Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Vaša iskustva, pitanja u vezi sa terapijom "održavanja" - metadon, buprenorphine... Pišite ovdje o svojoj borbi sa ovisnošću, svakodnevnim iskušenjima i problemima s kojima se suočavate.

Moderator: sanela

yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

Frajla wrote: Thu Jul 04, 2019 4:13 pm Yasu, jel me vodis na beerfest ove godine? Dobar line up
večeras idem u novi sad na the cure, hajde sa mnom ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 4:17 pm SB daleko od toga,ali znas,pricam u svoje ime i o svojim planovima i da treba uzeti u obzir da sa ad-om i nisu uvek dobra iskustva,ne znam sta je tu iziritiralo..
Opusteno, i ja sam protiv bilo kojih tableta, antidrpresiv u zivotu nisam popio. Nije ni meni jasno bas odakle varnice. :)
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
xxxana
Posts: 2195
Joined: Sun Mar 19, 2017 5:36 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by xxxana »

Frajla,nemam pozitivna iskustva sa ad-om,tj,bas kako je to Yasu napusao,nista ja tu vise ne bih dodala..
Hocu da probam bez toga,a da li cu moci,to sad ne mogu da znam,jer mi nije cilj da stanje pokrijem ad-om..
Frajla
Posts: 1974
Joined: Mon Jul 27, 2015 3:01 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Frajla »

yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 4:19 pm
Frajla wrote: Thu Jul 04, 2019 4:13 pm Yasu, jel me vodis na beerfest ove godine? Dobar line up
večeras idem u novi sad na the cure, hajde sa mnom ;)
Slecem tek u 11 u Bg:(
Eventualno subota na nedelju
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 3:18 pm
xxxana wrote: Thu Jul 04, 2019 10:21 am taj neki period oko mesec dana nakon bupa se mora pregurati,tu AD nema vremena nista da uradi
zato se sa inkorporiranjem, i započinje prije potpunog prekida buprenorfina

no, kužim tvoju skepsu - taman se oslobodiš jednog sranja, a trebaš se navuć na drugo, i pitanje je da li kod svih ljudi ratosiljanje i od te nove bede, može ić tako lako kao kod frajle i nine...

antidepresivi su podmukla pizdica, pizdica koja te iznenada s leđa dočeka štanglom u mraku, a do tada ti je bio blagoglagoljivi frend koji te ušuškavao i mazio, recitujući ti umilno remboa i prevera... a onda tras-bum, shvatiš kak si navučen kao koala na eukaliptus ;)
Upravo se toga i ja zentam, a opet sve mi je nekako lakše da pomislim da imam nešto što ce me izdici iz tog pada volje koji znam da je neminovan po prekidu. Prošao sam to, neuspešno...
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Jurke
Posts: 1467
Joined: Sun Jun 23, 2019 7:03 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Jurke »

Ljudi, ja sam u stvari shvatio da sam navučen i na sladoled, jako... :mrgreen:
Crno vino, crne žene i "masno pečenje" , doći će mi glave.... :D
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by yasujirozu »

StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 4:43 pm Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
hehe, ponovno sam vidio - ispada da po vascijeli dan visim ovdje! :mrgreen:

no dobro, a ak si baš odande, po srijedi je grad pristojne veličine, a da bi te netko možda po onome kaj si pisao, prepoznao

jedino to što si otišao, tj. sklonio se na selo - to bi te možda moglo razotkrit, jer kužim kak nije baš uobičajeno... ali sumnjam, periferan je ovo forum ;)
User avatar
StopBup
Posts: 3794
Joined: Tue May 21, 2019 1:52 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by StopBup »

yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 5:14 pm
StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 4:43 pm Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
hehe, ponovno sam vidio - ispada da po vascijeli dan visim ovdje! :mrgreen:

no dobro, a ak si baš odande, po srijedi je grad pristojne veličine, a da bi te netko možda po onome kaj si pisao, prepoznao

jedino to što si otišao, tj. sklonio se na selo - to bi te možda moglo razotkrit, jer kužim kak nije baš uobičajeno... ali sumnjam, periferan je ovo forum ;)
Grad koji kuburi sa dopom vec godinama, sto je u neku ruku i dobro, ja ne znam nikoga rodjenog od "93.-e pa nadalje i da ga je probao, ali brzina i bupa ima da se useres. :D
Izgovori su osnovna jedinica gradje i funkcije svake pi*ke od coveka.
User avatar
Ninocka
Posts: 1003
Joined: Tue Jun 13, 2017 9:12 pm

Re: Skidanje s buprenorfina - pravilan način

Post by Ninocka »

yasujirozu wrote: Thu Jul 04, 2019 5:14 pm
StopBup wrote: Thu Jul 04, 2019 4:43 pm Vidi mene, zaneh se, ovaj post je izmenjen, zaboravih da necu da pisem odakle sam. :D
hehe, ponovno sam vidio - ispada da po vascijeli dan visim ovdje! :mrgreen:

no dobro, a ak si baš odande, po srijedi je grad pristojne veličine, a da bi te netko možda po onome kaj si pisao, prepoznao

jedino to što si otišao, tj. sklonio se na selo - to bi te možda moglo razotkrit, jer kužim kak nije baš uobičajeno... ali sumnjam, periferan je ovo forum ;)
AHAHAHHahahahahaha je li moguce da si i to uhvatio??
Locked