Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Vesna Zmijanac bila najlepša žena na planeti,80-ih..ikada :lol: :lol:
Nema spavanja više,trika nema..ali opet sam nekih 4-5h spavao,tako da može se.Kod svake bolesti,prehlade..simptomi su jači noću,stim sto ja svakako godinama unazad ne spavam noću,sto zbog posla,sto zbog eto :roll:
Ima tu i ove male životinje,pa me budi,moram dezurati pored nje..samo da ona ozdravi,pa ćemo spavati po 16 do 20h dnevno :D
I to je uglavnom to-noge,san..problem sa snom zbog nogu.
Inače nemam nekih vecih tegoba,iskreno-očekivao sam više.Jer evo sad npr,nmg spavam,kako se ispruzim nzm šta ću sa nogama,ali kad ustanem sve cool.Eo pijem kafu,gladan sam sad ću klopam a inače sam klopao i pre nego sam zaspao predveče i kad sam se probudio oko ponoci i sad ću opet.To je odlično.
Danas odmaram,preskacem trening,tako valja.Tako da idem u grad izobavljam sve sto treba,a treba svega;)
Pa od sutra pojačavam još trening(ali neverovatno kakve treninge radim i kojom brzinom jer mi prija kad se izmorim sto više,čak radim i više i duže nego sto isplaniram,prekinem kad osetim da otkazujem polako da se ne bih povredio..ipak se nisam pomerio fizički mnogo vremena) pa će i spavanje doći na svoje.

Jedna stvar još:Pišem neke svoje radove,a ovde piše-“pravilan način”...možda mi je mesto u onome-“moj način” nzm,nije ni bitno.U stvari ovo hoću da kažem :) da i ja bacim neki savet:1. pod ovim brojem,ali bas pod broj jedan izbaciti strah od skidanja sa ovoga!Iskreno mislim da je ovo najvažnija stvar,svakome-pripremiti se psihički(jer je fizički ovo komedija naspram frke od onog drugog,da ne spominjem naziv,Ziki mi zabranio:))),sastaviti se znaci,poceti i nema nazad ali bukvalno,kad ti padne na pamet kako bi ti bilo ok da progutaš neko parce,onda lepo,opet bukvalno,izlupas sam sebi šamare i proći će te sve.Ozbiljan sam ovo kad pricam,ja radio..nema šta sebi nisam,šta još necu..iskaznjavati,uraditi i reci,ispred ogledala lepo i porazgovaramo nas nekoliko koliko nas ima u meni:)
Meni deluje kad se pogledam pa vidim šta mogu da budem,šta sam bio i gde sam opet krenuo.Pa onda,Caty postavi sebi pitanje-čemu i vredi li ova žrtva,vredi veruj mi,ti veruj sebi!Relativno je ovo kratko vreme da bih ja delio neke savete,da ne ispadne da sam se istripovao pa kenjam nesto.Rekao sam da je ovo moj prvi savet,a napisao sam ga zato sto sam ubedjen da je strah najveci,ogroman problem.
I druga stvar,kratko:jedite vitamine.Nisam primetio da se mnogo o tome pisalo,msm da su bitni iz gomile razloga!Otvaranje apetita bih izdvojio mozda kao jedan od važnijih.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

E da,da podsjetim samo-ona 1/4 tj 2mg bupa veličanstvenog(najlepsa rec,magnificent,svejedno na kom jeziku,najdivnija,najveličanstvenija ljubičanstvena rec koja postoji ili je postojala)je uz mene sve vreme,vapi kukavac da se izjede,rastopi..Prosto mi ga zao,nije još svestan da će visiti na zidnom satu,da me redovno podseca šta,bez ikakvog razloga,ja sebi priredih.
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Svasta mi prolazi kroz glavu ali ne smem da pišem jer će me Sanela šutnuti sa ovog foruma na neki fjord u Norvešku:) a ne bih se zameram njoj zbog ogromnog poštovanja prema ženskom polu,ne u sexualnom smislu ili tako nesto tipa-ja sam muškarac pa volim žene..ne,ne..a i hladno tamo,u Norveškoj)
Ono sto Hocu da kazem,nisam vernik a ni nevernik,imam neki svoj trip o tome,bliže starom Egiptu,ali to opet nema veze sa onim sto Hocu da kazem :)
Ja sam opčinjen Pamelom Morrison :shock:
I nzm kako da opišem to,ali bas nzm.Samo ako je spomene neko,ako se spomene Morrison meni je ona asocijacija ne Jim..šou.A sliku kad vidim..neki osecaj strašan,neverovatno..pa me to tera da mozda pocnem se bavim nekim hindu radovima,jer ovo nije bas normalno a i postoji u meni od momenta kad sam prvi put čuo za nju,a bio sam mali.
Nemoj me Sanela šutnuti zbog ovoga bacicu se odande kunem ti se :( :)
I Necu vise.Morao ovo sad.
U stvari ovo i jeste vezano za temu-treba skrenuti misli,lutati,učiti.
Jer:”Ako učenje ne napreduje svakog dana,ono svakog dana opada” rekao neki kinez)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Sad sam pročitao šta sam ispisao :shock:
Dobro je to)
Tuširanje,oblačenje pa špaciren do grada,iscimam neke njuške,malo njih da davim ;)
Pozz
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Pozavrsavao sve sto je trebalo..kontakt sa ljudima,pa...ne mogu do reci da dodju od mene :x :lol:
Vrištali su mi od smeha-doktorice,konobari-konobarice,redom:) ne zaklapam)
A sad sam muerto,sredim tu još ponešto i zabadanje.Imam utisak da ću,kad legnem,odvaliti 10-12h minimum.Bas me sastavio umor,a prepesacio sam kilometre.
Iskreno se nadam,treba mi jedan dobar san u komadu,hitno.Videcemo.
Cao
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

jbt... podtopik je sa skidanje s bupa, postao lukini izleti u svjest - koliko puta je luka kenjao jučer, tugovao prekjučer i zgibova uradio nakjučer...

idi piši blog "mamin mlakonja i bup"...

nisi shvatil kaj je svrha foruma očigledno...
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

“Mamin mlakonja i bup...”
Hahahahahahaha
A kako dodje do ovog zaključka,svega ti? :lol:
Nisi ti shvatio mene,očigledno,a ne ja svrhu ovoga...
Poenta svega je da ja guram druže i da sam ponosan kako i na koji način.Ako nije svrha to-izgurati ovo na koji god način,svrha svih prica ovde..onda-moja greška,izvinjavam se.
A sad cemo zavrsiti to da ne bode oci i ne lupa po kompleksima neke yapance,neke shive,nesto...nikakva frka.

PS. kad već spominješ,evo ti informacija:sa kenjanjem postoji problem,jako teško i neredovno,ali evo mislim da ću sad ;)
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Ne spavam,odnosno jako malo uspem da odspavam,bas muku mučim sa snom i nogama,pa lupetam,samaram svasta,šta mi padne na pamet.Svestan sam da većina napisanog nema mnogo dodirnih tacaka sa samom temom...ali nisam mislio da se ovde mora isključivo pisati samo-bup,tablete..prepričavati,tražiti i davati savete i mišljenja o istim,a pogotovo nisam mislio da će ovi moji mali izleti,skretanja sa teme..toliko zasmetati nekome.
Nije u pitanju rubrika u nekom časopisu,pa da planirano srocim nesto očekivajući sto veći tiraz,sto vise pregleda ili lajkova.Ne.U potpunosti je nebitan sadržaj napisanog prilikom skretanja sa teme,lutanja...ako on čini,sto ovde jeste slučaj,da se osetim na trenutak bolje,lakše,opuštenije...Ako mi makar na kratko skrene misli,opusti noge,smiri...apsolutno nije bitno šta pise,da li ima lokige uopste i da li je ograničeno na datu temu...Bitan je efekat,ako on(efekat)postoji,ako čini gore navedeno,ako posluzi svrsi...mislim da je bzv uopste pricati o tome da li je ista napisano direktno povezano sa:“skidanje sa bupa pravilan način”.
Mogu li ja,Yasurijozu,da se skinem,sredim,skockam,a usput pricam o trčanju,devojci,nekoj uspomeni,svemiru,veterinaru ili košulji koju nosim danas??
Ili nije u redu skinuti se na taj način??Jel bolje pogađati temu i ne uraditi planirano,zamišljeno,zacrtano,ili promašiti temu a ipak sve to uraditi,postići?Eto,ne znam,reci mi.Mozda si u pravu samo u slučaju da razmišljaš u pravcu da moja prica,moji postovi ne mogu pomoći,ili da se drugačije izrazim-niko drugi mozda ne Moze nista korisno iz toga izvuci Sem ja sam.Ako tako razmišljaš,doživljavaš ova moja lupetanja,Nmg reci da nisi u pravu ali ipak Nmg se ni složiti skroz.Svako je drugačiji,takodje svako iskustvo ili način nazovi kako god,je ok pročitati,ispratiti...sto da ne?Da li Moze da škodi nekome?Mozda se nadje jedan u milion koga će makar jedna rec dotaći,i opet dobro.
Ili mozes,naravno,da kažeš da palim odavde i nadjem forum sa odgovarajucom temom,jer očigledno ovu promasujem debelo,ili kako kažeš-nisam shvatio svrhu foruma...I to bi bilo ok da mi neko kaže.Neko,ali ne TI.I pogotovo ne TI da mi spominješ majku u bilo kom kontekstu.
Jer prvi se ti ne uklapas ovde sa svojim upadicama,izdrkavanjem i iritiranjem drugih.Stavom i pričom: j...š supstituciju...heroin je mnogo bolji...bup je zlo(sa ovim se svi slažemo)...pa opet je..š bup,supstituciju...Ovo su druže sve tvoje izjave,kao i ona,prastaj ako ne pogodim bas u milimetar ali kažeš da je ovo sranje i ako se već neko puca onda to treba da radi heroinom,normalno..To su tvoje izjave,tvoje priče i upadi pa reci da nije izdrkavanje,kenjanje po ostalima koji se vide ili traže svugde,makar i u bupu ali dalje od heroina.
Tako da nemoj mi ti pričati o temama,pogadjanju ili svrsi i shvatanju foruma.Kapito?
I usput,odoh sad na trening,pa rek’o da te pitam imaš li možda želju da upišem nazive vezbi koje ću danas odraditi,broj serija i broj ponavljanja?Nije mi problem,zabelezicu sve,ti se samo izjasni,reci i ja ti napišem sve.Taman je dan za zgibove i ako će te to usrećiti,rado ću ti pomoći.:)
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

šiparice, smanji tenziju: volim te tako neartikulisanog no se šalim :D

i nauči stavljat razmak između interpunkcije i sljedeće riječi, jer porijed egzaltiranog bjesa, emaniraš i nepismenost
Luka718
Posts: 161
Joined: Tue Nov 21, 2017 9:05 am

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Luka718 »

Brate moj,živiš na ovom forumu,postojiš da bi prosipao pamet ovde ljudima.Ispravljao,korigovao,hranio se nekim osećajem nadmoći,superiornosti u odnosu na ljude koji su ovde zbog problema kojih ti šatro nemaš jer nikada nisi koristio opijate,već znaš iz “druge ruke”,odnosno nekih tebi bliskih ljudi koji su imali takve probleme...Kakva priča!!
E kukuuuu....
To mozes prosipati svom jednom,eventualno dvojici “prijatelja”koje(možda) imaš,koji ako postoje uopšte,ako ti ovaj forum nije sve u životu,služe iskljucivo za ovakvo tvoje proseravanje,da bi se ti osećao fino,bitno,lepo..a usput držao zaključane probleme koje imaš,ne priznavajući nikome,sebi ponajmanje,da su stvarni.
Tamo gde si navikao da ti priča pije vodu,slobodno..nemoj meni,druže:)
Nemam ti kad trenutno podrobnije dočarati ovu priču,ali hocu prvom prilikom.
Tuga jbt :(
Locked