Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

StopBup wrote: Fri Jul 05, 2019 6:32 pm
xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 6:18 pm Ziva i ja.. Da je srece da se moze na Exit,a Jurke,a planira se biti str :D

SB svesno kaze da je jos rovit,ali bi na neki after :D
Videcu, sutra ili prekosutra, sa bratom rodjenim koji je strejter, skoro, nekad cugne i zavari, ali je skroz upucen u moj problem, tako da ako odem, ici cu sa njim. 8-)
To može biti pozitivna stvar. Treniranje volje i karaktera. Gledati odvaljene od života ljude oko sebe i uzivati strejt je moguce stvar provereno, ali opet i mač sa dve oštrice. Bitno je samo ne dozvoliti rov u da se za uče u podsvest i izvori nenadano nakon toga. Ja lično tome težim, da postanem skroz imun na sve te ljude koji su svuda oko nas, u svim sverama života.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Bas necu da odem sam, da ne bih slucajno cvaknuo ekser. Jesta da ti od njega ne bude lose sutradan, mozes da spavas opusteno kad te pusti, ni netreba ti nikakvo spustanje, ali jednostavno NECU! Zato ako odem, sutra, ili prekosutra, idem sa burazerom da se malo prodjuskam, obozavam dnevne techno, tech/deep house zurke, preko dana je zakon. 8-) A i dobar sam jako sa gazdom kluba, nudio mi je i posao vikendima kod njega, pa ako odem, otici cu i da se vidim sa gazdom kluba, pa da popricamo...
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pa mozda Jurke, za ljude koji nemaju problem,
ali za njega to se zove iskusenje..

I SB jos nesto,rekao si da si 30 + za ekser ;)
Svejedno ga pominjes,kao mogucu opciju i brata,ciji izlazak sa tobom te sprecava da ga uzmes..
Samo kazem..
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 7:02 pm Pa mozda Jurke, za ljude koji nemaju problem,
ali za njega to se zove iskusenje..

I SB jos nesto,rekao si da si 30 + za ekser ;)
Svejedno ga pominjes,kao mogucu opciju i brata,ciji izlazak sa tobom te sprecava da ga uzmes..
Samo kazem..
Pa da, 1986.-o, ne prilici mi bas da ga uzem, a nemem ni zelju sto je najbitnije, ali sam svestan da bih mogao da se zaboravim, pa ako odem, idem iskljucivo sa bratom, a mozda sa nama bude i ona drugarica iz Bg sto sam je spominjao, dosla je na Exit, a ona se ne radi ni sa cim, a ide na zurke. Ja ga 99%, malte ne 100% ne bih uzeo ni sam da odem, ali kao sto rekoh rovit sam, pa je najbolje da imam strejt brata pored sebe, a mozda bude i ta strejt drugarica. 8-) Jos nesto, taj gazda sto me jako gotivi, on je bas ok covek, ima 61 godinu, rekao mi je da bih mogao da radim kod njega u klubu vikendima, pricacu sa njim i oko posla, da mozda sljakam kod njega vikendima na zurkama, tako da je to jos jedan od silinih razloga da ekser ne dolazi u obzir. :!:
Last edited by StopBup on Fri Jul 05, 2019 8:10 pm, edited 1 time in total.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Pa dobro, sta da ti kazem,cuvaj se..

Mada,i ja bih mogla sad jedno ekserce da zviznem,da raspremim sobu, ako nista :D
No,odoh u kadu da vidim deluje li.. Nesto me sad stigao umor..
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ja te podržavam i želim da budeš zdrav i otporan na sve te gluposti koje nudi prisustvo na takvim festivalima. Medutim ja bih ti preporučio da se makar neko vreme kloniš takvih poslova. Ne mislim da bi uzeo ti na nekoj žurrci bilo sta, ali da šljakaš na takvom mestu gde je svakodnevno drogiranje nesto normalno... Mislim da bi bio upitan oporavak, makar ja tako mislim, sa moje tačke gledišta.
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Fri Jul 05, 2019 8:10 pm Ja te podržavam i želim da budeš zdrav i otporan na sve te gluposti koje nudi prisustvo na takvim festivalima. Medutim ja bih ti preporučio da se makar neko vreme kloniš takvih poslova. Ne mislim da bi uzeo ti na nekoj žurrci bilo sta, ali da šljakaš na takvom mestu gde je svakodnevno drogiranje nesto normalno... Mislim da bi bio upitan oporavak, makar ja tako mislim, sa moje tačke gledišta.
Da, da, zaboravih da napisem. Sada bih samo popricao u vezi te sljake, a taj posao dolazi u obzir, tek ne zimu, kada cu se verovatno prilicno stabilizovati, ne sada nikako. svez sam ja jos ite kako, i svestan sam toga.
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Sve znaš kao veliki. 💪
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Fri Jul 05, 2019 8:08 pm Pa dobro, sta da ti kazem,cuvaj se..

Mada,i ja bih mogla sad jedno ekserce da zviznem,da raspremim sobu, ako nista :D
No,odoh u kadu da vidim deluje li.. Nesto me sad stigao umor..
Hvala Anci, naravno da cu da se cuvam, ovu sansu vracanja potpuno normalnom zivotu ne smem da propustim :!: Zelim samo da budem normalan skroz, nikakve kule i gradove ne ocekujem od skidanja, tacnije ne ocekujem nista, sem da budem normalan. Svaki dan se sve vise oporavljam, radim sve vise, i borim se. Jos imam i olaksavajuce okolnosti u svemu ovome, to jest u vracanju u normalan zivot. Zato sto nikad nisam vazio za klosara, narkomana i tako to, nigde nisam ocrnjen, nikad nikoga nisam prevario, pare nikad nisam ni zajmio ni krao, vazio sam kod ljudi pre za duvadziju, ali i to je proslo. Niko ne izrazava neku sumnju u mene, cak sta vise, ljudi vole da rade sa mnom, i veruju mi. Pre neki dan, komsija/prijatelj, me je zamolio da hitno odnesem neke pare nekom njegovom poslovnom partneru u grad. On nije mogao, bio je jako zauset, posto on ne zna gde mu je glava od posla, morao je skroz na drugu starnu da ide, a pare su morale hitno da se odnesu, sin mu je u inostranstvu, zena na poslu, i prvi koga se setio da pita sam bio ja. Dao mi je na ruke tacno 29.500 evra da odnesem, posle me je castio fino. :D U glavnom, niko te pare na ruke ne bi dao nekome u koga sumnja. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Jurke wrote: Fri Jul 05, 2019 8:28 pm Sve znaš kao veliki. 💪
Ma ja sam ti cudo, hahahahah. :mrgreen:
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
Locked