj problem sa drogom. Cist sam od bupa mesec i po dana. Sta ti mislis da se obratim video vezom tetki koja je psihoterapeut u Majamiju jos od "93.-e, 94.-e, kada je zbog rata morala da se odseli iz Sarajeva? Vidim da se bavis problemom narkomanije, pa cisto da te pitam za misljenje. Pozdrav draga sefice! ;)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Sun Jul 14, 2019 6:33 pm
sanela wrote: Sun Jul 14, 2019 5:19 pm Samo da vas upozorim opet da ne odete u off topic priču.
Otvorite novu temu na Općim diskusijama i družite se.
Ukratko, nisam bio heroinski zavisnik, dugo sam bio narkofil, navukao sam se tek sa 29 godina na bup. Sada imam 33. Skidao se dva puta, ali sam tada pocinjao da uzimam cesto spid, svaki vikend, pa se posle nekog vremena vracao bupu povremeno, pa posle svakodnevno. Sada je drugacije, nikakvi spidovi i gluposti ne dolaze u obzir, rekao sam i roditeljima za moj problem sa drogom. Cist sam od bupa mesec i po dana. Sta ti mislis da se obratim video vezom tetki koja je psihoterapeut u Majamiju jos od "93.-e, 94.-e, kada je zbog rata morala da se odseli iz Sarajeva? Vidim da se bavis problemom narkomanije, pa cisto da te pitam za misljenje. Pozdrav draga sefice! ;)
Ajhaahhaahhahahahahahahhahaha
Ti si ovo vjerovatno ozbiljno mislio, ali ja umirem od smjeha od video veze i tetke iz Majamija!! Hahahahahaha
Dobar si Sb, dobaaaaar!!!
Samo da jos hoces naci neki balans i na konju si!!!
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Psihoterapije postoje i online odavno, putem videa..
A ti SB non - stop potenciras da nisi bio heroinski zavisnik, a ako ces da uradis nesto po tom pitanju,isto ti je bio heroinski ili neki drugi,tj, isti su obrasci u glavi..
Olaksavajuce je za neku spoljasnju sredinu, a u glavi je potpuno isto i sa tim ne mozes da pogresis..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Mislim na psihoterapiju da ne mozes pogresiti..
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

E Jurke, pa vrh,polako..Ne znam kako ih uzimas i da li si presao na normalnu upotrebu (sublingvalno)..
Otezace ti citavu stvar u suprotnom,kasnije, tokom skidanja..
Super sto si se snasao..
Locked