Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 1:55 pm Vidi ga..Sta pises to,proslo je vise od 2 nedelje,sto moze da ti bude odlicna motivacija,ako si resen,ali nisi,o tome se radi..Bolje poradi na nekoj psiho-pripremi,najgore bi trebalo da je proslo..Samo pomisli sta postizes sa tim,to su trodoni,to je isto opioid,ne znam kakav ti je plan,ali usraces koliko vidim i sta uopste planiras kad popijes to?Da nastavis str?Bez icega?
Da, strejt potpuno kao i do sada, samo sam mislio da preguram 3 paklena dana sto me cekaju od sutra, i da pijem po jednu tabletu, ujutru, oko podne i posle podne. Mada sve sam blize i da osustanem od tih trodona, ne znam stvarno jos, odlucicu do sutra, samo ne smem dozvoloti da me savlada crv za bup, a tamo gde treba da idem, mrzim da idem, jos sam jako rovit, a bup ne dolazi u obzir, narvno ni dop, ni spid, pa sam zato i mislio da se pokrijem malo sa tim terapeutskim niskim dozama tramadola, znaci od 150-200mg dnevno ukupno, i to iz 3 puta. Tako ne moze da se oseti rad, a moze da s pokrije crv u glavi. Ne znam, odlucicu do sutra, pisite!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

Ninocka wrote: Mon Jun 17, 2019 11:45 am Nisi po tome "poseban slucaj".
Ja nikad u zivotu nisam uzimala heroin!!
Ali bup me ( bio) zgazio!!
@ManMan je li ovo na pomolu neki OCD, roze , crevena, plava slova, sve u pasusuma?? ;)
______________
Hahahahaa!
Bravooo sestro Ninočkice!
OKP = OCD su moji omiljeni narko problemi!
Dok sam bio na Speedu onomad, pre 10 i više godina, skroz sam prolupao od "ravnanja, paralelisanja" , pod konac je sve moralo biti.
Ovo što šaram u svojim objavama je posledica toga,
u stvari samo nastavak OCD/OKP problematike
HHahahahaa!

P.S. Evo sad za inat neću ništa da čačkam u ovoj objavi, pa reci posle koje ti se više sviDŽaju od njih?
Šareno ili birokratski jednobojno?
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Heheheheh, evo upravo sam ubedio brata da on ide tamo gde sam ja trebao, upoznat je naravno sa mojim problemom sa drogom, rekao sam mu da bolje da ide on, da ja ne bih posegao za necim, jer sam jos jako rovit, nisam mu ni rekao da sam kupio trodone, a njih upravo sada idem da se resim. :mrgreen: Sve je to borba, zato sam i podelio sa vama to sto mi se desava, jer je u staru bila opcija da odustanem, sto se evo i deslio. 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
ManMan
Posts: 202
Joined: Mon Mar 12, 2018 10:52 pm
Location: Belgrade / Serbia

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by ManMan »

StopBup wrote: Mon Jun 17, 2019 2:26 pm
xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 1:55 pm Vidi ga..Sta pises to,proslo je vise od 2 nedelje,sto moze da ti bude odlicna motivacija,ako si resen,ali nisi,o tome se radi..Bolje poradi na nekoj psiho-pripremi,najgore bi trebalo da je proslo..Samo pomisli sta postizes sa tim,to su trodoni,to je isto opioid,ne znam kakav ti je plan,ali usraces koliko vidim i sta uopste planiras kad popijes to?Da nastavis str?Bez icega?
Da, strejt potpuno kao i do sada, samo sam mislio da preguram 3 paklena dana sto me cekaju od sutra, i da pijem po jednu tabletu, ujutru, oko podne i posle podne. Mada sve sam blize i da osustanem od tih trodona, ne znam stvarno jos, odlucicu do sutra, samo ne smem dozvoloti da me savlada crv za bup, a tamo gde treba da idem, mrzim da idem, jos sam jako rovit, a bup ne dolazi u obzir, narvno ni dop, ni spid, pa sam zato i mislio da se pokrijem malo sa tim terapeutskim niskim dozama tramadola, znaci od 150-200mg dnevno ukupno, i to iz 3 puta. Tako ne moze da se oseti rad, a moze da s pokrije crv u glavi. Ne znam, odlucicu do sutra, pisite!
_______________
Uleteću kratko:
Ja sam sa jednom tablom Trodona (7kom. najjači koji se proizvodi) uspeo da ubijem bolove skidanja sa Bup-a... Trebaju ti prva 3-4 dana realno... Preko toga se začas navuče i na Trodon koji je iz opijatske grupe, pa ga mi I našu receptori baš pre-lako prihvatimo i telo se začas navikne i navuče.
Prvi dan sam popio jedan ujutru i jedan kasno popodne. Drugi dan sam morao već dva ujutru i jedan popodne. Treći dan mi je ostalo još samo dve pilule, pa sam malo stisnuo zube i gurao U bolove.
Ta poslednja dva sam zgutao četvrti ili peti dan bez Bupa, koliki se sećam..
Kako god da uradiš, imaj na umu da je jedna tabla dovoljna za navlačenje, a već dve table Trodona su sigurna navlaka. Posle više nemaš opcija za ubijanje bolova, to je bedak.. Bup ne smeš, na Trodon si se takoreći već i navukao, a ništa drugo ne pomaže.. Brufen je kurac, ne radi na polju koje je potrebno da ubije bol. Ja sam čak probavao I kombinaciju sa FERVEX-om I pivom! Bilo šta samo da me razmaže bilo kako da ne osećam bol strejt!
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

ManMan wrote: Mon Jun 17, 2019 3:26 pm
StopBup wrote: Mon Jun 17, 2019 2:26 pm
xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 1:55 pm Vidi ga..Sta pises to,proslo je vise od 2 nedelje,sto moze da ti bude odlicna motivacija,ako si resen,ali nisi,o tome se radi..Bolje poradi na nekoj psiho-pripremi,najgore bi trebalo da je proslo..Samo pomisli sta postizes sa tim,to su trodoni,to je isto opioid,ne znam kakav ti je plan,ali usraces koliko vidim i sta uopste planiras kad popijes to?Da nastavis str?Bez icega?
Da, strejt potpuno kao i do sada, samo sam mislio da preguram 3 paklena dana sto me cekaju od sutra, i da pijem po jednu tabletu, ujutru, oko podne i posle podne. Mada sve sam blize i da osustanem od tih trodona, ne znam stvarno jos, odlucicu do sutra, samo ne smem dozvoloti da me savlada crv za bup, a tamo gde treba da idem, mrzim da idem, jos sam jako rovit, a bup ne dolazi u obzir, narvno ni dop, ni spid, pa sam zato i mislio da se pokrijem malo sa tim terapeutskim niskim dozama tramadola, znaci od 150-200mg dnevno ukupno, i to iz 3 puta. Tako ne moze da se oseti rad, a moze da s pokrije crv u glavi. Ne znam, odlucicu do sutra, pisite!
_______________
Uleteću kratko:
Ja sam sa jednom tablom Trodona (7kom. najjači koji se proizvodi) uspeo da ubijem bolove skidanja sa Bup-a... Trebaju ti prva 3-4 dana realno... Preko toga se začas navuče i na Trodon koji je iz opijatske grupe, pa ga mi I našu receptori baš pre-lako prihvatimo i telo se začas navikne i navuče.
Prvi dan sam popio jedan ujutru i jedan kasno popodne. Drugi dan sam morao već dva ujutru i jedan popodne. Treći dan mi je ostalo još samo dve pilule, pa sam malo stisnuo zube i gurao U bolove.
Ta poslednja dva sam zgutao četvrti ili peti dan bez Bupa, koliki se sećam..
Kako god da uradiš, imaj na umu da je jedna tabla dovoljna za navlačenje, a već dve table Trodona su sigurna navlaka. Posle više nemaš opcija za ubijanje bolova, to je bedak.. Bup ne smeš, na Trodon si se takoreći već i navukao, a ništa drugo ne pomaže.. Brufen je kurac, ne radi na polju koje je potrebno da ubije bol. Ja sam čak probavao I kombinaciju sa FERVEX-om I pivom! Bilo šta samo da me razmaže bilo kako da ne osećam bol strejt!
Necu da se kockam, za 15minita vise necu imati te trrodone, brat ce me menjati, rekao sam mu da nije pametno da ja sada radim taj deo posla, jer sam jos jako rovit, u glavnom, necu popiti ni 1. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

StopBup wrote: Mon Jun 17, 2019 1:39 pm Evo ovako, necemo se se ovde lagati, niti precutkivati nesto. Crv me bas cima, a imam od sutra, pa jos sledeca dva dana, znaci sutra, prekosutra, i nakosutra veliko cimanje sto se tice posla. Nabavio sam 10 Hemofarmovih trodona od po 50mg, i 6 takodje Hemofarmovih trodona, ali retard tableta po 100mg. Nisam ni slucajno hteo da uzmem nesto za sta mi se javljao crv, znaci dop, bup i spid ni po sto. E sad, te trodone planiram od sutra da pijem, pa jos sledeca dva dana. Trodone nisam uzeo 10 godina, nisam ih nikad gotivio, uzeo sam ih 15-ak puta u zivotu, i to od 6 pa do 10 pilula po 50mg od jednom, uz velike kolicine trave. Planiram ovo sto imam da rasporedim na 3 dana pocevsi od sutra, i to naravno bez dima trave. Molim neki savet ako imate, nije iskljiceno i da cu odustati da ih pijem, kao sto rekoh, to planiram os sutra, i moracu da idem na mesta gde sam pre obavezno bio na bupu, zato sam i uzeo trodone, da ne bih pao na crvu od bupa.
Ovo je tvoj jedini iskreni post od pocetka...
Rekli bi se da si tek sad na pravom putu!!
Cemu sad trodon!! Cista potreba za"klepanhem" jer si fizicku krizu odavno prosao!!
Bachi to odma u wc solju!!
Moraces nekako postati realniji i iskreni pred sobom, pusti ti nas!!
A moze se sve, vjeruj mi
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Ninocka wrote: Mon Jun 17, 2019 4:26 pm
StopBup wrote: Mon Jun 17, 2019 1:39 pm Evo ovako, necemo se se ovde lagati, niti precutkivati nesto. Crv me bas cima, a imam od sutra, pa jos sledeca dva dana, znaci sutra, prekosutra, i nakosutra veliko cimanje sto se tice posla. Nabavio sam 10 Hemofarmovih trodona od po 50mg, i 6 takodje Hemofarmovih trodona, ali retard tableta po 100mg. Nisam ni slucajno hteo da uzmem nesto za sta mi se javljao crv, znaci dop, bup i spid ni po sto. E sad, te trodone planiram od sutra da pijem, pa jos sledeca dva dana. Trodone nisam uzeo 10 godina, nisam ih nikad gotivio, uzeo sam ih 15-ak puta u zivotu, i to od 6 pa do 10 pilula po 50mg od jednom, uz velike kolicine trave. Planiram ovo sto imam da rasporedim na 3 dana pocevsi od sutra, i to naravno bez dima trave. Molim neki savet ako imate, nije iskljiceno i da cu odustati da ih pijem, kao sto rekoh, to planiram os sutra, i moracu da idem na mesta gde sam pre obavezno bio na bupu, zato sam i uzeo trodone, da ne bih pao na crvu od bupa.
Ovo je tvoj jedini iskreni post od pocetka...
Rekli bi se da si tek sad na pravom putu!!
Cemu sad trodon!! Cista potreba za"klepanhem" jer si fizicku krizu odavno prosao!!
Bachi to odma u wc solju!!
Moraces nekako postati realniji i iskreni pred sobom, pusti ti nas!!
A moze se sve, vjeruj mi
Trodona sam se resio, a napisao sam vec, brat me menja, tako da necu ni ici tamo gde mrzim u ovom mom stanju, zbog crva sam i bio nabavio trodone. Naravno, ici cu ja i na gora mesta, samo kad dodjem sebi, sada mi je droga u glavi jos jako friska.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

SB to je jedna karika,imace ih jos,problem je nauciti da se nosis sa istim..To su poznate i vec vidjene kontradiktornosti svih nas..A stvarno bi steta bilo sad sve da upropastis,ti ne mozes da znas sta ce biti nakon trodona..Uvek ce biti iskusenja..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Sta je zakljucak? Kada budemo blizu odluke da uzmemo nesto, najbolje da to saopstimo ovde, isto tako ne praviti se supermenom, znaci na pocetku apstinencije, izbegavati ici na mrska mesta, to jest na ona gde smo obavezno isli drogirani. Resio sam se trodona, i jako sam srecan zbog toga, cak blago i ponosan na sebe, hvala na odgovorima!
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Mon Jun 17, 2019 5:49 pm SB to je jedna karika,imace ih jos,problem je nauciti da se nosis sa istim..To su poznate i vec vidjene kontradiktornosti svih nas..A stvarno bi steta bilo sad sve da upropastis,ti ne mozes da znas sta ce biti nakon trodona..Uvek ce biti iskusenja..
To tako mora na pocetku, niko od toga nije pobegao, mora se nauciti nositi sa tim. Vremenom, kad izdrzimo dovoljno dugo, nece nam vise padati na pamet droga, kada moramo da napravimo neki napor u zivotu, mozda ce nam cak delovati i cudno, kakve smo budale bili! 8-)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked